Şimdi Ara

(EDİT) İNTERNET KOTA AŞIMINDA KESİLECEK,haberine TTNEt den yalanlama gelmiş.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
6.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit; TTnet den haber içeriği hakkında ,yalanlama gelmiş.Umarım öyledir.Bu Ülke de ,dün ak denilene ,yarın kara denildiği veya tam tersi durumlar olduğu ,çok sık görüldüğü için ,Bekleyip göreceğiz.

https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://t24.com.tr/haber/turk-telekom-dan-kota-asiminda-internet-yavaslamayacak-kesilecek-iddialarina-iliskin-aciklama,808429

Türk Telekom’un BTK onayına gönderdiği tarifeye göre, adil kullanım kotalı internet kullanan 1 Nisan’a kadar limitsiz hizmet alacak. Ancak o tarihten sonra paketi “kotasında duran”a dönüşecek. Yani kotayı geçerse interneti kesilecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) internette adil kullanım kotasını (AKN) kaldırmasının ardından yeni paket fiyatları da netleşmeye başladı. Türk Telekom, internet servis sağlayıcı (İSS) şirketlere “Al-Sat Paket/Tarife Revizyonu” başlığıyla yeni toptan fiyat listesini dün gönderdi. Eğer BTK bu listeyi onaylarsa, artık İSS'ler Türk Telekom'dan aldıkları toptan fiyata yüzde 5 Özel İletişim Vergisi ve yüzde 18 KDV koyarak, yeni fiyatlardan satışa başlayacak. Türk Telekom'un listesinde toptan fiyatlar şöyle sıralanıyor: 8 Mpbs hızındaki internetin fiyatı 51.61, 16 Mpbs 59.52, 24 Mpbs 73, 35 Mpbs 99.60, 50 Mpbs 109.63, 100 Mpbs ise 146.30 TL.

EN DÜŞÜĞÜ 60 LİRA
    Yeni uygulamaya göre, satışı durdurulan AKN'li paketi kullanan aboneler 1 Nisan'a kadar mevcut hızlarında limitsiz olarak hizmet alacak ancak nisan ayından itibaren paketleri “kotasında duran”a dönüştürülecek. Yani 2018 boyunca avantajlı fiyatla hizmet alan aboneler, 8 Mpbs'lik en düşük pakete yaklaşık 60 lira ödemek zorunda kalacak. Paketi bittiğinde ise eskiden olduğu gibi hızı yavaşlatılmayacak, interneti tamamen kesilecek. Bu durumda ek paket önerilecek olan abone eğer bunu kabul etmezse en az 90 lirayı gözden çıkararak 44 Mpbs'lik pakete geçmek zorunda kalacak.

“YOLA BÖYLE ÇIKMAMIŞTIK”
    Bilişim Sektörü İşadamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSİAD) Başkanı Dağhan Uzgur, AKN uygulamasına son vermenin amacının internet hızının yavaşlatılmaması olduğunu hatırlatarak, “Biz bu yola internet hızı düşmesin, Türk gençliği en hızlı şekilde, ucuz ve kotasız şekilde internet kullanabilsinler diye çıktık ama geldiğimiz noktada daha önce kotası bittiği için internet hızı düşen ama erişimi kesilmeyen abonenin artık interneti tamamen kesilecek” dedi. Dünya standartlarına göre oldukça düşük bir hız olarak kabul edilen 8 Mbps hızın halen paketlerde yer alıyor olmasının bile ayrı bir tartışma konusu olduğuna dikkat çeken Uzgur, şunları söyledi: “Türkiye internet hızı konusunda dünyada 84'üncü sırada. Bu düşük hıza rağmen bir de kota ile kullanıcıların kısıtlanması doğru değil. ‘8 Mbps hızım olsun ama ucuz olsun' diyenler eskiden yaklaşık 30 TL'ye ihtiyaçlarını giderebiliyorken artık en düşük kotalı internete yaklaşık 60 lira ödemek durumunda kalacak. İnternetinin kesilmesini istemeyenler ise kesinin ağzını daha da açacak.”

