Şimdi Ara

Efsane i8910 Kardeşliği ve Apple-İPhone Paylaşım Mekanı (340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.914
Cevap
10
Favori
149.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selam,
    Sağol @tgezer abim.
    Note4 eşimde var. Aslında onu alacaktım bende ilk çıktığında, ama Almanyada sadece snapdragon cip'li olanı var, Tercihim Exynos cip'li olandı ve bu yüzden almadım, eşim için fark etmiyor büyük ekran olsun hızlı olsun yeter oda vardı snapdragon olandada.

Arada Note4'ü bende kullandım kurcaladım çok iyi ve yeterli bir cihaz!!
    Bu gün elimdeki Edge+ ile çok farklı değil tasarım dışında!

Ayrıca arzulara göre pozitif artılarıda var Note4'ün;
    -Arttırılabilir Hafıza
    -Değiştirilebilir batarya

Her nekadar çok sıkıntı yaratmasada bu iki Pozitif özellik edge plus'ta olsa daha makbul olacaktı aynı zamanda Note5'te de!

Misal wipe işlemini yaptığım zaman hafızada sonradan yazılmış ne varsa tamamı yok oluyor malesef, oysa hafıza kartında saklanmış olsaydı bu Wipe işini her güncellemede yapardım şimdi yapmıyorum ve ilerde sıkıntı yaratır endişesindeğim veya hafızada ne varsa mutlaka güncel olarak harici bir yere yedeklemek gerekiyor kısaca ekstra iş

Pişman değilim ve çok memnunum cihazdan ama bu nsıkıntı var!
    Sizinde Note4'ünüz hayırlı olsun hocam.
    Kazasız belasız eskitmek nasip olsun.

Buarada Halen Yurt dışındamısınız?
    Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tahayasin1 kullanıcısına yanıt
    Sağol kardeşim
    Ben hep yurtiçindeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 14 Ekim 2015; 7:26:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Sağol kardeşim
    Ben hep yurtiçindeyim

43'ümde bunadım galiba.
    Sanırım karıştırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahayasin1 -- 14 Ekim 2015; 15:57:18 >
  • Arkadaslar herkese merhabalar

Bır seneye yakın kullanımımdan sonra gectıgımız cumartesı kendıme dogumgunu hedıyesı olarak S6 Edge Plus aldım ve Note 4 telefonumu sattım.

Uzun yıllar bır cok telefonu kullanmıs ve test etmıs bır kısı olarak sunu solemelıyımkı telefona tek kelıme ıle hayran kaldım. Dızaynı muhtesem, buyuk olmasına ragmen ele rahat oturuyor. Ekran anlatılamaz, cozunurluk o kadar yuksekkı ıkonlar adeta telefonda degılde gercekte varmıs gıbı duruyor. Pili bır gunu cok rahat cıkartıyor. Telefonu kullanmak cok buyuk bır zevk. Kamerası harıka. Cok kısa surede sarj olabılıyor. Hızı mukemmel. Samsung bu sefer gercekten cok ıyı bır ıs cıkarmıs.

Bugune kadar ınsanlar begendıklerı telefonu aldıklarında cok guzel telefon veya cok memnunum gıbı ıfadeler kullanırlardı. S6 Edge Plus ıcın ıse hem XDA'de hemde Donanımhaber'de kullanılan ortak cumle hayran kaldım yada bugune kadar boyle guzel bır telefon kullanmadım oluyor. Hatta XDA'de en ıyı telefon olduguna daır baslıklar acılmıs.

Note 4'de yasadıgım husrandan sonra iPhone 6'ımı daha sık kullanmaya baslamıstım hatta bır cok kısıyıde iPhone kalıtesını tavsıye edıyordum. Ancak bu telefon ve Note 5'ın cıkısından sonra fıkrım degıstı. Halen uzun surelı kullanımlar ıcın mutlaka iPhone dıyorum ama 6S Plus 64Gb'ın 3500TL oldugu bır yerde bu telefon 2700TL. Arada 800TL fark var. Ayrıca Samsung cıhazla beraber kablosuz sarj standı hedıye edıyor. Ekran yonunden Edge Plus buyuk farkla ustun. Dıger bır cok ozellıkte de artıları var. Yıne aynı sekılde Note 5 fıyatı 2300TL'lere dustu. Yanı plustan tam 1200TL daha uygun. Bu kadar fıyat farkı ıcın su an kesınlıkle Samsung dıyorum. iPhone ve Mac fıyatları su an yuksek bıle demıyorum sadece korkunc kelımesını kullanıyorum.

Dusunen arkadaslar ıcın 10 uzerınden 10 verırım S6 Edge Plus'a. Son yılların en basarılı telefonu olmus.

