Şimdi Ara

eBay dan alışveriş nasıl yapılır ?( ilk kez yapacaklar için) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
685
Cevap
75
Favori
341.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ancak özellikle parfümcülerin bastırmasıyla 75 Euro'ya düşürdüler. Gerçi artık parfümde getirilemiyor bildiğim kadarıyla ama sınır 75 Euro
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baba Zaman

Eskiden 150 Euro'ydu.
    Ancak özellikle parfümcülerin bastırmasıyla 75 Euro'ya düşürdüler. Gerçi artık parfümde getirilemiyor bildiğim kadarıyla ama sınır 75 Euro

nerden ögrenebiliriz tam olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: boun_sultans

quote:

Eskiden 150 Euro'ydu.

Sınır 75 €

http://www.verginet.net/dtt/5/2011_2087_2009_15481.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: hozburun

quote:

quote:

Eskiden 150 Euro'ydu.

Sınır 75 €

300 tlye yakın bedeli olaan bir şey getirtmişti arkadaş o nasıl oluyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eskiden 150 Euro'ydu.

Sınır 75 €

300 tlye yakın bedeli olaan bir şey getirtmişti arkadaş o nasıl oluyor

Gümrükteki çalışanların kafasına göre davranmaları sebebiyle olabilir tabiki. Bazen 1000 liralık üründe sorunsuz geçer.

Bir diğer önemli durum ürünü yollayan kişinin kargo üzerine yazdıklarıdır. İkinci el , hediye , ve ucuz fatura bedeli gösterimi. Tabi tüm bunlara rağmen geçmedimi geçmez.

• Şöyle oluyor, kendimden örnek vereyim: yurtdışından saat alıyorum çoğunlukla ebay veya başka siteler, satın almauyı gerçekleştirmeden önce satıcı ile iritbata geçip faturada" gift " yani hediye yazmasını ve örneğin 80-85 USD civarında fatura etmesini istiyorum, kargo firması olarak kesinlike Fedex, DHL, UPS vs kullanmayan satıcılardan alışveriş yapıyorum zira bunlarda 20 USD de yazsan gümrüğe takılma riski daha yüksek ve akabinde bir ton ilave ardiye vs masraf çıkıyor. Kargo için kayıtlı hava yolu postası "registered air mail " seçeneğini istiyorum.Bu şekilde 4 - 5 kez ayrı zamanlarda ayrı satıcılardan/ ülkelerden değeri 500TL ve üzeri saat almışlığım ve gümrüğe takılmadan elime ulaşmışlığı var. Elbette bu yazdıklarım garanti değil her zaman her şekilde takılabilir ama riski azaltma yolları bunlar ...
  • quote:

Şöyle oluyor, kendimden örnek vereyim: yurtdışından saat alıyorum çoğunlukla ebay veya başka siteler, satın almauyı gerçekleştirmeden önce satıcı ile iritbata geçip faturada" gift " yani hediye yazmasını ve örneğin 80-85 USD civarında fatura etmesini istiyorum, kargo firması olarak kesinlike Fedex, DHL, UPS vs kullanmayan satıcılardan alışveriş yapıyorum zira bunlarda 20 USD de yazsan gümrüğe takılma riski daha yüksek ve akabinde bir ton ilave ardiye vs masraf çıkıyor. Kargo için kayıtlı hava yolu postası "registered air mail " seçeneğini istiyorum.Bu şekilde 4 - 5 kez ayrı zamanlarda ayrı satıcılardan/ ülkelerden değeri 500TL ve üzeri saat almışlığım ve gümrüğe takılmadan elime ulaşmışlığı var. Elbette bu yazdıklarım garanti değil her zaman her şekilde takılabilir ama riski azaltma yolları bunlar ...

hocam registered air mail dediğinizin express mail den farkı nedir acaba? express gelince takılma ihtimali daha mı yüksek acaba?

bu arada şuna kesinlikle katılıyorum özel kargo firmaları mümkün mertebe gümrüğe malı takıyorlar. hele ki konu bir saat olunca hiç bir şekilde acımıyorlar.

saygılar...

