Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.374
Cevap
59
Favori
210.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mkkabaoglu

Parametre ayarına nasıl girilir bilmiyorum ki ınternette bulamadım. Kombi sıfır takıldı arıza olacağını düşünmüyorum ama çözümde bulamıyorum. Hatta denemek için klemensin bağlı olduğu soketi söküp çalıştırdım kombiyi hata verdi. Ondan dolayı yazılımsal bir düzenleme yapılacaktır diye düşünüyorum.
    Hocam nasıl çözdünüz bu işi, aynı durumdayız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zabidor

Aynen öyleymiş. Honeywell Y87RF2008 modülasyonlu termostatın montajını yaptım. Sorunsuz çalışıyor.

Alıntıları Göster

Herkese merhabalar,

babamların evindeki kombi ömrünü doldurduğu için yenilediler,proteus premix taktırdılar, bende araştırdığım,honeywell’in sitesinde uyumlu olarak gördüğüm ve alıntıda görünene göre çalışacağını düşündüğüm y87rf2008 aldım, bu modeli kendi evimde de kullanıyorum confeo plus modeli ile, tanıdığımızın evinde de kullanılıyor confeo premix ile, ve gayet memnunum.

Kutuyu kombinin termostat girişine taktım,termostatı kutu ile eşleştirdim lakin kutunun ledi üç kere kırmızı yanıyor sönüyor bir süre sonra tekrar üç kere kırmızı yanıp sönüyor...bu şekilde iletişim kuramıyor,

termostatta mı sorun var diye getirdim kendi evimdeki kombiye bağladım sorunsuz bir şekilde iletişim kurup kombiyi kumanda etti, yeşil yanıp sönüyor kutunun ledi normalde 10 sn de bir...

sizce sorun nedir.?

servise de soracağım,fakat “ termostatınız uyumsuz “ cevabından başka birşey duymayacağımı düşünüyorum.

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terminator -- 23 Ocak 2021; 19:36:17 >

• terminator kullanıcısına yanıt
    Hocam eca sırf servisleri para kazansın diye kombiye termostat bağlantısını kullanmasını için ayar eklemiş, menüden bunu değiştirmek gerekiyor, ama menü kullanımı nasıl bilmiyoruz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerose -- 25 Ocak 2021; 14:10:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: terminator

Herkese merhabalar,

babamların evindeki kombi ömrünü doldurduğu için yenilediler,proteus premix taktırdılar, bende araştırdığım,honeywell’in sitesinde uyumlu olarak gördüğüm ve alıntıda görünene göre çalışacağını düşündüğüm y87rf2008 aldım, bu modeli kendi evimde de kullanıyorum confeo plus modeli ile, tanıdığımızın evinde de kullanılıyor confeo premix ile, ve gayet memnunum.

Kutuyu kombinin termostat girişine taktım,termostatı kutu ile eşleştirdim lakin kutunun ledi üç kere kırmızı yanıyor sönüyor bir süre sonra tekrar üç kere kırmızı yanıp sönüyor...bu şekilde iletişim kuramıyor,

termostatta mı sorun var diye getirdim kendi evimdeki kombiye bağladım sorunsuz bir şekilde iletişim kurup kombiyi kumanda etti, yeşil yanıp sönüyor kutunun ledi normalde 10 sn de bir...

sizce sorun nedir.?

servise de soracağım,fakat “ termostatınız uyumsuz “ cevabından başka birşey duymayacağımı düşünüyorum.

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Alıntıları Göster

herkese merhabalar.

sorunu çözdüm.

parametre ayarı varmış, niye var bilmiyorum.köprülü halde termostatsız çalışsın, köprüyü kaldır termostatı bağla çalışsın.

gerçekten sırf servis ekstra para kazansın diye yapılmış birşey.

aşağıdaki videodaki gibi parametreye girerek aktif etmeniz gerekiyor.

videoyu yapan arkadaşa da teşekkür ederim buradan...

