Şimdi Ara

EDT Parfüm Sahtekarlığı ! Dikkat !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar son dönemlerde bir çok online satış mağzalarında indirimli parfümler satılmakta , bu parfümler 60-150 TL arasında fiyatlandırılıyor ve sanki çok ucuza orjinal parfüm satıyorlarmışçasına her tarafta reklamları dönüyor , fakat satılan parfümlerin çoğu EDT(Eau De Toilette) ve EDC(Eau De Cologne) olarak satılıyor, tabi bir de EDP var , yani bu Edc , Edt ve Edp olayı parfümün içindeki "Aroma" miktarının ne kadar olduğunu tanımlıyor . Aroma miktarının oranı ise kokunun kalıcılığını ve etrafa yayılma gücünü belirliyor .

Yani :
    Edc : %2 - %4 aroma içeren parfümdür ,
    Edt : %8 - %15
    Edp: %15 - %22
    Üzerinde sadece PARFUME yazanlar ise %25 üzeri aroma içeren parfümü tanımlıyor.

Gelelim asıl meselimize , işte bu güya indirim yapan siteler aslında içinde çok az aroma barındıran ürünleri uygun fiyata satıyor . Bu yüzden de daha fazla parfüm sıkma ihtiyacı oluşuyor ve haliyle de daha çabuk biten parfümler olarak size geri dönüyor . Yani aslında siz ucuza parfüm almıyorsunuz , tam aksine ucuz 2.kalite , kalitesiz parfüm almış oluyorsunuz , bu oyuna gelmeyin ve ya Edp parfümleri tercih edin ya da Zara vs. gibi daha makul fiyatlı ve ünlü markaların benzer kokularını üreten firmaları tercih etmeniz sizin için daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum ...

Ben yıllardır Edp kullandığımı bilmeden bütün orjinal parfümleri aynı zannediyordum , ta ki parfümümü değiştirmeye karar verince farkettim ve benim gibi bir çok kişinin bu iş'ten anlamadığını görünce bu konuya dikkat çekmek istedim .

Şimdiden mis kokulu günler diliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memo84 -- 11 Ekim 2017; 0:1:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet gerçektende kolonya tadında parfümleri 100 tl ye satıyorlar. Dİkkat edelim keklenmeyelim arkadaşlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.