• Arkadaşlar bir ara ortalarda yılda 5 defadan fazla aynı kişi gönderi getirirse gümrüğe takılır diye bir şey vardı. Hala geçerli mi acaba o? 5 defadan fazla getirdiğimiz tespit edilirse gümrüğe mi takılıyor ?

teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

quote:

Şöyle oluyor, kendimden örnek vereyim: yurtdışından saat alıyorum çoğunlukla ebay veya başka siteler, satın almauyı gerçekleştirmeden önce satıcı ile iritbata geçip faturada" gift " yani hediye yazmasını ve örneğin 80-85 USD civarında fatura etmesini istiyorum, kargo firması olarak kesinlike Fedex, DHL, UPS vs kullanmayan satıcılardan alışveriş yapıyorum zira bunlarda 20 USD de yazsan gümrüğe takılma riski daha yüksek ve akabinde bir ton ilave ardiye vs masraf çıkıyor. Kargo için kayıtlı hava yolu postası "registered air mail " seçeneğini istiyorum.Bu şekilde 4 - 5 kez ayrı zamanlarda ayrı satıcılardan/ ülkelerden değeri 500TL ve üzeri saat almışlığım ve gümrüğe takılmadan elime ulaşmışlığı var. Elbette bu yazdıklarım garanti değil her zaman her şekilde takılabilir ama riski azaltma yolları bunlar ...

hocam registered air mail dediğinizin express mail den farkı nedir acaba? express gelince takılma ihtimali daha mı yüksek acaba?

bu arada şuna kesinlikle katılıyorum özel kargo firmaları mümkün mertebe gümrüğe malı takıyorlar. hele ki konu bir saat olunca hiç bir şekilde acımıyorlar.

saygılar...

Farkı yok express amerıkaya özgü devlet kargosu o da bu nedenle gumruge takılsa bıle sadece %20 ile ürünü alabılırsınız. Express devlet kargosunun en hızlı olanı zaten bu nedenle en pahalı olanıdır. Takılma ihtimali Özel kargolara göre daha az fırst class seçenegine göre daha fazladır. Çünkü kayıtlıdır. First class kayıtsızdır çalınma kaybolma ihtimali vardır bu nedenle çünkü takibi yapılmamaktadır türkiye içinde.

Diğer sorunuzun cevabı 5 adet sınırı vardı ama ilk 5 kargonuz takılmadan gelicek sonraki 6. kargonuz kaç lira olursa olsun gumruge takılcak diye birşey yoktur , çok tereddüt ederseniz aileden birinin adını soyadını verin nasılsa eve gelen kargo görevlisi kimlik sormadan teslim ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

quote:

saygılar...

Farkı yok express amerıkaya özgü devlet kargosu o da bu nedenle gumruge takılsa bıle sadece %20 ile ürünü alabılırsınız. Express devlet kargosunun en hızlı olanı zaten bu nedenle en pahalı olanıdır. Takılma ihtimali Özel kargolara göre daha az fırst class seçenegine göre daha fazladır. Çünkü kayıtlıdır. First class kayıtsızdır çalınma kaybolma ihtimali vardır bu nedenle çünkü takibi yapılmamaktadır türkiye içinde.

Diğer sorunuzun cevabı 5 adet sınırı vardı ama ilk 5 kargonuz takılmadan gelicek sonraki 6. kargonuz kaç lira olursa olsun gumruge takılcak diye birşey yoktur , çok tereddüt ederseniz aileden birinin adını soyadını verin nasılsa eve gelen kargo görevlisi kimlik sormadan teslim ediyor.

hocam ben amazondan ayakkabı almayı istiyorum 43$. acaba amazon hangi kargo şirketini kullanıyor biliyor musunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bberkann

hocam ben amazondan ayakkabı almayı istiyorum 43$. acaba amazon hangi kargo şirketini kullanıyor biliyor musunuz ?

