Şimdi Ara

Edifier Kullanıcıları Topluluğu (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.128
Cevap
36
Favori
120.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rbilgin

quote:

Orijinalden alıntı: bLind35

quote:

Orijinalden alıntı: divercats

quote:

Bugun kulaklikla muzik dinleyim dedim sarkilarda duymadigim sesleri duydum resmen.Bu edifer s730 mid ozurlu bir sistem ya :) uzun suredir dinledigim icin kulagim alismis resmen.Filmlerde verdigi yikici bass olmasa 1 dk durmayip saticam :)

Valla S730 için mid özürlü demişsin ama bence hiçte öyle değil. Kumandadan gerekli ayarları yapınca mid sesler çok başarılı olacaktır. Yani gerekli ayar derken bass çok yüksekse midleri kaybedebilirsin. Subwooferı yükselt ve bassları kıs bence. Tizleri ise mutlaka en sona yakın yerlerde tut. Bence baya bir değişecektir. Bence sen çok güçlü bass için bass yazan ayarı en sona kadar açıyorsun ve tabi o zaman midlerde etkileniyor bu durumdan. Herşeyi sonuna kadar açmak değil dengeli olması lazım. Biraz ayarlarla oynayıp burdan bilgi verirsen sevinirim.

:) Tiz +6 bass -4 sub +5 de kullaniyorum zaten konunun ilk mesajlarina bakarsan gorursun.

katılıyorum bende tiz+6 bass -2 sub +8 olarak kullanıyom

aslında bu olay hoparlör ayarları üzerindeki bass tizz ayarlarından çok, ses kartınızın programlarının ve müzik dinlemek için kullandığınız programların ayarlarının doğru yapılandırmasıyla alakalı.bunlarada dikkat edin.ses kartı programlarının ayarlarından bass tizz ayarlarına dikkat edin. varsa muhakkak crossover frequency yi yükseltin (bassı yumuşatıyor).crystalize vs vs gibi ayarlar varsa doğru yapılandırın.onun haricinde müzik dinlemek için kullandığınz programında ayarlarını kurcalayın.özellikle eq sunu iyi ayarlayın.eğer varsa sesi netleştiren, güçlendiren , güzelleştiren plug in ler kullanın.mesela ben hayatım boyunca hep windows mesia player kullanan birisiyim.ama şu anda winap ı Audioburst - Power FX eklentisiyle kullanıyorum.ses inanılmaz değişti.

son olarak dünyanın en iyi hoparlöerlerinide alsanız pc deki yazılımları iyi ayarlamazsanız doğru yapılandırmazsanız asla istediğiniz sesi alamazsanız ve hoparlörü beğenmezsiniz.ama bu hop ların suçu değildir.ayrıca s730 mid özürlü lafını ilk defa duyuyorum.edifier ın hele hele s730 gibi üst düzey sistemininde bu mümkün değil.biraz araştırın, yerli yabancı forum sitelerini kurcalayın,yerli yabancı incelemelerine bakın, ürünü satan firmalarıdaki kullanıcı yorumlarına bakın.hiçbirisinde tiz ve midlerle ilgili olumsuz yorum yoktur.sadece bass karakteristiğini beğenmeyenler olabilir o kadar.burada ayarlarla ilgili bi yanlışlık olduğunu ya da sistemin üretimsel bi problemi olduğunu düşünüyorum.aksi halde s730 un hatta edifier ın herhangi bir modeli için midlerini beğenmemek mümkün değil.ayrıca son olarak böyle kaliteli ses sistemlerini yine kaliteli ses kartlarıyla kullanmalısınız.aksi taktirde kesinlikle ses sisteminin gerçek performansını alamazsınız ve verdiğiniz paraya yazık olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

quote:

quote:

quote:

quote:

Bugun kulaklikla muzik dinleyim dedim sarkilarda duymadigim sesleri duydum resmen.Bu edifer s730 mid ozurlu bir sistem ya :) uzun suredir dinledigim icin kulagim alismis resmen.Filmlerde verdigi yikici bass olmasa 1 dk durmayip saticam :)

Valla S730 için mid özürlü demişsin ama bence hiçte öyle değil. Kumandadan gerekli ayarları yapınca mid sesler çok başarılı olacaktır. Yani gerekli ayar derken bass çok yüksekse midleri kaybedebilirsin. Subwooferı yükselt ve bassları kıs bence. Tizleri ise mutlaka en sona yakın yerlerde tut. Bence baya bir değişecektir. Bence sen çok güçlü bass için bass yazan ayarı en sona kadar açıyorsun ve tabi o zaman midlerde etkileniyor bu durumdan. Herşeyi sonuna kadar açmak değil dengeli olması lazım. Biraz ayarlarla oynayıp burdan bilgi verirsen sevinirim.

