Şimdi Ara

EA patronu: 'Gelecekte konsollar tarih olabilir' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
1
Favori
3.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube'da 144p ile gezdiğimiz güzel ülkemizde stream ile oyun oynamak nasıl olacak acaba. Böyle bir şey olursa son çıkan konsol hangisi olursa onunla idare ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schiffsführer

Oyunların sunucularda depolanması, kullanıcıların ise oyunu sunucu üzerinden oynamasından bahsedilmiş. Zaten bu teknolojiye erişildiğinde şu an topladığımız high-end PC'lere de gerek kalmayacak. Tabi oyun için konuşuyorum.

Bence şu anda da hiç mantıklı değil konsol sahibi olmak. Fiyat o grafik kalitesini sunan bir donanım için oldukça yüksek. Ayrıca konsolcuların dediği gibi "PC'de sürekli donanım güncellemek gerekiyor" sözünün akla yatan yanı yok. Örnek veriyorum 2011 yılında Intel 2500K'lı sistem toplayan bir insan şu an o işlemciye O.C. yapıp 980 Ti bile taksa, muhtemelen Playstation 5 çıktığında bile daha iyi grafiklere ve daha yüksek kare sayısıyla oynayacaktır.

980 ti upgrade den sayılmıyor yani, birde bile demiş o kartın fiyatı ne kadardı konsolları savunmak için söylemiyorum 3 bin liralık ek masrafı güncellemeden saymadığın ilginç geldi de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 8 Mayıs 2016; 15:10:45 >

• Bişey olmaz kibrit kutusunun içinde bir çip verirler üzerinde de senin avatar olur nereye takarsan tak çalışır derler al sana xbox.

• İki tarafın fanboyları da "Pleysteyşın kraldır" "Konsollar oyun sektörüne yön verecek" gibi şeyler söylemiş. Biriniz de bu adam gibi neden böyle düşündüğünü yazsa keşke.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doom II

quote:

Oyunların sunucularda depolanması, kullanıcıların ise oyunu sunucu üzerinden oynamasından bahsedilmiş. Zaten bu teknolojiye erişildiğinde şu an topladığımız high-end PC'lere de gerek kalmayacak. Tabi oyun için konuşuyorum.

Bence şu anda da hiç mantıklı değil konsol sahibi olmak. Fiyat o grafik kalitesini sunan bir donanım için oldukça yüksek. Ayrıca konsolcuların dediği gibi "PC'de sürekli donanım güncellemek gerekiyor" sözünün akla yatan yanı yok. Örnek veriyorum 2011 yılında Intel 2500K'lı sistem toplayan bir insan şu an o işlemciye O.C. yapıp 980 Ti bile taksa, muhtemelen Playstation 5 çıktığında bile daha iyi grafiklere ve daha yüksek kare sayısıyla oynayacaktır.

980 ti upgrade den sayılmıyor yani, birde bile demiş o kartın fiyatı ne kadardı konsolları savunmak için söylemiyorum 3 bin liralık ek masrafı güncellemeden saymadığın ilginç geldi de.

dotum 980ti gibi bir ekran kartı alıyorsan ortalama 2000-2500 tl zaten seni en az 3 yıl ultra ayarda yüksek fps de 100-150 fps gibi oyun oynatıyor ki bu kadar kaliteli oyun oynamak için 3 yılda bir 1500 tl ektradan uprage parası vermek çok değil bence zaten bu gidişle 3 yılda bir konsol yeniletecekler,ki konsollar 30 fps aa olmadan ve pc den düşük grafikte oyun oynatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdevil35 -- 8 Mayıs 2016; 15:39:17 >

• darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Pc sektörünü bilmesek yedirteceksiniz ha,3 yıl sonra soketleri değiştirip gösterirler adama upgradeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bozkırın Tezenesi

Pc sektörünü bilmesek yedirteceksiniz ha,3 yıl sonra soketleri değiştirip gösterirler adama upgradeyi.

