Şimdi Ara

ECA Confeo Dijital Ayarları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
13.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar arada kombi E1 arızası veriyor senede 1-2 kere felan bu arızada alev yok kilitlenmesi demekmiş.Ve servis çağırdığımızda 2dk'da yapıyor fakat bu kadar basit bişey için servis çağırmaya gıcık oluyorum.Bu makinan bu ayar kısımlarının bir kullanma kılavuzu yokmudur acaba atıyorum ateşlemeyi şu yapın veya bu yapın işte şu şu kadar olsun gibisinden ayarların yazdığı bir kullanma kılavuzu ?

• Confeo dijital ve Confeo Premix Arıza Kodları ve Çözümleri

Confeo Arıza Kodları ve Çözümleri
    Confeo dijital ve Confeo Premix Kombi Arızaları

ECA digital arıza kodları: Hata/arıza tanımları
    Baca Gazı
    t 6. Arıza Kodu: Baca gazı sensörü arızası (açık devre)
    t 6 Arıza Kodu: Baca gazı sensörü arızası (kısa devre)
    t 2 Arıza Kodu: Baca gazı aşırı sıcaklık uyarısı

Hava Akışı
    E 4 Arıza Kodu: Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı (kısa devre)
    E 5 Arıza Kodu: Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı (açık devre)

Sıcaklık
    E 3 Arıza Kodu: Aşırı sıcaklık kilitlenmesi (limit termostat)
    t 1 Arıza Kodu: Aşırı sıcaklık uyarısı (elektronik limit)
    t 3. Arıza Kodu: Merkezi ısıtma sıcaklık sensörü arızası (açık devre)
    t 3 Arıza Kodu: Merkezi ısıtma sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)
    t 5. Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızası (açık devre)
    t 5 Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)
    t 7 Arıza Kodu: Dış hava sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)

Alev Denetimi
    E 1 Arıza Kodu: Alev yok kilitlenmesi
    E 2 Arıza Kodu: Yanlış alev sinyali hatası
    d 1 Arıza Kodu: Alev devresi arızası

Elektrik
    C1 Arıza Kodu: Ana kart ile iletişim kesintisi uyarıcı
    a 1 Arıza Kodu: Ana kartta düşük voltaj uyarısı

Su Basıncı
    p 1 Arıza Kodu: Düşük su basınç uyarısı

Gaz Valfi
    y 1 Arıza Kodu: Gaz valfi devresi arızası (( bu arızanın 4 5 sebebi var bakmadan anlaşılmaz ama gaz valfi veya iyon sorunu diyor e1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 21 Mart 2011; 15:03:40 >
  • Hayır bende bu var bu değil istediğim.Ayar kısmı varya ordaki ayarları nasıl yapacaz onu öğrenmek istiyorum mesela gaz basıncı vs bunun gibi ayarları
  • hayrola servismi açıcan gaz ayarı profosyel işidir ben bu mesuliyetin altına giremem açarsın limiti maxa yakarsın evi her iş de hobi olarak yapılmaz http://img850.imageshack.us/i/gazvalfieurostar.jpg/
    ayrıca fabrikanın türkiye dg ayar vidaları klipsle mühürlüdür ve göz kararı ayarlanmaz digital manometre ile minibar ayarı yapılır http://img856.imageshack.us/i/0004312.jpg/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 22 Mart 2011; 21:04:57 >
  • Ya anlamadınız dediğimi neyse boşverin servise durduk yere yine bayılayacaz paraları.Bu dijital ayarları sormuştum ben ayar düğmesinden ayarlanıyorsa ateşleme vs ayarları o kısım ile ilgili bilgi lazımdı.İşin aslı şu sürekli E1 hatası veriyor resetliyorum tekrar veriyor.Servis çağırıyorum gelip 1-2 ayar yapıyor 1 hafta iyi gidiyor ve yine yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightmare70 -- 22 Mart 2011; 23:05:43 >
  • ÇÖZÜ M BASİT o zaman iyon çubuğu kabloları .ateşleme trafosu .GAZ VALFİ .prosestat ve özellikle eletrik bağlantısını N L BAĞLATISINI VE KARTI İYİCE KONTROL ETSİN GELEN İŞİNİ DOĞRU YAPSIN
  • E 3 Arıza Kodu: Aşırı sıcaklık kilitlenmesi (limit termostat) hatası alıyorum ama çözümünü anlamadım biraz yardımcı olurmusunuz ..?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.