:) Tiz +6 bass -4 sub +5 de kullaniyorum zaten konunun ilk mesajlarina bakarsan gorursun.

aslında bu olay hoparlör ayarları üzerindeki bass tizz ayarlarından çok, ses kartınızın programlarının ve müzik dinlemek için kullandığınız programların ayarlarının doğru yapılandırmasıyla alakalı.bunlarada dikkat edin.ses kartı programlarının ayarlarından bass tizz ayarlarına dikkat edin. varsa muhakkak crossover frequency yi yükseltin (bassı yumuşatıyor).crystalize vs vs gibi ayarlar varsa doğru yapılandırın.onun haricinde müzik dinlemek için kullandığınz programında ayarlarını kurcalayın.özellikle eq sunu iyi ayarlayın.eğer varsa sesi netleştiren, güçlendiren , güzelleştiren plug in ler kullanın.mesela ben hayatım boyunca hep windows mesia player kullanan birisiyim.ama şu anda winap ı Audioburst - Power FX eklentisiyle kullanıyorum.ses inanılmaz değişti.

son olarak dünyanın en iyi hoparlöerlerinide alsanız pc deki yazılımları iyi ayarlamazsanız doğru yapılandırmazsanız asla istediğiniz sesi alamazsanız ve hoparlörü beğenmezsiniz.ama bu hop ların suçu değildir.ayrıca s730 mid özürlü lafını ilk defa duyuyorum.edifier ın hele hele s730 gibi üst düzey sistemininde bu mümkün değil.biraz araştırın, yerli yabancı forum sitelerini kurcalayın,yerli yabancı incelemelerine bakın, ürünü satan firmalarıdaki kullanıcı yorumlarına bakın.hiçbirisinde tiz ve midlerle ilgili olumsuz yorum yoktur.sadece bass karakteristiğini beğenmeyenler olabilir o kadar.burada ayarlarla ilgili bi yanlışlık olduğunu ya da sistemin üretimsel bi problemi olduğunu düşünüyorum.aksi halde s730 un hatta edifier ın herhangi bir modeli için midlerini beğenmemek mümkün değil.ayrıca son olarak böyle kaliteli ses sistemlerini yine kaliteli ses kartlarıyla kullanmalısınız.aksi taktirde kesinlikle ses sisteminin gerçek performansını alamazsınız ve verdiğiniz paraya yazık olur.

Muzik isi goreceli bir kavramdir.Ben midleri begenmem sen begenirsin bana gore mid konsunda basarisiz.Multimedia set olarak t3 bose c3 harmankardon soundstics2 deki midler cok daha iyi geldi bana hepsini kullanip sattim belli bir sure sonra...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bLind -- 9 Temmuz 2012; 19:11:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İstanbulda ki yol çalışması nedeni ile 1 gün gecikti kargom inş bugün 4-5 gibi kavuşacağım m3200'üme inşallah yüzümü kara çıkarmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Core2han

İstanbulda ki yol çalışması nedeni ile 1 gün gecikti kargom inş bugün 4-5 gibi kavuşacağım m3200'üme inşallah yüzümü kara çıkarmaz

şimdiden hayırlı olsun. bende m3500 ümü bekliyorum hb den sipariş ettim gelecek bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollo_17

quote:

İstanbulda ki yol çalışması nedeni ile 1 gün gecikti kargom inş bugün 4-5 gibi kavuşacağım m3200'üme inşallah yüzümü kara çıkarmaz

şimdiden hayırlı olsun. bende m3500 ümü bekliyorum hb den sipariş ettim gelecek bakalım

