Şimdi Ara

editt (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
859
Cevap
58
Favori
61.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam 17 yaşında gittiğinizi söylediniz okulu nasıl hallettiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YereDusenAdam -- 8 Şubat 2017; 10:20:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coutinho

quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

Florida da bir sure yasadim Tampa, Clearwater bolgesinde sen nerdesin hocam tam olarak ?

Tampa cok guzel bir yer hocam. Gittim baya. Ben West Palm Beach'deyim. Sen suan neredesin?

Ben artik Amerikada yasamiyorum dostum Romanya dayim ama Amerikanlari severim. Clearwater Beach e yuzmeye git mutlaka mukemmel bi yer Tampaya 40 dakika uzaklikta 19th Highway uzerinden ulasabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YereDusenAdam

Hocam 17 yaşında gittiğinizi söylediniz okulu nasıl hallettiniz?

okulumdan transcript kagidi aldim, tercume ettirdim. o sekilde.

• hadi gel köyümüze geri dönelim desem ?
  • Duble duble yollarımız ordan nasıl gözüküyo?

• Hocam öğretmen maaşları ne kadar ve toplumun saygısı nasıl

• quote:

quote:

quote:

Florida da bir sure yasadim Tampa, Clearwater bolgesinde sen nerdesin hocam tam olarak ?

Tampa cok guzel bir yer hocam. Gittim baya. Ben West Palm Beach'deyim. Sen suan neredesin?

Ben artik Amerikada yasamiyorum dostum Romanya dayim ama Amerikanlari severim. Clearwater Beach e yuzmeye git mutlaka mukemmel bi yer Tampaya 40 dakika uzaklikta 19th Highway uzerinden ulasabilirsin.

Baktim maps'den. 3 saat bize. Deger mi hocam 3 saat yola :)? 95'den yardirip sonra 4'den gidemez miyim. oyle hizli olur benim icin. maps o rotayi cizmedi bana :P

• Ben de mesaj yazayım, bakarsın Green Card bana çıkar bu yıl İlk işim Frank Gallagher'ın elinden düşmeyen Old Style bira içmek olacak.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Baktim maps'den. 3 saat bize. Deger mi hocam 3 saat yola :)? 95'den yardirip sonra 4'den gidemez miyim. oyle hizli olur benim icin. maps o rotayi cizmedi bana :P

Yazin git simdi degmezde aguso temmuz Arabistan gibi sicak

• Bende gelecektimde Durumum Var amcamin Njde doner fabrikasi var ve yardim edip yaninda olacak adam lazimdi bendere vize var ama Ben Kiyasladim ve Almanyayi Ametikaya Gore 10 gomlek uste buldun

1 Trump vs gibi elemanlar secilip devreden cikarilsa bile gene partizanca bir sisteme donuldu

2 is guvencesi ben saatlik 10 9 euro alirken elin amigosu 5 6 dolara calisiyor

3 saglik desen Tam 1 muamma Hastaneye gitmeye korkarsin sordugumda Allah kuvvet veriyor Hastalanmiyoruz deniliyor

4 12 yil calişmis hayvan gibi dogan diye bir abimiz vardi Git devletten para almaya polisler hayvan gibi bagirip cagiriyor

5 polis devleti dukkanin onunde bir adami sirf elini kaldirmadi diye zimbaladilar bizde vurdugunda 1 hafta konusuluyor

Sistem Tam 1 kuresel sermaye sistemi doner icin bile hahamlara extra ucret veriliyor fabrikasyon oldugu icin ben pek anlamadim su an benim gozumde yasanacak rn guzel yer almanya bodansee taraflari su an bu yaza dogru o tarafa gecmeui dusunuyorum umarim hayirli olur artik muslumanlarin amerikada celik yelek takma zamani geldi bence

• hocam öncelikle helal olsun. Yapmak istediğim şeyi yapmışsın.
    Bende greencarda basvurdum bu sene çıkarsa oradayim. Burada sistem-network alanında çalışıyorum. Orada bu alanlarda iş bulabilmem kolay olurmu? Yada farklı eyaletleri mi denemeliyim? gc çikarsa ugrarim yanına :)
  • Macera dolu mu gerçekten?

• Hocam jüpitere yakın yaşıyosun soğuktur oralar. Mars olsa neyse de

• Coutinho kullanıcısına yanıt
    ahahah hocam bence halısaha çok kaliteli bir aktivite hiçkimsede bir sıkıntı olmadan arkadaşlarınla 1 saatliğine o güzelce izlediğimiz imrendiğimiz futbolu nispeten de olsa profosyonelce yapabiliyoruz İngilizlerde de "Sunday league" ile buna çok benzer bir aktivite var tek fark onlar daha profosyonel ve maçları sabah neyse ülkenin komik yanlarını anlat malzeme bitmez örneğin daha dün melih gökçek daha yeni Çanakkale depreminin fetö tarafından yapıldığını iddia etmişti
  • The Scarlett's Cabaret ve Cheetah hala açık mı? Nikki Beach ne alemde?

• Sosyal devlet açısından bence de Almanya veya Fransa , hatta isviçre .

