Şimdi Ara

Eduroam'a Modemle Bağlanma (Bedava İnternet) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
7.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: teknologs

evet hem okulun yani eduroamin netini cekip alip kablolu yada kablosuz olarak evin icine aktariyor...

teşkkür ederm çok sağolun. şu internt taahhütümn btmesini bklyorm 1 ay kaldı :) peki bişy dicem bu eduroamda sanırım girilen sayfalar girdiğin saatler gibi şeyler kayıt altına alınıyormuş. acaba diyorumki bu önerdiğiniz tplink 740n cihazla interneti çeksem bende bulunan airties 5452 ye kabloyla bağlayıp airties cihazıyla evin içinde dağıtım yapsam yinede bnm adıma kayıt altına alınablrmi? eduroamın kurallarında okumuştum, torrent vs gibi programların kullanılmasında uyarı flan veriliyormuş. ne derecede takip ediliyor blginz varmı ? şimdiden teşkkür edrm yardımlarınz için.
  • eduroam a bağlanırken kendi kullanıcı adı ve şifrenizi 740n e gireceğiniz için
    740n den sonra ne bağlarsanız bağlayın fark etmez. kayıtlarda siz olacaksınız.
    zaten 740n client router modunda çalışacağı için eduroam tarafı 740n den sonrasını
    göremez.
  • iyi akşamlar. konuyla biraz farklı biliyorum ama bunu bilsen sen bilirsin diye düşündüm utkanizmit:)) ben çevremden bir internete bağlanıyorum. bu internetide sadece cam kenarında oda tek diş görüyor ve çok yavaş oluyor. tp link 740n cihazıyla onu evin içinde dağıtabilir miyim? normal de benim bildiğim iki modeminde kablosuz ayarları aynı olduğunda ve iki cihazada birbirlerini ap olarak tanıttığımızda oluyor. ama benim bağlandığım modeme girebilme ihtimalim yok ama şifresini biliyorum. bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etym656 -- 28 Mart 2013; 21:06:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: etym656

quote:

evet hem okulun yani eduroamin netini cekip alip kablolu yada kablosuz olarak evin icine aktariyor...

teşkkür ederm çok sağolun. şu internt taahhütümn btmesini bklyorm 1 ay kaldı :) peki bişy dicem bu eduroamda sanırım girilen sayfalar girdiğin saatler gibi şeyler kayıt altına alınıyormuş. acaba diyorumki bu önerdiğiniz tplink 740n cihazla interneti çeksem bende bulunan airties 5452 ye kabloyla bağlayıp airties cihazıyla evin içinde dağıtım yapsam yinede bnm adıma kayıt altına alınablrmi? eduroamın kurallarında okumuştum, torrent vs gibi programların kullanılmasında uyarı flan veriliyormuş. ne derecede takip ediliyor blginz varmı ? şimdiden teşkkür edrm yardımlarınz için.

eduroam ağında girdiğin kullanıcı adına göre gezdiğin bütün sayfalar 5651e göre o üniversitenin sahip olduğu loglama sistemine göre tutulmaktadır. En az 3 ay olmak kaydı ile 6 ay veya 7-8 ay tutan üniversiteler vardır. Aşırı şekilde trafik yaptığında kullanıcı tespiti üniversitenin sistem yöneticisi tarafından çok kolaydır. Ama kolay kolay (savcılık tarafından herhangi bir yazı gelmediği sürece veya network problemi oluşturulmadığı sürece) takip edilmez.

