Şimdi Ara

(Edit:Sorunu Buldum Galiba) G4560 1050ti Zotac OC BF1 Darboğaz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ciri

İşlemcinin %100 olmasının sebebi 1x8 GB ram olmasından dolayı olabilir mi? Eğer öyleyse bende ki ramin aynısından bir tane daha alıp 2x8 yaparak dual channel yapmayı düşünüyorum. Böyle yaparsam cpu kullanımı azalır, gpu kullanımı artar mı?

Zaten oyun 5.5 gb ram kullanıyor 15 dk geçtikten sonra 8 gb zaten günümüz standartlarının altında ama asıl sıçramayı işlemci değiştirmekle yapabilirsiniz ancak, i7 den aşağısı hardcore gamer kavramını artık karşılamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suppordle -- 24 Ağustos 2017; 1:40:51 >
  • Hocam haklısınız da elimdeki tek imkan şuan ram alabilmek. Zaten 900p de oynuyorum. Çoğu oyun elimdeki sistemle maxlanıyor. Eğer yararı olur farkı hissedilir derseniz alacağım ekstra ram.
  • Ciri kullanıcısına yanıt
    Yararı elbet olacaktır, GTA V mesela sanal bellek kapalı olunca 8 gb bellek yetersizliği hatası veriyordu bende. Sanal bellek de diski kullandığı için de ram kadar hızlı olmadığından takılmalara yol açabiliyor ayrıca. 16 gb işinize yarayacaktır.
  • Tamamdır hocam. Valla gpu kullanımı artısında sıkıntı yok :D
    Dediğim gibi işlemci değişmediği sürece bariz bir fark göremezsiniz. Rami 2. plana atıp işlemciyi yükseltme şansınız var ise önce bunu değerlendirin.
  • Aslında 300 küsür rame vermektense biraz daha koyup i5 7500 alınabilir gibi.
  • Keşke ryzen 1200 alsaymışınız geçmiş olsun ayrica bütce yetmiyor deseydin ben olsam kartida gtx 1050 yapardim ti ile arasinda çok fiyat farki var ama performans farkı çok az.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows 10 kullanıyorsanız xbox ayarlarından DVR yi kapatıp denermisiniz.
  • tanchuc kullanıcısına yanıt
    Windows 8.1 hocam
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Hocam sistem ocakta toplandı
  • Sorunu galiba buldum. Şuan kullandığım monitör 1440x900 çözünürlüğe sahip. Çözünürlük düşük olunca tüm yük işlemciye biniyor gpu'yu besleyemiyor diye düşündüm. Bunu denemek için evdeki full hd yani 1920x1080 çözünürlükte ki tv'ye bağladım ve orada denedim. Sonuç istediğim şekilde çıktı. Cpu 85lerde gpu ise 99-100lerde geziniyordu. En kötü 90a düştüğünü gördüm. Oyun youtubedaki testler de olduğu gibi ultrada 50-60 fps arası alıyordu. Yani bir sıkıntı yoktu. Herhalde yeni monitör alma zamanı geldi benim için. Yanlış hesaplar yapmış olma ihtimalim var mı ? Denediğim şey tv diye belki bir farklılık olabilir mi? Monitör alıcam çünkü boşuna almış olmayayım.
  • çözünürlük arttıkça işlemcinin darboğaz yapma ihtimali düşer. Bir de sıcaklıklar bana yüksek geldi.
    Baştan 1440x900 monitör kullandığınızı söyleseydiniz 2 sayfalık yoruma gerek kalmayacakmış. :)

İşlemcinin performansı zaten belli. Dediğim gibi düşük çözünürlük ve üstüne bir de düşük ayarlarda oynadığınız için yük iyice işlemci üzerine binmiş. Ekran kartı kendine düşen görevi hızlıca ve az bir kullanım ile yerine getirir iken işlemci ona yetişmekte zorlanmış. En az 1080p hdmi bir monitör alın. Böylelikle sistemi gittiği yere kadar sorunsuz kullanırsınız. 64 kişilik bazı haritalarda yine biraz takılma olabilir.

Bu arada tvden ötürü değil çözünürlük 1080p olduğu için işe yaramış. Böylece işlemci üzerinden yükü biraz alıp ekran kartın üzerine vermiş oldunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 24 Ağustos 2017; 18:27:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Hocam dvi girişli alsam fark eder mi? Sonuçta hdmi'den tek farkı ses olmaması.
    Dvi-d alabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasayı yan yatırıp denediniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Tamamdır sağolun her şey için
  • acaba neden arada gpu kullanımın %90 oluyor. Benim bildiğim sadece 64 kişilik conquest girince oluyor bu
  • Wednesday 13 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten o durumdayken denedim. 64 kişikik conquest mapte. Ama genel anlamda dediğim gibi gpu %99-100 cpu 80-90 da idi.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.