Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ECC registered ram ne demek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
279
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1308 Mesaj
    Arkadaşlar makina topluyordum birşey dikkatimi çekti Ecc registered ramler normallerinin neredeyse 2 katı fiyata neden?
    Ne işe yarar? Ne gibi bir getirisi vardır?

|
    |
  • Binbaşı
    1308 Mesaj
    ECC ram Error Correction for Critical mission pc's and server's demekmiş.
    çakmasına tahammül edilemez PC ve Serverlar için üretilirmiş...
    Kendim sordum kendim cevapladım oldu ama desktop kullanıcısının ihtiyacı yok gibi geldi.

Peki CAS Latency yani CL, CL2 olarak satımayan bir ram CL2 çalışır mı? Ne kadar performans artışı olur neyi etkiler?
    Ram ayarlarında
    <b>yapılan iş</b> (sıkıştırma, Ofis Çalışmaları, oyun)-
    <b>kontrol ayarları</b> (CL, Ras to Cas,Ras precharge, Activeto Precharge) nasıl yapılmalıdır?
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Ham-Solo</i>
    <br />ECC ram Error Correction for Critical mission pc's and server's demekmiş.
    çakmasına tahammül edilemez PC ve Serverlar için üretilirmiş...
    Kendim sordum kendim cevapladım oldu ama desktop kullanıcısının ihtiyacı yok gibi geldi.

Peki CAS Latency yani CL, CL2 olarak satımayan bir ram CL2 çalışır mı? Ne kadar performans artışı olur neyi etkiler?
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

ECC bellekler serverlarda kullanılıyor bir de athlon 64lerin fx olan modelleri kullanıyor. Hatırladığım kadarıyla adreslenmiş geliyorlardı. Desktop pcler için düşünülmüş değil yani.

Cl2 satılmayan ramin cl2 çalışma şansı vardır ama ramin kalitesi + şans etkenlerine bağlıdır.
    |
    |

Değerler ne kadar düşük olursa stabil olduğu sürece her açıdan her uygulama için olumlu sonuçlar sağlar.
    |
    |
  • Yarbay
    3315 Mesaj
    var mesela bendeki twisterler cl2.5 geliyor ama ddr 480'de 2-2-3-7 calısıyor ve performansa olan katkısı buyuk..
    |
    |
    Daha iyi timing, kötü timinglerde yüksek mhzde çalıştırmaktan daha iyi performans veriyor diye ek bilgi olarak sunayım.
    Tabi arada belli bir ordan kalıyor yani timingler daha iyi olacak diye 100mhz fsb yapacak ta değiliz :)
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
SEO
Mobilya Takımları
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.