Şimdi Ara

Ecevitimiz...Allah rahmet eylesin (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
1.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: samplus

quote:

Orjinalden alıntı: orman-tik

bana tayyip erdoganın yorumuna göre basılmış degiştirilmiş kuran örnekleri vermeyin

Vakia Suresi
    77.Elbette bu, bir Kur'an-ı Kerim'dir.
    78.Saklanmış-korunmuş bir Kitap'ta (yazılı)dır.

İyi ezberlemişsin Bundanda haberin vardır umarım.

bana bakıp bakıp gelme adam gibi oku bir hafta bana öyle gel allahsız adam senin yerin cehennem senden iyi odun olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: ares_turk

@samplus uğraşma feyk arkadaşla ezberlemiş bazı kelimeleri tekrarlayıp duruyor

hangi oğlan acaba bu?
  • quote:

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sadulayev

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tüberkül

bu arada bazı arkadaşlar kuranda başörtüsü yok gibi yorumlarda bulunmasınlar sanki çok biliyorsunuz.lütfen bilmiyorsan sus.ayrıca burada başörtüsü tartışması niye yapılıyor?

kuranı ezbere bilirim tek bir satırında baş örtüsü yoktur asıl sen sus hayatında acaba kuranı eline aldınmı duvara asma dışında bana hiç kimse gösteremez baş örtüsünü kuranda yok bana nur suresi demeyin iyice okuyun kuranı öyle gelin
    ve kuranda parantez varsa o çeviren adam kendi düşüncsini eklemiştir bana parantezsiz kuranda örnek verin allahın kuranını degiştiren adamlarla işim olmaz

orda allahın kuranı deişmior
    orda insanların anlamakta zorlandığı yerlerin açıklaması yapılıp insanlar bilgilendirilior ayrıca bu kuranı yorumlayanlar çok üstün kişiler bilmeme kaç ilimi su gibi bilen insanlar

bana sallama arkadaş aç yerini söyle nerede baş örtüsü var başkasının mavalınnı bana okuma baş örtüsü nerede yazıyor bu kadar basit bir soruyu bilgisizliginizle uzattınız be yuh allahsızlar sizi

Nûr(*) Sûresi

31 - Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

http://www.diyanet.gov.tr/kuran/ayet.asp?Kuran_id=24&Ayet_No=31&I3.x=10&I3.y=6

bak bu tercümede başörtüsü kelimesi de var ne yapacağız şimdi peki, şimdi siz diyanetin tercümesine de güvenmezsiniz ya hadi neyse

O ayetin yorumu ve anlamı vardır.

MEAL denir buna...

Orada öyle yazınca her zaman takmak zorunda diye bir durum yok.

Kur'an indiği zamanlarda Araplarda ahlak namus denen bir olay yoktu.

Hayat kadınları böyle inanılmaz derece fazla, zina had safhadaydı.

İşte bu yüzden bunlara önlem için, halihazırda kıyafetlerini örtüp belli yerlerini gizlemeleri istenmiş.

Yani kalkıp ta türbanı Kur'an icat etmedi.

Türban lübnanda icad edildi.

Kur'an dan önce de başörtü vardı...

İşine geindiği gibi yorum var.

Başörtü takan takar takmayan takmaz.

Kimse kimseyi yargılayamaz.

Ama türban bir siyasi oluşuma gericiliğe ait bir sembol olduğu için takılması bu ülkede yasak.

Kamu kurluşuna gireceksen çıakracaksın.

Çıkarmassan giremeyeceksin bu kadar basit.

Kur'an da devlet in kurallarına uyunuz diyor tembih ediyor sen de o zaman Kur'an a uymamış oluyorsun.

Bakma art niyetlisiniz de ondan, benim babannem de ananem de kapalı.

Ama türban takmıyorlar, türbanlıları sevmiyorlar, babannem hiç hazetmez, kendisi 5 vakit namaz kılar, belli zamanlarda kur'an okutur, çağırır hoca vs. cümbür cemaat.

Biz hatta kızarız hasta olucak diye kendini zorlamasın diye.

Ama o Atatürkçüdür. Ve türbanlılardan yobazlardan hiç hazetmez...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Plan-M

quote:

Orjinalden alıntı: BauglirXul

Beyler Ecevit ailesi sapataist bir aile dir. Yani yahudi kırması.. Siz neyin tartışmasını yapıyorsunuzki!?!? o konuştugunuz kişi zamanında genel af çıkarmış, ülkenin bu hale gelmesini sağlamış.. Hala görmemezlikden gelmeyin NOKTA

Ülkenin ne hale gelmesini sağlamış bu hale mi?
    Hiç kimsenin RTE kadar zararı olmamıştır bu ülkeye

ewet haklısın, bakınız faizler, enflasyon, kişi başına milli gelir....
  • quote:

allahsız adam

Senle aynı şeylere tapmadığımız kesin
  • quote:

papagan sana denir insan ol bana kadınları poşete sokmayı seviyoruz diyin sorun bakalım onlar girmeyi seviyorlarmı ama adam degilsiniz sizler döverek gene sokarsınız o bez parçasına kadınları siz aklınız o kadar işte aklınız hep şeyinizde oldugu için yobazlar
  • quote:

quote:

hangi oğlan acaba bu?