• berkans kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kullan dostum.
    Geçenler dede yaşgünündü , hayırlı sağlıklı bol nasipli yeni yaşlar dilerim.

Fiyat konusunda kesinlikle haklısın ..

Yeni alacağım kendi adıma ip 6S veya ip 6S plus da işde bu fiyat olayı şimdilik engelliyor.
    Aşırı pahalı ..

• Uzun zamandır bu durağa uğramayı unutmuşum ama kabahat sizde,ne zaman girsem hareket görmeyince alışkanlığımı kaybetmişim.
    Bende 3 üncü defa s5 aldıktan bir süre sonra maddi kısıtlılık nedeniyle çok temiz 2. el lg g4 aldım ve bir süre onunla uğraşacağım çünkü ilk defa telefonu rootlıyamadım.Aslında alır almaz rootladım ama rootlanmış bir eski sürüme dönünce karışık bir root sistemini denemek için flaşbelleğe ubuntu kurayım derken bilgisayardaki tüm verileri silip kurmuşum nasıl oldu anlıyamadım.Bir tek denemediğim ubuntu olmuştu ondada çuvalladık.Format attırıp yeniden windows 8 kurdurdum ve 10 a yükselttim artık korkudan bir daha deneyemeyeceğim.
    Ben lg g4 ü çok beğendim hele az ışıkta süper resim çekiyor.Seside güzel en güzel tarafıda iki tık ile kapanıp açılması.
    Siz iphone 6 yi ve samsung 6 plusu biraz eskitin belki ilerde peşinizden gelirim ama fiatının 1500 e inmesi gerek.
    Herkes yeni oyuncaklarını güle güle kullansın.

• Çok beğendiğim halde bu gün lg g4 ü satıp s6 aldım.Daha doğrusu takas yaptım.LG G4 ün ekranı,sesi ve kamerası çok iyi idi hele az ışıktaki çekimleri süperdi ama
    başka ülkelere ait yazılımları yükliyemiyorsun bootloaderi kitli ve mesela sony xperia z modelleri gibi açamıyorsun.Root yapmak için ubuntu kurayım derken bilgisayarım sıfırlandı ve tüm verilerim silindi yeniden windows kurdurdum.
    O yüzden ani bir karar almamla işlemi bitirmem bir saat sürdü,bir tanıdıkla takas ettim.Sanırım beni artık samsungtan başkası paklamaz.Kurcalamaya en müsait telefon galaxy serisi.Şimdilik çok pahalı olan s6 edge plusu ilerde düşünebilirim
    Ne kadar ilerde derseniz orası hiç belli olmaz.
  • Note 4 deyim. Büyüklüğü dışında gayet iyi

• quote:

Note 4 deyim. Büyüklüğü dışında gayet iyi

Bence en iyi telefon ve dediğin gibi tek kusuru çok büyük olması.LG G4 gibi 5.5 inç ve kenarları ince olsa süper olurdu.Güle güle kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gslicocuk

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Bence en iyi telefon ve dediğin gibi tek kusuru çok büyük olması.LG G4 gibi 5.5 inç ve kenarları ince olsa süper olurdu.Güle güle kullan.

Note 5 ve s6 edge plus varken adam en iyi telefon note 4 dedi

Senın sorunların mı var? Var ıse gıderecegın yer burası degıl.

S6 forumunda sureklı ınsanlarla tartısıyorsun. Banada laf attın. Yetmedı burayamı geldın.

Adam dedıgın kısı senden 40 yasa buyuk, bıraz saygılı ol

• quote:

quote:

Bir arkadaşım Amerika daydı. Bir çılgınlık yapıp 6s 64 gb getirttim. 2500 e malettim. Pişman değilim. :)

• Bana gülmeyin ama s5 i satıp LG G4 aldım bana göre çok güzel bir telefon olmasına rağmen bootloaderi açılmadığı için root yapması çok zordu ve onu s6 ile takas ettim.Hatta root yapmak için bilgisayara ubuntu kuracağım derken tüm bilgilerim sıfırlandı bende kızıp takas ettim.S6 dada hafıza kartı olmaması ve bataryanın çok çabuk bitmesinden süper bir telefon olmasına rağmen 2,5 saat ekran süresinde şarj %20 ye düşünce daha evvel note 4 kullandığım için bu sefer note edge ile takas ettim,biraz değeri düştü ama hiç pişman değilim.S6 ve note 5 bana göre değil ben günde 5 defa yazılım yüklüyorum her seferinde tüm verileri aktar yeniden uygulamaları yükle zor iş.
    Bu arada tgezer yeni oyuncağın hayırlı olsun.

