Şimdi Ara

**EDİRNE\KEŞAN 4.MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI** (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
5
Favori
311.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sınıfı Tank
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 4'ÜNCÜ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI KEŞAN EDİRNE

Gidicek yeni arkadaşlar varsa şimdiden hortlatayım konuyu ve yatıp zıbarayım. yarın konuşmak üzere.
  • Evet bu konuyu canlandırmanın zamanı geldi
    Okuduklarım moralimi yükseltti açıkcası.
    Benim gibi buraya düşen arkadaşlar varsa görüşelim...
  • Hadi hayırlısı bende keşana düştüm.buradan sohbet edelim tertipler.Görüşmek üzere yatalım artık sabah olmuş...
  • benimde 4'ÜNCÜ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI KEŞAN EDİRNE sınıfım piyade işallah hepimiz düzgün bi askerlik yaparız.aynı yere düşen arkadaslarla tanısmak isterim.ben izmirden gelicem
  • Evet arkadaşlar 2 kişi olduk başkalarıda varsa bekleriz...
  • edirne keşana düşenler hayırlı olsun bende şu anda edirne keşanda askerliğimi yapmaktayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gönüldenseven

edirne keşana düşenler hayırlı olsun bende şu anda edirne keşanda askerliğimi yapmaktayım

Merhaba nasıl memnunmusun yerinden?
    Sormak istediğim birkaç soru var
    -Orda bize verilecek paket içerisinde içlik,eldiven,kışlık kazak vs varmı? Gelirken şunu alın dediğiniz neler var?
    -Nöbetler nasıl?
    -Denetleme durumları nasıl?

Şimdilik bu kadar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solu

quote:

Orijinalden alıntı: gönüldenseven

edirne keşana düşenler hayırlı olsun bende şu anda edirne keşanda askerliğimi yapmaktayım

Merhaba nasıl memnunmusun yerinden?
    Sormak istediğim birkaç soru var
    -Orda bize verilecek paket içerisinde içlik,eldiven,kışlık kazak vs varmı? Gelirken şunu alın dediğiniz neler var?
    -Nöbetler nasıl?
    -Denetleme durumları nasıl?

Şimdilik bu kadar...

Evet yardımcı olursanız seviniriz arkadaşlar.Tavsiyelerinizi ve desteklerinizi bekliyoruz...
  • Ben de buradayım, Topçu olarak :)
  • Bende Tankçı ER :)
  • merhaba arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun bende keşanda 327 kd olarak görevimi yaptım. 1.mknz.piyade taburunda merak ettiğiniz bir konu varsa yardımcı olurum.

Siz ilk önce bütün 4. mekanize piyade tugayına düşen kısa dönemler olarak topçu tabugunda acemi eğitimini alacaksınız. acemi eğitiminizi sizden önce gelen asteğmenler verecek rahat olacaksınız yanı.
    1 nöbet durumu gideceğiniz yere göre ve konumunuza göre değişir. örneğin ipsalaya gider günde 8 saat nöbet tutabilirsiniz ( tabi oda oradaki görevinize göre değişebilir.). Veya benim gibi hiç nöbet tutmadan gelebilirsiniz:) )
    2. denetlemnin babasını göreceksiniz bu nedenle biraz veya baya zorlanacaksınız. yanı babasını derken hem hazırlıgını hemde denetlemeyı goreceksınız 331 ler olarak. neyse yardımcı olduysam ne mutlu bana
  • arkadaşlar merhaba. ben 12 aralık 2009 da tahminimce öğleden sonra teslim olucam. istanbuldan geliyorum. öncelikle daha önce buraya gelen ve yorumlarını paylaşan arkadaşlara teşekkürler. ben gelmeden tahtakale mercana gittim ve gerekli olabilecek birkaç askeri malzeme aldım her ihtimale karşı. size tavsiyem biraz araştırın ve öyle alışverişe gidin eğer gidecekseniz. benim bazı tanıdıklarım 300 liraya kadar masraf yaptılar ama bence çok gereksiz. benim bütün alışverişim 60 lira tuttu. bi tane askeri içlik aldım termal olanaların hiç bi farkı yok bence onun için iki katı para vermeyin derim. bi kaç tane iç çamaşırı, bi tane içlik, traş malzemsi, çorap vs aldım. zaten gerekli olabilecekler şeyleri okuduğum kadarıyla ordanda temin edebiliyomuşuz. neyse şimdilik benden bu kadar. orda görüşmek üzere tertipler, hepimize şimdiden hayırlı teskereler. Can ÖZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: gLam

Bende Tankçı ER :)

Vay hemşo . Bende Tankçı er olarak gidiorum biletini aldın mı bilmem ama ben 12 Aralık saat 05:30 Metro Turizm'den biletimi aldım. Bir de Truvanın saat 09:00 da seferi vardı ama saat 16:00 gibi orda olabilir denildiğinden saat 17:00 de teslim olmak gerektiğinden böle bir karar aldım. Feribotla falan gidiliomuş sanırım olur bi aksilik olur da 17:00 ı geçiririz diye yemedi. Muhtemelen aksilik olmassa en kötü 12:30 da Keşandayım önceden bir soruşturur gideceğim yere nasıl gidicem falan öğrenir sonra da Keşanı turlarım heralde. Sizler kaç gibi Keşanda olucaksınız yazarsanız iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kullaniciadim

merhaba arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun bende keşanda 327 kd olarak görevimi yaptım. 1.mknz.piyade taburunda merak ettiğiniz bir konu varsa yardımcı olurum.

