Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.372
Cevap
59
Favori
209.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • akrbyr A kullanıcısına yanıt
    Ben 2 yildir proteus prefix kalbimde cosa kullanıyorum tavsiye ederim zaten eca nin akilli termostatinida cosa üretiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumu baştan sona okudum. E.C.A.Proteus Premix 24 de karar kıldım sizlerin değerli bilgileri sayesinde. fakat bir de, baymak duotec compact 24 premix ile karşılaştım aralarında neredeyse fiyat farkı yok. ama baymak için çok yeterli bir bilgi yok, daha yeni bir ürün odluğu için. evim 85m2 banyodaki dahil 6 adet petek mevcut. sizlerin önerisine göre seçim yapmak istiyorum. neredeyse hiç bir bilgim yok bu konularda.
  • Arkadaşlar merhaba, yeni bir kombi alacağım eca proteus premix 24 kw ile buderus gb062 arasında kaldım. İkisi içinde olumlu ve olumsuz yorumlar mevcut. Eca için genelde ısıtma suyunu geç ayarladığından şikayet edilmiş, bu durum buderusta dahamı iyidir, aralarında parça kalite farkı varmıdır. Arada 500 tl gibi fiyat farkı var bu farkı vermeye değermi. Eca nın artısı 5 sene garanti ve daha ucuz.

• fantom3444 F kullanıcısına yanıt
    şikayet sitelerine baktıysanız yorumlara takılmayın. iki kombide alınabilir parça kalite farkı yok. buderus'ta farklı olarak buderus patentli silindirik alüminyum-silisyum eşanjör var ve sıcak su gücü 30kW doğal olarak kullanım suyunu daha erken hazırlıyor
    ama gb62 4-5 yıllık bir kombi biraz yüzü eskidi buderus'ta f/p olan cihaz buderus gb22i modülasyon aralığı gb62'ye göre daha geniş, kullanım suyu gücü de 26kW gayet iyi XL profil
    eca'da 5 yıl garanti var ek olarak kombinin üstünde eco tuşu var eco tuşu ile kombi parametrelerini buna göre hazırlayarak yakıt tasarrufu yapacak şekilde çalıştırıyor
    tercih sizin
  • ECA Calora, kalite ve ebat konusunda neredeyse tüm beklentilerimi karşılıyor.. modülasyon oranı hariç. Şu rekabet ortamında hala 1:4 modülasyona sahip bir cihazı "YENİ" olarak piyasaya sürmeleri tuhaf.

1:5 modülasyona sahip Lambert LPY düşünüyordum ama Mevcut Confeo Plus kombimden bile daha fazla yer kaplıyor.

Düzeltme: Calora

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terranigma -- 11 Kasım 2019; 18:4:55 >
  • terranigma kullanıcısına yanıt
    aceleniz yoksa yılbaşından sonra yeni eca confeo premix piyasaya çıkacak daha üst özelliklerde olacağı söyleniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

aceleniz yoksa yılbaşından sonra yeni eca confeo premix piyasaya çıkacak daha üst özelliklerde olacağı söyleniyor
    Sizce Confeo Premix de mevcut kullandığım Confeo Plus gibi 34cm derinlikte olur mu? Kasa ebadının mutlaka küçülmesi lazım.
    Aynı kalite çizgisinde devam eder ve plastik/kompozit grup kullanmazlar ise beklerim acelem yok.
    ECA'nın kendine has bir kalitesi var.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Sağolun n11 kampanyasından 350 tl indirimle eca aldım. Kullanımdan sonra yorumları yazarım. En azından 5 sene kafam rahat

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    kombi ebatı konusunda bilgim yok ama confeo premix'in özelliklerinin iyi olacağını düşünüyorum
    eca, dd gibi yapmaz hidroblok grubu plastik değil sarı pirinç olur. eca tam yoğ kombilerinde hep sarı pirinç kullanıyor baymak,airfel,warmhaus gibi

neden baymak duo tec compact düşünmüyorsunuz küçük bir kombi derinliği 27.5cm, modülasyon aralığı proteus premix'e göre geniş + cihazda cold burner door teknolojisi var, hidroblok grubu pirinç,paslanmaz çelik eşanjörlü, baymak idee modülasyonlu oda termostatı bağlanabiliyor hem kablolu hem kablosuz
    https://www.baymak.com.tr/urunler/isitma-sistemleri/kombiler/baymak-duotec-compact-premix-tam-yogusmali-kombi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 12 Kasım 2019; 9:45:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

kombi ebatı konusunda bilgim yok ama confeo premix'in özelliklerinin iyi olacağını düşünüyorum
    eca, dd gibi yapmaz hidroblok grubu plastik değil sarı pirinç olur. eca tam yoğ kombilerinde hep sarı pirinç kullanıyor baymak,airfel,warmhaus gibi

neden baymak duo tec compact düşünmüyorsunuz küçük bir kombi derinliği 27.5cm, modülasyon aralığı proteus premix'e göre geniş + cihazda cold burner door teknolojisi var, hidroblok grubu pirinç,paslanmaz çelik eşanjörlü, baymak idee modülasyonlu oda termostatı bağlanabiliyor hem kablolu hem kablosuz
    https://www.baymak.com.tr/urunler/isitma-sistemleri/kombiler/baymak-duotec-compact-premix-tam-yogusmali-kombi
    Yeni Confeo'da sesli uyarı, cam ekran, servis zamanı bildirimi gibi birçok "akıllıca" (tırnak içinde) özellikten bahsediliyor. Bunların dışında teknik olarak bir bilgi yok. Servis zamanı gelme uyarısı gibi bir fikri ortaya atıp bunu cidden hayata geçirmeye karar vermiş olmalarını komik buldum. Böyle şeylere kafa yorarlarken, modülasyon oranı gibi ciddi sorunlara el atmışlar mıdır merak ediyorum.

