Şimdi Ara

(Edit geldi)1500 liraya kadar Masaüstü bilgisayar tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son Edit: Arkadaşlar hepinize teşekkürler.
    Bu linkteki bilgisayarı 2x8 GB RAM olarak 1800 lira civarına sipariş ettim.

https://www.incehesap.com/union-2200-bafir-adam-r3-2200g-fiyati-39297/

Hem güncel olması Hem de sonradan ekran kartı takılabilmesi gibi özellikler bana uygun geldi. Herkese tekrardan teşekkürler.

Sadece Fifa ve Nba oyunlarını oynatsa yeter diyebileceğim(diğer oyunları oynatması gerekmiyor) internet amaçlı genel kullanılacak, f/p ürünü bütçe olarak 1000 TL’ye kadar en fazla çıkabileceğim masaüstü bilgisayar kasası arıyorum. Monitörüm var. mouse ve klavyeyi ayrı olarak alacağım. 120 gb ssd’im var. Sadece kasa olarak bakıyorum.

Tavsiyeleriniz ne olur?

Edit: son olarak 1500 lira civarına çıkmaya karar verdim. tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Bu ürünü buldum fakat grafik kartını göremedim bu üründe. Sizce nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 8 Aralık 2019; 18:47:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam fiyat oldukça kısıtlı ikinci el pazarına yönelmenizi tavsiye ederim 0 bir bilgisayar bu bütçeyle bulmak çok zor olur.
  • asasx23 A kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece fifa ve NBA oynatsa yeterli. Genel olarak da internet kullanılacak. Çok ekstra özellik gerekmiyor. Bu özelliklerde kasa için en az kaç lira gözden çıkarmam gerekir sizce?

Ayrıca özellik olarakta bakarsak ne gerekiyor bu oyunlar için hocam?

• strongergo S kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı nba'de başlıyor 2kgames nba serisinin pc versiyonu kötü optimize olduğu için bilgisayar ne kadar iyi olsa da sıkıntı yaratabiliyor benim tavsiyem hala 2. elden yana sıfır olarak ne toplaya bilirsiniz desem yalan olur çok bilgim yok apu işlemciler hakkında yanlış bilgi vermek istemiyorum.
    ama 2.el olarak i5 3570k lı gtx 750'li bir bilgisayar bulunabilir 1000 tlye şimdiden hayırlı olsun.
  • asasx23 A kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. İkinci ellere de baktım. Ama hangi sistem bana yeterli bilmediğim için kararsız kaldım. Yani Rami işlemcisi ekran kartı kaç GB olmalı en az gibi.

önerebileceğiniz yer var mı hocam ikinci eller için? Dh de ikinci el bölümüne baktım. Yüksek fiyatlı bilgisayarlar genelde. Daha uygun nerelere bakmam gerekir sizce?

• Diğer arkadaşların da yardımı olsa iyi olurdu. Up

• Arkadaşlar bir yardımcı olsanız lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: strongergo

Arkadaşlar bir yardımcı olsanız lütfen.
    Yardımcı olmak isterim ancak o bütçede 2.ele yönelmek en mantıklısı.

• naak98 kullanıcısına yanıt
    Evet tamam hocam da dediğim gibi ikinci el konusunda internet sitesi olarak nereye bakmam gerekiyor? Yani daha güvenilir satıcı arıyorum açıkcası biraz da. Çünkü hangi sistem daha uygun bilmiyorum ikinci ellerde. Yani özellikle hangi donanımlara bakmam gerekiyor onu da tam bilmiyorum. Bildiğim 2gb ekran kartının sadece NBA ve FİFA oyunları için en az yeterli gereken olması. Raminde 4 GB en az olması vs.

Monitör var bende. Ssd de var 120 GB lık. Mouse klavyeyi de hallederim sonra diyorum açıkçası. Sadece kasa lazım bana. tek nba ve fifayı oynatsam yeterli. Ne dersiniz?

