Şimdi Ara

Edifier Kullanıcıları Topluluğu (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.128
Cevap
36
Favori
120.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar s530 ve s730 farkları hakkında yaptığınız yorumlara teşekkür ediyorum. Benim için yol gösterici oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryingwolf

arkadaşlar ben ev sinema sistemi olarak edifier da5000pro'yu almak istiyorum. laptop ile kullanma konusunda sıkıntı yok ama ben genel anlamda televizyona bağlayıp film izlemek istiyorum. kullanan arkadaşlardan acaba benim istediğim gibi kullanan var mı? televizyona bağlamak istesem ne yapmam lazım. laptop'u televizyona ve sisteme bağlamak biraz uzun ve devamlı laptop gerektiren bir şey. siz nasıl kullanıyorsunuz acaba? tabi filmlerde 5.1 almak istiyorum stereo değil.

arkadaşlar cevap verebilecek olan var mı?
  • quote:

quote:

arkadaşlar ben ev sinema sistemi olarak edifier da5000pro'yu almak istiyorum. laptop ile kullanma konusunda sıkıntı yok ama ben genel anlamda televizyona bağlayıp film izlemek istiyorum. kullanan arkadaşlardan acaba benim istediğim gibi kullanan var mı? televizyona bağlamak istesem ne yapmam lazım. laptop'u televizyona ve sisteme bağlamak biraz uzun ve devamlı laptop gerektiren bir şey. siz nasıl kullanıyorsunuz acaba? tabi filmlerde 5.1 almak istiyorum stereo değil.

neden da5000 pro almak istiyorsun

Tv de dijital bir çıkış varsa bence djital olan bir sistem al

yok ben illa DA500PRO ile kullanmak istiyom dersen muhtemlen piyasa bulanan bir cok adaptor sayesinde televizyona bağlayabilirsin ama analog bağlatı yapacağın için 5+1 ses alırsın ama dijital girişe sahip olan bir sistem kadar performans alamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: rbilgin

quote:

quote:

neden da5000 pro almak istiyorsun

Tv de dijital bir çıkış varsa bence djital olan bir sistem al

yok ben illa DA500PRO ile kullanmak istiyom dersen muhtemlen piyasa bulanan bir cok adaptor sayesinde televizyona bağlayabilirsin ama analog bağlatı yapacağın için 5+1 ses alırsın ama dijital girişe sahip olan bir sistem kadar performans alamazsın

aslında illa da5000pro alcam diye bişi yok. ama ben max 500 lira civarı bir şey düşünüyorum. ama bu cihaz ses olarak gayet iyiymiş. bundan dolayı bunu kullanabileceksem bunu alayım diye düşünüyorum

• quote:

quote:

bende eski analog 5.1 ses sistemimi dark media player a bağladım kullanıyorum.bunun için ne yazıkki PLAYVISION şart arkadaşlar.playvision 200 tl + 500 tl de da500 pro.700 tl nin biraz daha üzerine koyup samsung,lg veya sony nin 5.1 ev sinema sisteminden alabilirsiniz.

• son olarak bir şey sormak istiyorum. da5000pro'nun içinden galiba 3 adet dönüştürücü çıkıyormuş. şu alttaki resimdekilerden. laptop bağlantısı nasıl yapılıyor acaba çözemedim. aynı şekilde tv ye nasıl aux'tan bağlayabiliriz bütün hoparlörlerden ses almak için?

Edifier Kullanıcıları Topluluğu
  • merhabalar da500 pro yu bugün aldım fakat bass çok uğulduyor. pc girişinden onboard laptop ses kartına bağlı durumda. bass ayarını kıstım eq ayarınıda yaptım winamp üzerindeni tane tane vurmak yerine yayvan bir uğuldu var. bunu nasıl aşabilirim?
  • quote:

son olarak bir şey sormak istiyorum. da5000pro'nun içinden galiba 3 adet dönüştürücü çıkıyormuş. şu alttaki resimdekilerden. laptop bağlantısı nasıl yapılıyor acaba çözemedim. aynı şekilde tv ye nasıl aux'tan bağlayabiliriz bütün hoparlörlerden ses almak için?

laptoptaki ses çıkışları nasıl bilmiyorm ama pc deki hem anakartın dahili ses çıkışları hemde harici ses kartlarının ses çıkışları streo dur.verdiğiniz resimde de dişi rca erkek stereo dönüştürücü kabloları edifier ın sistemlerinde standart olarak verilen pc bağlantısı için lazım olan çok yararlı kablolar.benim s550 de de aynısından çıkmıştı.ses sistemindeki erkek rca şeklindeki ses girişlerini resimde görüldüğü gibi dişi rca uclarına bağlayarak stereo ses girişleri elde ediyoruz.ses kartındaki ilgili ses çıkışlarına bu stereo girişeri bağlıyoruz.laptoptaki ses çıkışları nasıl bi fotoyla daha çok yardım alabilirsiniz.

