Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.374
Cevap
59
Favori
210.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kombi tam yoğuşmalımıdır arkadaşlar. 2017 den beri konu var. Sıkıntısı varmıdır. Kronik sorunları felan acaba. İstanbulda almayı düşünüyorum ama.
  • cnr.kh kullanıcısına yanıt
    tam yoğ ve kronik sorunu yok
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Üstad tereddütte kaldım. Şikayet varda bayağı bir şikayet var ama sizin görüşünüz nedir.
    nerde şikayet var?
    https://www.sikayetvar.com/eca/premix

Bayağı var hocam.
    o sitede her model hakkında şikayet var
  • Merhaba hocam
    Eca proteus premix ile ilgili birşey merak ediyorum.
    Kombinin bakım zamanı geldiğinde Ase uyarısı verdiğini ve resete basıldığında bu uyarının kalktığını okudum.
    Sorum şu kombinin garanti süresi içinde kombi bakım uyarısı verdikten sonra bakım yaptırmazsam ve 2 ay sonra masraflı bir arıza verse servis bana bakım yaptırmamışsın sorumluluk sizin diyebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meço dayı

Merhaba hocam
    Kombinin bakım zamanı geldiğinde Ase uyarısı verdiğini ve resete basıldığında bu uyarının kalktığını okudum.
    Sorum şu kombinin garanti süresi içinde kombi bakım uyarısı verdikten sonra bakım yaptırmazsam ve 2 ay sonra masraflı bir arıza verse servis bana bakım yaptırmamışsın sorumluluk sizin diyebilir mi?
    garanti süresi içinde bakım ücretsiz değilmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: meço dayı

Merhaba hocam
    doğrudan 5 yıl 6 yıl 7 yıl garantide bakım şartı yok
    by süre zarfında tüm arızaları yapmak zorundalar
    mesela 2012 yılında aldığımız bir tane baymak duo tec( 7 yıl garantiliydi) garantinin bitmesine 1 yıl kala fan arızası verdi
    yetkili servis ücretsiz değiştirdi. kombiye de düzenli bakım yapılmamıştı
    ama ne olursa olsun eca müşteri hizmetlerine sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

garanti süresi içinde bakım ücretsiz değilmi

Alıntıları Göster
    para karşılığı yapılan ek garantilerde ek garanti yılı kadar bakımlar ücretsiz

mesela 3 yıl garantili eca bir kombiye para karşılığı ekstra 3 yıl garanti yaptırdığınızda 3 adet bakım hediye
    bu bakımları kombinin normal 3 yıl garantisi bittiğinde ücretsiz yaptırıyorsunuz yani dördüncü beşinci ve altıncı yılda
    bosch/buderus kombilerde de durum aynı baymak lar da aynı durum var diye biliyorum
  • Honeywell T3 termostat oluyor mu acaba bu kombiye? ECA'nın termostatları çok çirkin. =) Kablosuz bakıyordum ama evde tesisat varmış kablolu termostat için, antrede boş kablo sallanıp durmasın istedim.
  • gyulanemeth kullanıcısına yanıt
    T3 uyumlu on off çalışan bir o.t
    Teşekkürler cevap için. Sizin önerebileceğiniz bir termostat var mı benzer ayarlarda? Güzel görünüyor diye Honeywell T3 dedim. Anladığım bir şey değil.
  • gyulanemeth kullanıcısına yanıt
    honeywell 3t öneririm oda termostatları konusunda honeywell uzmandır aynısının kablosuz da var bütçeniz varsa öneririm

tpi algoritmalı ürünlerdir
    https://urun.n11.com/termostat/honeywell-t3r-kablosuz-oda-termostati-y3h710rf0072-cmt727d1016-P316235791?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI85vguJ-76gIVgdKyCh1jJQ9IEAQYAiABEgLcJvD_BwE

daha f/p seçenekler için general,intherm gibi oda termostatları var seçenek çok çok fazla

• Bugün gg de indirim vardı 3829 TL ye aldım ürünü.
    Baca seti dahil olarak.
    Danfoss vana aldım.
    Eca Rf176 kablosuz termostat aldım.
    Kombi alt bağlantı setini pirinç takım kullandıracağım.
    Herhalde başka bir şey kalmadı yapmam gereken?
    Ama anlamadığım bir nokta var,
    Benim oturma odamda 2 Petek var bunlarda termostatik vana olmayacak ve odada RF176 o.t olacak ya.
    Oturduğum oda sıcaklığı istediğim seviyeye geldi ve o.t kombiyi kapattı ama o sırada danfoss vana çocuk odası daha tam istediğim sıcaklığa gelmemişti diyelim. Kombi kapandığı için orası daha da soğumayacak mı? İşleyişi tam anlamadım galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmfc23

Bugün gg de indirim vardı 3829 TL ye aldım ürünü.
    Baca seti dahil olarak.
    Danfoss vana aldım.
    Eca Rf176 kablosuz termostat aldım.
    Kombi alt bağlantı setini pirinç takım kullandıracağım.
    Herhalde başka bir şey kalmadı yapmam gereken?
    Ama anlamadığım bir nokta var,
    Benim oturma odamda 2 Petek var bunlarda termostatik vana olmayacak ve odada RF176 o.t olacak ya.
    Oturduğum oda sıcaklığı istediğim seviyeye geldi ve o.t kombiyi kapattı ama o sırada danfoss vana çocuk odası daha tam istediğim sıcaklığa gelmemişti diyelim. Kombi kapandığı için orası daha da soğumayacak mı? İşleyişi tam anlamadım galiba.
    evet ot nın olduğu oda sıcaklığına göre açılır kapanır,haliyle vanalar peteği açıp kapattıkları için fazla sıcak olmasını önlemeye yarar daha çok

• İyi akşamlar

Daire sıfır Kocaeli de 95 metrekare 2+1 yalıtımlı 5.5 metre petek uzunluğu var.

Eca proteus premix 24 ile bosch 2300 iw 24 arasında kaldım ikiside aynı fiyata mal oluyor.

Hangisini tavsiye edersiniz.

Teşekkürler
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    O zaman oturma odasına o.t almaktansa termostatik vana takmak daha mantıklı değil mi? Ya da oturma odasına da hem termostatik vana hem de o.t. Mi bağlamalıyım?
  • hmfc23 H kullanıcısına yanıt
    termo vanalar ile o.t ya aynı derecede olacak veya o.t birkaç derece yukarda ayarlı olacak
    dediğim şekilde yaparsanız önce termo vanalar petekleri kısar sonra o.t, kombiyi susturur

bir de trv ler mekanik çalışan ürünler,tepkime süresi o.t ile aynı değil o.t gibi hassas değildir
    örneğin o.t kombiyi susturdu ama o anda belli bir süre tesisatta yine de su döner ve hava sıcaklığı kısmen artar

mesela odanın birinde trv 3 yaptınız diğer odalarda 3.5 olarak ayarladınız
    3 numara 20c , 3.5 ise 22 22,5 civarı yapar bu durumda o.t'ti 22-23c civarı ayarlamanız yeterli. deneye deneye eliniz alışacak kendinize göre kombinasyon yapacaksınız

şunu yapmayın:

trv ler 3,5 veya 4 numara ayarlayıp ta o.t 21c veya 21,5c yapmayın

ya hepsi aynı derece olsun veya o.t daha yukarda ayarlı olsun
  • icemen4141 İ kullanıcısına yanıt
    kağıt üstünde bosch condens 2300 daha üstün
    hem kalorifer devresinde modülasyon aralığı daha geniş hem de musluk sıcak su gücünde daha XL profile sahip
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.