Şimdi Ara

ECS G31T-M7 Mevcut anakart ile Sistem Geliştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese iyi günler iyi akşamlar arkadaşlar elimde şöyle bir anakart var model bilgisi ECS G31T-M7

ECS G31T-M7 Mevcut anakart ile Sistem Geliştirme

şimdi ben yeni bir bilgisayar toplamadan mevcut elimdeki kasayı geliştirmek istiyorum

işlemci QuadCore Intel Core 2 Quad Q8400, 2.67 GHz
    4 ram ( 2+2 )
    ekran kartı NVIDIA GeForce GT 220 1Gb 128bit
    psu 350w peak değeri 400w

başlıca bunlar diyebilirim.

şimdi gelgelelim asıl soruma. şimdi öncelikle 2 tane ram slotu var ve 2si de dolu , ayrıca sanki kasayı açtıgımda ramların takılı oldugu zeminde ddr2 800 tarzı bişeyler yazıuyordu yanlıs hatırlamıyorsam. bu ramları cıkartıp 4+4 ddr3 ekleyebilir miyim? sıkıntı olur mu? ekran kartında gddr degeri farketmiyormus yanılmıyosam, 2gb 256bitlik de bir ekran kartı almak istiyorum bu sisteme uyar mı? değerli bilgilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. bilgisayarı adamakıllı hale getirmek için bütcem max 500tl olarak belirledim. bu dogrultuda aydınlatırsanız cok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaisensei -- 17 Kasım 2014; 17:05:01 >

• Anakartının 4gb ddr2 800mhz ram limiti var bu yüzden daha fazla ram takviyesi yapamaz hele ki ddr3 ram asla takılmaz.
    500 tl bütçe ile ben olsam 2. el olarak 500Watt veya üstü powersupply ve GDDR5 DX11 ekran kartı alırım çünkü sıfır olarak bunları alman zor görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sistem bildiğin ölü sistem , sadece ekran kartı upgrade yapabilirsin ama her ekran kartını da bu işlemciyle kullanamazsın dar boğaz olayı yüzünden
  • yilmaz976 kullanıcısına yanıt
    Yani senin sistemin en cok oluru suanki mi diyosunuz ramlarda takviye yahut gelistirme yapamiyoruz yani. Hic yoktan psu + ekran kartini 500e kapatabilirim diye dusunuyorum

• Hirotaro kullanıcısına yanıt
    Hadi ya 6 yillik bilgisayar ama bu derece de oluye dustugunu bilmiyodum valla :) o zaman bi sure daha bekleyip 0 duzmek daha mi iyi? Ayrica ekran karti hangi modele kadar kaldirabilir ki tahmini?

• quote:

Orijinalden alıntı: gaisensei

Hadi ya 6 yillik bilgisayar ama bu derece de oluye dustugunu bilmiyodum valla :) o zaman bi sure daha bekleyip 0 duzmek daha mi iyi? Ayrica ekran karti hangi modele kadar kaldirabilir ki tahmini?

Geforce Gtx750ti veya R7 265 ustu sıkıntı olur

anakartın muhtemelen piyasaya çıkışı 6 yıldan fazladır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 17 Kasım 2014; 19:28:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.