Şimdi Ara

EF71 TOPİĞİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
22.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu oyunların linklerini neden göremiyorum?bide istanbulda fm vericisi çalıstıramıyorum?bide tel şarj olduktan 3 saat soraa falan sarj zaman aşımı dio neden blen warsa sewinrm;)
  • arkadaşlar ilk defa mesaj atıyorum forumda.yanlışsa kusura bakmayın.
    Bu telefonu kullanan arkadaşlara şunu sormak istiyorum.
    Arama geldiği zaman ön kapakta arayanın ismi görünüyormu?.
    Yoksa her aramada kapağı açmak mı gerekiyor.
    Bir de arama geldiğinde ve kapak açıldığında yanıtlama yapılabiliyormu.?İllaki yeşil tuşamı basmak lazım .
    Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: mtalpan

arkadaşlar ilk defa mesaj atıyorum forumda.yanlışsa kusura bakmayın.
    Bu telefonu kullanan arkadaşlara şunu sormak istiyorum.
    Arama geldiği zaman ön kapakta arayanın ismi görünüyormu?.
    Yoksa her aramada kapağı açmak mı gerekiyor.
    Bir de arama geldiğinde ve kapak açıldığında yanıtlama yapılabiliyormu.?İllaki yeşil tuşamı basmak lazım .
    Teşekkürler

kişi ararken ekranda ismi yazıyor yani telefon çalarken mehmet arıyor diye gösteriyor fakat mehmetin araması bittiğinde sen açmadıysan 1 cevapsız diye yazıyor.

kapak açıldığında direk yanıtlayabiliyorsun onun ayarı var ister öyle yaparsın isterde tuşa basarak açmayı ayarlayabilirsin
  • teşekkürler zumazum...

bu arada önemli not ,
    dün bu telefondan aldım
    bursa carrefour'dan ve fiyatı 169TL
    gerçekten bu telefon için cok iyi bir fiyat.
    bilgilerinize
  • bende bu telefondan almayı düşünüyorum nokia 6300 la arasında kaldım. Şarjının çabuk bittiği söyleniyor. Bir de nokia ile arasında çok kalite farkı var mıdır?
    iki telefon arasında kaldım. Fiyat tabii ki önemli ama sorun çıkarmaması benim için daha da önemli sizce hangi telefonu almalıyım.
    Önerilerinizi bekliyorum.
  • arkadaşlar yok mu yardımcı olacak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: gunalhakan

bende bu telefondan almayı düşünüyorum nokia 6300 la arasında kaldım. Şarjının çabuk bittiği söyleniyor. Bir de nokia ile arasında çok kalite farkı var mıdır?
    iki telefon arasında kaldım. Fiyat tabii ki önemli ama sorun çıkarmaması benim için daha da önemli sizce hangi telefonu almalıyım.
    Önerilerinizi bekliyorum.

arkadaşlar yok mu yardımcı olacak..

kesinlikle ef71 derim cok sik bir telefon ve bu fiyat performansi kacirma....ozellik olarak cok degisik ozelliklere sahip.....konu basinda gorebilirsin...

ben 360 tl vermistim..
  • şarjının çabuk bittiği söyleniyor ve menüsü de yavaş deniyor.
    Acaba sizce bu iki özellik abartıldığı kadar kötü mü?
  • lutfen yanlis anlamayin ama nekadar hızlı tel kullanıyorsunuz kı....yani ben yavas oldugunu pek soyleyemem...

bataryaya gelince....durursa 3 rahat yeterli ama mesele sizin ellemeden durup durmayacaginizda...!!!!

music dinlemek bu tel ile zevkli....

tel bu paraya cok mukemmel...
  • quote:

Orjinalden alıntı: gunalhakan

şarjının çabuk bittiği söyleniyor ve menüsü de yavaş deniyor.
    Acaba sizce bu iki özellik abartıldığı kadar kötü mü?

mesaj yazması berbat o kadar yavaş ki sizi bir kaç harf hatta kelime geriden takip ediyor sinir oluyor insan ve yanlış yazabiliyorsunuz telefonla konuşma sesi ahize sesi çok kısık gürültülü ortamlardaysanız hele hiç duyulmuyor karşı tarafın ne dediği karizması güzel ama kimileri dışının soyulmasından bahsetmiş hepsiburada.com daki yorumlarda ben öyle birşeyle karşılaşmadım şu aralarda fiyarı çok düştü ama şahsen ben tavsiye etmiyorum msj yavaşlığı ve bazı şeyleri insanı uyuz ediyor
  • ef71 --dün carrefour dan satın aldım (1,5 gün)

daha önce s88 kullanmış biri olarak cihaza alışma konuşunda hiçbir sıkıntı yaşamadığımı belirtmek isterim.

