Şimdi Ara

**EDİRNE\KEŞAN 4.MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI** (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
5
Favori
311.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben çoktan oldum en son edırnede olurum ordan gecerım birliğe diyorum bence mantıklı olan o orda sırayla uğraşamayız @Neyıh
  • :( Peki tertip, onur5527,
    caspermale öyle yaparız o zaman.
  • Saat konusunda bana bisey soylemediler. Ayin 6 sinda teslim ol dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sülüs zarfının köşesinde yazıyor.
    Eğitim birliğine en geç saat 10:00'a kadar katılacağım tarafıma tebliğ edildi diye.
    O yüzden zarfın üzerine imza attırıyorlar.

• Eğitim Birliği 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / EDİRNE KEŞAN / EDİRNE
    Esas Birliği 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG.TOP.TB. 1 İNCİ 155/52 MM.LİK K/M OB.BT. (FIRTINA) / EDİRNE KEŞAN / EDİRNE

10. Murat DAMA-4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / EDİRNE KEŞAN / EDİRNE-ANKARA'dan 6 KASIM'da
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neyıh

Düzenlenmiş Liste...Hata varsa lütfen uyarın tertiplerim.

1. BAHTİYAR ORAL - 4 Üncü mknz. p.tug. kh. ve kh.bl edirne-keşan - "BURSA"dan - 6 KASIM'da

2. ONUR ÇALIK - 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / EDİRNE KEŞAN - iSTANBULDAN - (..tarih?..
    )
    3. Mustafa BERKE - 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / EDİRNE KEŞAN / EDİRNE - "AFYON"DAN - 6 KASIM'da

4. GÖKHAN SOYİSİM? - 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI 1 İNCİ MKNZ.P.TB. 3 ÜNCÜ MKNZ.P.BL. (ZMA) / EDİRNE KEŞAn - (..tarih?..)

5. Mehmet Cem ÖZDEN - 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / EDİRNE KEŞAN / "İSTANBUL"dan - 6 KASIM'da

6. ONUR ÖZEREN - 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / EDİRNE KEŞAN - "MALATYA"dan - (..tarih?..)

7. GÖKHAN DEMİREL - 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI 1 İNCİ MKNZ.P.TB. 3 ÜNCÜ MKNZ.P.BL. (ZMA) / EDİRNE KEŞAN - "İSTANBUL"dan -6 KASIM'da

8. Gökhan ÖZDEMİR-4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / EDİRNE KEŞAN / EDİRNE-İSTANBUL'dan 6 KASIM'da

9. Murat DAMA-4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / EDİRNE KEŞAN / EDİRNE-ANKARA'dan 6 KASIM'da
    10...

güncel

• Bursa'dan Keşan'a salı günü gece 01:30 arabasına 16 numaralı koltuğa biletimi aldım. Saat sabah 07:30'da Keşan'da oluyormuş otobüs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neyıh -- 31 Ekim 2013; 21:24:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scofield3

349 dönem asteğmen olarak görevimi yaptığım yer.sağlam bir eğitimden geçirirdim sizi ama ne yazıkki sizi göremeden gidiyorum :)

genel olarak keşandan bahsedecek olursak,genelde psikolojik sorunları olan,uyuşturucu bağımlıları ve sabıkalı kişiler gönderilir buraya.arada kaynayan pırlanta gibi çocuklar da vardır.ama korkmaya gerek yok.sorunlu tiplerin zararı kendinedir ve komutanlarınadır.ben takım komutanı olarak görev yaptım hala devam ediyorum ve gerçekten çok sıkıntılı günler geçirdim.siz kısa dönem ve uzun dönem askerlere göre yaşça da büyük olduğunuz için size saygı gösterecekler.poşet muhabbeti fazla geçmez.size genelde abi diyecekler.

denetlemesi ve tatbikatı bol olan bir yerdir.şuan için denetleme hazırlıkları daha yok ama olursa nisan ayına kadar inanılmaz yoğun bir faaliyet sizi bekliyor olacak.tatbikata mayısta çıkılır.siz de onu görmezsiniz.

hava şartlarına gelince,kışın inanılmaz soğuktur.doğudaki soğuklar keşanın yanında hiç birşey kalır.fazla kar yağmaz ama nöbetlerde buz kesilirsiniz söyleyeyim.

merak ettikleriniz varsa elimden geldiğince yardım ederim.

herkese hayırlı olsun,hayırlı teskereler

Teşekkür ederiz bu açıklamanız için,

Birkaç tane sormak istediğim soru var?

* Tam olarak bize askeriyeden ne tür şeyler verecekler ?

* Askerliğiniz nasıl geçti?