Kargo şirketlerinden aldığım bilgiye göre karşı yani avrupa yakasında deposu olan firmaların kargoları 1 gün gecikmeli geliyor ups aras sürat bu bilgiyi verdi geri kalanlarda öyledir hayırlı olsun hocam sizede :)

• m3200 12 metre karelik odaya %75 ten fazla açılmıyormuş bunu bana komşularım söyledi hadi hayırlısı

+ mid ler harika bass lar kesinlikle boğmuyor ama kesinlikle çok kuvvetli tam istediğim tını !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaterialScience -- 11 Temmuz 2012; 16:48:54 >
  • quote:

m3200 12 metre karelik odaya %75 ten fazla açılmıyormuş bunu bana komşularım söyledi hadi hayırlısı

+ mid ler harika bass lar kesinlikle boğmuyor ama kesinlikle çok kuvvetli tam istediğim tını !

Hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

quote:

quote:

quote:

quote:

Muzik isi goreceli bir kavramdir.Ben midleri begenmem sen begenirsin bana gore mid konsunda basarisiz.Multimedia set olarak t3 bose c3 harmankardon soundstics2 deki midler cok daha iyi geldi bana hepsini kullanip sattim belli bir sure sonra...

Aynen dediğin gibi ama birde genel kabul görme oranı vardır. Ama tabi dediğin gibi sen midleri beğenmek zorunda değilsin. Yazmış olduğun markalar zaten dünyaca kabul görmüş markalar. O markalar hakkında kötü birşey diyemem. Sadece senin dediğin gibi müzik işi göreceli ve kişiye özeldir.

• arkadaşlar edifier r2000t ile r1900tiii aralarında ne farklar vardır? kullanım kolaylıgı acisindan 2000 daha iyi gibi, tuşlar yanda. peki niye daha ucuz?

birde bilgisayar masası üzerinde kullanmayı düşünüyorum, monitöre zarar verirmi yakın durduğunda manyetik açıdan?

veya studio serisini geçip m3200 gibi bir seri mi baksam. %50 müzik %50 film ağırlıklı kullanılacak. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoyalFlush

arkadaşlar edifier r2000t ile r1900tiii aralarında ne farklar vardır? kullanım kolaylıgı acisindan 2000 daha iyi gibi, tuşlar yanda. peki niye daha ucuz?

birde bilgisayar masası üzerinde kullanmayı düşünüyorum, monitöre zarar verirmi yakın durduğunda manyetik açıdan?

veya studio serisini geçip m3200 gibi bir seri mi baksam. %50 müzik %50 film ağırlıklı kullanılacak. teşekkürler.

Hocam m3200 kullanıyorum mid ler süper gerçekten tizleri biraz daha iyi olabilirdi subwoofer ı yeterli müzik ağırlıklı kullanıyorum 12 m2 odada kullanıyorum %60-70 max açabiliyorum ama %100 dede bozulma yapmıyorum srs audio sandbox ile harika sonuçlar aldım ama tabiki önerim gidip deneyerek almanız vatanbilgisayardan :)
  • quote:

quote:

arkadaşlar edifier r2000t ile r1900tiii aralarında ne farklar vardır? kullanım kolaylıgı acisindan 2000 daha iyi gibi, tuşlar yanda. peki niye daha ucuz?

Hocam m3200 kullanıyorum mid ler süper gerçekten tizleri biraz daha iyi olabilirdi subwoofer ı yeterli müzik ağırlıklı kullanıyorum 12 m2 odada kullanıyorum %60-70 max açabiliyorum ama %100 dede bozulma yapmıyorum srs audio sandbox ile harika sonuçlar aldım ama tabiki önerim gidip deneyerek almanız vatanbilgisayardan :)

studio larla m3200 arasinda bir kalite farkı olacaktır tahminimce ama m3200 isimi gordugu surece sıkıntı yok aslında. ha soyle bir durum var, su anda masaustunde logitech x-540 ları kullaniyorum ama sadece sol ve sag hoperloru bagladim pek yer yok. bu logitech le aralarinda fark var mıdır, yoksa hicbir fark hissetmem mi? teşekkürler.

• @RoyalFlush

Merhaba,

R1900TII ile R2000T arasındaki farklılıkları öğrenmek istemişsiniz.Biraz uzun bir cevap olabilir,o yüzden şimdiden özür dilerim.