öncelikle cihaz tasarım olarak en iyi 5 cihazdan biri
    herşey yerli yerinde ve çok şık.
    üzerinde çok fazla ekstra tuş yok sol yan yüzde müzik kısa yol tuşu,ses açma kapama tuşu ve kulaklık,usb,şarj için kullanacağınız giriş mevcut
    telefonun üzerinde siyah-beyaz küçük bir ekran ve hemen altında 3 adet müzik kontrol tuşu var.
    dış ekranın üstünde 2 megapiksel fotoğraf ve 176x224 video çözünürlük sunan bir kamera var
    kameranın çevresinde ayna veya flaş yok.
    içte ise 176x220 piksel çözünürlük ve 262.000 renk destekli 2.2 inç kaliteli bir ekran bulunmakta.
    ekran görüntüleme için yeterince büyük ve parlak ,yinede neden qvga değil sorusu sorulabilir
    menü oldukça başarılı 3x3 şeklinde sıralanmış ıkonlar arasında istediğinizi bulmak gayet kolay
    kamera performansı-------
    bu fiyat aralığında ve müzik ağırlıklı olarak duyurulan bir telefon için oldukça tatmin edici
    af,flaş,zoom,makro gibi eksikliklere rağmen kameradan şikayetçi değilim
    çünkü fotolar gayet net
    ayrıca kameranın ışık dengesi çok iyi
    gerek gece(iç mekan-loş) gerek gündüz ışık problemi yaşamıyorsunuz
    yanlız fotoğraf görüntüleme başarısız
    max çözünürlükte tam ekran görüntüleme yok
    ayrıca yakınlaştırmada yok
    düzünlemede var deniliyor ama oda yok(max çözünürlükte)
    video ise 30 fps kare değerine sahip
    ve gayet kaliteli işinizi görecektir
    ayrıca çekilen videolar tam ekran izlenebiliyor ki, buna oldukça sevindim
    ayrıca cihaz ile birlikte gelen cd deki yazılımla istediğiniz video yu cihazla uyumlu hale getirebilirsiniz (üstelik tam ekran )
    denedim ve başarılı.
    yanlız yazılımı kullanmazsanız diğer videolar için çözünürlük sınırı var ki çok sınır bozucu bir durum.
    kamera açıkcası beni tatmin etti
    sizide edecektir diye düşünüyorum.
    müzik--------
    öncelikle kullanılan programın arayüzü çok başarılı
    ayrıca 2 adet tema var(müzik çalar için)
    istediğinizi seçip özelleştirebilirsiniz
    bunun yanında müzik çalar pekçok özelliğe sahip çalma listesi ,arkaplan oynatım,eq,3d ses,ileri-geri sarma(s88 yok),
    kapak kapalı kontrol(dış ekrandan müzik tuşlarıyla ki harika bir özellik) vs.
    tüm bu özellikler sizi çok memlun edecektir ama
    malesef bazı hayalkırıklıklarıda mevcut
    cihazın ses yüksekliği hoparlör üzerinden başarısız
    yani bir müzik telefonu için başarısız yoksa yeterli görünebilir
    bunun yanında 3d ses hiçbir işe yaramıyor bence
    fakat ses netliği çok iyi
    kısaca ses biraz az ama netlik çok başarılı
    kulaklık konusundada 3.5 mm performansı beklemeyin ama kötü değil
    yeterli diyelim geçelim
    ayrıca kulaklık radyo işlevine sahip çekim gücü orta seviyede
    yanlız radyoda dışa ses verilemiyor.
    kulaklığa mahkumsunuz
    cihazda BT mevcut
    kullanımı ise eşleştirme yapılarak sağlanıyor
    yanlız veri gönderme hızı biraz düşük
    yinede BT görevini yerine getiriyor ve henüz bir problem yaşamadım
    ayrıca cihazda usb desteğide var
    hemde webcam özelliği ile ,
    ayrıca usb şarzda var
    ve flaş bellek seçeneği
    yani telefonu pc ye bağlayın ve dosyalara istediğiz işlemi yapın veri aktarım hızıda oldukça başarılı
    kısaca usb bağlantı insanın yüzünü güldürüyor
    java konusuna gelirsek cihaz bu konuda başarısız
    java dosyaları BT üzerinden yükleniyor yüklenmesinede cihaz hem jar hemde jad dosyalarını istiyor
    aksi taktirde yükleme yapamıyorsunuz
    içerisinde iki adet oyun var
    ve oyunlar fena değil.
    pil konusuna gelirsek
    ne iyi ne kötü şuana kadar şarzım bitmedi ama 2 kademelik bir azalma var.(toplam şarz 4 kademe)
    ayrıca cihazda pekçok standart uygulama mevcut
    ses kayıt(amr),not,takvim,hesaap makinesi vs
    hepside gayet iyi performansa sahip
    ve ekstra olarak size dahili telesekreter özelliği sunmuş ki çok başarılı bir özellik
    denedim ve başarılı
    bir ekstra özellikte fm verici
    henüz deneme fırsatım olmadığı için kesin birşey söyleyemiyorum
    mesaj konusuna gelirsek
    bence oldukça başarılı ve sorunsuz
    tuş takımıda bu konuda çok yardımcı oluyor
    büyük ve genişler
    ayrıca telefon görüşmelerindede bir problem yok
    herşey gayet güzel çalışıyor
    ayrıca cihazda dosya şifreleme özelliğide var
    video,müzik,fotoğraflarınızı kimsenin görmesini istemiyorsanız şifre koyabiliyorsunuz.
    ayrıca kutu içeriğide oldukça başarılı.
    birde office uygulaması cihazda mevcut değil yani word,excel,pdf görüntüleyemezsiz
    java ile halledilir mi bilemiyorum)
    ayrıca e-book da yok yani txt metinde görüntüleyemezsiniz.
    son olarak cihazın dahili hafızası 23 mb ve 2 gb a kadar mikro sd kart takılabiliyor
    kutudan 256 mb çıkıyor.