Ama bu ülkerin hiçbirine Greencard gibi bir çekiliş ile gidilemiyor, direkt oturma veya çalışma izni alamıyorsunuz.

Davet veya referans lazım ( yani yine eş-dost tanıdık işleri - bir nevi torpil gibi düşün Türkiyede )

Tek tabanca olanlar için - kimseye eyvallah etmek istemeyen için yukarıdaki ülkelerde direkt çalışma oturma izni almak çok zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: feslehan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: frozensoul

muhattap olmuyorum vakit kaybisin, insanlara fake konumlar atip rahatliyorsun. Hicbir kimlik ya da tespit edici ibare atamadin, ben attim. O virtual numaralar her yerden aliniyor lütfen artik sinirlerimi daha cok germe, oraya gelmem buraya gelmem facebook vermem diyen de sensin.

inanan inansin daha konuna yazmam. allah akil fikir versin sizlere. Dün üye olmus adam dh halkı bana inanıyor diyor ya, sen kimsin fake profille burda konu acan zavallinin tekisin :) sana ruh hastaliklarinda basarilar

Ben sana dedim ki t-mobile resminde ki sansurledigim resmin sansursuz halini atip o numaradan seni GORUNTULU bak buyuk harf ile yazdim idrak edebilmen icin. Seni GORUNTULU (burda hem buyuk, hem de bold yazdim umarim yeterli olmustur) arayacagim. Ama senden ses seda cikmadi, bulmussun bi laf yok o numarayi herkes alabilir cart curt. Evet oraya buraya gelmem diyen benim bana 1 saat suren konum atiyorsun, ben vereyim onlar oraya gelsin dedigim de cevap vermedin. Neyse ne, hayatta basarilar.

Hocam bi coutinho yaz ss cek şehirle ilgili herhangi bir şeyle.Herkesin çenesi kapansın.

bu tarz seyleri yapmak tarzim degil aslinda, bu kadar ugrasmam boyle seylere. ama sirf su arkadasa sinir oldugum icin evden cikip 1-2 dakika'da resimler cektim. telefonum harici ekstra fotograf cekebilen bir cihazim olmadigi icin dh'yi acamadim ayni zamanda. her neyse, bunlar umarim arkadasin ve konunun fake oldugunu dusunen arkadaslar icin guzel bir cevap olur. gerci bu tarz insanlarin amaci insan karalamak, konu baltalamak hocam. ben plaka resimleri, street isimleri cektim. biri cikip der ki bu turkiye'de de var. beklerim bu tarz insanlardan :) neyse bunlar ispat amacli atacagim son goruntuler. isteyen inaniiiiiiir, isteyen inanmaz. umrumda degil. daha fazla caba sarfetmeyecegim bu konuda. bu resimeri cekme amacim, bilgi verdigim arkadaslar tereddute dusmesin "biz fake konudan mi bilgi aldik" diye kuskuya dusmesinler istedim.

genç kardeşim, bende yazılarını samimi bulduğum için konunun %70 den fazlasını tek tek okudum, cesaretinden dolayı seni tebrik ederim, yolun açık olsun, başarılarla dolu bir hayat dilerim sana yeni yerinde. Diğer arkadaşın bu kadar abartması beni de gerdi okurken, ancak onu da hoş görmek lazım diye düşünüyorum.

Nedeni olarak da biz Türk milleti yaklaşık 10-15 senedir eğitim sistemimizi yap-boz tahtasına çevirdiğimiz için son jenerasyon olan "z kuşağı" gençlerimiz, "anane, örf kuralları, toplumsal sorumluluk, dürüstlük, hak yememe, yalan söylememe, vs. vs. " gibi "doğru insan yetiştirilmesi" hususunda eksik yetiştirildi, bu da tabii ki ailelerin ve eğitim kurumlarının da eksikliğinin neticesindedir.

Şuraya bağlayacağım ki, daha öncesinde bu tarz paylaşım yapıp, klavye başından insanları kandırdığını düşünen bazı ahlakı düşük ergenler yüzünden, forumun demirbaşı sayılabilecek kişiler de yeni üyelere benzer "sazan.avi" olayı olmaması için temkinli yaklaşıyor. Fakat arkadaşın bu kadar abartması benimde hoşuma gitmedi, facetime yada whatsapp dan yazışma - görüşme yapılabilirdi en kötü.

selam ve sevgilerimle...

• Coutinho kullanıcısına yanıt
    Anladım peki ortalama bir bira ne kadar? tl karşılığı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BasiliKalanCtrl

Bir web programcısı orada ortalama olarak ne kadar kazanıyor? Bilgin var mı?

123rf nin online help bölümünde çalışan ing. kişiye dün sordum 10k $ alıyorum dedi. Anamerkezinde çalışıyormuş. Nekadar doğru, nekadar yalan bilemem..

• Hocam şuan orda ne isle meşgulsun? Oraya gittiğinde düzeni kurmak zor olmadi mi? Yani 17 yaşında gitmissin kalacak yer yok, iş yok. Nasil ayarladin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.