* Çok dikkat etmemiz gereken şeyler var mı?

*Kitap okumak için çok zamanımız kalır mı, okuma salonu var mı?

Teşekkürler şimdiden..

• birkaç sorum olacak

Telefon kullanımı nasıl ? denetımcok mu getırsek sıkıntı olur mu ?

kıtap bulabılcegımız bır yer var mı getırelım mı ? yoksa vaktınız olmaz almayın mı dersın

bakım bölümü hakkında bır fıkrın var mı ben usta bırlıgınde orda olacam genelde neler yaparlar ?
    @scofield3
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Neyıh

quote:

349 dönem asteğmen olarak görevimi yaptığım yer.sağlam bir eğitimden geçirirdim sizi ama ne yazıkki sizi göremeden gidiyorum :)

genel olarak keşandan bahsedecek olursak,genelde psikolojik sorunları olan,uyuşturucu bağımlıları ve sabıkalı kişiler gönderilir buraya.arada kaynayan pırlanta gibi çocuklar da vardır.ama korkmaya gerek yok.sorunlu tiplerin zararı kendinedir ve komutanlarınadır.ben takım komutanı olarak görev yaptım hala devam ediyorum ve gerçekten çok sıkıntılı günler geçirdim.siz kısa dönem ve uzun dönem askerlere göre yaşça da büyük olduğunuz için size saygı gösterecekler.poşet muhabbeti fazla geçmez.size genelde abi diyecekler.

denetlemesi ve tatbikatı bol olan bir yerdir.şuan için denetleme hazırlıkları daha yok ama olursa nisan ayına kadar inanılmaz yoğun bir faaliyet sizi bekliyor olacak.tatbikata mayısta çıkılır.siz de onu görmezsiniz.

hava şartlarına gelince,kışın inanılmaz soğuktur.doğudaki soğuklar keşanın yanında hiç birşey kalır.fazla kar yağmaz ama nöbetlerde buz kesilirsiniz söyleyeyim.

merak ettikleriniz varsa elimden geldiğince yardım ederim.

herkese hayırlı olsun,hayırlı teskereler

Teşekkür ederiz bu açıklamanız için,

Birkaç tane sormak istediğim soru var?

* Tam olarak bize askeriyeden ne tür şeyler verecekler ?

* Askerliğiniz nasıl geçti?

* Çok dikkat etmemiz gereken şeyler var mı?

*Kitap okumak için çok zamanımız kalır mı, okuma salonu var mı?

Teşekkürler şimdiden..

bizim birliğimiz kıt'a olarak geçer yani usta birliğiydi.bu sizin döneminize denk geldi.ilk defa acemilik eğitimi verilecek keşanda.

yeni katılacak askere elbise,bot,eşofman,spor ayakkabı ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız havlu,diş macunu,diş fırçası vs. bu şeyler verilir.

siz siz olun kesinlikle sayfalarca yazılmış askerde yanınızda götürmeniz gerekenler diye yazanlara inanmayın.yanınıza çamaşır,çorap ve tıraş takımı dışında bişey almayın derim.askerlerin çoğu yamyam gibidir.anında uçururlar malzemelerinizi.sivil eşya da fazla almayın yük olmasın.

benim görev süremin çoğu bölükte kıdemli takım komutanı olarak geçti.yani bölük komutanından sonra gelen kişiydim.her iş için aranan adam ben oldum.o yönden çok koşturdum.baya yıprattılar sağolsunlar.askerlere çok bağırdım çağırdım ama sağolsunlar yine de çok severler beni.denetlemeye de girdim tatbikata da gitti.her faaliyeti yaptım neredeyse.yatış modunda olduğumuz günler de oldu bol bol.

cok dikkat etmen gereken konu yok bence.oluruna bırakın.kafaya takmayın,rahat bırakın kendinizi.komutanlarınıza saygı gösterdiğiniz sürece hiçbir sıkıntı çıkmaz.ben kısa dönemim üniversite mezunuyum bana farklı muamele yapılır havalarına sakın girmeyin.çünkü örneklerini yaşadım.kendimi büyük göstermek gibi anlaşılmasın ama asteğmenlerle kendinizi aynı kefeye koymaya kalkmayın.asteğmenin yerinde olsan gerçekten ne demek istediğimi anlarsın.ne yazıkki komutanlık yaptığımız için basit düşünüp işleri sallayamıyoruz ve çok büyük sorumluluklarımız var.o yüzden kısa dönem askerlerle mesafemi korudum hep.

kitap okuma meselesine gelirsek,çok zor derim.hele acemilik ordan oraya koşturup duracaksınız.yanaşık düzen,tekmil verme,sağa dön,sola dön.istikametler yiyeceksiniz.akşam olunca yatmak isteyeceksin.sabahları 6-6:30 da kalkacaksın.ustalık döneminde de sana verilecek göreve göre kendin bakarsın artık.özetle acemilik dönemi zor diyorum.okuma salonu yok diye biliyorum.

bir de yazıcılık işine atlamayın.sabahtan akşama kadar dosya işleriyle uğraşır durursunuz.

