Şimdi Ara

eBay dan alışveriş nasıl yapılır ?( ilk kez yapacaklar için) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
685
Cevap
75
Favori
341.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paypal'a kredi kartı tanıtma işlemi sırasında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili olarak şu sayfalara bakmakta fayda var:

http://forum.donanimhaber.com/m_49040597/tm.htm

http://www.kirpininyeri.com/2010/05/paypaldan-kazik-yemeyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: caco2

Peki evde yokken postacı gelirse ne oluyor? Apartmana bırakıp gidiyomu kutuyu? Yoksa kağıt falan mı bırakıyo?

Şu soruma hala bir cevap aramaktayım, apartmana kamp kurucam gerekirse
  • quote:

quote:

Peki evde yokken postacı gelirse ne oluyor? Apartmana bırakıp gidiyomu kutuyu? Yoksa kağıt falan mı bırakıyo?

Hocam posta kutusu varsa oraya bırakırlar , eger yoksa bilgi amaçlı bir kagıt bırakırlar postaneye gıdersınız kendınız alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: franko

Paypal'a kredi kartı tanıtma işlemi sırasında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili olarak şu sayfalara bakmakta fayda var:

http://forum.donanimhaber.com/m_49040597/tm.htm

http://www.kirpininyeri.com/2010/05/paypaldan-kazik-yemeyelim

Arkadaşım konu paypal değil , paypala kart tanıtmayı zaten biliyorum .
    Ben tanıtılmamış bir kartla alışveriş yapmaya kalktıkm ve olmadı yani ürün satın alınmış gözükmüyor .
    Bende diyorum ki acaba kartımdan ebay çeker mi bunu yani paypala tanıtmadığım halde ebay karttan çekebilir mi ?

Çünkü listemde alınmamış gözüküyor ürün ve kredi kartıma inceledim bugün atmden limitimde düşmemiş ama sonradan çeker ler mi kuşkudayım .
    Zaten alamktan vaxgeçtim başlarım böyle işe canımı sıktı çok .

• quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

quote:

quote:

Hocam posta kutusu varsa oraya bırakırlar , eger yoksa bilgi amaçlı bir kagıt bırakırlar postaneye gıdersınız kendınız alırsınız.

Eywallah, ilk defa saat aldım, apartmana bırakırlarsa mundar olur alet

• quote:

Eywallah, ilk defa saat aldım, apartmana bırakırlarsa mundar olur alet

Evde biri olmama durumu olursa sizin oraya dagıtım yapan postacıyla bir görüş hocam , sen kendin gider postaneden teslim alırsın.
  • Benim soruma yanıt verecek kimse yok mu ?

Paypal harici bir alışveriş seçeneği kabul görmüyor mu facebookta ?
    Ya da illa kartı tanıtmamız mı lazım ?

Bu konuda cevap verirseniz sevinirim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Judge

Benim soruma yanıt verecek kimse yok mu ?

Benım bildigim direk kredi kartı transferi yapabiliyorsunuz satıcının kartına ama çok riskli bir durum oldugu için genelde kimse yapmaz herkes paypal'ı kullanır. Paypal dolar kurundan biraz komısyon alır ama paranın guvenlıgı için onu kabul eder herkes.
  • quote:

quote:

Benım bildigim direk kredi kartı transferi yapabiliyorsunuz satıcının kartına ama çok riskli bir durum oldugu için genelde kimse yapmaz herkes paypal'ı kullanır. Paypal dolar kurundan biraz komısyon alır ama paranın guvenlıgı için onu kabul eder herkes.

Ben direk karttan çektirmeyi seçtim ama olmadı yani sipariş ne alınanlar listesinde görünüyor ne de kartımdan o miktar çekilmiş baktım atmden .
    Sonradan çekemezler değil mi yani çekilseydi o an çekilirdi ?

• quote:

quote:

quote:

Ben direk karttan çektirmeyi seçtim ama olmadı yani sipariş ne alınanlar listesinde görünüyor ne de kartımdan o miktar çekilmiş baktım atmden .
    Sonradan çekemezler değil mi yani çekilseydi o an çekilirdi ?

Tabiki o an çekılır , extrede bırsey gorunmuyorsa hiç sorun yok.

