Şimdi Ara

Effortless English İle Geçen 36 Hafta / Seti Bitirdim / Tecrübelerim / Önerilerim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
54
Favori
73.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yeşil Giresun

Hocam, ben de yarın a day of dead ile başlamak istiyorum. Yalnız ne yapacağımdan emin değilim.

Önce pdfyi mi okuyacağım? Pdf ile hikayeyi mi dinleyeceğim? Nedir? Kafam allak bullak, yanlış bir şey yapmak istemiyorum

yapman gereken tek şey, 1 hafta boyunca hergün en az 1 kez dinlemek, sorular sorulursa o sorulara hızlıca cevap vermeye çalışmak. Bu kadar. Sürekli tekrar yaptığın için beyine otomatik bilgiler yerleşiyor.

Pdf dosyası çok önemli değil, 1-2 kez okuyup kenara alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitar -- 28 Haziran 2013; 15:03:08 >
  • Her gün 3 dosyayı da dinleyecek miyim? Yoksa sadece ministory mi?

Original effortless English 40 hafta sürüyor o zaman. Çok değil mi yav? Yeterince boş vaktim var, haftanın her günü, günde iki hikaye(her gün aynı iki hikaye) dinlemek suretiyle 20 haftaya çeksek etkisini kaybeder mi? Yeterince boş vaktim var.

Neyse, hayırlısıyla bir başlayalım da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeşil Giresun -- 28 Haziran 2013; 19:05:22 >
  • quote:

Her gün 3 dosyayı da dinleyecek miyim? Yoksa sadece ministory mi?

Original effortless English 40 hafta sürüyor o zaman. Çok değil mi yav? Yeterince boş vaktim var, haftanın her günü, günde iki hikaye(her gün aynı iki hikaye) dinlemek suretiyle 20 haftaya çeksek etkisini kaybeder mi? Yeterince boş vaktim var.

Neyse, hayırlısıyla bir başlayalım da.

ses kaydının başında hoca detaylı olarak ne yapmanız gerektiğini anlatıyor.

onun önerilerine kulak vermenizi tavsiye ederim.
  • gitar G kullanıcısına yanıt
    Audio yazan mı?

İnsan tedirgin oluyor, geriliyor açıkçası :D
  • quote:

Audio yazan mı?

İnsan tedirgin oluyor, geriliyor açıkçası :D

Merhaba, 6 aydan fazla bir süredir bende Effortless English kullanıyorum. Başlangıçta bende ne yapacağımı bilmiyordum ama zamanla düzenim oturdu. Linkini vereceğim word dosyasında ne yapmanız gerektiği Türkçe olarak detaylı anlatılıyor. En az 1 hafta çalışmanız gerekiyor ama ben 2 hafta çalışıyorum.

https://r apidshare.com/files/102336801/Kullan%C4%B1m%C4%B1.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amazonia -- 30 Haziran 2013; 21:29:23 >
  • Amazonia A kullanıcısına yanıt
    Day of the Dead'ı iki gündür dinliyorum. Guadimaala :D

Hocam verdiğiniz link ölmüş, araya boşluk koyup tekrar paylaşırsanız daha ii
  • quote:

GUEDİMAALA gerçektende ilk dinleyenin aklından çıkması mümkün olmayan kelime bu olsa gerek :)
  • quote:

Kendi kendine şifrelenmiş yoksa linkte sorun yok. Dediğiniz gibi boşluk bıraktım.

https://r apidshare.com/files/102336801/Kullan%C4%B1m%C4%B1.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amazonia -- 30 Haziran 2013; 21:29:48 >
  • Aynen aynen, bi de mezarlıkta bira içenler var

--

Bu bana kolay gibi geldi. Ben bunu bir hafta dinlersem deliririm galiba
    3 gün dinleyip geçmek gibi saçma bir fikir oluştu kafamda.