Allah razı olsun. Son bir soru, Namazlarımızı kılabilecek miyiz, bu mümkün mü?

• biz geldiğimizde sen orda olacak mısın ? yoksa bitiyor mu senın askerliğin @scofield3
  • Beyler Hayirli geceler,

Ben de Istanbul / Beylikduzu' nden birlige katilicam. 6' sinda katiliyorum.

Eğitim Birliği: 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / EDİRNE KEŞAN / EDİRNE

Esas Birliği 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI 2 NCİ MKNZ.P.TB. 1 İNCİ MKNZ.P.BL. / EDİRNE KEŞAN / EDİRNE

Kuvvet: KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Statü: KISA_DÖNEM ER

Sınıf: PIYADE
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onur5527

biz geldiğimizde sen orda olacak mısın ? yoksa bitiyor mu senın askerliğin @scofield3

ben geçen sene aralıktan beri askerim. 349.dönem demiştim yazımın başında.zaten bugün de teğmen rütbemi taktım ve önümüzdeki hafta gidiyorum.beni göremezsiniz ama namımı duyabilirsiniz ;)

Edirne Keşanla ilgili okumadığım yazı kalmadı internette.
    Herkesin ağzında sürgün yeri, rdm merkezi, gaspçısı tinercisi balicisi kapkaççısı hırsızı sabıkalısı eksik olmuyor Maşallah.. Benim 2 sene önce lojistikte kısa dönem yapan arkadaşım olduğu için ondan biliyorum, ordaki en rahat yer lojistiktir ne yap et orda kalmaya bak dedi.. Tabi ozamandan bu zamana değişmediyse.. Diğer kışlalara göre iyidir dedi.

Bir diğer okuduğumda Tevhid Kural kışlasının rahat olduğu oraya geçmeye bakın denmiş..
    Sen 1 senedir orda olduğun için bize daha sağlıklı bilgi verebilirsin bukadar psikopatın arasında bizim gibi aklı başında adamlar ne görev alır? Yazıcı olmayın demişsin, önerebileceğin bir görev varmı şunu yapmaya bakın diyebileceğin?

Son olarak bende lojistik kışla hizmet takımındayım bu bölüğün görevi nedir ne yapar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jam da Joker -- 1 Kasım 2013; 0:48:52 >

• Onur Cihan -İstanbul-
    Eğitim Birliği: 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / EDİRNE KEŞAN / EDİRNE

• Jan_Valjan kullanıcısına yanıt
    facedeki gruba üye olmak isteyenler eklesın ordan daha rahat konuşuruz

https://www.facebook.com/groups/609468799095539/ @Jan_Valjan
  • Askeriyenin içinde bankamatik varmı varsa hangi bankanın var?
  • Mehmet yaran
    4.mknz piyayade tugay komutanlığı keşan edirne
    Teslim tarihi 6 kasım saat:10

• Buradaki listenin dışında googleda 11 kişi gözüküyoruz acemi birliğinde aynı yerde olan.
    Listede adı olmayanlarda var, heralde toplamda 15 kişi falan olucaz acemilikte.
    Orda müsait bir ortamda donanımhaberden kim var diye seslenir birbirimizi buluruz

• Beyler selam,
    Barış Can Özer. 6kasım(doğumgünüm) teslim olucam saat 10da.

Salı öğlen istanbuldan binip akşamı keşanda olucam bi otelde kalıcam çarşamba sabahta teslim olurum.

Acemilik ustalık imzada yazıyor.

Not: beni çok kolay tanırsınız siyah kemik çerçeve gözlüğüm var. 4.5 miyop camlarda oldukça kalın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brscnzr -- 1 Kasım 2013; 16:23:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jam da Joker

Buradaki listenin dışında googleda 11 kişi gözüküyoruz acemi birliğinde aynı yerde olan.
    Listede adı olmayanlarda var, heralde toplamda 15 kişi falan olucaz acemilikte.
    Orda müsait bir ortamda donanımhaberden kim var diye seslenir birbirimizi buluruz

O kalabaligin icinde bulabilecek miyiz acaba birbirimizi:) Bu arada kacta gidiceksiniz beyler? 10' da yaziyo suluste ama herkes daha gec git diyor.. Ne diyorsunuz?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.