Şimdi Ara

ecoFLEX Astra nın hızlanması biraz vasat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
6.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2-3 gün önce yolda sakin sakin gidiyorum baktım yeni kasa 1.3 astra yolda makas ata ata gidiyor.Ne olduysa aklıma forumdaki muhabbetler falan geldi, bi anda dip gaz yapıp peşine takıldım sonrada sağından geçtim gittim.Bugün de aynı şey oldu.Gene 1.3 astracı sert kullanıyordu aracı, dip gaz yapıp geçtim.Tamam benim yaptığımda pek normal sayılmaz ama 1.3 astra alıpta yolda artistlik yapmaya çalışmak niye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhilleus -- 1 Ağustos 2011; 14:50:18 >

• aferin sana.
  • 1.9 tdi ile yolda artistlik yapmaya çalışmak niye peki ?
  • bravo genç, doğru olanı yapmışsın

dememizi mi bekliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frk96 -- 31 Temmuz 2011; 19:08:39 >
  • Buralar degerlenebilir rezerve
  • @Akhilleus, biz seni esprili, eğlenceli yorumlarınla bilirdik. N'oldu sana, anlat kardeşim? Derdini söylemeyen derman bulamaz bak.
  • Haklısın niye hava yapıyorlarki altlarında 1.9 VW Passat olsa neysede
  • Büyük balık küçük balığı yer hesabı olmuş..
  • adamda 1898cc araba var ayağınızı denk alın
  • Adamın altındaki araç dizel Astra diye istediği gibi gidemeyecek mi ? Başkasının canına kastetmediği sürece isterse 180 ile gider, buna sen karışamazsın. Yaptığın hareket çocukça. Bir gün sana da gıcık olan, Insıgnia 2.0 CDTI sahibi, sen Astra'nın önüne kırarken önüne kırar, yaptığın hareketin ne kadar saçma, düşüncenin de ne kadar bencilce olduğunu anlarsın.

Bu arada amacım polemik yaratmak değil, bu tepkiyi benden başkaları da verdiğine göre hata sende.
  • 1.3 motor dediğiniz dizel değil mi?
    geçen sene uzun yolda,hb 1.3 dizel çift gidiş çift geliş yolda tamponumuzda 1-2 km geldi,adam resmen kapışalım diyordu abimde 1-2km fark attı ve dörtlüleri yaktı..biz normal hızımıza döndük,adam sonra geçti gitti bizi :) herhalde bu arabayı kullanan insanların psikolojisi biraz garip
  • Eleman eğlenmek istemiş keşke heveslerini kırmasaydın senin önüne kırmadıkça
  • 1.4 97 Hp var.. Ben artistlik yapamaz mıyım? Fakirsem günahım ne?

ecoFLEX Astra nın hızlanması biraz vasat
  • Arkadaşlar ne deseniz haklısınız.Bende zaten kendimi beğenmiyorum trafikte.Salak salak hareketler yapıyorum ara sıra.İdare edin işte ya hatun tersledi efkarlıyım biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhilleus -- 31 Temmuz 2011; 19:44:06 >
  • Ne altımızdaki araçlar yarış aracı, ne de bu yollar yarış pisti.

Bunu sadece size değil o makas ata ata gezen elemana da söylüyorum.

Şehir içinde efendi efendi giderken bazen gelip yarışmaya kalkanlar oluyor, ben sağa çekip geç kardeşim diyorum içimden, adam 3'ten 2'ye çekip dip gaz yapıp geçtim aldım anahtarını triplerine giriyor.

İşin garip kısmı yanımda birisi varsa o da bu tribe giriyor hemen, manyak mıyız neyiz milletçe

300 metre ilerde kırmızıda durcam adamı geçsem nolur
  • Tehlike yaratabilecek tepkilerinizi dizginlemeye çalışın.

Ben deli gibi gitmeye calisan küçük hacimli dizellerin soforlerine cezalarını otobanlarda rampa cikarken kesiyorum. Sahip oldukları torkun bazen yeterli olmayabilecegini gösteriyorum, hakedenlere. Ayda yılda bir tanesi denk geliyor.

Ornek vereyim de yanlış anlaşılmasın. Otobanda 130-140 gibi hızla sollamaya cikmisim. Çeşme otobanını bilenler bilir. İnsanlar orta şeritten 100'le falan giderler. 4-5 arabayı sollayip şeridime gireceğim. Arkamdan gelen Focus, astta vs. Dizel gelip selektor yapar. Sollamamı bitiririm. Gecerken de bana bakarsa ben de orta şeritte hizlaniveririm. Dizel motorundaki torkun da yetersiz kalabileceğini gösteririm Tepeye varıncaya kadar da farkı acmış olurum. Sonra yavaşlar sakin sakin giderim.

Diğer zamanlarda sakin sakin gidiyorum. Sakinliği tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bal974 -- 31 Temmuz 2011; 19:51:37 >

• 1.3 95 hp değil mi yav bu nasıl gaza geldiyse yazık...
  • Dünde herifin biri kamyonetle zigzag çiziyordu.Gene sakin sakin gidiyorum ışık falan bi şekilde geçtim bu adamı arkamda kaldı.Aynadan bi baktım kaptırmış geliyor.3 şeritli yolda ben en sağdayım diğer şeritlerde dolu.Anladım tabi önüme kırıp geçeceğini hem gaza hem kornaya asılarak kapattım arayı.Biraz gittim önüne bi makas attım arkadan bana ''deli misin'' işareti yapıyor.Tamam benim yaptığımda normal değlde birader altındaki kamyoneti ne sanıyorsun sen?Yanımda da boksör arkadaşımdı gene insafıma geldi durdurmadım

Sizde olmasanız kime dökecem içimi canım arkadaşlarım.
  • B sınıfı LPG'li Kalos, D sınıfı dizel Passattan kesinlikle daha güvenli bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 31 Temmuz 2011; 20:05:41 >
  • birde bana versene ayarı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.