Şimdi Ara

Edifier Kullanıcıları Topluluğu (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.127
Cevap
36
Favori
120.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Z3U5

1. Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 02/04/2012 08:50:08
    2. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 02/04/2012 18:52:51
    3. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - ANKARA(ANKARA KARGO DAĞITIM) 03/04/2012 06:18:28
    4. Dağıtıcıya Verildi - ANKARA(ANKARA KARGO DAĞITIM) 03/04/2012 09:16:13

Bugün gelir inşallah:)

evet bugün gelir bence....benimkinden hala bi hareket gözükmüyo ama yakındır diye tahmin ediyorum..

SN İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
    1.
    Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    02/04/2012 08:48:08
  • Hocam sen de mi aynı karttan sipariş vermiştin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z3U5

Hocam sen de mi aynı karttan sipariş vermiştin?

http://www.ebay.com/itm/110775770600?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

ben bunu aldım hocam..
  • Güzel kart hayırlı olsun şimdiden:)
  • öyle olur umarım teşekkürler...
    aslında çok bi beklentim yok..monitör de ses kartıda F/P ürünler gibi gözüktü bana o yüzden seçtim..fakat ikisini beraber ve bi süre dinlemeden bişey söylemek güç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PsYcHoO -- 3 Nisan 2012; 11:12:07 >
  • Ses yüksekliğindeki ve kalitedeki artış konusunda % olarak kesin birşey söyleyemem çünkü hangi ses kartlarını karşılaştıracağımız konusunda kesin bir bilgi gerekli..zaten tahmini oldugunu söylemiştim..üstelik bu % leri neye göre hesaplayacağız emin değilim :) işin matematiğine giriyor... :D

Ancak şu konunun kesinliğinden eminim... Standart bir onboard kart ile Zeus un almış olduğu kart arasında fiyat bakımından tam tamına 40 kat fark var...Ama performans olarak 40 kat iyidir demek doğru olmaz...

Yani onboard bir kart Ebaydeki fiyat politikasından yola cıkarak 3-4 $ gibi bir değere sahiptir.. Yine ebay fiyat politikası üzerinden yola cıkarak Zeus un aldığı kart 100$ gibi bir fiyat etiketine sahip...Yani TR de satışı olup olmadığını bilmiyorum ama eğer varsa sıfır fiyatının 250-300 Tl den aşağı olacağını düşünmüyorum..

Kalite ve ses artışına gelince kendi ekipmanımdan yola cıkarak elimde bulunan ses kartlarından bazılarının 2 yada 3 farklı çıkışı bulunuyor...Aynı kart üzerindeki farklı çıkışların bile değerleri farklı...Biri diğerinden bariz bir oranda daha yüksek...Bunu göz önüne alırsak her kartın çıkış değeri farklıdır...2-3$ lık bir onboard kartın çıkışıyla 100$ harici bir kartın değerleri tabii ki farklı olacak..Tabii bu farkın değeriyle dogru orantıda olmasını beklemek hayalcilik olur :) Burada esas dikkat etmemiz gereken şey yüksekliğinden ziyade kalite...Yani ses çıkışı yüksek olup kaliteden ödün vermek pek mantıklı gelmiyor bana...üstelik kolonların çıkış değerleri belli.. Doğru ses kaynağından beslendiğinde bu değerlere sağlıklı bir şekilde ulaşabilirsiniz..

Bu başlık altında anlatmak istediğim konu genel olarak buydu...Onboard kart sınırlı bir kaliteye sahip...Harici kart çok daha performanslı...

Lütfen onboard kart ile yaptığınız dinlemelerden yola çıkarak kolonların performanslarıyla ilgili yorum yapmayın...

Belli standartları ve belli kaliteye sahip bir kartla, tarzı ne olursa olsun, ister rock ister pop, ister klasik vs.. kayıpsız digital ortama aktarılmış medya ile üst sınırlarını aramamız mümkün...Yani mp3 vs gibi kavramlarda duyamadığımız bir sürü ses mevcut bildiğiniz gibi..**** gibi bir kaynakla zaten yüksek ses seviyelerinde rahatsız edici bir bozulma olacaktır... Kayıpsız müzikle bu bozulma minimum düzeyde olacağı için kolonların performansları daha net ortaya çıkar..

Ses kartı+ kolonlar + kayıpsız medya(ki birçok çeşit tarzda olması daha sağlıklı) sistemin gerçek performansını ortaya çıkaracaktır...

Zeus un dinlediği tarza göre elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım gerekirse sistemine online bağlanarak basit birkaç şey deneyebiliriz..

Bu yardım Allah'ın emri :) en büyük isteğim verdiği paranın hakkını alması ;)

Ama taktir edersiniz ki 200Tl lik kolonlardan 1000Tl lik performans beklenmez... Değerinin karşılığı olan performansı vermesi yeterli..

Bu noktada avantajımız reklam ve marka değeri gibi unsurlara para ödemememiz yada belirli bir miktar para ödememiz..

Zeus kart geldiğinde bizi bilgilendirecektir zaten....