Bu karşılaştırmayı yaparken iki sistem arasındaki teknik özellikler üzerinden gitmekte fayda var,çünkü stüdyo tipi hoparlörlerde teknik veriler oldukça önemli olabiliyor.

R1900TIII
    R2000T

Total power output: RMS 22W x 2
    RMS 30W x 2

THD + N (testing level): 10%
    10%

Signal to noise ratio: ≥95dBA
    ≥95dBA

Distortion: ≤0.1%
    ≤0.5%

Input sensitivity: 850mV ± 50mV
    700 mV ± 100 mV

Input impedance: 30KΩ
    10KΩ

Audio Input Type: Stereo RCA line-in ports
    PC/MP3/CD/DVD 3.5mm to RCA inputs

Adjustment: Volume, Bass, Power
    Master volume control, Bass/treble trimmer, Power

Subwoofer bass unit:5inch(131mm)Magnetically shielded,6Ω
    6½ inch (166mm), magnetically shielded, 4Ω

Tweeter unit: 1 inch (25mm), Magnetically shielded, 6Ω
    1 inch (25mm), silk domed tweeter, magnetically shielded, 6Ω

Control panel: Volume, Bass, Power
    Power, Volume, Treble, Bass

Not;Kaymayı ne yaparsam yapayım düzeltemedim,özür dilerim.

Teknik verilerden devam edecek olursak W'nin zaten (Watt) ne anlama geldiğini çoğumuz biliyoruz.Buradaki değerler RMS değerleridir.Yani herhangi bir aldatmaca yok.Hoparlör başına yaklaşık olarak 8W,toplamda 16W olan bir güç farkı mevcut.Teknik verilere göre R2000T daha güçlü bir sistem diyebiliyoruz.

Ancak ilerleyen teknik verilerde;

Distortion gibi bir kavram ile karşılaşıyoruz.Türkçe'ye distorsiyon olarak geçen bu kelime; ''Bozulma, değişikliğe uğrama, girişe uygulanan ya da üretilen sinyalin orijinal dalga şeklinde bulunmayan özelliklerin çıkışta meydana gelmesi.'' olarak açıklanabilir.
    Çoğu ses sistemi sahibinin,özellikle güçlü subwoofera sahip ses sistemleri sahiplerinin,basların pörtlediğinden şikayet ettiğini duymuşsunuzdur.Ses sistemlerinde,ses seviyesi yükseldikçe ses kalitesinde bir takım bozulmalar meydana gelir.Bu,neredeyse tüm ses sistemlerinde görülür.Ancak kaliteli ses sistemi üreticileri bu seviyeyi mümkün olduğunca en aza indirgemeye çalışır.Yada örneğin 100W güce sahip ses sisteminde meydana gelecek distorsiyon hesaplanarak ses sisteminin vereceği maksimum çıkış gücü düşürülür,seste bozulmanın önüne geçilmiş olur.

Bu açıdan %0,1'lik distorsiyon değeri ile R1900TIII aradaki güç farkını önemli ölçüde kapatıyor.Çünkü %0,5'lik seviyeye sahip R2000T'ye göre bozulma oldukça az oluyor.Sistemleri neredeyse aynı güç seviyesinde dinlemiş/kullanmış oluyorsunuz.

Tabi ki değerlendirmeler bunlarla sınırlı değil.
    Ses sistemlerinde en önemli değerlerden birisi olan ve çoğu zaman dikkat edilmeyen bir unsur ''Input Sensivity''dir.

''Input sensivity''nin açıklaması ise ;'' Hoparlörün maksimum gücüne erişebilmesi için,girişinin ihtiyaç duyduğu/girişine uygulanması gereken voltaj.'' olarak yapılabilir.
    Örneğin R1900TIII açısından değerlendirecek olursak;R1900TIII üzerinden 44W güç alabilmek için yani sistemin amfisinin,hoparlörlere 22'şer Watt güç sağlayabilmesi için 0,85V'luk bir sinyal göndermesi gerekir.