ek: aux benim bildiğim stereo olarak bağlanabiliniyor sadece front hoparlörlere ait kırmızı beyaz renklerdeki erkek rca ses girişlerinii tv nin aynı renkteki ses çıkışlatrına bağlamanız yeterli.ama bu şekilde kullanmanızı önermem.verimli ve güzel bi ses alamazsınız.analog 5.1 ses sistemini tv ye bağlamanın en sağlıklı ve ucuz yolu playvision aparatı.tv nin optik ses çıkışı sayesinde 5.1 ve sağlıklı sesi ancak bu şekilde alabilirsiniz.tabii aux girişi benim bildiğim böyle, yanlışım varsa daha bilgili arkadaşlar düzeltirler.

kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarisakal -- 14 Mayıs 2012; 19:45:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

quote:

son olarak bir şey sormak istiyorum. da5000pro'nun içinden galiba 3 adet dönüştürücü çıkıyormuş. şu alttaki resimdekilerden. laptop bağlantısı nasıl yapılıyor acaba çözemedim. aynı şekilde tv ye nasıl aux'tan bağlayabiliriz bütün hoparlörlerden ses almak için?

laptoptaki ses çıkışları nasıl bilmiyorm ama pc deki hem anakartın dahili ses çıkışları hemde harici ses kartlarının ses çıkışları streo dur.verdiğiniz resimde de dişi rca erkek stereo dönüştürücü kabloları edifier ın sistemlerinde standart olarak verilen pc bağlantısı için lazım olan çok yararlı kablolar.benim s550 de de aynısından çıkmıştı.ses sistemindeki erkek rca şeklindeki ses girişlerini resimde görüldüğü gibi dişi rca uclarına bağlayarak stereo ses girişleri elde ediyoruz.ses kartındaki ilgili ses çıkışlarına bu stereo girişeri bağlıyoruz.laptoptaki ses çıkışları nasıl bi fotoyla daha çok yardım alabilirsiniz.

ek: aux benim bildiğim stereo olarak bağlanabiliniyor sadece front hoparlörlere ait kırmızı beyaz renklerdeki erkek rca ses girişlerinii tv nin aynı renkteki ses çıkışlatrına bağlamanız yeterli.ama bu şekilde kullanmanızı önermem.verimli ve güzel bi ses alamazsınız.analog 5.1 ses sistemini tv ye bağlamanın en sağlıklı ve ucuz yolu playvision aparatı.tv nin optik ses çıkışı sayesinde 5.1 ve sağlıklı sesi ancak bu şekilde alabilirsiniz.tabii aux girişi benim bildiğim böyle, yanlışım varsa daha bilgili arkadaşlar düzeltirler.

kolay gelsin

2 ses çıkışı var laptop'un 1i mikrofon için diğeri kulaklık için. nasıl yapcam anlayamadım :)

• o zaman muhtemelen laptopunuzun 5.1 ses desteği yok.tabii laptopların ses olayı hakkında çok bilgim yok ama genel ses sistemleriyle ilgili bilgim bana diyorki, 5.1 ses desteği olması için 3 çıkışın bulunması lazım.biri front hoplar için, biri surround (rear) hoplar için diğeri sub ve center için.sizde sadece mikrofon girişi ve kulaklık çıkışı olması benim genel ses bilgim ışığında 5.1 desteğin olmadığını gösteriyor. bazen mikrofon girişleri 5.1 ses içinde kullanılabiliniyor ama 3. bi çıkışın olmaması 5.1 ses desteğinin olmadığı yorumunu dahada güçlendiriyor. eğer durum böyleyse harici (usb) ses kartı almanız gerekir.

loptopun marka ve modeline göre internet sitesine girip 5.1 desteğinin olup olmadığını, eğer varsa nasıl olduğunu daha rahat ve doğru şekilde öğrenebilirsiniz.ama dediğim gibi benim tahminim 5.1 ses desteği yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarisakal -- 14 Mayıs 2012; 21:38:50 >
  • bakın fotoda görüldüğü gibi front out, rear out ve center/sub out şeklinde 3 ses çıkışı, analog 5.1 ses çıkışlarıdır.laptopunuzda da aynısı olmalı.

