Şimdi Ara

Efe Aydal da biraz boomer olmuş (haterlar uzak durun)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diyor ki herkes internette adı soyadı ile takılsın. Öyle olsa Erlik diye biri olmazdı, pkklı teröristler suikast yapardı.

Ayrıca internet kültürü böyle bir şey anonimlik normal yani.

Ekleme haterlar hemen doluşmuş konuya, ben mürit değilim ama nefret de etmiyorum kendisinden sırf kırmızı hap serisi için bile destek olunur.

Boş konuşmayın adam hakkında, varsa bir argümanınız tıpkı benim gibi açıklayın, eğer yoksa karalamayın adamı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer Hayyam12 -- 4 Aralık 2021; 20:12:24 >

• İşte böyle adamlar en tehlikeli tiplerdir. Kendi bakış açısı çerçevesinde toplumu dizayn etme düşüncesi olanlar. Büyük ya da küçük fark etmez Hitler'in farklı desenleri. "Ben böyle düşünüyorum, herkes de böyle yapmalı." İnternette anonim olabilmek, var olan seçeneklerden biri ve birinin bunu seçebilmesi bile özgürlüğün bir ifadesi. Oraya kendi ismimi yazmasam da zaten aslında kim olduğumu devlet biliyor, senin bilmene ne gerek var? Bilsen ne olacak amacın ne? İsim soy isim yazmadığında resmi olarak anonim mi olmuş oluyosun sanki? Hiç başka derdimiz kalmadı, internette anonim takılanlara sıra geldi. Cozurtmaya başlamış sanırım Efe Amcamız.

• bu üye her konuda kendini haklı sanıyor  

• Herbokolog ateist yönetmen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de Amerika'dan daha özgürüm diyen kişi ne bekli10?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adam çok abartılıyor bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dapeux -- 1 Aralık 2021; 22:21:35 >
  • internette demiyor twitter facebook gibi platformlarda diyor ve bence de haklı adam.

• gem haklı tarafları hem de haksız tarafları var bence. Anonimlik internetin doğasında vardır, her ne kadar ip, konum, mail, telefon vb. vb. vb. şeylere erişim olsa da yinede o isimin anonim kalması önemli bir sınır çizgisi. İsteyen benim gibi kendi isim+soyismini de kullanır direkt, zaten facebook grubuna sadece kendi ad+soyad ve ppsi olan arkadaşları alıyor efe aydal. Kendi ortamlarıdna istediğini yapabilir.

• İşte böyle adamlar en tehlikeli tiplerdir. Kendi bakış açısı çerçevesinde toplumu dizayn etme düşüncesi olanlar. Büyük ya da küçük fark etmez Hitler'in farklı desenleri. "Ben böyle düşünüyorum, herkes de böyle yapmalı." İnternette anonim olabilmek, var olan seçeneklerden biri ve birinin bunu seçebilmesi bile özgürlüğün bir ifadesi. Oraya kendi ismimi yazmasam da zaten aslında kim olduğumu devlet biliyor, senin bilmene ne gerek var? Bilsen ne olacak amacın ne? İsim soy isim yazmadığında resmi olarak anonim mi olmuş oluyosun sanki? Hiç başka derdimiz kalmadı, internette anonim takılanlara sıra geldi. Cozurtmaya başlamış sanırım Efe Amcamız.

• Bu görüşüne ben de katılmıyorum. En basitinden tanıdıklarımın internette yazdıklarımı görmesini istemiyorum. Mesela akraba, atsan atılmıyor küssen küsülmüyor bazen ama her yazdığımı bilmesine de gerek yok. İleride tanışacağımız insanlar da var, düşünsenize internette yazdığınız her şey adınız soyadınız ile yıllarca duruyor? İnsanların yıllar içinde düşünceleri, kafa yapısı değişebiliyor sonradan pişman olabiliyor, kimseye küfür hakaret ettiğimden değil sadece gizlilik istiyorum. Efe aydalın bunu savunması çok saçma, bir tek trolleri düşünerek söylüyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marshall-Bruce -- 3 Aralık 2021; 9:27:4 >
  • Marshall-Bruce kullanıcısına yanıt
    Size katılıyorum hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • efe aydal akilli bir adam degil zaten

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Anonimlik önemli, insanlar özellikle avrupa da bunun için hak arayışı içindeler, sosyal medya devlerine astronomik rakam cezalar kesiliyor. Hal böyleyken internete isim soyism yazmak konusuna bende katılmıyorum. Anonim olarak kalalım, fikirlerimizle insanlar bizi benimsesinler.

• uzun süredir cozurtuyo zaten.

• Sırf bir fotoğrafı yüzünden bu adamı bir kere bile izlemedim. Renkli gözlü hafif psikopatik bir bakışı ve dişlerini kapayıp sıktığı yayvan bir ağzı vardı. Dövüş sanatları önlüğü giymiş bir haliyle beraber koymuştu. Bana boş yapacak alaycı yavşak kompleksli bir tip gibi geldi. Boş yapıyorsa önyargım konfirme ediliyor demektir. Diğer bir boş yapan ise Z kuşağına saldıran ve onları kafa bulmak için tahrik etmeye çalıştığını da itiraf eden Okan Bayülgen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bomır ne la

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt

left 4 dead 1 de şişman kusan bir karakter vardı bomır değil patlayıcı diline sahip çık

• Çağın gerekliliklerini veya bir vaziyetin geçmişte kaldığını anlayamamış olan daha yaşlı kuşaklara mensup kimselere yakıştırılan İngilizce argo tabir. Mesela akıllı telefonda resim gönderemeyen bir büyükanneyi, evrim teorisini reddeden bir büyükdedeyi hayal edin. Teknoloji ve bilim içerisinde doğmuş veya en azından onlara yetişebilmiş nesillerce kendilerine alayla "boomer" sıfatı yakıştırılıyor. Sınav kağıdına tükenmez kalemle kopya çekilmeyeceğine dair yemin yazdıran yaşlı profesörlere kadar sayısız örneğe "boomer" sıfatı genç kuşaklarca genellendirilebilir.

• Pek çok insandan akıllı bazı konularda.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.