Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.374
Cevap
59
Favori
210.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lago evinizi ayni derecede sabit tutabiliyormu.23 e ayarlarsaniz en cok kac oluyor ortam calismasinda biraz bilgi verirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erkostu E kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazı yeni kurduk ancak oda sıcaklığının ayarlanan derecenin üzerine çıktığını görmedim. Kombi max sıcaklığını 60 dereceyle sınırlandırdım. Şimdilik dış ortam sensoru olmadığından lagoyu sadece oda sıcaklığına göre kombiyi çalıştıracak şekilde ayarladım. Şuana kadar memnunuz çalışmasından. Yakıt tüketimi konusunda henüz bir fikrim yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyzfurkan

Ben köprüyü sökerek normal on/off termostat bağladım
    Open therm modülasyonlu termostat da aynı yere mi bağlanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zabidor -- 6 Aralık 2019; 23:37:24 >
  • zabidor kullanıcısına yanıt
    anakartta opentherm girişi yoksa aynı yere monte ediliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

anakartta opentherm girişi yoksa aynı yere monte ediliyor
    Aynen öyleymiş. Honeywell Y87RF2008 modülasyonlu termostatın montajını yaptım. Sorunsuz çalışıyor.

• zabidor kullanıcısına yanıt
    güle güle kullanın

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• bişey değil

• Escapetolife kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende oluştu 2 hafta oldu kombi calisali e82 hatası verdi servis bacadan diyor 2 kere kontrol ettirdim. Siz bir çözüm buldunuz mu

• erdem4326 E kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, kendim henuz yasamadim ama daha once bircok kisi E82 hatasindan sikayet ettigi icin aklimda kalmis, Youtube da soyle bir video denk geldi, daha once yine burada paylastim, belki gormussunuzdur. Surekli problemin kaynagini bulamayanlara belki yardimci olur dusuncesiyle paylasiyorum. Eger sorunu cozerseniz, nasil cozdugunuzu de burda paylasirsaniz biz de bilinclenmis. oluruz. Umarim halledersiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=dF0tuoet9mA
  • Herkese iyi akşamlar.
    Eca proteus premix 24 kullanıyorum
    Eca ert-176-rf kablosuz termostat aldım servis bağladı. İlk çalışmada problem yaşamadık fakat servis gitti 1 saat sonra farkettim ki termostat devre dışı kalmış. Termostat ile kombi yanına gelip derece ile oynayınca yeniden devreye girdi. Tekrar sabit yerine götürdüm gözlemledim bi 15dk oynadım hatta artırıp azaltıp( acaba mesafemi uzak kaldı diye düşündüm mesafe problem olsa bu oynamalarımda etkisiz kalır diye düşündüm. ) kombi eco 45 derecede çalışıyor acaba istediği sıcaklığa çıkamayıncamı devre dışı bırakıyor bilemedim. Şimdiden teşekkürler.

• fikom23 F kullanıcısına yanıt
    sinyalde sorun olabilir istasyon sinyali alamayabilir
    oda termostatınız garantili eca servisini çağırabilirsiniz

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Bulunduğum yere doğalgaz yeni geldi. Elemanlar kombi eğitimini yeni yeni alıyor. Termostatı ilk geldiğinde takmadı hatta termostat alıcısını kombinin içine montaj yaptı acaba bu etkilermi