anlaşılmadı arkadaşım pm den izah edebilir misin
  • quote:

quote:

papagan sana denir insan ol bana kadınları poşete sokmayı seviyoruz diyin sorun bakalım onlar girmeyi seviyorlarmı ama adam degilsiniz sizler döverek gene sokarsınız o bez parçasına kadınları siz aklınız o kadar işte aklınız hep şeyinizde oldugu için yobazlar

Arkadaşım bak yukarda kaynak verdim sana onu bile inkar ettin daha ben sana ne diyeyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAG

quote:

quote:

Beyler Ecevit ailesi sapataist bir aile dir. Yani yahudi kırması.. Siz neyin tartışmasını yapıyorsunuzki!?!? o konuştugunuz kişi zamanında genel af çıkarmış, ülkenin bu hale gelmesini sağlamış.. Hala görmemezlikden gelmeyin NOKTA

30 milyar dolara, tüm devletni satılması.

telekomun lübananlı yahudi, ermeni dostu, soykırım finansal destekçisi doany ye satılması

Kadrolaşma,
    4 yıld a 140milyar dolarlık borç takma

yatırım yok

fabrika yok
    iş yok

ama hortum bol

Kadrolaşma bol

Unakıtan affı

Unaktıdan için Orman arazilerine kıyak yasa

Unakıtanın oğluna mısır vergisi kıyağı

Unakıtanın oğluna sıvır yumurta vergi kıyağı

Unakıtanın damadına , Kalitesi onaylanmayan Türkiye ye girmesi içni onay alamamıiş Çin otolarını Türkiyeye sokma yetkisi...

Vs.

vs.

Terör

Ab ye tavizler

PKk

Bölüclük

Sİyasal terör

Fakirleşen halk

DÜnyanın en pahalı benzini

İşsizlik had safhada

bÜTÜN EKONOMİ yabancıların elinde

Bankalar yabancı sermayelerin

Türkyienin arsaları parsel parsel satın alınıyor, özellikle hatay...

Daha ne diyeyim aklıma gelmedi daha çok var.
  • sagolasın ÖLİGARŞİ kardeş ama bunların kafasına girmez bunlar 1400 sene geride yaşıyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAG

quote:

quote:

Ne enflasyonundan bahsediyorsun? Buzdolabı fiyatına bakarak çizilen düzmece şeylerden mi?
    Bak ben tek kalıyorum kira için verdiğim para 200 den 240 oldu. Sigara kullanıyorum ona'da yüzde 20 zam gelecek. Bunlar sana sadece 2 küçük örnek. Hiç bir şeyin fiyatı onların verdiği rakamlara uymuyor. Bırak bunları.
    Dış borş arttı
    İşsizlik oranı arttı.
    Kapkaç gasp çete aldı başını gidiyor.
    Ben Türk'üm demek ırkçılık sayıldı, Ne mutlu Türk'üm diyene demek.
    Siyaset diplomasi kapalı kapılar ardında verilen sözlere göre yapılıyor. Kayıt dışı yani
    Ülkenin en çok kar eden kurumları satıldı hem de yabancılara. Devlet tasfiye ediliyor
    Terör azdı.... Ülkenin üzerine her koldan geliniyor.
    Kadrolaşma en üst seviyede...
    Saymakla bitmez sen bana burada masal anlatıyorsun. Uyan da etrafına bak
  • Arkadaşlar kavga ile çözülmez bu iş

Zamanla çözülür..

Devlete zarar vermek yerine, ünversiteye girerken başınızı açar, çıktıktan sonra kaparsınız...

Allah tan af dilersiniz.

Kuran basmakalıp bişimi ki yok tamam sen yandın cezan cehennem.çç Böle şey olur mu...

Muhakkak ki Allah affedecektir, çünkü niyet önemlidir...

Zaten dediğim gibi Kur'anda başını açmak haramdır diye bişi yok...

Ama içki Haram...

Baş açmanın Kuranda hükmü yoktur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: oligarşi

Arkadaşlar kavga ile çözülmez bu iş

Zamanla çözülür..

Devlete zarar vermek yerine, ünversiteye girerken başınızı açar, çıktıktan sonra kaparsınız...

Allah tan af dilersiniz.

Kuran basmakalıp bişimi ki yok tamam sen yandın cezan cehennem.çç Böle şey olur mu...

Ama içki Haram...

Allahtan ümit kesilmez. olay insanın kalbindedir. Zaten sağlıklı düşünen bir müslüman. Benim başımı zorla açtıranlar bunun hesabını verecektir der. Sonuçta dışarda kimse kimsenin başörtüsüne karışmıyor.
  • Devletin bekaası için canını vermiş bu millet için üniversitede baş açmak çok mu sorun??

