Şimdi Ara

EA 1k için ne yapılmalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lisede sayısal sınıfta okudum ve üniye hazırlanırken hep sayısaldan hazırlandım. şimdi üni okurken eadan hazırlanmak istiyorum ama çok bilgisizim nasıl bir yol haritası izlemeliyim sizce

• Ben olsam Ayt mat abanıp son 3 5ayda diger ea derslrine baslardim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ahmetfeyiz kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle düşünüyorum hocam ama daha önce hiç edebiyat çalışmadim beni zorlar mı acaba şuan da tyt mat çalışıyorum onu hızlıca bitirip ayt mata odaklanmayı planlıyorum.

• Horny Saint kullanıcısına yanıt
    Hocam edb hakkinda maalesef bilgim yok ama ayt fkba göre çok daha kolay olduğunu dusunmrkteyim bu sebeple edb son aylarda yapilacak ders gibi gozumde duruyor fakat eaci hocalarim daha doğru bilgilendirir seni

bu forum sayısalcı bunları dinleme ilk bin istiyısan sözelden 3 soru kaçırma şansın olsun max edebiyat ise sona bırakma ben olsam başlardım ben yılbaşı başlamıştım olmadı hem ayt mat hem edebiyat mezuna kaldım aynı hataları yapma

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mrvolcann kullanıcısına yanıt
    Hangi youtube kanalını önerirsiniz hocam edebiyat için

nesin sen 12 mi mezun mu

• mrvolcann kullanıcısına yanıt
    Mezun hocam şuan üniversitedeyim bu sene ilk defa eadan hazırlanıcam

kadir gümüş iyi heralde konu anlatımlı kitap alıp bol bol soru çöz sorulardan öğren

• Edebiyat zor değil çıkmışlara bak olayı kavra tüm yazarlara çalışma sadece çıkma ihtimali olanlara çalış. Edebiyatta soru bankası çözmesen de olur çok detay içeriyor çünkü.Mebin dağıttığı 3 adım ayt edebiyat kitabı iyidir onun pdfsini bul çöz. Edebiyatta denemelerden ilerlenilebilir. Tarih içinse ders kitaplarını not çıkara çıkara taraman iyi olur. Ders kitaplarından soru soruyorlar çünkü. Ayt matını iyi tutarsan ve sözel dersleri hafife almazsan olmayacak iş değil.

• Neden ea dan tekrar hazırlanıyorsun hocam şu an üni-bölüm ne ve hedef nere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aleksey Ivanovich -- 22 Eylül 2022; 12:55:7 >
  • Aleksey Ivanovich kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam, ben 2021de saydan 160k yaptım aynı sınavda ea sıralamam 60k geldi iktisata ilgim vardı burs veren ve hazırlık eğitim iyi olan bir vakıf ünisine girdim ama okulun siyasetle ilişkisi içerisindeki ortam ve konumu benim için çok sıkıntı bu sene marmara üniye yatay başvurusu yaptım taban puanım tuttuğu halde reddedildi kontenjan nasıl doldu anlamadım. bu sebeplerden dolayı iş başa düştü mecbur hazırlanmam gerekiyor. itü ekonomiyi istiyorum ilk hedefim ama marmara veya istanbul üni gelse bile giderim yani bu yaşadıklarımdan şunu anladım para kesinlikle mutluluk getirmiyor ve para odaklı bir iş yapılmamalı.

Nasıl oluyor ya puanın tuttuğu halde nasıl reddedildi ek madde-1 için başvurmuştun öyle değil mi?
    Çok ilginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aleksey Ivanovich -- 28 Eylül 2022; 8:54:23 >

hocam siteyi tekrar kontrol ettim güncellemişler ve sonuçları paylaşmışlar toplam 21 kişilik kontenjan açılıyor (yökün mevzuatı %30) 25 kişilik başvuru olmuş. 5kdaki adamın bile başvurusu var. ama bu 21 kişi kayıt yaptırmamış yedek kontenjan açılsaydı keşke

Evet yedek olmaması çok saçma olmuş ayrıca benim bildiğim baktığım ünilerde genelde 2 3 kişi falan başvururdu yökatlasa bakınca da öyle görünüyor bu sene niye öyle olmuş ki

hocam yök atlasta sadece kayıt yaptıranlar gözüküyor 3 kişi kayıt yaptırmış zaten diğer 18 kişi benim hayatımı kaydırdı :) vakıf ünilere gelen zamlardan dolayı ve yaşam giderlerlerin artmasıyla alakalı olabilir hocam başvuru sayısının artması

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.