Siz ilk önce bütün 4. mekanize piyade tugayına düşen kısa dönemler olarak topçu tabugunda acemi eğitimini alacaksınız. acemi eğitiminizi sizden önce gelen asteğmenler verecek rahat olacaksınız yanı.
    1 nöbet durumu gideceğiniz yere göre ve konumunuza göre değişir. örneğin ipsalaya gider günde 8 saat nöbet tutabilirsiniz ( tabi oda oradaki görevinize göre değişebilir.). Veya benim gibi hiç nöbet tutmadan gelebilirsiniz:) )
    2. denetlemnin babasını göreceksiniz bu nedenle biraz veya baya zorlanacaksınız. yanı babasını derken hem hazırlıgını hemde denetlemeyı goreceksınız 331 ler olarak. neyse yardımcı olduysam ne mutlu bana

Dostum bu topçu taburu otogardan indikten sonra ne kadar mesafede ve nasıl gidebiliriz ? Ve daha önemlisi Bere , boğazlık ve kar maskesi bunlardan hangilerinin kullanımına izin var yazarsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KutupBedevisi -- 11 Aralık 2009; 1:48:32 >

• arkadaşlar hepimize hayırlı olsun herkese hayırlı tezkereler , yeterince bilgi vermiş arkadaşlar saolsunlar genel olarak iyi bi yere benziyor şimdilik gidince görücez zaten.
  • dostum ben yazın orada askerlık yaptığım için sorduğun soruya cevap veremeyecegım yani kış şartlarını bilmiyorum.

otogarda indikten sonra çarsıya servis var zaten carsıdan birkaç arkadaş taksi tutup giderseniz daha kolay olur(15- 20 TL civarı tutar toplam olarak) çünkü ilk seferde herkes yanlış yerlere gidiyor bende dahil olmak üzere haybeye dolanmayın diye diyorum .
    Yok ben minibusle gideceğim diyorsan eski itfaiyenin oradan kalkıyor minibüsler sorarsan tarif ederlerorayı oradan ta topçu taburu dedinmi askerlik başlar.
  • Selamın aleyküm arkadaşlar bende keşana düştüm piyade olarak,Hepimize hayırlı olsun...Kışın çok sert geçtiği söyleniyor inşallah bu sene fazla kış yapmaz.
  • Şu anda Keşan'da 329 KD olarak askerliğimi görevimi yapıyorum. Dilim döndüğünce sizleri neyin beklediğini anlatmaya çalışayım.

Öncelikle önceki senelerin aksine tüm acemiler topçu taburuna gitmeyecek. Aralık celbinin kalabalık olmasından dolayı acemiler diğer kışlalara dağıtılacak. 100 tanesi Tevhit Kural 1. Tank Taburu'na gelecek. Diğer kışlalara da dağılanlar olacak. Aslında acemiliğinizi nerede yaptığınızın pek önemi yok. Çünkü aşağı yukarı aynı şeyleri yaşayıp, aynı tipde bir eğitim alacaksınız.

Teslim olduğunuz gün ilk kayıt işlemleriniz yapılıp malzemeleriniz (kamuflaj, bot, eşofman vs. vs.) dağıtılacak ve yatacağınız yerler gösterilecek. İlk bir kaç gün yerleşme ve kâğıt işleri sürer. Sonrasında yavaş yavaş eğitim başlar. Yukarıdaki bir arkadaşımın söylediği gibi hem denetleme hem de denetleme hazırlığının hepsini göreceksiniz. O yüzden çok fazla spor eğitimi göreceksiniz. Spor derken 3km koşu, şınav, mekikde başarılı olmanız (3km 13 dk 30 saniye, 40 mekik ve 35 şınavı da 4 ya da 5 dk'da yapmanız beklenecek) ve pentatlona gireceksiniz ki italyan çukuru, irlanda masası ananızı ağlatacak :D
    Ne var ben bunları yaparım diyebilirsiniz ama denetleme günü yapılacak bu faliyetler için 4 ay hazırlanılıyor hatırlatayım. Tabii bunları acemilikte görmeyeceksiniz. Tüm bu hazırlıklar usta birliğinde olacak.

Acemilikteki eğitim, askerliğin temel kurallarını öğretmekten ibaret. Selam vermek, tekmil vermek, iştimaya girmek, bir komutanlar konuşurken neler söyleneceği, neler yapılacağı gibi şeyler öğreneceksiniz. En sonda da tören provaları olacak. Bol bol tören yürüyüşü yapacaksınız. (Tabii mevsim kış, belki de yemin töreni kapalı bir mekanda olacağı için tören yürüyüşünden yırtabilirisiniz.)

Keşan'ın kışı sert geçiyormuş. Son bir kaç gündür havalar gerçekten çok soğuk. O yüzden buraya gelirken tedarikli (içlik, bere, boğazlık alın. bunlar kantinde satılıyor ama fahiş fiyatlara) olmanızda fayda var.

Son olarak küçük bir hatırlatma yapayım. Yeni aldığınız malzemelere çok dikkat edin. Buradaki birçok askerin kışlık botu yok ve gözlerini sizin botlarınıza diktiler

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Merak ettiğiniz şeyler olursa burdan yazarsınız, akşam elimden geldiğince cevaplarım.

Haydi hızlı gelin biletlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi congman -- 11 Aralık 2009; 14:56:33 >

• arkadaşlar ben edirne keşanda askerim şu an sadece edirne keşanda askerlik yapanları merak ediyorum ben ist kartalda oturuyorum o yakınlarda oturan varmı 89/4 yeni askerim bu adresten kuzende giriyo o kısa dönem varsa kartalda felan oturan görüşelim...
  • slm ben akın istanbul kartalda oturuyorum bende şuan dağıtım izni kullanıyorum 4, mekanize piyade tugayı tank bkm çvş. olarak cuma günü orada olacağım akşama.......sen hangi birliktesin
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.