Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.372
Cevap
59
Favori
209.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tyfnktk

Kombinin altında 2 adet kapak vidasini sokun kapağı yukarı kaldırarak açın sonra onunuze siyah ekranın olduğu kontrol paneli gelecek saginda ve solunda 2 adet vida ile sabitlenmis vidaları sokun siyah kısım asa doğru yatacaktir yatınca hemen panelin arkasında kablo U şeklinde koprulenmis olarak karşınıza çıkacak bu koprulenmis kabloyu vidaları açarak sokun oraya termostatı baglayacaginiz kabloyu bağlayın sonra diğer ucunuda termostat in kullanma kulavuzuna göre termostata monte edin bu arada kabloyu kombinin kablosunjn oradan çıkaracaksınız eğer kablo yoksa elektronikciden ince 2 ki kablo temin edin.
    Oda termostatina 220 v bağlıyoruz di mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SAM8 S kullanıcısına yanıt
    Evet kullanma klavuzuna göre bağlantıları yapin

• Tmm dır teşekkürler

• Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba benim sorunum ile ilgili bütün forumu talan ettim ancak birkaç arkadaşın sorusu dışında bir çözüm bulamadım, benim durumum şu; yeni evimde ECA PROTEUS PREMİX marka kombi takılmış bende kullanmaya başladım ancak; kombi 2 günde bir E82 arızası veriyor resetliyorum sorun çözülüyor 2 gün sonra yine aynı, servis çağırdım komik bir şekilde yoğuşma hortumunu boşa alıp öyle deneyelim dedi, yaptım ama arıza aynı şekilde sürüyor. Sizce sorun nedir birde bu sorunu yaşayıp çözüm bulan oldumu ? yardımcı olursanız çok sevinirim...saygılar...sevgiler...
  • Escapetolife kullanıcısına yanıt
    arkadaşım merhaba kombide yaşadığın e82 arızası ile ilgili bir çözüme ulaşabildin mi? eğer bir sonuç aldıysan benimle de paylaşırsan çok sevinirim aynı sorun bende de var...servisten çok sağlıklı bilgi alamıyorum...saygılar...
  • kkemalll K kullanıcısına yanıt
    Merhaba, geçen kışı reset atarak geçirdik bu sezon henüz kombiyi çalıştırmadım ama tahminen yine devam eder diye düşünüyorum, sıcak su kullanımında E03 hatası alıyoruz servisi sadece bununla ilgili aramıştım ama oradaki bayan suyun sıcaklığını azaltın dedi 35 dereceye falan düşürdük ama bu sıcaklıkta da banyo yapılacak gibi değildi, mecbur artırıp reset atarak yolumuza devam ettik. Müşteri hizmetleri çok ilgili davranmadı yani bende bir daha aramadım. Bence kronik sorunu var gibi geliyor kombinin ama kabul etmiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 25 Ekim 2018; 17:39:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escapetolife

Merhaba, geçen kışı reset atarak geçirdik bu sezon henüz kombiyi çalıştırmadım ama tahminen yine devam eder diye düşünüyorum, sıcak su kullanımında E03 hatası alıyoruz servisi sadece bununla ilgili aramıştım ama oradaki bayan suyun sıcaklığını azaltın dedi 35 dereceye falan düşürdük ama bu sıcaklıkta da banyo yapılacak gibi değildi, mecbur artırıp reset atarak yolumuza devam ettik. Müşteri hizmetleri çok ilgili davranmadı yani bende bir daha aramadım. Bence kronik sorunu var gibi geliyor kombinin ama kabul etmiyorlar.
    Anladım peki hiç gelip cihazı açıp ne sorunu var diye bakmadılar mı? sorunla ilgili servis hiçbir çalışma yapmadı mı? ben servis çağırdım bakalım ne diyecekler eğer bir çözüm bulursam size de bilgi veririm...
  • Arkadaşlar oda termostatı için servis montaja kablosuz 100₺ kablolu 75₺ istedi bu heryerde böylemi birde kombi garantide kendimiz bağlantı yapmaya kalksak garanti dışı kalacak nasıl bir yol izlesem acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nisayasin N kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde bir arkadaşım evine kablolu termostat baglatti dışardan bir servise yetkili değil 50 tl işçilik 20 tlde malzeme parası almis

