Şimdi Ara

ea ilk 150'deyim yardımcı olabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
19
Favori
3.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 20
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 20
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 6 saat 46 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 19
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • aemirri (20 mesaj) -Shepard- (3 mesaj) MaviolanYedigün (3 mesaj) nopervA (2 mesaj) Hekan (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (40 mesaj) Mobil (6 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
6 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • arkadaşlar merhaba. yks'de ilk 150'ye girerek boğaziçi işletmeye yerleştim. hedef ilk 10'du. karantina şu bu derken hayat başka bir yere evrildi. 4 kere tr geneli sınavlarında 4. olmuştum. töder, limit vs. şu an 1. sınıf öğrencisiyim hazırlığı atladım. 11. sınıfta sayısal olarak hazırlanırken 12. sınıfta eşit ağırlığa geçtim. sorularınız varsa yanıtlmaya çalışırım.

netleri aşağıya yazayım:

MAT 40/40

TR 37/40

SOS 18/20

FEN 17/20

AYT MAT 39/40

SOS1 36/40

• tyt sosyalde size bir taktik vereceğim. ama tutmayabilir ama bence tutar. tyt tarihte eğer karşınıza zor bir soru çıkarsa en kolay şıkkı işaretleyin. mesela bu sene lozan sorusu çıktı. orada sizden diğer anlaşmaları bilmenizi beklemiyorlar. sizden neyi bilmenizi beklediğini iyi bilin.

tyt coğrafya için konu anlatımlı sanırım final yayınları onu alıp çözdüm, kurs derslerini dinledim arada ama denemelerden çok rahat bir şekilde hallediliyor. din için tonguçun son tekrar videoları var kesinlikle izleyin. tarih için de el kitapları var okuyabilirsiniz. coğrafyada da özet olarak toparlanmış içerikler var. internete yazın karşınıza çıkar. onlara bakabilirsiniz.

unutmayın, ne kadar çok soru görürseniz o kadar yararlı olur. bol bol soru çözmeye odaklanın. ay tarihin burası bitmedi ay coğrafyanınburası bitmedi diye endişe etmeyin. sorulardan da öğrenebilirsiniz.

tyt'de konu eksiği diye bir durum yok. eğer 20 netteyseniz bu saatten sonra yapacağınız 1 tane soru bankasını hızla bitirip konuları anlayarak denemelere geçmeniz. tyt'deki en büyük problem süre sıkıntısı. bunu aşabilen yapıyor, soruları herkes yapabiliyor zaten. maksat o süreyi kontrol edebilmek.

ayt için de ocak ayının sonuna kadar konuları bitirmeyi hedefleyin. şubat ayının sonuna kadar soru bankası çözebilirsiniz. şubat ayından sonra denemelere yığılabilirsiniz. son ay zaten paso deneme çözün derim. kanal olarak benim izlediğim sürekli rehber matematik vardı. şu şekilde ilerlerdim, videoyu izlerdim.

1. adım 345 klasikleşmiş soruları çözerdim
    2. karekök mpsyi çözerdim.
    3. karekök soru bankasını çözerdim
    4. acili çözerdim
    5. orijinali çözerdim

benim bir konu üzerine çalışmam ve anlamam bu şekilde olurdu. derece istiyorsanız ve kendinize güveniyorsanız iddialı aşamalardır bunlar.

• hocam matematik için tavsiye verebilir misiniz hem ayt hem tyt için
  • Hocam tyt sosyal için ders ders nasıl çalışmalıyız, hangi kaynakları-kanalları kullanmalıyız?

Bu sorularıma cevap verir misiniz?

• lucilfer kullanıcısına yanıt

tyt'de konu eksiği diye bir durum yok. eğer 20 netteyseniz bu saatten sonra yapacağınız 1 tane soru bankasını hızla bitirip konuları anlayarak denemelere geçmeniz. tyt'deki en büyük problem süre sıkıntısı. bunu aşabilen yapıyor, soruları herkes yapabiliyor zaten. maksat o süreyi kontrol edebilmek.

ayt için de ocak ayının sonuna kadar konuları bitirmeyi hedefleyin. şubat ayının sonuna kadar soru bankası çözebilirsiniz. şubat ayından sonra denemelere yığılabilirsiniz. son ay zaten paso deneme çözün derim. kanal olarak benim izlediğim sürekli rehber matematik vardı. şu şekilde ilerlerdim, videoyu izlerdim.