• Merhabalar,
    Evimizdeki "ECA Confeo Plus" kombimizle yıllardır sorun yaşamamızdan dolayı yeni kombi arayışına girdik. Evimiz kuzey cephe, 3+1, net 110 metrekare. Petekler kombiye yakından uzağa sırasıyla 150-100-80-120cm uzunluğunda. Özellikle son iki petekte ısınma sorunu yaşıyoruz, akşam olunca diğer odalar ısınsın diye yakın iki peteği kapatınca ancak ısınıyorlar. Isınıyorlar dediğim de sadece üst kısımları, hiçbir peteğin tamamı ısınmıyor zaten o da ayrı bir sorunumuz, yarıdan aşağı soğuk kalıyorlar, üstler sıcak ortası ılık altlar soğuk şeklinde. Son olarak da kombiyi çalıştırınca +9 derecede gazı kesiyor fakat ayardan -9 dereceye geldiğinde tekrar devreye girip çalışmamaya başladı, yaklaşık 3 dakika sonra devreye giriyor ama su zaten 25-30 dereceye düştüğünden pek bir şeye yaramıyor çalışması. Proteus Premix önerir misiniz, bu kombiye alternatif olarak düşünebileceğimiz neler vardır? Bütçe 3500-4000 civarı zaten giriş segmenti olarak bu fiyatlarda oluyor kombiler sanırım ama bütçe de kısıtlı maalesef. Bir de termostat mutlaka taktırın der misiniz, olmasa da olur mu?

• Garip Bedevi G kullanıcısına yanıt
    merhaba uzaktaki petekler ısınmıyorsa
    ya kalorifer tesisatı sıva üstü 20mm pprc borularla yapılmış tesisat suyu son peteklere gidemiyor veya tesisat kirlenmiş temizlik istiyor
    eca proteus premix öneririm bu kombinin panelinde eco tuşu var ister eco ister standart modda çalıştırabiliyorsunuz eco modda önısıtmasız evi tasarruflu şekilde çalıştıracak parametrelerde çalıştırır bu kombide +9 -9 yok. kalorifer modunda eco ve standart mod var mesela 50c kazan sıcaklığı ve eco mod açtınız ev güzel ısınırsa belki kazan sıcaklığı 36c 38c ye kadar inecek
    parametreleri farklı bir kombi
    bence oda termostatı da taktırın ama önce iyi bir usta bulun ve peteklere baktırın. evi kombi değil petekler ısıtır

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba uzaktaki petekler ısınmıyorsa
    ya kalorifer tesisatı sıva üstü 20mm pprc borularla yapılmış tesisat suyu son peteklere gidemiyor veya tesisat kirlenmiş temizlik istiyor
    eca proteus premix öneririm bu kombinin panelinde eco tuşu var ister eco ister standart modda çalıştırabiliyorsunuz eco modda önısıtmasız evi tasarruflu şekilde çalıştıracak parametrelerde çalıştırır bu kombide +9 -9 yok. kalorifer modunda eco ve standart mod var mesela 50c kazan sıcaklığı ve eco mod açtınız ev güzel ısınırsa belki kazan sıcaklığı 36c 38c ye kadar inecek
    parametreleri farklı bir kombi
    bence oda termostatı da taktırın ama önce iyi bir usta bulun ve peteklere baktırın. evi kombi değil petekler ısıtır
    Öncelikle yanıtınız için teşekkürler. Tesisat temizliği geçen yıl yapıldı ve şu ankine göre gayet iyiydi, bir yılda tekrar aynı haline gelmesi normal midir? Kombi için görüşeceğimiz kişiye tesisatı da mutlaka soracağım. Müteahhit zaten her şeyin adisini kullanmış klasik müteahhit tipi, babamlar yaptırdığı için onlara bir şey diyemiyorum ama petek ve tesisatta da sorun olabilir haklısınız

• fikom23 F kullanıcısına yanıt
    Alici kombi içine monte edilmemeli dışarda duvara sabitlenmeli metal kapsam alanını azaltiyor

• Garip Bedevi G kullanıcısına yanıt
    tesisatın 1 yılda eski haline gelmesi düşük ihtimal. belki peteklerin içi korozyon olmuştur. kombinizin dönüş filtresini sökün ve bakın belki tıkanmıştır.herşey olabilir
  • Merhabalar, E.C.A Modülasyonlu Programlanabilir Kablolu Oda Termostatı nin ON/OFF calisma modu var mi acaba. Pompayi durdurarak elektrikten tasarruf saglama potansiyelini merak ediyorum da.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.