Şimdi Ara

☆Edebiyata Nasıl Çalışıyorsunuz ?☆

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Not tutarak mi video izleyerek mi sb çözüp üstüne not alarak mi ayrıntılar için ne yapıyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Video izliyorum daha sonra not tutuyorum. Başka kaynaklardan son bir kez daha okuyup teste geçiyorum
  • Ben yani başladım. Limit el kitabı sıfır olan birine göre fazla ayrıntı içeriyordu. Gördüğüm zaman moralim bozuluyor. O yüzden şimdilik onu dolaba kaldıracağım.

Aklımdaki şey üç tur atmak. İlk turda Harun ardıç videoları + Birey b gelişim serisi edebiyat diye gideceğim. Bireydeki bilmediğim şeyleri yapışkanlı not kağıdı ile kitabın üzerine yapıştırıp arada dönüp bakarim.

İkinci turda Harun ardıç ve birey b tamamen bitmiş olacak. Bilgi sarmal alacağım ve limit el kitabı ile beraber götüreceğim. İkinci turda limit el kitabının yüzde doksanıni ve bilgi sarmaldaki çözemediğim sorulardaki bilgileri halledeceğim. Bu tur bittiğinde ortanın üstü bir edebiyat bilgisine sahip olurum sanırım.

Üçüncü turda limit edebiyat soru bankasını alacağım. Bu sefer limit el kitabının tamamı ezberlenmiş olacak ve limit kitabından bilmediğim şeyleri falan ezberleyecegim.

Ondan sonra deneme çözerim ve kıyıda köşede kalmış şeyleri falan ezberlerim.

Plan bu illa ki evdeki hesabın çarşıya uymadığı yerler olacak ama hiç bir şey yapmadan seneyi bitirmem sanırım.

Sayısalcı olarak edebiyatı çok hafife alıyormuşum. Kimya ve biyolojiyi döver bence bu.

• Mertz9 kullanıcısına yanıt
    +1 bende böyle yapıyorum.

tarih için ne yapabilirim ya, video izleyip direkt test mi çözsem. ikinci oturumda bilgi gelir diye korkuyorum yoksa tarih yüzünü bile açmazdım
  • Up

• Kafamdan kodluyorum asla ezber yapmam dershane denemesinde 22 yapmıştım

• şuanlık konuyu bitirip test çözüyorum sınava yaklaşınca terimleri ve bilgileri tekrar edicem.
  • Olaya yine ''bir edebiyat öğretmeni olarak'' dalmak istiyorum. :)

Öncelikle limit el kitabından ziyade, video izleyerek ilerleyin. Önünüzde el kitabı olsun ama el kitabını kutsal edebiyat kitabı olarak görmeyin. Şahsi fikrim, kitabın yaklaşık %40'ı gereksiz bilgiyle dolu.

Edebiyatı ezber olarak görüp sürekli kağıdı, kitabı alıp ezber yapan varsa kaybeder bunu da eklemeliyim. Zira 2017 sınavı çok basit bir yorum sınavıydı yani deli gibi yazar-eser ezberleyenler iyi netler yapamadı.

Örneğin 2017 LYS'de sorulan Sinekli Bakkal romanı. Yazarın adı verilmedi , kahramanlar verilmedi. Verilen bilgi eseri Doğu-Batı sorununu bir evlilik üzerinden ele almasıydı. Bunu birçok kaynakta göremezsiniz. Bunu övünmek için söylemiyorum ama ezber bilgi vermeyen hoca bunu bu şekilde anlatır , sonrasında yazar, karakter bilgisi vs. verir.

Son olarak kendim 3 yıldır kaynakları tarayarak en özet şekilde not hazırlıyorum. Derslerimi de o notlar üzerinden işliyorum. %100 mü içerik , hayır değil. Fakat konu anlatımı açısından gayet yeterli. O notları özümseyen insan 3 soru bankası da bitirdiyse işi tamamdır , başka bir şey yapmasına gerek yoktur.

Notları pdf şeklinde isteyen olursa mail adresi bırakabilir.

• Allah için eser yazar onları da mı ezberlemeyeceksiniz

Ziya Gökalp kızıl elma al sana ezber

• quote:

Orijinalden alıntı: Tizreftar

Allah için eser yazar onları da mı ezberlemeyeceksiniz

Ziya Gökalp kızıl elma al sana ezber

Ben bunu gök elma diye kodlarim bro al sana sifre her seyi ezber yapmayin az aklinizi kullanin

• Kodlama da ezber değil mi avukat kardes..

Direkt yazarı eseri ezberlemek yerine kodlayip ezberliuorsun, he daha akılda kalıcı diyor olabilirsin. Ama sonuçta ezber

• Yani hocam dicegim su ki oturup sizin gibi yazip haril haril ezber yapmiyorum bi kere okuyorum kafamda otomatik olarak kodluyorum unutmuyorum da

• Benim nasıl yaptığımı nereden anladın :D

Çok zeki ve üstünsün. Özel bir beyin ve zihin. Genetik mirasının değerini iyi bil. Tebrikler.

• Tsk.

• Öd beybisi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.