Şimdi Ara

Ebay Hacklendi ! Şifreleri değiştirin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Habere facebook üzerinden rastladım araştırdım . Farklı kaynaklardan bu haberi doğrulayan yazılar var .

Ebay Hacklendi ! Şifreleri değiştirin

Dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş sitelerinden eBay, maruz kaldığı dev siber saldırı sonucunda kullanıcılarından şifrelerini değiştirmelerini istedi.

Kaliforniya merkezli çevrimiçi ticaret sitesi eBay, siber korsanların hedefi oldu. eBay, saldırı sonucunda çok sayıda kullanıcının giriş bilgileri, e-posta adresleri, fiziksel adresleri, telefon numaraları ve doğum tarihi gibi bilgilerinin çalındığını belirtti. Tam olarak kaç kullanıcının bilgilerinin çalındığı hakkında bir şey söylemeyen eBay, 145 milyon kullanıcıdan şifrelerini değiştirmelerini istedi.

eBay yetkilileri, saldırıdan müşterilerin kredi kart bilgileri gibi finansal verilerinin etkilenmediğini açıkladı. Müşterilere ise parola değişim aşamasında başka sitelerde kullandıkları şifreleri kullanmamaları iletildi.

Şifrelerin Heartbleed’den sonra değiştirilmesi gerektiğini belirten firma yetkilileri, siber saldırıdan herhangi bir grubun sorumlu olduğunu zannetmiyor. Saldırı müşteri veritabanını hedef aldığından, ticari değil anonim bir hacktivist grubun işi olduğu düşünülüyor.

Çevrimiçi ödeme hizmeti sunan PayPal’a ise yetkisiz erişim sağlandığı konusunda herhangi bir kanıta rastlanmadı. Verilerin güvenli bir ağda saklandığı ifade edilse de yetkililer, PayPal şifresinin de -eBay’den farklı olarak- değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Edit:Kaynak
    Cnn
    BBC
    Yahoo
    Chip Online
    Akşam Haber
    Milliyet
    Webrazzi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 22 Mayıs 2014; 18:20:57 >

• yararalı konu up
  • Önlerden
  • Önlerden up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • Sabah aynı konu açılmıştı

• Lanet olası federaller

• 145 milyon...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabiz Civciv

Sabah aynı konu açılmıştı

Hocam sayfa linkini atın herkesi oraya yönlendirelim ben bulamadım . Konu kalabalığı olmasın :)
  • öyle bir şey olsa ebay mail atar zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesin bilgi yayalım
  • Kivrilalim

• Önlerden

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Ateş Olmayan Yerden Duman Çıkmaz demişler.. Haberler 1 gün olmadı internete düşeli böyle bir durum olsa bile EBAY 'ın açıklaması biraz zor olabilir milyonlarca müşterisi var ve büyük bir alışveriş sitesinin bunu ha deyince açıklaması biraz zor geliyor bana göre .. Tabi kesin bir bilgi yok şimdilik genede ufak bir işlem şifre değiştirmek önlemlerimizi alalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.