1. adım 345 klasikleşmiş soruları çözerdim
    2. karekök mpsyi çözerdim.
    3. karekök soru bankasını çözerdim
    4. acili çözerdim
    5. orijinali çözerdim

benim bir konu üzerine çalışmam ve anlamam bu şekilde olurdu. derece istiyorsanız ve kendinize güveniyorsanız iddialı aşamalardır bunlar.

• Ham sıralama kaç

• aemirri a kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam,fen için ne yapmıştınız peki?eşit ağırlığım.
  • MaviolanYedigün kullanıcısına yanıt

tyt sosyalde size bir taktik vereceğim. ama tutmayabilir ama bence tutar. tyt tarihte eğer karşınıza zor bir soru çıkarsa en kolay şıkkı işaretleyin. mesela bu sene lozan sorusu çıktı. orada sizden diğer anlaşmaları bilmenizi beklemiyorlar. sizden neyi bilmenizi beklediğini iyi bilin.

tyt coğrafya için konu anlatımlı sanırım final yayınları onu alıp çözdüm, kurs derslerini dinledim arada ama denemelerden çok rahat bir şekilde hallediliyor. din için tonguçun son tekrar videoları var kesinlikle izleyin. tarih için de el kitapları var okuyabilirsiniz. coğrafyada da özet olarak toparlanmış içerikler var. internete yazın karşınıza çıkar. onlara bakabilirsiniz.

unutmayın, ne kadar çok soru görürseniz o kadar yararlı olur. bol bol soru çözmeye odaklanın. ay tarihin burası bitmedi ay coğrafyanınburası bitmedi diye endişe etmeyin. sorulardan da öğrenebilirsiniz.

• o da ilk 150

• aemirri a kullanıcısına yanıt
    Reis bounun hazırlığı atlayacak İngilizceyi+ ilk 150 nasil yaptin iyiymiş (sinavla benim işim bitti ama ingilizceyi merak ettim)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu zamanlarda netlerin nasıldi ?
  • Türkçe paragraf soruları için çok soru çözmek dışında önerebiliceğin bir şey var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hekan -- 9 Aralık 2020; 18:37:5 >
  • tebrikler hocam çok iyi bir sonuç elde etmişsiniz. Tyt Türkçe adına neler yaptınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TYT Türkçe(Dil bilgisi ve paragraf olarak)

AYT Fen

Bunları nasıl hallettiniz hocam?

• Tyt fen demek istediğin herhalde :D
  • yaz tatilinde çalıştım biraz. liseden gelen yatkınlık da mevcuttu.

• hocam öncelikle tebrik ederim.
    benim merak ettiğim tarihe ve geometriye nasıl çalıştığınız. kendim adına söyleyebilirim ki tarih dersinin aşırı uzun ve detaylı anlatımı, ezberciliği beni sıkıyor. bu açıdan tarih için önerebileceğiniz kaynak/kanal var mı? ve geometriyi gayet sevmeme rağmen sürekli ertelediğimi fark ettim, sınavda zor sorulmadığından netlerim genelde iyi geliyor geoda ama soru bankalarında zorlanabiliyorum ve sanırım çözmekten de kaçınıyorum. siz geometriyi nasıl hallettiniz?
  • Arkadaşlar sınav hakkında sorular sormuşlar. Ben de Boğaziçi iibf hakkında soru sormak istiyorum hocam. Fakülte içindeki üç bölümü nasıl tanımlarsınız? Benim obp iyi olmadığı için (78) işletmeyi kazanmam zor gerçekçi olursak. Ekonomi ve siyaset ikilisi daha çok ilgilendiriyor beni. Bu bölümler hakkında ne düşünüyorsunuz? Tanıdıklarınız var mı? Varsa ne söyleyebilirsiniz onların hakkında
  • Bu sene sayısaldan 12k yaparak yerleştim
    Bu sene 4 ay çalışıp Ea-SÖZ ilk 100 deneyeceğim nasıl çalışmalıyım nerden başlamalıyım ?

• Hocam sayısalım Ayt fen bitti ilk100 bursu için ea dan gireceğim Coğrafya için nereden çalışmalıyım sb çözmeyeceğini belirtmek isterim Sadece konu o yüzden yeterli olacağını düşündüğünüz kaynak tavsiye ederseniz sevinirim

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.