Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.374
Cevap
59
Favori
210.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bahsettiğim gibi geçen kış boyunca kullandım termostat ve kombimi, kesinlikle çok uyumlu çalışıyor ve en önemli artısı bence konforu. Sıcaklık dalgalanması olmuyor, haliyle kombimiz boş yere çalışmadığı için tasarruf sağlıyor. Somut olarak ne kadar tasarruf ettiğimi takip edip, herhangi bir hesaplama yapmadım fakat doğalgaza son 2 yılda bu kadar zam gelmişken, hala önceki yıllarda ödediğim tutarı ödeyerek, çok daha iyi ısınmamız bence tasarrufun büyük bir göstergesi.

Bu kombiyi kullanıp modülasyonlu termostat arayan arkadaşlara gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Eca Proteus Premix 35kw kombimiz var. Yerden ısıtma sisteminiyle kullanıyoruz. Confort modunda 48dereceye aldığımda alev boyu değişerek sürekli yanık duruyor ama 48 derece Eco moda aldığımda 56 dereceye çıkıp duruyor.

Confort modunda hiç durmaması normal mi? Çoğunlukla tek alevde duruyor.

Teşekkürler

• iki mod'un yazılımı farklı

comfort modunda evi daha hızlı ısıtır

normal

• Hocam çok teşekkürler. 2 gündür çalışıyor. Confortta durduğunu göremedik. Tesisatta sorun var sandık, hattı temizlettik. Yine devam edince cihazda sorun var sandık çok saol :)

Eco'da kullansak cihaz daha mı uzun ömürlü olur acaba daha az çalıştığı için :) Arada dur kalk yapıyor onda

• eco'da kullanınca yakıt tasarrufu sağlar

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

eco'da kullanınca yakıt tasarrufu sağlar

disintegration hocam bugün itibariyle tesisatını yaptırdığım evde gaz açıldı kullanmaya başladık bu süreçte seni fazlasıyla sorularımızla yorduk hakkını helal et

bir-iki sorum daha olacaktı

eca servisi kombiyi açtı

confort modunda çalıştırdın 40-45 arasında dedi eco moduna hiç geçirmeyin dedi

ara ara mod değiştirmenin zararı olur mu yani mesela ben gece yatarken çok sıcağı sevmyen birisiyim eco moduna alsam gündüz kalktığımda confort moduna geçsem bir sorun olur mu

bir diğer sorum da eca servisi kombi tesisatına kimyasal bir sıvı atalım 250 tl ücreti var, 10 yıl boyunca suyun kirlenmesini önlüyor, petek performasını artırıyor vs dedi, kullanılan malzeme ecanın mı yoksa farklı bir şey mi dedim eca tavsiye ediyor özellikle dedi

bunu yaptıralım mı yoksa tamamen kandırmacadan ibaret mi? eca'nın böyle bir tavsiyesi var mı veya orjinal bir şey mi kullanacakları ürün yoksa tamamen para koparma mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARNIVALE -- 16 Aralık 2020; 0:24:18 >

• Merhabalar.
    Lütfen yardımlarınıza çok ihtiyacım var.
    Eca calora premix kombim var. General on off termostat ile kullanıyorum. Eca lago fb ot satın aldım ancak bağlantı konusunda endişelerim var.
    On off termostatı söküp , kombiden kablonun yerini degistirmeden mi takacağım ?
    Kombide on off ot ve outdoor ot yerleri var . On off ot yerinde şu an kablo , buraya köprü yapıp outdoor ot yerine mi değiştirmem gerekiyor kabloyu ?
    Son olarak termostat üzerinde 1 2 ve 3 numaralı klemenslerden 1 ve 3 e mi baglayacagim ? ( on off termostat ta 1 ve 3 te bağlıydı )
    Termostat enerjisini kombiden mi alacak ? pil yerini göremedim.
    Yardımlarınız için sonsuz teşekkürler.

