Şimdi Ara

Eca Proteus kombi(Brülör Problemi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
15.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öğrenci evinde kalıyorum. Bayram tatili için en son bi arkadaşım evden çıktı ve bugün eve ilk ben geldim. Önceden kombimizde bir sorun yoktu ve tatile giderken kombiyi kapatan arkadaşımın da bir suçunun olmadığı belli. Kombiyi açıyorum brülörde alev yok göstergesi kırmızı yanıyor diğer 2 gösterge yeşil yanıp sönüyor. Açtığımda bi çalışma sesi geliyo ve bir süre sonra ses gidiyor. Reset olayını da çözemedim nasıl yapıccağımı felan. Reset tuşunu biliyorum ama beceremedim. Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum zira ev buz gibi, duşa giremiyorum leş gibiyim yoldan geldim.
    http://img59.imageshack.us/f/fsgdthjukl.png/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilegria -- 21 Kasım 2010; 11:12:14 >

• Baca borusunu ve kombiye giriş çıkış su vanalarını ve gaz vanasını kontrol edin...Hepsi açık olacak..Katalogunu okuyun...Çok ayrıntılı anlatılıyor...Evde katalog yok dersenizwww.eca.com.tr sitesine girip proteus katalogunu indirin....Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 21 Kasım 2010; 15:03:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Baca borusunu ve kombiye giriş çıkış su vanalarını ve gaz vanasını kontrol edin...Hepsi açık olacak..Katalogunu okuyun...Çok ayrıntılı anlatılıyor...Evde katalog yok dersenizwww.eca.com.tr sitesine girip proteus katalogunu indirin....Kolay gelsin..

Ana gaz vanası açık, kombiye giriş çıkış su vanaları ile baca borusunnu bulamadım. Biliyorum saçma ama hiç becerim ve bilgim olmadığından bu konularda odun gibiyim :) Web sitesinden baktım da sadece tuşların özelliklerini gösteren bir yer var. Bide işin garibi ocakta gaz var yemek yapabiliyorum ama sıcak su kalorifere gelince yok. Evde elektrikli şofben var ama oda allaha emanet azıcık ısıtıyor duşta. Bide dediğim gibi kısa bir süre sonra kombi kapanıyor çalıştırdıktan. Açma kapamanın ışığı sönüyor brülorde alev yok göstergesi kırmızı yanıyor diğer iki gösterge yeşil yanıp sönüyor.

PurtluFedo senin ne demek istediğini pek anlayamadım

• Konu ve mevzu anlaşıldı....Allah herkesin gönlüne göre versin..Amin...
  • kombinin su giriş vanaları kombinin altında küçük bir açma kapama vanasıdır. çoğunlukla kırmızı renktedir. büyük ihtimalle su giriş vanası ya da evdeki tüm petekler kapalıdır. petekler kapalıysa su devirdaym olmadığından kombi kendini kapatabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilegria

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Baca borusunu ve kombiye giriş çıkış su vanalarını ve gaz vanasını kontrol edin...Hepsi açık olacak..Katalogunu okuyun...Çok ayrıntılı anlatılıyor...Evde katalog yok dersenizwww.eca.com.tr sitesine girip proteus katalogunu indirin....Kolay gelsin..

Ana gaz vanası açık, kombiye giriş çıkış su vanaları ile baca borusunnu bulamadım. Biliyorum saçma ama hiç becerim ve bilgim olmadığından bu konularda odun gibiyim :) Web sitesinden baktım da sadece tuşların özelliklerini gösteren bir yer var. Bide işin garibi ocakta gaz var yemek yapabiliyorum ama sıcak su kalorifere gelince yok. Evde elektrikli şofben var ama oda allaha emanet azıcık ısıtıyor duşta. Bide dediğim gibi kısa bir süre sonra kombi kapanıyor çalıştırdıktan. Açma kapamanın ışığı sönüyor brülorde alev yok göstergesi kırmızı yanıyor diğer iki gösterge yeşil yanıp sönüyor.

PurtluFedo senin ne demek istediğini pek anlayamadım

slm , bahsettiğiniz arıza pompa blokajını işaret ediyor . Kombi bir süre çalışıyor fakat su sirkülasyonu olmadığından kazan ısısı aşırı yükseliyor ve kazan patlamasın diye kombi kendini emniyete alıyor ve kapanıyor. Servis çağırmanız gerekir.
    Bir de elektrikli termosifon kullanıyorsanız o termosifonu hemen iptal edin çünkü kombi ile çakışır ve kombinin çalışmasını engeller.Sadece soğuksu hattına bağlanan ani su ısıtıcısı için bu geçerli değil tabi.

• Bu sorunu nasil cozdunuz ayni sorun su anda bende var
  • aynı sorun ben de de var eca proteus l4 kırmızı sürekli ve l6 l7 hızlı yeşil yanıp sönüyor .nasıl çözdünüz ?
  • Arkadaşlar aynı sorun vardı. Sağ alttaki bar yazan basınç göstergesine bakın. Eğer 1 in altında ise basınçtan kaynaklı bu problem.

Artırmak içinse kombinin altına kafanızı eğin ve sol tarafta iki tane mavi renkte vana göreceksiniz. Sağ taraftakini biraz açın. Bir ses gelicek. Basınç artmaya başlıcak. 1.5 2 civarına basıncı çıkarın.

Tekrardan başlatın. Benim sorunum böyle çözüldü :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu hort eca proteus kombi ısıtma çalışıyor normal bir şekilde. sıcak suyu açtığımda petek ve musluk olan lamba yanıp sönmeye başlıyor . sıcak su gelmiyor . ancak kaloriferler gayet normal çalışıyor. sıcak su musluğunu açtığımda petek ve musluk resmi olan lamba yanıp sönüyor . bit düşecek başımıza valla lütfen yardım ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wantedss -- 14 Kasım 2017; 9:23:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.