• Son mesajımda **** 'lı bölüm forum yasaklarından dolayı çıkmamış sanırım :) özür dilerim...MEPE3 :) yada EMPİ3 :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_guitar -- 3 Nisan 2012; 11:22:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_guitar

Ses yüksekliğindeki ve kalitedeki artış konusunda % olarak kesin birşey söyleyemem çünkü hangi ses kartlarını karşılaştıracağımız konusunda kesin bir bilgi gerekli..zaten tahmini oldugunu söylemiştim..üstelik bu % leri neye göre hesaplayacağız emin değilim :) işin matematiğine giriyor... :D

Ancak şu konunun kesinliğinden eminim... Standart bir onboard kart ile Zeus un almış olduğu kart arasında fiyat bakımından tam tamına 40 kat fark var...Ama performans olarak 40 kat iyidir demek doğru olmaz...

Yani onboard bir kart Ebaydeki fiyat politikasından yola cıkarak 3-4 $ gibi bir değere sahiptir.. Yine ebay fiyat politikası üzerinden yola cıkarak Zeus un aldığı kart 100$ gibi bir fiyat etiketine sahip...Yani TR de satışı olup olmadığını bilmiyorum ama eğer varsa sıfır fiyatının 250-300 Tl den aşağı olacağını düşünmüyorum..

Kalite ve ses artışına gelince kendi ekipmanımdan yola cıkarak elimde bulunan ses kartlarından bazılarının 2 yada 3 farklı çıkışı bulunuyor...Aynı kart üzerindeki farklı çıkışların bile değerleri farklı...Biri diğerinden bariz bir oranda daha yüksek...Bunu göz önüne alırsak her kartın çıkış değeri farklıdır...2-3$ lık bir onboard kartın çıkışıyla 100$ harici bir kartın değerleri tabii ki farklı olacak..Tabii bu farkın değeriyle dogru orantıda olmasını beklemek hayalcilik olur :) Burada esas dikkat etmemiz gereken şey yüksekliğinden ziyade kalite...Yani ses çıkışı yüksek olup kaliteden ödün vermek pek mantıklı gelmiyor bana...üstelik kolonların çıkış değerleri belli.. Doğru ses kaynağından beslendiğinde bu değerlere sağlıklı bir şekilde ulaşabilirsiniz..

Bu başlık altında anlatmak istediğim konu genel olarak buydu...Onboard kart sınırlı bir kaliteye sahip...Harici kart çok daha performanslı...

Lütfen onboard kart ile yaptığınız dinlemelerden yola çıkarak kolonların performanslarıyla ilgili yorum yapmayın...

Belli standartları ve belli kaliteye sahip bir kartla, tarzı ne olursa olsun, ister rock ister pop, ister klasik vs.. kayıpsız digital ortama aktarılmış medya ile üst sınırlarını aramamız mümkün...Yani mp3 vs gibi kavramlarda duyamadığımız bir sürü ses mevcut bildiğiniz gibi..**** gibi bir kaynakla zaten yüksek ses seviyelerinde rahatsız edici bir bozulma olacaktır... Kayıpsız müzikle bu bozulma minimum düzeyde olacağı için kolonların performansları daha net ortaya çıkar..

Ses kartı+ kolonlar + kayıpsız medya(ki birçok çeşit tarzda olması daha sağlıklı) sistemin gerçek performansını ortaya çıkaracaktır...

Zeus un dinlediği tarza göre elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım gerekirse sistemine online bağlanarak basit birkaç şey deneyebiliriz..

Bu yardım Allah'ın emri :) en büyük isteğim verdiği paranın hakkını alması ;)

Ama taktir edersiniz ki 200Tl lik kolonlardan 1000Tl lik performans beklenmez... Değerinin karşılığı olan performansı vermesi yeterli..

Bu noktada avantajımız reklam ve marka değeri gibi unsurlara para ödemememiz yada belirli bir miktar para ödememiz..

Zeus kart geldiğinde bizi bilgilendirecektir zaten....

net ve açıklayıcı cevap için teşekkürler... bu arada bende asla üstünde bir performans hayal etmiyorum..amacım sizinde bahsettiğiniz F/P başarısını yakalaması...

bu aradahttp://www.ebay.com/itm/110775770600?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 bu kart hakkında fikriniz var mı ? daha önce dinlemediğim için ben biraz şansa sipariş ettim şüphelerim var...teşekkürler şimdiden..

birde müzik için foobar+24/96 3275kbps flac dosya tercih edicem test etme amaçlı sizin önereceğiniz başka program yada dosya türü var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PsYcHoO -- 3 Nisan 2012; 11:34:20 >

• Zeus un aldığı kartın özellikleri biraz kısıtlanarak Harici hale dönmüş hali...Avantajı ise USB arabirim...Ama performans olarak çok çok büyük farklar olacağını sanmam. Aynı boardlar aynı kapasitörler aynı chip setler ufak tefek farklılıklar ve farklı bir bağlantı birimi...Güle güle kullanın...