İşte bir cahil yorumu daha sen önce neyin ne olduğunu öğren ekran kartı soketleri 10 yıldır aynı hade şimdi uza burdan.
  • darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Asıl sen uza burdan 144 hz,x16 değilde x32 yaparlar o kartların performansını yine tam verdirmezler.Darboğaz ettirir sana yine kullandırtmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 8 Mayıs 2016; 15:52:39 >
  • quote:

Asıl sen uza burdan 144 hz,x16 değilde x32 yaparlar o kartların performansını yine tam verdirmezler.Darboğaz ettirir sana yine kullandırtmazlar.

Hiç bir şey bilmiyorsun sen söylediğin lafı sana yedirttim kapak oldu sana şimdi varsayımlarla konuşursun 10 yıldır 4*8*16 hiç değişmedi bilip bilmeden konuşma

belkide 10 yıldan fazla olmuştur ayrıca 32 yapsalar dahi birşey değişmez x16 demek şuan 4 tane 980 ti ekran kartını veri yolu ile beslemek demek anladınmı adamlar 3

yılda bir konsol çıkaracaklar sen git ona yan birde pc yi öğrenmeden gelip burda sanki bir şey biliyormuş gibi yazma.
  • quote:

Pc sektorunu bilmeden once, bu sektorde en cok kullanilan kelimelerden biri olan "upgrade" kelimesinin okunusunu ogren. O yazdigin "upgradeyi" kelimesini yerim len senin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aligur16 -- 8 Mayıs 2016; 16:07:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Hiç bir şey bilmiyorsun sen söylediğin lafı sana yedirttim kapak oldu sana şimdi varsayımlarla konuşursun 10 yıldır 4*8*16 hiç değişmedi bilip bilmeden konuşma

belkide 10 yıldan fazla olmuştur ayrıca 32 yapsalar dahi birşey değişmez x16 demek şuan 4 tane 980 ti ekran kartını veri yolu ile beslemek demek anladınmı adamlar 3

yılda bir konsol çıkaracaklar sen git ona yan birde pc yi öğrenmeden gelip burda sanki bir şey biliyormuş gibi yazma.

Bak 144 hz,Daha 2 gün önce bir gecede 900lü kartlar nasıl çöp edilir gösterdiler size.Zamanında çok uğraştım bu işlerle merak etme neyin ne olduğunu biliyorum.
    Bu işlerin tamamen para tuzağı ve zaman kaybı olduğu için konsoldayım.Ps4 neo çıkmasına yanmıyorum çıkınca alacağım.
    30 yaşını geçmişsin yedirttim oturttum lu laflarla bir yere varamazsın.Şu an ps bölümünde troll olarak görülüyorsun zaten.

• aligur16 kullanıcısına yanıt
    Dikkat etde o kelimeyi sana yedirtmesinler veled.
  • quote:

Kurdugun cumlelerde once baglac olan "de" yi ayir, bak kac yasina gelmissin yakismiyor ki sana. Hadi ayiramiyorsun, bari sertlesme kuralina uyup "ette" olarak yaz. Neyse ben senin icin upgrade'i tamamlanmis halini yazayim:

"Dikkat et de o kelimeyi sana yedirtmesinler veled"

• quote:

Orijinalden alıntı: aligur16

quote:

Kurdugun cumlelerde once baglac olan "de" yi ayir, bak kac yasina gelmissin yakismiyor ki sana. Hadi ayiramiyorsun, bari sertlesme kuralina uyup "ette" olarak yaz. Neyse ben senin icin upgrade'i tamamlanmis halini yazayim:

Ygs ye mi hazırlanıyorsun veled?
    Blok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 8 Mayıs 2016; 16:14:02 >
  • quote:

quote:

quote:

Ygs ye mi hazırlanıyorsun veled?
    Blok.

25 yasimdayim ve Turkce'yi bilincli kullaniyorum sadece. Sen "upgradeyi" tamamladin mi?