İşte başörtüsünü alet ediyorlar devleti bölmek için, buna ,bu oyunlara gelmemek lazım
  • quote:

quote:

Arkadaşlar kavga ile çözülmez bu iş

Zamanla çözülür..

Allah tan af dilersiniz.

Ama içki Haram...

Allahtan ümit kesilmez. olay insanın kalbindedir. Zaten sağlıklı düşünen bir müslüman. Benim başımı zorla açtıranlar bunun hesabını verecektir der. Sonuçta dışarda kimse kimsenin başörtüsüne karışmıyor.

ne hesabı be kafa karıştırma olmayan şeyin hesabı olmaz baş örtüsü yok siz ne şekilcisiniz ya adam başını örtmüyor ama dogru insan hiç yalan söylememiş insanlara yardım etmiş kimseyi kırmamış sizler varken zorda budamı cehennemlik siz allahmısınız ya sana ne düşer anlamışsındır
  • quote:

ne hesabı be kafa karıştırma olmayan şeyin hesabı olmaz baş örtüsü yok siz ne şekilcisiniz ya adam başını örtmüyor ama dogru insan hiç yalan söylememiş insanlara yardım etmiş kimseyi kırmamış sizler varken zorda budamı cehennemlik siz allahmısınız ya sana ne düşer anlamışsındır

Allah sana hidayet nasip etsin arkadaşım. Umarım bir gün kalbin imanla dolar ve tevbe etmeye fırsat bulursun. İnşallah son nefesinde şahadet getirmek nasip olur sana. Allah geçmişteki ve gelecekteki tüm günahlarını affetsin canım kardeşim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sadulayev

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tüberkül

bu arada bazı arkadaşlar kuranda başörtüsü yok gibi yorumlarda bulunmasınlar sanki çok biliyorsunuz.lütfen bilmiyorsan sus.ayrıca burada başörtüsü tartışması niye yapılıyor?

kuranı ezbere bilirim tek bir satırında baş örtüsü yoktur asıl sen sus hayatında acaba kuranı eline aldınmı duvara asma dışında bana hiç kimse gösteremez baş örtüsünü kuranda yok bana nur suresi demeyin iyice okuyun kuranı öyle gelin
    ve kuranda parantez varsa o çeviren adam kendi düşüncsini eklemiştir bana parantezsiz kuranda örnek verin allahın kuranını degiştiren adamlarla işim olmaz

orda allahın kuranı deişmior
    orda insanların anlamakta zorlandığı yerlerin açıklaması yapılıp insanlar bilgilendirilior ayrıca bu kuranı yorumlayanlar çok üstün kişiler bilmeme kaç ilimi su gibi bilen insanlar

bana sallama arkadaş aç yerini söyle nerede baş örtüsü var başkasının mavalınnı bana okuma baş örtüsü nerede yazıyor bu kadar basit bir soruyu bilgisizliginizle uzattınız be yuh allahsızlar sizi

Nûr(*) Sûresi

31 - Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

http://www.diyanet.gov.tr/kuran/ayet.asp?Kuran_id=24&Ayet_No=31&I3.x=10&I3.y=6

bak bu tercümede başörtüsü kelimesi de var ne yapacağız şimdi peki, şimdi siz diyanetin tercümesine de güvenmezsiniz ya hadi neyse

O ayetin yorumu ve anlamı vardır.

MEAL denir buna...

Orada öyle yazınca her zaman takmak zorunda diye bir durum yok.

Kur'an indiği zamanlarda Araplarda ahlak namus denen bir olay yoktu.

Hayat kadınları böyle inanılmaz derece fazla, zina had safhadaydı.

İşte bu yüzden bunlara önlem için, halihazırda kıyafetlerini örtüp belli yerlerini gizlemeleri istenmiş.

Yani kalkıp ta türbanı Kur'an icat etmedi.

Türban lübnanda icad edildi.

Kur'an dan önce de başörtü vardı...

İşine geindiği gibi yorum var.

Başörtü takan takar takmayan takmaz.

Kimse kimseyi yargılayamaz.

Ama türban bir siyasi oluşuma gericiliğe ait bir sembol olduğu için takılması bu ülkede yasak.

Kamu kurluşuna gireceksen çıakracaksın.

Çıkarmassan giremeyeceksin bu kadar basit.

Kur'an da devlet in kurallarına uyunuz diyor tembih ediyor sen de o zaman Kur'an a uymamış oluyorsun.

Bakma art niyetlisiniz de ondan, benim babannem de ananem de kapalı.

Ama türban takmıyorlar, türbanlıları sevmiyorlar, babannem hiç hazetmez, kendisi 5 vakit namaz kılar, belli zamanlarda kur'an okutur, çağırır hoca vs. cümbür cemaat.

Biz hatta kızarız hasta olucak diye kendini zorlamasın diye.

Ama o Atatürkçüdür. Ve türbanlılardan yobazlardan hiç hazetmez...

sence şu an durum farklımı ???
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.