• Selamunaleykum arkadaslar ben de ebay dan toshiba laptop almak istiyorum. Fiyatlari 1500$ ile 3000& dolar arasi Turkiye'de ki fiyatlar cok ucuk 6000-8000 TL arasi. Laptop alsam gumruge takilma riski var midir? Sizce bu kadar riske girmeye deger mi? Ya da amerika ya gidip gelen birisini bulup onunla mi getirtsem? Simdiden tesekkurler...
  • arkadaşlar merhaba. bir telefon incelemesi sonucu buraya kadar gelip kaydolan birisiyim.elektrik teknikeri olarak elektronik cihazlara haliyle ilgili biri olduğumdan bolca cihaza sahip olmak istiyorum. ama tabi ülkemizdeki fiyat yüksekliğinden dolayı bunu imkanlar dahilinde yapabiliyoruz ancak. burada e-bay vb. leri devreye giriyor. daha önce e-bay dan falan birşey almadım. şimdi almak istiyorum. gümrük sınırı 75 euro olan cihazlar sanırım sorunsuz gelir. ben şimdi özellikle sormak istediğim şey telefon alsam bunun gelme şansı varmı. bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaslar ben ilk defa bu siteden Urun sipariş ettim,elemanlar kargo geldiginde evime mı getirecek yoksa ben mı il gümrük müdürlüğüne gidip mı alacağım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu açan arkadaş bayağı bir emek vermiş ellerine sağlık. Ancak ben az önce paypal üyeliğimi sanal kart ile yaptım, sayfa tükçe olmuş daha bir kolay oldu. Ancak;
    Paypal hesabımdan paypal code için 2.98 tl geri iade edilmek üzere çekilmiş. Bunun yanısıra paypal geri iade etmemek üzere fazladan bir 1.76 tl daha çekmiş. Sanırım yeni üyelere 2013 sürprizi olsa gerek. Bunu sanal kart hesabına sadece 3 tl akrıp üyeliğini aktif hale getirmeyi düşünenler için yazıyorum zira siz faladan bir 2 tl daha yatırın yoksa uğraştırır

Sormak istediğim bir husus; ebay da ürün alırken kargo seçeneği var mı? Ücretsiz kargo seçeneği seçildiğinde ürün ptt ile mi geliyor yoksa diğer özel kargo şirketleriyle de gönderilebilir mi? Malum onlarla gelse direkt gümrüğe takılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someone74 -- 5 Ocak 2013; 23:44:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MBLK

arkadaşlar merhaba. bir telefon incelemesi sonucu buraya kadar gelip kaydolan birisiyim.elektrik teknikeri olarak elektronik cihazlara haliyle ilgili biri olduğumdan bolca cihaza sahip olmak istiyorum. ama tabi ülkemizdeki fiyat yüksekliğinden dolayı bunu imkanlar dahilinde yapabiliyoruz ancak. burada e-bay vb. leri devreye giriyor. daha önce e-bay dan falan birşey almadım. şimdi almak istiyorum. gümrük sınırı 75 euro olan cihazlar sanırım sorunsuz gelir. ben şimdi özellikle sormak istediğim şey telefon alsam bunun gelme şansı varmı. bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

kargoyla telefon getirmek yasak, hiçbir şekilde geçmez gümrükten
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk4735
    : Amerıkaya gıdıp gelen tanıdıgınız varsa onunla alın.

quote:

Orijinalden alıntı: MBLK
    : Cep telefonu kesinlikle yasak ve gümrükten geçmez, alamazsınız.

quote:

Orijinalden alıntı: MerTurkizM
    : Evinize gelir. Gümrüğe takılırsa sizin gidip almanız gerekir.

quote:

Orijinalden alıntı: someone74
    : Satıcı ilanda hangi kargoyla yolladını yazar zaten , yazmayanlara mesajla sormakta fayda var. Ücretsiz olanlar %99 devlet kargosu oluyor ama anlaşmasına göre özel olan " fedex veya dhl" ilede yollayanlar var.

• Anlayan beri gelsin, önce postacıya verdik diyo sonra yeni cihete kayıt? diyo, nerde yani benim posta şimdi :)
    1.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    08/01/2013 13:35:05
    2.
    DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - ISTANBUL-AND MALTEPE POSTA DAĞITIM
    09/01/2013 08:41:02
    3.
    YENi CiHETE KAYIT(new to distribution area register) C(348574000),S(535),09/01/2013 - ISTANBUL-AND MALTEPE POSTA DAĞITIM
    09/01/2013 10:55:38

Edit: Beklemedim postacıyı, gittim kendim aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalsit -- 9 Ocak 2013; 12:14:53 >
  • ebaydan bıçak almak mümkünmü? gümrük açısından sıkıntı doğarmı? bilen varsa yazarsa memnun olacağım. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vesselcaptain

ebaydan bıçak almak mümkünmü? gümrük açısından sıkıntı doğarmı? bilen varsa yazarsa memnun olacağım. teşekkürler.

Ben eskiden gümrükçüydüm. Neler geçiyor gümrükten şaşarsın. Ateşli silah dışında normalde 75Euro'yu geçmeyen ve yurda girmesi yasak olmayan her ürünü getirtebilirisiniz. Kanun böyle diyor ancak olay ürünün geldiği gümrüklü alanda (gerekirse) kontrolü yapacakgümrük memurunun insiyatifine kalıyor iş. Kanaatimce paladan büyük olmayan ve hediyelik statüsü taşıyabilecek bıçaklarda sorun olmaz. Olsaydı isveç çakılarını dahi getirtmek zor olurdu.
  • Arkadaslar bende ebay dan tablet alcam nexus 7 sizce sorun olurmu 160$ fln ebayda zatn wifi modelini alicam o yuzden gumruge takilmaz diye dusunuyorum haksizmiyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.