Amazon kendı sıtesı olarak turkıyeye urun gondermıyor , sadece amazon içindeki satıcılarla irtibata geçip türkiyeye yollamasını isteyebilirsiniz onlarada devlet kargosu ile almak istediğinizi söylersiniz.

can be shipped to the following countries:

Australia, Austria, Bahrain, Belgium, Brazil, Bulgaria, Canada, Chile, China, Colombia, Costa Rica, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Egypt, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, India, Indonesia, Ireland, Israel, Italy, Japan, Jordan, Kuwait, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malaysia, Malta, Mexico, Monaco, Netherlands, New Zealand, Norway, Oman, Panama, Peru, Philippines, Portugal, Poland, Qatar, Romania, Saudi Arabia, Singapore, Slovakia, Slovenia, South Africa, South Korea, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Thailand, United Arab Emirates, United Kingdom, Uruguay, Venezuela

• quote:

quote:

Amazon kendı sıtesı olarak turkıyeye urun gondermıyor , sadece amazon içindeki satıcılarla irtibata geçip türkiyeye yollamasını isteyebilirsiniz onlarada devlet kargosu ile almak istediğinizi söylersiniz.

can be shipped to the following countries:

Australia, Austria, Bahrain, Belgium, Brazil, Bulgaria, Canada, Chile, China, Colombia, Costa Rica, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Egypt, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, India, Indonesia, Ireland, Israel, Italy, Japan, Jordan, Kuwait, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malaysia, Malta, Mexico, Monaco, Netherlands, New Zealand, Norway, Oman, Panama, Peru, Philippines, Portugal, Poland, Qatar, Romania, Saudi Arabia, Singapore, Slovakia, Slovenia, South Africa, South Korea, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Thailand, United Arab Emirates, United Kingdom, Uruguay, Venezuela

vallahi hocam şimdi almak istediğim ayakkabıyı satın alma seceneğine kadar ilerleyebiliyorum.
    eskiden başka bir ürün almak istiyordum , adres kısmını onaylamaya geldiğimde "bulunduğunuz bölgeye ürünü gönderemiyoruz diyordu"
    bu sefer böyle bi hata almadım. vallahi kafam karıştı

• quote:

vallahi hocam şimdi almak istediğim ayakkabıyı satın alma seceneğine kadar ilerleyebiliyorum.
    eskiden başka bir ürün almak istiyordum , adres kısmını onaylamaya geldiğimde "bulunduğunuz bölgeye ürünü gönderemiyoruz diyordu"

İstersen dene şansını dostum bakarsın yollarlar , belkide bazı ürünlerde yolluyorlar bazılarında yollamıyorlardır ürüne göre değişiklik olabilir.

Bu arada amazondanmı alıyorsun yoksa amazondakı satıcılardan bırındenmi ? Linki atabilirsen bende merak ettim :)
  • quote:

quote:

İstersen dene şansını dostum bakarsın yollarlar , belkide bazı ürünlerde yolluyorlar bazılarında yollamıyorlardır ürüne göre değişiklik olabilir.

Bu arada amazondanmı alıyorsun yoksa amazondakı satıcılardan bırındenmi ? Linki atabilirsen bende merak ettim :)

amazon tarafından satılıyor hocam. öyle yazmışlar.
    buyur bu da link
    http://www.amazon.com/Tommy-Hilfiger-Elvi-Sneaker-Black/dp/B007W1QPXQ/ref=sr_1_2?s=shoes&ie=UTF8&qid=1352053444&sr=1-2&keywords=tommy+hilfiger

• quote:

quote:

quote:

amazon tarafından satılıyor hocam. öyle yazmışlar.
    buyur bu da link
    http://www.amazon.com/Tommy-Hilfiger-Elvi-Sneaker-Black/dp/B007W1QPXQ/ref=sr_1_2?s=shoes&ie=UTF8&qid=1352053444&sr=1-2&keywords=tommy+hilfiger