Ses kalitesi ve format olayına gelince tercihlerin doğru... Ama bir önceki mesajımda belirttiğim gibi farklı tarz müziklerde deneme yap..mesela bir klasik müzik dinle bir pop dinle bir akustik kayıt dinle...hatta bana göre en güzel performansı canlı performanslardan alınan(kaliteli) kayıtlarla yakalayacaksındır...Bulmak zor oda ayrı konu...

Zeus un hem kolonu hem kartı farklı(en azından arabirim olarak..usb ve pci)

Kolonlarında farklı oldugunu hatırlıyorum...Deneyip göreceğiz umarım ikinizde beklediğinizi alırsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: naturmort

Arkadaşlar ben de M3500 almayı düşünüyorum.

Amacım playvision ile birlikte kullanarak dts'li filmleri izleyebilmek. müzikten çok film için alıyorum ama gün gelir müzik de dinlerim elbette.

apartman dairesinde yaşayan birisi olarak öyle çok yüksek ses zaten kullanamam, bass ı şöyle olsun tiz i böyle olsun derdim de yok, dengeli olsun, ses net olsun benim için yeterli.

tavsiye eder misiniz? başka bir şey mi düşünmeliyim yoksa? (bütçem de çok geniş değil, temmuz da evleniyorum masraf çok bu ara. bu da ihtiyaçlardan birisi :) )

M3500 kullanan ya da bilgisi olan arkadaşlardan yorum alabilir miyim?
  • sesi test ederken çeşitli tarzlar çok önemli ve belirleyici olacaktır teşekkürler..bu arada kolonlar aynı.yani gördüğüm kadarıyla..
  • quote:

quote:

Arkadaşlar ben de M3500 almayı düşünüyorum.

Amacım playvision ile birlikte kullanarak dts'li filmleri izleyebilmek. müzikten çok film için alıyorum ama gün gelir müzik de dinlerim elbette.

apartman dairesinde yaşayan birisi olarak öyle çok yüksek ses zaten kullanamam, bass ı şöyle olsun tiz i böyle olsun derdim de yok, dengeli olsun, ses net olsun benim için yeterli.

tavsiye eder misiniz? başka bir şey mi düşünmeliyim yoksa? (bütçem de çok geniş değil, temmuz da evleniyorum masraf çok bu ara. bu da ihtiyaçlardan birisi :) )

M3500 kullanan ya da bilgisi olan arkadaşlardan yorum alabilir miyim?

http://resim.donanimhaber.com/m_55669880/mpage_2/key_/tm.htm

detaylı incelemem mevcut / beklentileriniz doğrultusunda işinizi yeterince görecektir

• öncelikle yuxeses'e çok teşekkürler, onun fikirlerini okuyunca son kararımı verip bimeks'ten 170 liraya siparişi verdim.

test etmek için sabırsızlanıyorum :)
  • selamün aleyküm arkadaşlar bende aranıza katılmayı düşünüyorum edifer m3200 çok dikkatimi çekti kalite olarak malzeme ve ses kalitesi olarak nasıl sizce nasıl kullanıcılarıda burdaydan bilgilerinizi almak istiyorum
  • DA5000PRO ses sistemim var. Asus sabertooth x79 anakart var ve üzerindeki ses kartını kullanıyorum 7 +1 destekli. Sanki tam performanslı ses vermiyor gibi geldi bana. Birde kafama takılan normalde 5+1 ses sitemlerinin bilgisayara bağlamak için 3 çıkışı bulunuyor DA5000PRO da 2 çıkış var PC ve AUX ses kartı girişinde 6 adet yer var anakartın kitapçığında 5+1 bağlamak için 3 nokta gösterilmiş bunda 2 girişe bağlıyorum normalde 2+1 ler çift çıkışlı değilmi tam çözemedim ? Yardımcı olacak birileri olursa çok sevinirim.
  • Daha önce cevap verildi mi bilmiyorum ama Edifier in kendi sitesinde M3500 ün ismi neden yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yapici

Daha önce cevap verildi mi bilmiyorum ama Edifier in kendi sitesinde M3500 ün ismi neden yok?
    Ben de bir türlü bulamadım. Sebebini de hiç mi hiç anlamadım...

Ürün piyasada fink atıyor, adamlar sitelerine bile koymamış...
  • edifier m3300sf nasıl bi üründür acaba ??
  • Hocam m3300 sf ben kullandım inanılmaz memnundum 2+1 için çok güzel bir sistem. Edifierdan memnun kalınca 5+1 ini aldım da5000 Pro anakartın ses kartını kullandığımdanmı kablolarımı yanlış taktım bilmem ama beklediğim gibi çıkmadı. Ama m3300sf den çok memnundum.
  • Vatanbilgisayarın beni 9 gün bekletmesinden sonra M3300 elime bugün ulaştı, beni de ekleyebilirsin. Eski dandik hoparlörlerimden sonra S220 çok fark etmişti kalite olarak, aynı olayı bugün tekrar yaşadım.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.