• CARNIVALE kullanıcısına yanıt

ben eco modu öneriyorum iki modu istediğin gibi kullanabilirsin deneyerek bakabilirsin

comfort modu evi hızlıca ısıtır eco mod ise yavaş yavaş , yakıt tasarrufu yaparak ısıtır. geceleri veya konfor istemediğin zamanlarda eco mod ta kullanabilirsin

peteklerin tam ısınıyorsa kimyasala gerek yok. satış yapmak istemişler

• quote:

ben eco modu öneriyorum iki modu istediğin gibi kullanabilirsin deneyerek bakabilirsin

comfort modu evi hızlıca ısıtır eco mod ise yavaş yavaş , yakıt tasarrufu yaparak ısıtır. geceleri veya konfor istemediğin zamanlarda eco mod ta kullanabilirsin

peteklerin tam ısınıyorsa kimyasala gerek yok. satış yapmak istemişler

hocam 1-2 günlük izlenim olarak söyleyebileceğim şunlar

confort modunda petekler gayet iyi ısınıyor 40-45 denedim 45 derecede iyi ısınıyor yeterli geliyor.

ama eco modunda denediğimde petekler bazen buz gibi oluyor yani baya soğuyor bu normal mi?

• arkadaşlar kaç derecede yakıyorsunuz ve ne kadar fatura geliyor ortalama yazarsanız çok sevinirim

ben iç anadoludayım 3-4 günlük izlenimim eco modda petekler hiç ısınmadı evi ısıtmadı 40-45 derecede

ama dereceyi 50 yapınca ısınmaya başlıyor petekler

50 derece yaksam eco modda fatura kabarık gelir mi?

Üstellik daha kar yağmadı burada kar yağsa belki 50'de yetmeyecek bizim tesisat mı kötü oldu bilmiyorum ama

• Ben 1 aylık ölçüm yaptım takip ettim Eco modda 50'den 65'e kadar hemen hemen bütün dereceleri denedim günlük ortalama 5 küsür metreküp harcamam oldu 300 TL fatura ödedim oda termostatım sabit 23.4 derecede ayarlı. Şimdi bu ay da confort modu deniyorum pek değişiklik yok gibi günlük 4-5 metreküp ortalama tüketim şu anlık ama şu fark oldu confort modda ev daha çabuk ısınıyor. 53 derecede karar kıldım bir haftadır bakalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsane190789

Ben 1 aylık ölçüm yaptım takip ettim Eco modda 50'den 65'e kadar hemen hemen bütün dereceleri denedim günlük ortalama 5 küsür metreküp harcamam oldu 300 TL fatura ödedim oda termostatım sabit 23.4 derecede ayarlı. Şimdi bu ay da confort modu deniyorum pek değişiklik yok gibi günlük 4-5 metreküp ortalama tüketim şu anlık ama şu fark oldu confort modda ev daha çabuk ısınıyor. 53 derecede karar kıldım bir haftadır bakalım..

evinizde dış cephe yalıtım var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARNIVALE -- 18 Aralık 2020; 23:32:18 >
    Evet var, sıfır bina 6 ay oldu taşınalı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsane190789

Evet var, sıfır bina 6 ay oldu taşınalı..

yalıtım çok önemli

bizim ev eski yalıtım yok maalesef

kombi eco modda 45 derecede bile petekler bir türlü ısınmıyor. kombi ısıtmasına baktım 47 dereceye kadar ısıttı ekranda sonra durdu derece 47'den hızla 1er 1er 46 45 44 40 dereceye düşüyor. Bunun sebebi ne olabilir ?

banyodaki ve bir odadaki peteği kullanmıyoruz diuye kapattım sadece üst vanadan onunla alakalı olabilir mi? iki vanadan mı kapatmak gerekir?

confortta ise petekler gayet güzel ısınıyor 45 derecede ama onda da kombi çok sık ısıtma yapıyor

confortta da 45 ayarlı olmasına rağmen 50'ye kadar ısıtıyor ısıtma bitince ekranda 1er 1er 49 48 47 46 45'e düşüyor hızlıca

bu hızlı düşmelerin sebebi ne olabilir arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARNIVALE -- 19 Aralık 2020; 20:21:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CARNIVALE

yalıtım çok önemli

bizim ev eski yalıtım yok maalesef

kombi eco modda 45 derecede bile petekler bir türlü ısınmıyor. kombi ısıtmasına baktım 47 dereceye kadar ısıttı ekranda sonra durdu derece 47'den hızla 1er 1er 46 45 44 40 dereceye düşüyor. Bunun sebebi ne olabilir ?