• Ya yan binadaki ortakla ortak kullanıcaz da wifi acaba nasıl yapabilirim resimdeki 4 pencere modemin olduğu evi gösteriyor modem:
    http://www.segment.com.tr/urunler/everest-sg-1600-ethernet-4-port-300mbps-kablosuz-5dbn-2ant-adsl-modem-aboix/

300mbpsdir nasıl o diğer üç penecerenin gösterdiği eve sağlıklı bir şekilde uzatabilirim?
    [img=http://s21.postimg.org/f3p79sw1v/Pics_Art_1365109450058.jpg]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkare -- 7 Nisan 2013; 0:17:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: memox20

quote:

Orijinalden alıntı: etym656

quote:

eduroam ağında girdiğin kullanıcı adına göre gezdiğin bütün sayfalar 5651e göre o üniversitenin sahip olduğu loglama sistemine göre tutulmaktadır. En az 3 ay olmak kaydı ile 6 ay veya 7-8 ay tutan üniversiteler vardır. Aşırı şekilde trafik yaptığında kullanıcı tespiti üniversitenin sistem yöneticisi tarafından çok kolaydır. Ama kolay kolay (savcılık tarafından herhangi bir yazı gelmediği sürece veya network problemi oluşturulmadığı sürece) takip edilmez.

Valla kullanici adi sifre cok..ancak limitleme yaparlarsa veya her kullanicya akk gibi limit atarlarsa sorun olabilir ama sanmiyorum..universitelerde kisitlama hic gormedim yapisina aykiri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

ddwrt yazilim uyumlu tp-link ap lerinden bir model alip ddwrt yazilimi yuklemeniz gerekiyor..benim kullandigim tplink 741nd modelidir..ddwrt yuklediniz zaman security ayarlarinda 802.1x destegi sayesinde eduroam kullanici adi sifrenizi cihaza girip nete cikabilirsiniz

merhaba hocam aradan bayağı uzun bir zaman geçmiş ama yazılanları görünce yazayım dedim sizi şu linke davet etsem fikir verebilirmisiniz acaba hangisi ile işimi görebilirim

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=91603137&p=1#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1A72C1774 -- 8 Mayıs 2014; 23:06:16 >

• Eduroam'a bir türlü bağlanamıyorum yurtta kalıorum ve telefonum iphone6s, önce uzun bi süre wifiyi görmüyor görünce de sürekli şifre girmemi istiyo doğru şifreyi girdiğim halde bağlantıyı kuramıyo ve tekrar wifiyi arıyo tekrar şifre istiyo günlerdir bu haldeyim çözüm yolu bulaaan

• Gençler tek diş çeken eduroam sinyalini nasil arttırabilirim? Donanım önerecek olan önceden deneyen var mı? Lutfeeeen çok ihtiyacim var. Usb ile takilan wifi adapyorlerden mı almali yoksa pirize takılan repeater acsees pointlerden mı almali napmali çözemedim.ortada kaldım. Pc bin tek usb portu var onunda buna harcamak istemiyorum aslında ama ise yarayacaksa harcariz.

• Güncel

• orss kullanıcısına yanıt
    Eduroam'a çok defa bağlanmayı deneyip bağlanamasamda birkaç önfikrim oluştu.

Eduroam tamamen client cihazların bağlanmasına yönelik bir ağ sistemi. Yani AP-router tipi cihazlardan bağlanmak kolay değil. Sertifika-doğrulama sistemi tamamen işletim sistemleri üzerinden yapıldığından aynı işlemi AP-router lara yaptırmak standart bir durum değil.

Bu tip bağlantıları usb adaptör dışındaki cihazlardan yapmayı başaranlar genelde dd-wrt gibi farklı firmwareleri kullanarak yapıyorlar.

Fakat benim merak ettiğim piyasadaki mevcut AP-routerların repeater özelliklerini kullanarak sinyali tekrarlama üzerinden ek ayar yapmadan bağlantı kurulabilirmi? Eğer bu mümkünse çok basit olacaktır bağlantı ve repeater özellikli OutdoorAP'lerden satın almak bu durumda en mantıklısı olur.
  • TP-LINK WR842ND (DD-WRT yüklü) ve bu modeme bağlı güçlü bir anten ile bağlanman mümkün. Yalnız modemi antenleri çıkabilenden olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cay571 -- 23 Şubat 2019; 0:20:45 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.