Hay Allah razı olsun, hocam bi arkadaş p60 ı değiştirdi diyordu, bu videoda p44 değiştirilmiş siz hangi parametreyi değiştirdiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: powerose

Hay Allah razı olsun, hocam bi arkadaş p60 ı değiştirdi diyordu, bu videoda p44 değiştirilmiş siz hangi parametreyi değiştirdiniz

Ben p44 ü değiştirdim, benim kombi proteus premix, videodakinin aynısı

araştırırken başka model eca için şu videoyu da buldum;

belki birinin işine yarar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• powerose P kullanıcısına yanıt

Hocam ecanin servisi geldi 100 tl karsiliginda taktilar ben evde yoktum problem cozuldu farkli bi kod girmisler esimin dedigine gore

• Bende p44 parametresi gelmiyor p42 de kalıyor. Ne yapmam lazım? Ayrıca p00 parametresini yanlışlıkla değiştirdim galiba. P00 kaç olması gerekiyordu?

Çok teşekkür ederim. Bu ayar benim de sorunumu çözdü. Termostat çalışmaya başladı.

• Oda termostatı için parametre ayarı yeni versiyonlarda eklenen birşeymi yoksa tüm proteus premixlerde olan bi durummu? Bende yeni honeywell t3r oda termostatı siparişi verdim amazon almanyadan, yukarıda arkadaşın eklediği videoyu izledim bendede p44 yok p42 son, bu durumda kullanamayacakmıyız aldığımız termostatı?

Bu kadar üreticinin arasında tek akıllı eca mı yani?

• honeywell t3r geldi, kombi bağlantısını yaptım, parametre ayarına gerek kalmadan çalıştı..

• sayginoner kullanıcısına yanıt

İlk çıkan modellerde parametre ayarı gerekmiyor p42 son ayar menüsünde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 28 Şubat 2021; 0:32:4 >
  • pingusheus kullanıcısına yanıt

Eski seri kombiniz zaten direk aktif olarak geldi bunlar ayar menusu p42 ye kadar p00 1 olması gerekiyor

• Eca proteus premix kombide dış hava sensör eğrisi hangi parametreden ayarlanıyor ve dış hava sensörü kaç Kohm? Özellikle @disintegration ve @tyfnktk hocam ve bilen arkadaşlar yardımcı olur musunuz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

• gokhank46 G kullanıcısına yanıt

DHS parametre ayarını yetkili servis yapabilir

• Arkadaşlar yaklaşık bir sene önce proteus premix almıştık babamlara, şimdi de onlara honeywell T3R termostat almayı düşünüyorum ama, son bir kaç postta, takılıyor takılmıyor, ayarı var vs denmiş. Servis dahi gelse takamıyor mu? Yoksa yukarıdaki videolar ile ayarı aktif hale getirmek mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 11 Nisan 2021; 14:52:21 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ZevkiSefa kullanıcısına yanıt

servis eca logolu oda termostatı takmak ister

şirketten böyle bir politika var para kazanmak için ama bölgenizdeki servisle konuşun bazıları insiyatif kullanabiliyor

• disintegration kullanıcısına yanıt

Hocam bölgedeki yetkili servisler bu kombiye dış hava sensörü takılması konusundan bihaber. Servisin biri ne gerek var diyerek geçiştirmeye çalıştı diğeri ise takılmaz diyor.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Bu ayarı honeywell T3R ile de yapmak gerekiyor mu? Dış hava sensörü diye ayrı bir aparat falan mı almak lazım?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • gokhank46 G kullanıcısına yanıt

kendi evimde eca proteus plus blue kullanıyorum 3 yıl önce meraktan dhs için eca müşteri hizmetlerine mail attım ertesi gün yetkili servis aradı isterseniz getirip takarız dediler

kombinize eca dha takılır

eca ya mail atın veya mh arayın , servis cahilse servisi şikayet edin.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.