Baymak Duo Tec Compact'a da baktım ama tank ebatını küçültmüş olamaları hoşuma gitmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terranigma -- 12 Kasım 2019; 12:56:57 >

• ECA-Proteux Premix 35kw için aşağıda video linklerini kopyaladığım videolarda da görüleceği üzere

kombinin sesli çalıştığını düşünüyorum

belki devir daim pompasından olduğunu düşünüyorum

bu ses seviyesi normal midir ?

ateşleme devreyi girdiği zamanki ses

ateşleme olmadan sadece devir daim yaparkenki ses

devir daim pompasının devrini kendim servis menüsünden ayarlayabilirmiyim ?
    kombiyi alalı daha 1 ay oldu
    Confeo konusunda sizinle ayni fikirdeyim.eca nin henuz modulasyonlu akilli kablosuz bir termostadi bile yok.Ariston 1/10 modulasyon ile ve akilli modulasyonlu termostadi ile ilgimi cekti.yeni kombide biraz gosteris on planda gibi su an icin

• blackhorse_gt B kullanıcısına yanıt
    Kombiniz sesli çalışıyor süpürge sesi gibi olan sesin olmaması lazim

• Merhabalar 22 kasıma kadar karar vermem gerekiyor
    1-Bosch 2300 ve eca proteus premix kombi olarak hangisni tavsiye edersiniz.
    2-eca daki arkadaş proteus premix ten ziyade calora premix yeni ürün olduğunu onu tavsiye ettiğni belirtti siz bu ikisinden hangisini önerirsiniz.
    şimdiden teşekkürler
  • melih3365 kullanıcısına yanıt
    bosch condens 2300, kağıt üstünde teknik özellikleri daha iyi, 1) modülasyon aralığı daha geniş 2) kullanım suyu gücü daha yüksek, 3) biraz daha sessiz bir kombi, komponent olarak fark yok iki kombide kalitelidir
    eca proteus premix'te kombinin üstünde eco/standart mod tuşu var, bu tuş kalorifer modunda kombiyi eco ve standart çalıştırma özelliğine sahip yani eco moduna getirirseniz kombi belli parametreler dahilinde evi tasarruflu bir şekilde ısıtır, bu da eca'nın avantajıdır ve bu mod gerçekten de işe yarıyor
    calora premix, proteus premix ile aynı kombidir, kataloglarına bakabilirsiniz ben bir fark göremedim
    ama eca proteus premix'te 31 aralık'a kadar 5 yıl garanti avantajı var,bu da önemli bir faktör
    ilgi ve alakaznıdan dolayı teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ECA PROTEUS Premix olarak kararımı vermiş bulunmaktayım.Bu ürüne uygun kablosuz oda termostatı ne tavsiye edersiniz.
  • melih3365 kullanıcısına yanıt
    bütçeniz varsa
    eca honeywell kablosuz programlı oda termostatı
    https://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/oda-kontrol-aksesuarlari/haftalik-programlanabilir-kablosuz

daha uygun bütçeye aç-kapa yapan programsız kablosuz eca oda termostatı
    https://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/oda-kontrol-aksesuarlari/e-c-a-djital-kablosuz

Ben 2. Ürünü yani ert 176 almayı düşünüyorum. Ev yalıtımlı ama çatı altı 4.kat daire. Evin 3 cephesi var. Örneğin Kombiyi 45 derecede yaktığımda kuzeyde kalan 2 oda diğerlerinden az ısınıyor yani ısı farkı oluyor cepheye göre. Bu durumda kablosuz termostat verimli olur mu? Birde taktırdım memnun kalmadım termostatı devre dışı bırakabilir miyim?

• nofearnomercy kullanıcısına yanıt
    az ısınan odaların ısınmasını istiyorsanız kombiye en yakın iyi ısınan birkaç peteğe termostatik vanalar taktırın ayrıca mutfağa da termo vana taktırın termo vanaları petekleri kısacak şekilde ayarlayın
    petekler kısılınca kapalı devre tesisat suyu ısınmayan uzaktaki odalara doğru kanalize olacak
    bu durumda alacağınız kablosuz o.t kombiyi aç kapa görevi yapacak ama yine de ılık günlerde ve mevsim geçişlerinde kombinin gereksiz çalışmasını önleyecek ayrıca kablosuz olduğu için vericisini evde mobil bir şekilde gezdirebilirsiniz
    yani kablosuz o.t ve termo vana kombinasyonu sizin ev için uygun
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.