Şimdi Ara

EFSANE: GIGABYTE 8KNXP (478pin İşlemcilerin kral anakartı) VE 478Pin İŞLEMCİLER

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Satıldı : selcom2008 (28/03/2009) (Cpu'lar satıştadır.)

Merhabalar,
    2004 yılında Gold'dan almış olduğum ve şuana kadar sorunsuz çalışan ve aldığım zamanın efsanesi olan Gigabyte 8KNXP yi satmaya karar verdim. 6 aydır çekmecemde duruyor. Tertemiz durumda. Kutusunu özenle tutuyorum.
    Bilmeyenler için 2004 yılında bu anakartı alırken uzun uzun araştırmıştım ve bu anakartın üzerine 478pin daha iyi anakart çıkmadı sonrasında Lga ye geçildi.
    Tüm test dergileri,editörleri vs kullandığı tek anakart ve gözde anakart olmayı başarmıştı.
    Şuan google de arayın eskiye bağlı dökümanlar yeter ve halen heyecan verici konumda.
    Aldığımdan bu zamana overclock hiç uygulamadım zaten hiç de bilgim yoktu. O nedenle çok temiz bir şekilde alacaksınız.

Toms Hardware'nin incelemesi: (En etkileyicisi bu oldu)
    http://www.thgtr.com/motherboard/20030707/i875p-35.html

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1467

http://www.tweaktown.com/reviews/478/gigabyte_8knxp_i875p_motherboard_review/

Ve yüzlerce sitede testi vardır..

Bu anakartı sırf keyfi olarak son 1 yıl civarı kullanmadığımdan sakladım. Çok hakkı vardır :)

İstediğim fiyat: 90 TL

Açık arttırma sitelerinde satış miktarını gördüm..
    Anakart hakkında bilgisi olmayan lütfen araştırsın yazsın yada hiç meşgul etmesin. Bu kartı hakeden alsın
    Efsane sistemdi yapmış olduğum (9800pro+8knxp+asus 3800 ekran kartıydı sanırım 2 kart bugünün sli teknolojisi gibi 3d gözlüğü dahi duruyor:) vs vs

İntel Pentium IV 478pin 3.00Ghz/ 1MB / 800Mhz HT (SL7PM) Philippines

işlemciyi yukarıda bahsettiğim anakartım ile kullanmıştım halen üzerinde sorunsuz durumda.
    Stok fan sesli olduğundan atmıştım. Yani fansız durumda.
    Thermaltake nin bir modelini almıştım vatandan ama onu satmayı düşünmüyorum onunla kullanıyorum :)
    Alan arkadaş 3-5liraya soğutucu alır forumda çok güzel ürünler var
    İstediğim fiyat: 65 TL

İntel Pentium IV 478pin 2A Ghz/ 512 / 400Mhz HT (SL5ZT) Costa rica
    Çalışır durumda fansız kullanmadım yedek olarak kalmış
    İstediğim fiyat: 40 TL

Tüm ürünler veya seçilmiş birkaç ürün Amd x2 ile takas olabilir yada intel lga sistem ile takas olabilir.
    Ayrıca Dükkanımdan bakarak Agp 8X ekran kartı da alabilirsiniz ki 2600pro + 3.0 + 8knxp şuan çok çok rahat şekilde oyun oynatıyor.
    Kafanıza göre sistem kurup genel olarak görüşebiliriz.

Çekmecelerden birkaç tane daha anakart ve cpu çıkacaktır ilanı güncellerim

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tocak -- 29 Mart 2009; 12:57:01 >

• aynı ürünü 1 sene öncesine kadar kullanıyordum.

tek kelimeyle harika bir anakart.

hayırlı satışlar.
  • Güzel bir anakartdır, ayrıca üstünde +2 adet ide raid vardır toplamda 8 adede kadar ide aygıt bağlanabilir, AGP slotu pro dur, dual bios vardır, DPS işlemcinin voltajını dengeler ve stabil çalıştırır, üstünde bol bol usb den fireware e herşey mevcut. Bunun bir üst versiyonu olarak çıkanı 350$ dan satıldı. Bende kullandım bir tarihte ithalatçısında çalıştığım dönemde çokta memnundum. Ancak kronik bir problemi var bunların malesef, uzun süreli kullanımın ardından cpu fanı tutacak plastiklerini fazla çektiği için işlemci yuvasının altı bombe yapıyor ve soğuk lehim oluşmaya başlıyor zamanla. Bu yüzden uzun ömürlü olmadı ve gigabyte bir süre sonra piyasadan çekti, bu bir hurafe değil ithalatçısında çalışmamdan dolayı bildiğim bir durumdur. Tamiri yokmuydu vardı, BJ ile işlemci soketi sökülüyor altındaki soğuk lehimler temizleniyor ve tekrar oturtuluyordu fakat ilemciyi 3-5 kez söküp taktıktan sonrada aynı sorun devam ediyordu. Satılan anakarta gelecek olursak yaklaşık 4,5 yıldır kullanıldığına göre ve şuanda sıkıntı olmadığına göre 478 anakartlar içinde gerçekten 8IPE1000-G falan hikaye anakart alacak olsam bugün eski cpu lar için gerçekten ya 8KNXP yada K8NS alırım ki ikiside bir birinin aynıdır nerdeyse. Düşünen kaçırmasın çok kafasına vurur.

Bu arada: Bir dublicator beyni için 300$ ödeyene kadar bu alete 8 ide aygıt takılabiliyor alın bunu kullanın en azından daha stabil çalışır :)
  • Arkadaşların yaptıkları yorumlara katılıyorum ürün sahibi olarak değil kullanıcı olarak. Anakartı zaten bende zamanında böyle yorumlar yüzünden merak ederek aldım ve gördüm ki verdiğim 400liraya fazlasıyla deydi. düşün ki halen aynı performansı sağlayabilecek durumda. Açık arttırma ile satışı sağlanıyor halen. Askerlik sohbetinden dolayı teknik servis şeklindeki odamı boşaltıyorum bir nevi yoksa bu zamana kadar nasıl sakladıysam yine tutarım sırf anakarta halen hayranlığımdan

Yorumlarınız için teşekkürler.

Bombe durumunu hiç görmedim şuan bile öyle bir durum söz konusu değil ki 5.yılında kart canavar gibi.
  • notebook a gecene kadar ben de kullandım,
    verdıgın parayı sonuna kadar hakeder.
    benım ıcın en onemlı ozellıgı stabıl calısmasıydı,
    bugun en yenı orta kalıte anakartı kullan, dosya kopyalama yaparken pc kasılır.
    bu anakartta ıse kesınlıkle boyle bır sorun olmaz
    cpu konusuna cok takılmıyorsanız kesınlıkle tavsıye ederım
    hayırlı satıslar
  • 1 pm attım
  • 1 pm daha
  • tarafımdan alınmıştır alış veriş için teşekkürler iyi forumlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.