Bak buyuyunce mail falan atacan. Is arkadaslarin dalga gecerler. Bu yasina gelmis hala baglac olan "de" yi ayiramiyor falan diye. Haberin olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aligur16 -- 8 Mayıs 2016; 16:16:13 >

• iş oraya doğru gidiyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doom II

quote:

Tabi ki o da bir güncelleme fakat ornegimin basinda 2011 yilinda sistemin toplandığını varsaydim ve 5 yilin sonunda boyle bir guncellemeyle yalnizca donemin kosullarina adepte olmayi degil çok iyi grafik kalitesi ve kare sayisi alinabilecegini vurgulamak istedim.

• quote:

quote:

Pc sektorunu bilmeden once, bu sektorde en cok kullanilan kelimelerden biri olan "upgrade" kelimesinin okunusunu ogren. O yazdigin "upgradeyi" kelimesini yerim len senin :)

Tartismanizda kim hakli kim haksiz bilemem ama kisisel olarak gorusumu belirtmek istedim ilkokuldan beri ingilzice egitimi aliyorum suanda universitede ingilizce muhendislik okuyorum ve hatri sayilir seviyede ingilizcemin iyi oldugumu dusunuyorum telaffuzumda iyidir ama cogu zaman yazarken ben de yabanci kelimere turkce ekler getirirken turkce okunusu uzerinden getirebiliyorum bunun okunusu bilmemekle bi alakasi oldugunu dusunmuyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Bak 144 hz,Daha 2 gün önce bir gecede 900lü kartlar nasıl çöp edilir gösterdiler size.Zamanında çok uğraştım bu işlerle merak etme neyin ne olduğunu biliyorum.
    Bu işlerin tamamen para tuzağı ve zaman kaybı olduğu için konsoldayım.Ps4 neo çıkmasına yanmıyorum çıkınca alacağım.
    30 yaşını geçmişsin yedirttim oturttum lu laflarla bir yere varamazsın.Şu an ps bölümünde troll olarak görülüyorsun zaten.

900 serisi 2014 eylül ayında çıktı yani nereyse 2 yıl oldu ve şuan ps 4 te 30 fps olan oyunları pc de ultrada 970 ve üzeri kartlarla 60 ile 144 fps arasını oyanyabiliyorsun

zaten kartlar konsolun 3-4 katı gücünde istemeyen gidip yeni kart almaz var olan kartla en az 2 yıl daha konsollardan çok daha iyi şekilde oyun oynarki zaten konsollar

değişecek.Gelelim konsol kısmına kendine yediremeyenlere verdiğim cevaplar onlar hepside doğru bana 1 tane mesajımı gösterki yalnış olsun özür dileyecem burda ama

değil millet kendine yediremiyor baştada sen. Senin yaşın küçük ben konsolla ps 1 ile lise çağımda tanıştım, tekken 3 ile orada yorum yapan, veletler daha konsolun ne

olduğunu bilmeden ben konsol oynuyordum halada ps 4 ex oyunlarını oynuyorum hepsinide bitirdim pc de olmadığı için mecbur ama adamlar malesef o güzelim oyunları

30 fps gibi düşük fps ve aa olmadan oynattırıyor.Her zaman diyorum pc konsoldan çok daha üstün ve her zaman öyle kalıcak para yönünden de tabiki üstün sektör bu

ne kadar para o akdar köfte zaten durumu iyi olan, pc alıyor durumda olmayanlar konsol alıyor, merakı olan yanında konsolda alıyor ex oyunlar için,kim

ne kullanmak isterse onu kullanır kimse de karışamaz ama tutupta herşey ortada iken konsol sanki pc ile boy ölçüşebilir imajı yaratmakta aptallıktan ileriye gitmez ne

zaman boy ölçüşür tutup 1500-2000 dolara konsol yaparlar herşeyin en iyi donanımını kullanırlar ozaman ki zamanla gene pc uprage imkanı olduğu için gene geçer en

azından bu şekil rekabet olabilir.

• Bizdeki internet bağlantısıyla zor o işler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.