Peki bunun önemi nediri?
    Bunun önemi güç değerlere sahip sistemlerde aslında pek anlaşılamamaktadır.Burada 0,85V'luk bir sinyalden bahsediyoruz.Sinyal değeri 1,2 , 1,5 gibi değerlere ulaştığı zaman fark belli olur.Örneğin,düşük kaliteli bir CD yada medyayı oynatırken,sesi hoparlörden ne kadar açarsak açalım istediğimiz ses şiddetine ulaşamadığına tanık oluruz.Bunun en temel nedenlerinden bir tanesi input sensivity değerlerinden kaynaklıdır.

İki hoparlör arasındaki +/- 50 ve +/- 100 değerleri oldukça büyük farklılıklara neden olabilmekte.
    Düşük kaliteli medyalar ile R2000T performansı daha yüksek olabilmekte.

Verimlilik ''Sensivity'' olarak da bilinen bu özelliği şöyle açıklayabiliriz;

1 Watt'lık hoparlör gücü ile,hoparlörden 1 metre uzağa bir konumlandırılmış mikrofon ile ölçülen dB cinsinden ses şiddeti.

95dB/A/M yada 95dB/W/m olarak da ifade edilir.

İki hoparlör arasında eşitlik söz konusu.Arada 16W gibi bir güç farkı da olsa,iki hoparlörde eşit ses şiddetine sahip.

Ohm/Ω/Empedans olarak bilinen ifadelerin genel karşılığı ''Gerilim''dir.
    Normalde,kulaklıklar göz önüne alındığında çıkış empedansı ile kulaklık empedansının birbirlerine yakın olması gerekmektedir.

Ancak ses sistemlerinde,sürülenin yani ses sisteminin/hoparlörlerin,sürenin yani ses çıkışının empadansından büyük olması faydalıdır.

Kısacası;
    Teknik verilere bakıldığı zaman R1900TIII biraz daha önde olan bir ses sistemi.İncelemesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

''Stüdyo tipi hoparlör almak gerekli mi?''

Adından da anlaşılabileceği gibi stüdyo tipi hoparlörler genel olarak ses kaydı ile uğraşan kişilerin genel olarak stüdyo ortamlarında kullandığı hoparlörlerdir.Ses kayıt esnasında çeşitli dinlenme ortamları göz önüne alınarak bir takım düzenlemeler,değişiklikler yapılır.Bunları ayarlayabilmenin en etkili ve yardımcı yolu stüdyo tipi hoparlör kullanmaktan geçer.Ancak tabi ki 44-60W güce sahip hoparlörler değil,daha güçlü,daha kaliteli hoparlörler kullanılır.

Stüdyo tipi hoparlörlerde ses genel olarak mattır.Yani olabildiğince orijinal hale yakın bir ses vermeye çalışır.Enstrümantal müziklerde,Haktan gibi kaliteli bir gırtlağa sahip ses sanatçılarının parçalarında ayrıntılar çok daha net olur.
    Ancak subwoofera sahip olmadıkları için her tür müzik tipine uygun değillerdir.
    Hele ki sinema kullanımı için kesinlikle uygun değildir.

Eğer evde uygun ekipmanlar ile amatör düzeyde ses kaydı yapıyorsanız yada hayranı olduğunuz bir kaç ses sanatçısının ses tonunu daha net duymak istiyorsanız stüdyo tipi hoparlörler seçilebilir.

Ekleme;
    Hoparlörlerde manyetik koruma olduğundan dolayı çevresindeki cihazlar ile etkileşime nadir olarak giriyor.Monitör ile kullanımında herhangi bir sorun çıkartacağını sanmam.Ben,S530D hoparlörü ile harici HDD'mi alan sıkıntısı açısından yan yana kullanmaktayım ve şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım.Z2300 uydularının yanındayken bir takım cızırtı sesleri duyuyordum.

X530/540 serisi efsane sayılabilecek bir model.5+1 ses sistemleri açısından ele alındığında F/P açısından tercih edilebilecek bir ses sistemiydi ancak kabul etmek lazım ki diğer efsane sayılabilecek Logitech modelleri ile beraber o da epey yaşlandı ve şu an tahtını sallayabilecek olan Edifier gibi kaliteli bir ses sistemi piyasada oldukça yer etmeye başladı.
    Ses kalitesi açısından ele alacaksak,stüdyo tipi hoparlörler ile X530/540 karşılaştırması yanlış olur.Stüdyo tipi hoparlörlerde sesteki ayrıntıyı kolaylıkla hissedebilirsiniz.Kullanım amaçları ve yerleri farklıdır.