Alıntıları Göster
    Valla bu amazon işi kafamı karıştırdı. ebayden almaya devam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictator -- 4 Kasım 2012; 21:04:51 >

• nasıl karıştırdı hocam ? korkutma beni
  • quote:

nasıl karıştırdı hocam ? korkutma beni

yok kötü anlamda değil hangisini yolluyor yollamıyor olayına karıştı kafam , hem türkiye yok hemde yolluyorlar bazı ürünleri
  • Arkadaşlar merhaba şimdi şöyle bir durum var beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

Yurtdışından aldığım bazı ürünler gümrüğe giderken bazıları gitmiyor ne iş anlamadım gerçekten. Amerika'dan aldığım saat gümrüğe girip çıkarken hong kong ve singapur'dan aldıklarım direkt torbaya eklenip satıcıya veriliyor ne iş bilmiyorum. Bakıyorum durumuna gümrüğe ne zaman girdiği ne zaman çıktığı ayrıntılı olarak yazılmış Amerika'dan gelen kargoda. Ama diğerlerinde böyle bir şey yok.

Yorumlarınızı alabilir miyim?

Bu Amerika'dan gelen :

1.
    Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM)
    18/10/2012 17:01:21
    2.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM)
    20/10/2012 10:11:08
    3.
    Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - ANKARA(ANKARA P.İ.M.)
    23/10/2012 09:01:04
    4.
    Gümrükten Çıktı - ANKARA(ANKARA P.İ.M.)
    23/10/2012 11:17:16
    5.
    Torbaya Eklendi - ANKARA(ANKARA P.İ.M.)
    23/10/2012 12:34:44
    6.
    Dağıtıcıya Verildi - ANKARA(ANKARA KARGO DAĞITIM)
    24/10/2012 08:30:44
    7.
    Teslim Edildi - ANKARA(ANKARA KARGO DAĞITIM)
    24/10/2012 14:26:39

Bu Hong Kong'dan :

1.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    15/10/2012 11:29:09
    2.
    16/10/2012 16:04:34
    3.
    DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - ANKARA YENİMAHALLE DAĞ.VE TOP.(L)
    18/10/2012 09:57:10
    4.
    MUHATABA BiZZAT TESLiM(Delivered to the addressee personally) 22/10/2012 - ANKARA YENİMAHALLE DAĞ.VE TOP.(L)
    22/10/2012 13:33:29

Bu da Singapur :

1.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    01/11/2012 12:01:20
    2.
    03/11/2012 09:23:56
    3.
    DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - ANKARA YENİMAHALLE DAĞ.VE TOP.(L)
    05/11/2012 08:14:15

• Amerikadan gelen ürünlere daha çok dikkat ediyorlardır bu nedenle gümrüğe giriyorlardır diye tahmin ediyorum.
  • Arkadaşlar, kısmet olursa ilk kez yurtdışından bir ürün alacağım. Bilgisi olan arkadaşlara sormak istediğim, ürünü ebay üzerinden almayacağım zaten Paypal'a da üye değilim. Direkt sanal kredi kartı ile alım yapacağım.
    Şimdi diyelim ki, ürün bedeli kadar olan miktarı türk lirası olarak sanal karta aktardım. Siparişi verdikten sonra, satıcı ürün bedelini dolar olarak tahsil edecek. Bu işlem nasıl oluyor? Bankadan parayı çektiği andaki bankanın dolar satış kuru üzerinden mi hesaplama yapılıyor? Bu çevirme işini banka mı, satıcı mı yapıyor? Bütün bankalar aynı yolu mu izliyor bilmiyorum ama iş bankası ile çalışan varsa bire bir öğrenmiş olurum. Bugün bir banka çalışanına sordum; bilemedi ve beni telefona yönlendirdi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.