Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.374
Cevap
59
Favori
210.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ev ısınmasında sizce Termostat etkili olurmu? Yani ben Eco 55 Derecede çalıstırdım diyelim Termostatı 4 dereceye aldıgımda oda sıcaklığına göre ayarlayacak yani ?
  • !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    55c kazan sıcaklığını odayı 24c iç ortam sıcaklığına getirecek mi bunu siz daha iyi biliyorsunuz,
    bu her evde değişkendir 4 numara demek 24c iç ortam sıcaklığı demektir evin yalıtımı evin cephesi peteğin boyutu , her evde farklıdır, bir ev vardır 40c kazan sıcaklığıyla bile kış boyunca ısınır
  • Öncelikle herkese merhabalar, benim de ECA Proteus Premix ile ilgili sorularım olacak. Öncelikle hayatımda ilk kez kombi kullandığımı belirterek başlamak istiyorum. Yaz başında merkezi sistemden kombiye geçtik ve bugüne kadar sadece sıcak su fonksiyonunu kullandık. Dün akşam ilk kez kaloriferleri yakalım dedik. Evimiz dubleks (imar affı ile üst katı ayırdık) ve her iki kata da aynı kombiden (ECA PROTEUS PREMIX 28Kw) taktırdık. Alt kat 130m2 civarında üst kat ise 80m2. Alt katta, ECO Modda 40 derecede kombiye en uzak odalar bile güldür güldür yanarken üst katta sıkıntı oldu. Üst katta kombinin kazan sıcaklığı 28-30 derecelerde sabit kalıyor, kısa bir süre yükseliyor sonra tekrar 28-30 arasında bir seviyeye düşüyor. Ve neredeyse hiç artmıyor. Petekler buz gibi. Alt katta böyle bir durum söz konusu değil. Henüz serin havalarda bunu yaşamak, kış ayları için beni tedirgin etti açıkçası. İlgili ve konuya hakim arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. @disintegration@tyfnktk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi st_rogue -- 29 Ekim 2019; 17:46:46 >

• st_rogue S kullanıcısına yanıt
    üst kattaki kombiyi kaç derece kazan sıcaklığında kullanıyorsunuz?
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde eco modda 40 derecede çalıştırıyorum. Üstelik yalnızca; 2 adet 80cm lik ve 1 adet 120 cm lik petek açık. Alt katta petek metrajı çok daha fazla olduğu halde harika ısınıyor petekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi st_rogue -- 29 Ekim 2019; 18:52:42 >
    1-filitre tıkanmış
    2-tesisat yapımında daralma olmuş
    3-pompa kademesi düşükse;
    peteklerdeki su gelmeden derece hızla yükselir ve kombi durur. yani kombinin minumum yanış hızına pompa suyu yetiştiremezse peteklerdeki soğuk su gelmeden derece istenilen sıcaklığa ulaşır, alev sönünce suyun derecesi hızlı bi şekilde hemen düşer. derece düşsede tekrar devreye girme süresi dolmadığından kombi tekrar devreye girmez, sürenin dolmasını bekler.
    Üst kattaki bütün petekleri açarak deneyin ayrıca sistemin havası düzgün alindi mi kontrol edin peteklerin dönüş vanaları açık mi bakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Kombi kendisi AP moda geçip hava tahliyesi yapıyor zaten. Ayrıca ben peteklerin havasına baktım. 1 ay önce de petekleri ilaçla temizlettim. Yine de dediklerinizi yapıp deneyeceğim.
  • Disintegration hocam merhaba, İzmir'de 110 m2 yeni evimiz için Bosch condens 2500 w ve ECA proteus premix arasında kaldik.

Bosch 109 verim - ECA 107.5 verim
    Bosch nispeten eski tasarım - ECA yeni tasarım

Sizin fikriniz öneriniz nedir hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan7635 -- 30 Ekim 2019; 16:18:50 >
  • Petek olarak öneriniz var mıdır hocam, Demirdöküm plus ve warmhaus arasından, biraz pahalı olmasina rağmen dd plus tercih edeceğiz gibi

• furkan7635 F kullanıcısına yanıt
    kesinlikle dd plus öneririm
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Hocam pompadan kastınız nedir? Ben bu konularda son derece bilgisizim maalesef.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam bir üstteki kombiyle ilgili soruya ne dersiniz? Bosch mu ECA mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan7635 -- 31 Ekim 2019; 14:27:57 >
  • furkan7635 F kullanıcısına yanıt
    iki kombiyi kağıt üstünde karşılaştırırsak modülasyon aralıkları arasında pek fark yok
    kullanım suyu sıcaklıkları da aynı şekilde. eca proteus premix şu sıralar 5 yıl garanti
    condens 2500 eski kombi sayılır kasası büyükçe, eca daha küçük
    iki kombi de alınabilir ama eca bir adım önde
    Servisden yardım alman gerek ozaman

• Merhaba
    Yeni alacağım 160 m2 dublex daire için eca proteus premix 30kw kombi almaya karar verdim. Bu kombi ile beraber sorunsuz kullanabileceğim modülasyonlu ve haftalık program yapabileceğim (kablolu kablosuz farketmez) bir oda termostadı almak istiyorum. Kullanan veya bilen arkadaşlar marka model verebilirlermi?
  • akrbyr A kullanıcısına yanıt
    eca lago fb modülasyonlu oda termostatı

https://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/oda-kontrol-aksesuarlari/modulasyonlu-programlanabilir

• Teşekkür ederim altarnetif olarakhttps://smartcosa.com/akilli-oda-termostati/# kullanılabilrimi? Ayrıca verdiğiniz linkte ki cihaz için ,
    Uyumlu Kombiler Confeo Plus / Fortius Plus ve Confeo Premix yazmakta.
  • akrbyr A kullanıcısına yanıt
    cosa çok farklı bir oda termostatı internetten kontrol erişimi sağlar on off çalıştığı için uyumludur
    listede yazmaz hatta eca scot'a da uyumludur
    eca lago kombinize uyumlu emin olmak adına eca müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz
  • Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.