M3200,M3300 modellerinde ise ses kalitesi,bas performansının biraz düşük olmasına rağmen,müzikal açıdan X530/540'tan biraz daha öndedir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ses sistemleri ellerine yeni geçen arkadaşların,güle güle kullanmaları ve memnun kalmaları dileği ile.
    Listeye ekledim.

Hayırlı geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R0ME -- 13 Temmuz 2012; 0:02:45 >

• zaman ayırıp uzun uzun açıkladığınız için ne kadar teşekkür etsem az kalacaktır. gerçtekten çok önemli bilgileri paylaşmışsınız ve kafamdaki soruları cevaplamışsınız. tekrar tekrar teşekkür ederim, gidip dinleyerek son kararımı vereceğim. belki de bilgisayar için m3200 leri, bots 711 e baglamak icinde r1900tiii leri alabilirim.
  • quote:

Rica ederim.

Ancak BOTS AV-711 ile beraber R1900TIII'ü kullanabileceğinizi sanmıyorum.

Neticede R1900TIII,amfili bir sistem.Pasif hoparlörlere bakmanız gerekmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R0ME

quote:

Rica ederim.

Ancak BOTS AV-711 ile beraber R1900TIII'ü kullanabileceğinizi sanmıyorum.

Neticede R1900TIII,amfili bir sistem.Pasif hoparlörlere bakmanız gerekmekte.

doğru ya, ben onemli bir detayi atlamisim, hatirlattiginiz icin sagolun bu arada logitech x-540 i 2 uydu ile kullaniyorum m3200 daha performansli olur mu su halinden?

• Benide ekleyin artık m3300sf kullanıcısıyım
  • Beni de X600 kullanıcıları arasına ekleyebilirsin bu gün geldi kullanmaya başladım çok iyi bir 2+1 sistem.

Yalnız merak ettiğim bir şey var onuda sorayım sizlere. Ben anakarta bütünleşik Realtek ses kartını kullanıyorum sistemi bağladım ve sorunsuz çalışıyor fakat bir şey merak ediyorum Realtek HD Audio Yöneticisinde 2+1 seçeneği yok sadece Stereo, 5+1 ve 4 kanal seçenekleri var bu normalde böylemi yoksa 2+1 seçeneği olmalı mı? Yada 5+1 seçip oradan diğer 3 kolonu iptal edip 2+1 mi yapmalıyım? Birde şunu sorayım acaba subwooferı nereye koysam masanın üzerine mi altına mı yoksa duvar köşesine mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Beni de X600 kullanıcıları arasına ekleyebilirsin bu gün geldi kullanmaya başladım çok iyi bir 2+1 sistem.

Yalnız merak ettiğim bir şey var onuda sorayım sizlere. Ben anakarta bütünleşik Realtek ses kartını kullanıyorum sistemi bağladım ve sorunsuz çalışıyor fakat bir şey merak ediyorum Realtek HD Audio Yöneticisinde 2+1 seçeneği yok sadece Stereo, 5+1 ve 4 kanal seçenekleri var bu normalde böylemi yoksa 2+1 seçeneği olmalı mı? Yada 5+1 seçip oradan diğer 3 kolonu iptal edip 2+1 mi yapmalıyım? Birde şunu sorayım acaba subwooferı nereye koysam masanın üzerine mi altına mı yoksa duvar köşesine mi?

bendede x600 var benim sub masanın altında ortada ve granit üstünde performansı çok iyi ama duvar köşelerindede çok iyi oluyormuş ben denemedim ama hiç kullananların yorumu...

• arkadaşlar logitech x-540 ı 2 hoparlor ile kullanıyorum pek yer yok, edifier m3200 daha iyi ses verir mi? bugun vatanda dinledim ama etrafta okadar ses varken ve okadar buyuk alanda pek birsey anlayamadim, sizler nedersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Beni de X600 kullanıcıları arasına ekleyebilirsin bu gün geldi kullanmaya başladım çok iyi bir 2+1 sistem.

dostum masanın üzerine koy uydulara yakın olsun
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.