• grolof kullanıcısına yanıt
    Eyvallah abim

• Gürol abinin hızına yetişmek mümkün değil zaten.
    Yeni telefon alan arkadaşlar güle güle kullansınlar.
    Ben artık istikrardan yanayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MKA1881

Gürol abinin hızına yetişmek mümkün değil zaten.
    Yeni telefon alan arkadaşlar güle güle kullansınlar.
    Ben artık istikrardan yanayım.

Tgezer dostum hayırlı olsun. iPhone hep soylemısımdır cok guzel cıhaz.

Ancak su an ıcın S6 Edge Plus ıle ınanılmaz mutluyum. Hatta yuzlerce telefon denemıs bırısı olarak sunu soylıyım, telefon bastan yaratılmıs. Gercekten cok keyıflı kullanmak. Daha once bır cok Samsung urununu kullandım ama bu sefer Note 5 ve S6 Edge Plus ıle cıddı bır sekılde Samsung buyuk bır asama kaydetmıs.

Ebay uzerınden gelen kablosuz sarj adaptorumude keyıfle kullanıyorum. eskıden ne gerek var buna derdım ama sımdı gordum kı cok basarılı bır teknolojı ozellıkle de masa basında calısanlara.

Bundan sonra artık kıvrımlı olmayan bır ekran kullanabılecegımı zannetmıyorum ve bır an once bu teknolojının tablet, bılgısayar ve monıtorlerede gelmesını dılıyorum.

Bırde son olarak Turkıye'de iphone 6s plus'ın 3900'den satılırken, S6 Edge Plus'ın 2600'den satılmasına anlam dahı veremıyorum. Arada tam olarak 1300TL yanı neredeyse bir LG G4 farkı var. Ustelık S6 ıle bırde 169tl degerınde kablosuz sarj aparatı hedıye edıyorlar.

• Hafıza kartı ve çıkarılır batarya olmayınca
    Ben kullanamıyorum.

• berkans kullanıcısına yanıt
    Sağol dostum.
    1 ay note 4 kullandım. Batarya ilk günler iyi giderken program yükledikçe anlamsız bir şekilde düşüyor.
    Büyüklüğüne de alışamadım.
    Amerika da arkadaş olunca 2 sene sonra iphone kullanalım dedik.
    6s in pili gayet iyi. WiFi note 4 e göre zayıf. Kuş gibi geldi bana.
    Ama çok pahalı meret.

• quote:

Hafıza kartı ve çıkarılır batarya olmayınca
    Ben kullanamıyorum.

Gürol abim bende kaçırdım ne kullandığı :)
    İyi günlerde keyifle kullan .
    Bide..
    Bizim forum kurucu dostumuzu tut kolundan getir buraya :)
    Keyfi nasıl ? . inşAllah da iyidir.

Note 5 de çıkartırabilir pil ve sd kart olmayınca iPhone ya geçti diyorlar onun için :)

• Bende elimde Note 4 le
    Ya iP 6s plus yada Note 5 almak için düşünüyorum..

Düşünmek pek işe yaramasada :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tnr1972

quote:

Hafıza kartı ve çıkarılır batarya olmayınca
    Ben kullanamıyorum.

Gürol abim bende kaçırdım ne kullandığı :)
    İyi günlerde keyifle kullan .
    Bide..
    Bizim forum kurucu dostumuzu tut kolundan getir buraya :)
    Keyfi nasıl ? . inşAllah da iyidir.

Note 5 de çıkartırabilir pil ve sd kart olmayınca iPhone ya geçti diyorlar onun için :)

Ben bile zaman zaman ne kullandığımı unutuyorum
    Bana sorarsan note 4 kullanmaya devam et yada nasıl olsa alışıksın iphone al.Note 5 in note 4 e göre bence eksisi var artısı yok.Belki kamerası az daha iyi olabilir.
    Kamerası aynı olan s6 yı bir hafta kullandım şimdi note edge kullanıyorum ve çokda hız yada kamera farkı yok.Eksi tarafı batarya değişmiyor ve hafıza kartı yok.Ama tabiki tercih senin.
    Mesela berkan arkadaşımız s6 edge plusu çok beğenmiş o diyorsa muhakkak doğrudur ama bana gelmez çünkü yanlış bir işlem yapınca yada format atınca sil baştan herşeyi yüklemek gerekiyor.
    Bu arada doktorumuzu görmiyeli bir aydan fazla oldu,elimdeki sinir sıkışmasından dolayı ufak bir operasyon için gittiğimde görüşmüştük.Ondan beri bende görmedim.Ama işleri çok yoğun hakikaten.Zaman zaman hem muayene yapıyor hemde aynı gün ameliyatlara giriyor.Boşluk bulunca muhakkak gelir.

• 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.