banyodaki ve bir odadaki peteği kullanmıyoruz diuye kapattım sadece üst vanadan onunla alakalı olabilir mi? iki vanadan mı kapatmak gerekir?

confortta ise petekler gayet güzel ısınıyor 45 derecede ama onda da kombi çok sık ısıtma yapıyor

confortta da 45 ayarlı olmasına rağmen 50'ye kadar ısıtıyor ısıtma bitince ekranda 1er 1er 49 48 47 46 45'e düşüyor hızlıca

bu hızlı düşmelerin sebebi ne olabilir arkadaşlar?

Alıntıları Göster

o ekranda gördüğünüz kazan sıcaklığı olduğu için kısa sürede artıp düşmesi normal bence....Termostatta ani düşüşler yoksa sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

o ekranda gördüğünüz kazan sıcaklığı olduğu için kısa sürede artıp düşmesi normal bence....Termostatta ani düşüşler yoksa sorun yok

Alıntıları Göster

hocam lütfen cahilliğime verin sorduğum sorular açma olabilir

1. kombiyi 40 derecede eco'da çalıştırmak ile 50 veya 55 derecede eco'da çalıştırmak 24 saat, fatura bakımında çok yüksek fark oluşturur mu ay sonunda?
    2. bazı kullanmadığım odalardaki petekleri kapatmak yakıt tasarrufu sağlıyor mu yoksa anlamsız mı? bir de petekleri hem üsttekşi vanadan hem de alttaki vanadan beraber mi kapatmak lazım?

yanımdaki komşumda da aynı kombi var 35 derecede konfortta yaktığını söyledi. Ay sonunda 250 tl fatura geldi dedi. Benim evde ecoda da confotta da 35 derecede petekler hiç ısınmadı. en az 45 yapınca petekler düzgün ısınıyor ve ev de ısınmaya başlıyor daha kar kış başlamadı. O yüzden soruyorum Eco modda 40 derecede kullanmak ile 50 derecede kullanmak çok fazla farketmiyor her durumda yakıt tasarrfuu oluyorsa 50 derece ecoda kullanayım diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARNIVALE -- 20 Aralık 2020; 16:35:5 >

• quote:

iki mod'un yazılımı farklı

comfort modunda evi daha hızlı ısıtır

normal

hocam 40 derece comfortta mı çalıştırmak yoksa 50 derece eco'da mı çalıştırmak daha mantıklı olur hocam

benim ev yalıtımsız olduğu için henüz tam anlamıyla ısınabşlmiş değilim :)

herhalde en az 45 veya 50 derecede çalıştırmak durumunda kalacağım bari ufak da olsa faturadan nasıl kısabiliriz onu düşünüyorum

50c hatta 55c de eco mod

ev yalıtımsız ise fazla yapacağın birşey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: CARNIVALE

hocam 40 derece comfortta mı çalıştırmak yoksa 50 derece eco'da mı çalıştırmak daha mantıklı olur hocam

benim ev yalıtımsız olduğu için henüz tam anlamıyla ısınabşlmiş değilim :)

herhalde en az 45 veya 50 derecede çalıştırmak durumunda kalacağım bari ufak da olsa faturadan nasıl kısabiliriz onu düşünüyorum

Alıntıları Göster

Hocam eviniz ne kadar büyük bilmiyorum ama 519 lira fatura geldi %80 90 oranda hep 40° ecoda açıktı. Petekleri kısmak mantıklı olur mu olmaz mi bilmiyorum ama yani birkac petek yarıda.

Edit: bizim evde de yalıtım yok. Yani nasıl bir eco mod bu anlamadım ben de. Arkadaşlar detaylı yardımcı olursa çok sevinirim ben de. Petekleri kısmalı mı sonda mı olmalı vs vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyalansoyliyim -- 22 Aralık 2020; 0:41:19 >

• Merhaba eca proteus premix 30 kw kombim var 1 aylik cihaz general ht300s set kablosuz oda termostati aldim baglantisini yaptim bir turlu calistiramadim termostati garantiye gonderdim sifiri geldi onu taktim gene calismadi kombiye komut vermiyor problem.neden kaynakli olabilir

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.