sonuç
    tasarım 10/9
    özellikler 10/6
    fiyat/performans 10/10

not---tasarım olağanüstü arkadaşlar
    hemen kendini belli ediyor

arkadaşlar biraz yorgunum o yüzden yazı dağınık olmuş olabilir
    ama elimden geldiğince açıklayıcı olmaya çalıştım.
    umarım işinize yaramıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgürr53 -- 10 Nisan 2009; 21:49:39 >

• arkadaşalr telefonun ekranında - üzerinde dünya simgesi olan mesaj simgesi var. bu nederi veya nasıl kalkar bilen var mı
  • wap mesajı gelmis o yüzden gözüküyor
    sırasıyla servisler/wap servisi/wap mesajı girip mesajı okuyup silersen gider o ekrandan
  • Ef71 imi satıyorum. İlgilenenler içinhttp://forum.donanimhaber.com/m_32033981/mpage_1/key_//tm.htm#32033981

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mav1li -- 4 Haziran 2009; 1:19:35 >
  • arkadaşlar bu telefon aldıktan çok kısa bir süre sonra bozuldu we kilitlenip duruyor daha sonra da kendi kendine bataryası yamuldu ne servisi var ne bişeyi Eskişehir de aradım taradım bataryasını hadi paramla alayım dedim o da yok ki alsam telefon kilitleniyor sürekli nerdedir bunun servisi ne yapacağım
  • istanbul daki maltepe teleservise kargoyla gönderebiliyorsun
    aras kargo ya karşı ödemeli verirsen telefonu, kargo ücretini servisin kendisi karsılıyor
    kargoya verirken telefonu; garanti belgesinin (yada makbuzun) fotokopisi,arızayı acıklayan bir notu da beraber veriyosun
    telefon yapılınca yine servisin kendisi kargoya verip evine yolluyor
  • merhaba arkadaşlar. benim bir sorunum var askere gitmeden önce de kullanıyodum ef71 i sorunsuz. askerden geldim telsim hattımı taktım fakat mesaj almıyor diğer tellerde denediğmde sorun yok yani telefonla ilgili olduğunu düşünüyorum versiyon güncellemesi nasıl yaparım ya da öneriniz nedir ?
  • eger tel ile gorusme yapiyorsan.....mesaj merkezi numarani telsiminkine gore ayarla yada ayarlattir...sikinti orada olmali...
    quote:

Orjinalden alıntı: nehir26

merhaba arkadaşlar. benim bir sorunum var askere gitmeden önce de kullanıyodum ef71 i sorunsuz. askerden geldim telsim hattımı taktım fakat mesaj almıyor diğer tellerde denediğmde sorun yok yani telefonla ilgili olduğunu düşünüyorum versiyon güncellemesi nasıl yaparım ya da öneriniz nedir ?

• mesaj merkezi numarasını kontrol ettim on da problem yok. ya sanırım bir üst versiyonun yüklenmesi gerekiomuş , servis harici nerede bulabilirim acaba versiyonu ?
  • merhaba arkadaslar bende bugun yenı aldım bu telı cok hos ve kıbar ancak bır sorunum var mıcro sd kartın ıcındekı muzık yada bvıdeoları bır turlu telde acamıyorum gozukmuyorlar bunu nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz cok acıl lutfen
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.