• S730hocam ekleyin
  • quote:

o zaman muhtemelen laptopunuzun 5.1 ses desteği yok.tabii laptopların ses olayı hakkında çok bilgim yok ama genel ses sistemleriyle ilgili bilgim bana diyorki, 5.1 ses desteği olması için 3 çıkışın bulunması lazım.biri front hoplar için, biri surround (rear) hoplar için diğeri sub ve center için.sizde sadece mikrofon girişi ve kulaklık çıkışı olması benim genel ses bilgim ışığında 5.1 desteğin olmadığını gösteriyor. bazen mikrofon girişleri 5.1 ses içinde kullanılabiliniyor ama 3. bi çıkışın olmaması 5.1 ses desteğinin olmadığı yorumunu dahada güçlendiriyor. eğer durum böyleyse harici (usb) ses kartı almanız gerekir.

loptopun marka ve modeline göre internet sitesine girip 5.1 desteğinin olup olmadığını, eğer varsa nasıl olduğunu daha rahat ve doğru şekilde öğrenebilirsiniz.ama dediğim gibi benim tahminim 5.1 ses desteği yok.

ya araştırdım da pek bir şey bulamadım. çok teşekkürler cevap için.

usb ses akrtı dediğiniz bu mu? buysa bunda da aynı şekilde 2 çıkış var nasıl halletcez bunu :)

http://www.hepsiburada.com/Liste/creative-sound-blaster-play-ses-karti/productDetails.aspx?productId=bd8501180&categoryId=218

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1warsangel1 -- 15 Mayıs 2012; 18:05:11 >

• quote:

quote:

o zaman muhtemelen laptopunuzun 5.1 ses desteği yok.tabii laptopların ses olayı hakkında çok bilgim yok ama genel ses sistemleriyle ilgili bilgim bana diyorki, 5.1 ses desteği olması için 3 çıkışın bulunması lazım.biri front hoplar için, biri surround (rear) hoplar için diğeri sub ve center için.sizde sadece mikrofon girişi ve kulaklık çıkışı olması benim genel ses bilgim ışığında 5.1 desteğin olmadığını gösteriyor. bazen mikrofon girişleri 5.1 ses içinde kullanılabiliniyor ama 3. bi çıkışın olmaması 5.1 ses desteğinin olmadığı yorumunu dahada güçlendiriyor. eğer durum böyleyse harici (usb) ses kartı almanız gerekir.

usb ses akrtı dediğiniz bu mu? buysa bunda da aynı şekilde 2 çıkış var nasıl halletcez bunu :)

http://www.hepsiburada.com/Liste/creative-sound-blaster-play-ses-karti/productDetails.aspx?productId=bd8501180&categoryId=218

hayır o değil.bu:

http://www.hepsiburada.com/Liste/creative-x-fi-surround-51-pro-ses-karti/productDetails.aspx?productId=bd850839&categoryId=218

• quote:

quote:

quote:

hayır o değil.bu:

http://www.hepsiburada.com/Liste/creative-x-fi-surround-51-pro-ses-karti/productDetails.aspx?productId=bd850839&categoryId=218

hmm anladım. çok teşekürler. kaç sene evel bi laptop aldım onda var bu çıkışlar(3lü çıkış), geçen sene aldım asus k53sv-sx045r bunda yok. nasıl iştir anlamadım, o kadar para verdik bi de :)

• Arkadaşlar herkese merhaba,
    Forumda son zamanlarda konuşulan şeyler ile pek ilgisi yok söyleyeceklerimin fakat yeni hoparlör almak için araştırma yaparken bu konuyu buldum ve yazma gereği hissettim:
    Belki önceden söylenmiş olabilir fakat yeni alacak arkadaşlar için ben de bir M3200 sahibi(idim) olarak kumandasına kulaklık takıldığında hoparlörlerden çok az da olsa ses geldiğini belirtmek isterim.(Bunu gece denerseniz daha rahat duyabilirsiniz)Bunu birkaç alışveriş sitesinin yorumlar kısmına yazmama rağmen yayınlamadılar. Bunu sorun etmeyenler için ise farklı birşey daha var; yaklaşık bir sene kullandıktan sonra, sesi çok fazla açıp kullanmayan biri olmama rağmen midlerde cızırdamalar başladı. Alacak arkadaşların bunları da dikkate alması dileği ile...
    Herkese iyi günler.
  • DA5000Pro kullanıcısı olarak benide ekleyebilirsiniz bu arada bir sorum olucaktı Arkadaşlar ben dün bu ürünü vatan internet mağazasından 382 tl satın aldım eski sistemim logitech x-540 dı ben bunula ilgili şunu sormak istiyorum z68x-ud5 gigabyte anakartım mevcut ben harici olarak ses kartı almam gereklimi sizce ?
  • @melih714

Merhaba,

Ses sisteminiz hayırlı olsun,güle güle kullanmanız dileğiyle.

Harici olarak bir ses kartı almanız şu an için gereksiz.Oldukça kaliteli bir anakarta ve ses yongasına sahipsiniz.Mevcut onboard ses kartından daha kaliteli bir ses kartı almak için en az 300 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekir ki DA5000PRO gibi bir ses sistemiyle farkı ancak anlayabilesiniz.

İleride daha kaliteli ses sistemlerine geçerseniz ses kartı almayı düşünebilirsiniz.

Listeye ekliyorum.

İyi günler.
  • Edifier x600 olarak gruba beni de ekleyin.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.