Ayrıca ikinci el konusunda tavsiye edebileceğiniz yer neresi olur hocam bu çok önemli. Yer olarak nereye bakmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 30 Kasım 2019; 19:26:9 >
  • Nereye bakacağın önemli değil kimden alacağın önemli. Dolandırıcı her yerde var. Şundan al diye de bir tavsiye verilmez, sen kendin dikkat edeceksin kimden aldığına. 1000 liraya eski nesil i3, 750ti ve dandik psulu sistemler alınabilir ancak. Tabi bunları da tek satıcıda bulman şans işi. Parçaları tek tek alman gerekebilir. Bahsettiğin oyunları düzgün oynatabilirmi bilmiyorum ama 1000 liraya daha iyisini alamazsın zaten.
  • Turuncu Sakal kullanıcısına yanıt
    Peki hocam sadece fifa ve nba oyunları için en az sistemde bunlar bulunmalı diyeceğiniz parçalar ne olmalı? İkinci el ve 1000 lira için.

• Minimum sistem gereksinimlerine göre 3 veya 4. nesil i3, 750ti ve 8 gb ram. Düşük ayarlarda oynarsın.
  • Link olarak verebileceğiniz bir ürün var mı arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 2 Aralık 2019; 22:25:11 >
  • Up

• Hocam kolay gelsin.Bende 1 haftadır falan araştırıyorum.
    300 tl'ye kasa+psu sıfır (400 watt foem psu+kasa)
    2.el intel pentium g4560+ddr4 1151 anakart+8gb ram:600 tl
    2.el gtx 1050ti 600 tl

Planım böyle amacım ağır oyunları mediumda oynamak.

2.el parçalar sıkıntılı çıkabilir hocam tercih size kalmış ben referanslı üyelerden almayı planlıyorum ileride.Aynı şehirde buldum ama ayrı satarlar mı bilmiyorum gidip test etmek lazım denemek lazım.Biraz şans işi hocam.

Üstüne xbox 360 arıyorum acaba xbox'ı gözden çıkarıp bütçeyi mi yükseltsem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 3 Aralık 2019; 1:13:16 >
  • kurt gibi açım kullanıcısına yanıt
    Hocam referanslı olanları nasıl buluyorsunuz? Ayrıca ben 1500 liraya kadar çıktım artık. Önerebileceğiniz bir ürün var mı acaba linkte olabilir?

Mesela hocam konu başlığındaki gibi Bu ürünü buldum fakat grafik kartını göremedim bu üründe. Sizce nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 3 Aralık 2019; 17:50:19 >
  • Hocam bence bazı parçaları 0 bazı parçaları da 2. el alın. İndirim kovalayıp sıfır RX 570 alabilirsiniz. 750-700 liraya düştüğü oluyor. 300 liraya 3. nesil İ5 işlemci, 400 liraya anakart ve RAM, 200 liraya da kasa ve PSU alabilirsiniz.
    Ben 1300 liraya RX 560'lı sistem toplamıştım mesela.
  • strongergo S kullanıcısına yanıt
    Hocam profil fotosunun altında yazıyor zaten üye yorumlarına bakabilirsiniz.
    Attığınız linkteki kasada ekran kartı yok sanırım.

• Kendomen kullanıcısına yanıt
    Hocam 200 tl'ye rx570 besleyebilecek kasa+psu var mı?
    Birde dediğiniz sistem belki güçlü olabilir ama güncellik açısıdan belki ileride problem yaratacak?
    G4560 i5 4460'tan güçlü i5 4470'e yakın bir işlemci.Hemde sisteme ileride i5 falan takılabilir diye düşünüyorum.Psuya göre yeni nesil nvidia kartı güncellemesi falanda yapılabilir belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: kurt gibi açım

Hocam 200 tl'ye rx570 besleyebilecek kasa+psu var mı?
    Birde dediğiniz sistem belki güçlü olabilir ama güncellik açısıdan belki ileride problem yaratacak?
    G4560 i5 4460'tan güçlü i5 4470'e yakın bir işlemci.Hemde sisteme ileride i5 falan takılabilir diye düşünüyorum.Psuya göre yeni nesil nvidia kartı güncellemesi falanda yapılabilir belki.
    Hocam bulunur ama biraz zorlamak lazım. Ben 130 liraya 0 kasa, 100 liraya da 500W PSU almıştım.
    Evet ama bu bütçeye de en güncel PC'yi toplamamız mümkün değil. 2. elden bazıları işlemci anakart ve ram'i ucuza bırakabiliyorlar takip etmek lazım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.