Kaynak :https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/saka-degil-gercek-internet-yavasliyordu-artik-kesilecek-3536606/

https://tr.sputniknews.com/amp/turkiye/201902151037679728-turk-telekom-yeni-tarife/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 15 Şubat 2019; 22:16:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beter olun
  • Haber doğruysa, bu Ülke'nin insanına, daha nekadar kazık atılacak bilmiyorum ama,nekadar kazık atılırsa atılsın azdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 15 Şubat 2019; 12:53:37 >
  • bir tanzim türk telekomada şart, tabi hükümetin adamları olunca işler değişiyor burası turkey çok fazla takmayın kanser olursunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Şubat 2019; 13:17:44 >
  • akk dediniz elinizi verdiniz kolu kaptırdınız

sonuç 0
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 23 Eylül 2020; 10:51:19 >
  • İsme bak "kotasında duran"
    İçinizde patlasın demesi daha doğru değil mi?
  • TARİFELER KABLONET TE OLDUGU GİBİ OLMALI...DURAN, TARİFENIN YANINDA , KOTA DOLDUKTAN SONRA EK GB BAŞINA 0,50 TL GİBİ BİR FİYAT OLMALI...
    AYRICA FAHİŞ FİYATLAR İNDİRİLMELİ.ENFLASYON KAGIT ÜZERİNDE % 15/20 CİVARI,TURK TELEKOM,DA %60/70 CİVARI..
  • AKN'yi kaldırttınız, anamızı ağlatıyorlar.
  • The SATANİST kullanıcısına yanıt
    Zaten inanmamıştım,birçoğu da bu Ülke halkının lehine,böylesine bir gelişmenin ,iyileştirmenin yapılmasına şüpheyle yaklaşmıştı.
    Bilenler bilir,kota kalkacak dendikten sonra TTNet mevcut abonelerine,ek ücret vb. bilgilendirme diye dayatma mesajları göndermeye başlamıştı.
    İnsan düşünmeden edemiyor ,ne olduda TTnet bundan vazgeçti.Haber de 1 nisan dediğine göre,
    31 mart seçimlerine kadar birileri TTnet bekle demiş işte.

• Şimdi birşey yazardım da Silivri soğuk

• quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

Zaten inanmamıştım,birçoğu da bu Ülke halkının lehine,böylesine bir gelişmenin ,iyileştirmenin yapılmasına şüpheyle yaklaşmıştı.
    Bilenler bilir,kota kalkacak dendikten sonra TTNet mevcut abonelerine,ek ücret vb. bilgilendirme diye dayatma mesajları göndermeye başlamıştı.
    İnsan düşünmeden edemiyor ,ne olduda TTnet bundan vazgeçti.Haber de 1 nisan dediğine göre,
    31 mart seçimlerine kadar birileri TTnet bekle demiş işte.
    elde var 0 şimdi akk kalkmadan önce biri çıkıp akk yi mumla arayacaksınız deselerdi kimse inanmazdı
  • İşte yeni Türkiye !!!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O değil de, böyle şeyler artık ne kadar kolay kanunlaşıp, yürürlüğe giriyor farkettiniz mi?

İşte Başkanlığın gücü!

Önceden Meclise gelirdi, Muhalefet karşı çıkardı falan...şimdi gece yatıyoruz, sabah kalkınca "kanun" değişmiş oluyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 15 Şubat 2019; 16:24:22 >
  • Eylül ayında Superonline bitiyor.Hangisine nasıl geçsem diye düşünürken bir de bu çıktı.
  • Ulan ben hic bisi istemyorum sadece altyapi yap be telekom :(

• Tüketici Hakem Heyeti'nin 2 yıllık işi hazır gibi. Limitsiz diye satılan paketleri tüketicinin aleyhine değiştiremezler.
    Şimdi online işlemlere girdim baktım paketim daha önce limitsiz fiber 35Mbps 100GB yazarken şuan fiber 35Mbps 100GB diye görünüyor. Limitsiz gibi bir ibare yok tarifede ama ben abone olurken böyle değildi.

Edit;
    Online işlemlerden tarife değişikliğime dair işlemi buldum ve ekran görüntüsü olarak kayıt ettim. Gerektiğinde Tüketici Hakem Heyeti'ne sunacağım. Babalar gibi LİMİTSİZ yazıyor tarifemde. Sonradan kafasına göre değiştiremez kimse.

(EDİT) İNTERNET  KOTA AŞIMINDA KESİLECEK,haberine TTNEt den yalanlama gelmiş.

Siz de tarifenizdeki Limitsiz vurgusunun olduğu bir ekran görüntüsü veya sözleşmenizi saklayın mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 15 Şubat 2019; 14:36:20 >

• fractal design kullanıcısına yanıt
    Bu Ülke de Cumhuriyet Savcıları'nın müdehale etmesi gereken onca şey olmuşken,bir kişi nin ağzından çıkana bakarken,
    TTnet gibi iktidar desteği olan ,Arap sermayesine yelkenler fora olan bir firma ya, Tüketici hakem heyeti vız gelir,tırıs gider.

Umarım yanılırım,umarım gerek kalmaz.Ama sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 15 Şubat 2019; 13:38:27 >
  • Eyyy türk telekom senin ben taaaa (ak)n

• Oyunlara elveda, yabancı dizilere elveda, youtube elveda...

Hoşgeldin yurdumun 3 saatlik dizileri, yarım saatlik reklamları özlemiştim sizi
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.