--

Ya da Power English mi çalışmalıyım? Upper-Intermadiate seviyem. Ama konuşma ve anlama sorunum var
  • quote:

Aynen aynen, bi de mezarlıkta bira içenler var

--

Bu bana kolay gibi geldi. Ben bunu bir hafta dinlersem deliririm galiba
    3 gün dinleyip geçmek gibi saçma bir fikir oluştu kafamda.

--

Ya da Power English mi çalışmalıyım? Upper-Intermadiate seviyem. Ama konuşma ve anlama sorunum var

Ok, eğer seviye olarak kolay geldiyse Effortles English seti yerine POWER ENGLİSH seti sizin seviyenin için çok uygun. Onda 30 set var, 30 haftalık bir çalışma. Ben şu an o setin 12.haftasına geldim. ( seviyem B2 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitar -- 1 Temmuz 2013; 12:44:42 >

• Eyvallah hocam, okuma-yazma seviyem B2- C1'e doğru da kayıyor.

Dinlemede B1 konuşmada A2 olduğuma inanıyorum.

O zaman ben Power Eng'e geçiyorum, teşekkürler ilginiz için
  • quote:

Orijinalden alıntı: gitar

quote:

Orijinalden alıntı: sir-newton

intermediate seviyesindeyim.

O zaman POWER ENGLISH setini kullanabilirsiniz.

30 klasör var, sıra ile her klasöre 1 hafta zaman ayırmanız gerekiyor

ilk ders INTRO, içinde neler yapmanız gerektiğini hoca detaylı olarak anlatıyor

başarılar.

hocam bu seviyelerin yazılı olduğu bi döküman var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsmanlıHanedanı

quote:

quote:

başarılar.

set içinde her ses dosyasının aynı zamanda pdf yazılı dökümanı var. Ben yeni derse başladığında hem dinliyorum hemde pdf den takip ediyorum. Sonraki günler sadece dinleme yapıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

başarılar.

set içinde her ses dosyasının aynı zamanda pdf yazılı dökümanı var. Ben yeni derse başladığında hem dinliyorum hemde pdf den takip ediyorum. Sonraki günler sadece dinleme yapıyorum

yok hocam onu kastedmedim.mesela economics pre,flow english advanced,power english intermediate gibi ...

• İngilizce seviye tablosu ( google dan araştırırsanız bunun gibi çok örnek var

Tıklayın Buradan Görebilirsiniz
  • quote:

İngilizce seviye tablosu ( google dan araştırırsanız bunun gibi çok örnek var

bunların hangisi pre intermediate hangisi intermediate ?

• quote:

quote:

İngilizce seviye tablosu ( google dan araştırırsanız bunun gibi çok örnek var

bunların hangisi pre intermediate hangisi intermediate ?

Hanedan dostum bildiğim kadarıyla onların hepsi upper intermediate veya intermediateye hakimsende olabilir...Yani power english bu şekilde..
    Effortless ise intermediate ancak pre intermediateye tam hakimden olabilir......Yanlışla arkdaşlar düzeltsin..

• Bugün de Power English'in ilk dersini dinledim. Hoca enerji dolu
  • beyler bu seti 2 ya da 3 ay güzelce kullansam (toefl'a ön hazırlık) bana yine de bişeyler katar mı? setin methini çok duydum ama benim 40 hafta günde bir saat bu sete ayırabilmem çok zor.. aslında bu derslerle çalışmayı çok istiyorum ama sırf şu zaman sıkıntısı yüzünden kolaylisan.com'daki seti düşünüyorum.

siz ne der, ne önersiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenjimikee

beyler bu seti 2 ya da 3 ay güzelce kullansam (toefl'a ön hazırlık) bana yine de bişeyler katar mı? setin methini çok duydum ama benim 40 hafta günde bir saat bu sete ayırabilmem çok zor.. aslında bu derslerle çalışmayı çok istiyorum ama sırf şu zaman sıkıntısı yüzünden kolaylisan.com'daki seti düşünüyorum.

siz ne der, ne önersiniz..

Kolaylisan setinin ilk 7 dersini ücretsiz indirebilirsin fikir sahibi olursun...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.