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis kablo tesisatı ile uğraşmam siz hazırlayacaksınız diyor kablosuzda işlem nasıl olur onu bilmiyorum kablolu için elektrikçiye kablo çektirilirse ortalama kablosuz ile aynı fiyata geliyor kablosuzda bağlantı için birşey isterlermi onu bilmiyorum kararsız kaldım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Kablosuz baglantida kısa ufak bir kablo kullanılıyor onu bağlarlar büyük ihtimalle

Biraz el beceriniz varsa kendiniz bağlayın ben kendim bağladım servis çağıracağım zamanda sökerim 5 dakikada

Eca plustech kombi de koprulenmis klemense vieesman kablosuz ot taktım ancak kombi sürekli devrede kapa sinyali gelse de gelmese de değişen bir şey yok. Hatta köprüyü çıkartıp kombiyi açıp kapatıyorum yine çalışıyor kombinin garantisi var. Acaba ot mi uyumsuz yoksa bir arıza mi var.

• mkkabaoglu kullanıcısına yanıt
    Köprü sokuldugunde kombinin isitma sistemi devreye girmez eğer o kablo sokukken kombi çalışıyorsa başka bir sıkıntı vardır.

• mkkabaoglu kullanıcısına yanıt
    kişisel fikrim; anakart cihaz yazılımından da servis menüsüne girerek termostat var şeklinde açman gerekiyordur hocam..
  • Aynı sorun bende de oldu... bugün plustech kombi takıldı... Siemens rev 24 ot taktım çalışmıyor... köprüyü çıkardığım halde kombi çalışmaya devam ediyor... moralim çok bozuldu. .. ot uyumsuz mu yoksa yazılımsal bir işlem mi yapılacak... ama köprüyü sökünce kombinin çalışması niye .. ? Bunun uzman ayarları falan nasıl acaba...

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları

• astrafe A kullanıcısına yanıt
    Benimkide aynı durumda. Köprü çıkık çalışmasının parametre dışında izahı yok en son servisi çağırıp en ucuzundan bir termostat taktiracagim. Calistirirlarsa onlar gittikten sonra kendi termostatımi bağlarım. On off termostat seçmez diye düşünüyorum mutlaka bir ayarı var ama kullanan çok olmadığı için yorum yapan yok.

• iyigun kullanıcısına yanıt
    Parametre ayarına nasıl girilir bilmiyorum ki ınternette bulamadım. Kombi sıfır takıldı arıza olacağını düşünmüyorum ama çözümde bulamıyorum. Hatta denemek için klemensin bağlı olduğu soketi söküp çalıştırdım kombiyi hata verdi. Ondan dolayı yazılımsal bir düzenleme yapılacaktır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkkabaoglu -- 10 Kasım 2018; 15:33:25 >
  • Eca nin diğer bazı kombilerde olduğu gibi parametre girilmesi var mi bilmiyorum proteus premixlerde parametreleri ayarı yok köprü sokuldugunde kombi çalışmıyor

Proteus premix Kullanım kitapciginda nasıl bağlantı yapılacağı yazıyor sizin kitapciklarda yok mu extra bir ayar gerekiyorsa kitapcikta yazması lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 10 Kasım 2018; 17:57:11 >
    Kitapçıkta parametre ile ilgili hiç bir bilgi yok. Sadece benim kombi de olsa anlardım bir arıza olabilir diye ama başka arkadaşında aynı şekilde olunca aklıma yazılımsal bir ayar dan başka birşey gelmedi. Köprü çıkık halde çalışmaması gerek. Ama kombi her şekilde açılınca çalışıyor sadece devir daim olsa tamam ama bildiğin atesleyip ısıtıyor. 2 tane klemens var köprülü olan romm oda termostatı bağlanacak yazıyor diğeri outdoor onada dhs bağlanıyor. Ben çözüm bulamadım. En son servise en ucuz termostatı bağlayıp çalıştırmasıni isteyeceğim olmuyorsa da değişim talebinde bulunacağım. Daha önce viessmann vitodens 100 yogusmali kombim vardı kendim bağlamıştim bu kombi beni çözümsüz bıraktı

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.