Şimdi Ara

E90 kasa 316 lar gitmiyor yürümüyor diyorlar (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
0
Favori
21.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • e90 kasa 316 düşünüyordum ama sanırım vazgeçiyor gibiyim
  • Vazgec...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3.16 lar yürümüyordu zaten bugüne kadar kasa ağırdı.
  • Dis gorunus var arabada sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kadar vasat değil bence ha bir 1.6 fsi golf fln plaka okutabilir gerçekten ama BMW nin verdiği zevki vermiyor bana
    Arkadan itişin zevki ayrı.
    İki aracıda sürdüm öyle yorum yapıyorum.
    BMW E90 3.16İ Sahibiyiz.
  • benimde e90 3.16i almak gibi bir düşüncem var.ben prince marka lpg taktırıp yakıt olayıyla başa çıkarım diye planlıyorum ama kafamda ki soru işaretleri 2-3 senelik temiz bir 3.16i alsam ve bunu temiz kullansam beni 7-8 sene götürür mü acaba.birde yakıt dışında yıllık masrafları nedir bu araçların..bilgisi olan arkadaş bunlarla ilgili cevap yazarsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanBMW

benimde e90 3.16i almak gibi bir düşüncem var.ben prince marka lpg taktırıp yakıt olayıyla başa çıkarım diye planlıyorum ama kafamda ki soru işaretleri 2-3 senelik temiz bir 3.16i alsam ve bunu temiz kullansam beni 7-8 sene götürür mü acaba.birde yakıt dışında yıllık masrafları nedir bu araçların..bilgisi olan arkadaş bunlarla ilgili cevap yazarsa sevinirim

lpg ile ne kadar yakıyor acaba
  • gayet iyi gidiyor
  • Bende 2011 e90 3.16i var. Aile arabası olarak kullanıyorum açıkçası bu hali ile bile çok zayıf kalıyor. Hele ki arabada 4 kişi var ve bagajdada bir kaç parça eşya varsa rampada çok vasat, hızını ve dervrini buldurunca düzde fena değil.
    Daha önce e36 kasa 3,16i vardı bundan daha iyi olduğunu söylyebilirim oda ağırlıkttan dolayı sanırım biri 1200 kg diğer 1450 kg.
    Evet motoru kasaya ve bmw markasına göre güçsüz ama sürüş keyfine diyecek yok, virajlarda kendinizi güvende hissediyorsunuz, rayda gider gibi virajda gidiyor. Öyle uçup kaçmam, yanında durduğum arabadan gaza gelip basmam diyorsanız binilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 19 Temmuz 2014; 7:13:01 >
  • Bugün nette gezinirken http://www.eliftuning.com/Bmw-3-serisi-Pedal-Chip-Hizli-Kalkis-Sistemi_71177.html#0 böyle bir ürün gördüm listede e90 3.16i de var. Bilgisi olan varmı acaba ?
  • A380 kullanıcısına yanıt
    bayaha geç oldu ama cevap vereyim e36 316i kullanmışlığım var arac 0-100km normal çıkıyor 100-200km normalin altında çok yavaş ancak abartılacak kadarda kötü bir motou yok 316i lerde 316i motorunu kötüleyenler haklı olabilir hız ve kalkış seven arkadaşlar benim öyle bir hevesim felan yok aracım gayet güzeldi taki en son motor beyni bozulana kadar :) şuan akrabamda 316i e90 kasa var e36 dan BİRAZ DAHA İYİ. anlıyacağınız hızlı gitme öneminiz yoksa alınabilecek arabadır. manuel öneririm otomatikleri sıkıntılı oluyor
  • ben e90 kasa benzinli otomatik düsünüyorum 316i ler zaten otomatik değil ama 318i veya 320i lerden hangisini önerirsiniz
  • Son kasalar haric 1.6 otomatik vitesli bmwler aşırı benzin tüketir ve gitmez doğru
    Manuelinde öyle bir sorun yok
    Ama yolda gidip astra mastra ile kapisirken makas atmak gibi hedefleriniz varsa yorum yapamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkan1905

ben e90 kasa benzinli otomatik düsünüyorum 316i ler zaten otomatik değil ama 318i veya 320i lerden hangisini önerirsiniz

şu an e90lci 2010 model 3,16i kullanıyorum. 1 yıldır bende ama daha önce 4 farklı kasa bmw aracım olmuştu. sorularınızı cevaplamaya çalışırım. öncelikle 1600 cc atmosferik (turbosu olmayan) araç neyse bmw 3,16i de odur.Daha kötüsü değil. Fazlası ise konforlu,prestijli ve güvenli bir arabaya binmektir. Ha derseniz ki madem bmw aracım var ışıklardan kalkışta herkese toz yutturmam gerek o zaman daha yüksek beygir gücü olan serilerine bakacaksınız. Şahsen genelde hızlı kullanırım virajlara hızlı girerim hatta üzerinde 225/40r18 ve arkada 255/35r18 lastikler var, jant alırken araba kasılır gitmez iyice hantallaşır dediler hiç öyle olmadı. Bu 3,16 gitmez algısının sebebi insanlar alıştı bmw nin sürekli yüksek hacim ve yüksek devirde kendini bulan motorlarına. açıkcası ben de bu aracı alırken terddütlerim vardı ama bir civic bir focus kadar da gitmiyor olamaz dedim ve aldım gayet memnunum. yakıtı uzun yolda klima açık 110-120 sabit hızda 5,9 civarı şehir içinde 7-8 civarı çok sıkışık trafik veya agresif kullanımda 11-12 litre civarı yakıyor. Bir de şu var peugeot,renault,citroen gibi markaların reklamlarında 100 km de 4 litre yok efendim 3,8 litre gibi yanıltıcı sunumlarına inanan bizlere bmw nin rakamları korkunç gelse de zaten o markalarda iddia ettikleri değerleri asla tutturamıyor.
    uzun yolda astra 1,3 dizel kullandım çok sakin kullanmama rağmen 5,2 lt/100 km gösterdi.

• 2011 3.16i lci e90 kullanıcısı olarak...

bmw kullanım keyfi bahsi geçen diğer marka modeller ile kıyas kabul etmez..
    1.6 turbosuz araç ne ise bu aracında performansı odur. turbolu bir araç ile karşılastırma yapmak cok mantıksız.
    yeni kasalarda bu sorun zaten yok

Evet perf çok iyi değil. ama kesinlikle yeterli.. ayrıca kullanıcı durumu cok degiştiriyor.
    zaten perf aracı değil.. aile arabası..

motorun sesi muazzam... =))
  • E90 316 düz vites araç kullanıyorum. 116 hp ve araç anlık hızlanmalarda çok zayıf tabiki fakat yüksek devirlerde oldukça başarılı. Bu araçtan önce 1.4tsi 125 hp leon sahibiydim. Kıyaslama yapacak olursam leon kullanımda çok hareketli his veriyor fakat 4000 devirden sonra işi bitiyor. Ancak bmw 316 4000 devirden sonra aynı istikrarla sonuna kadar yürüyor. Sonuç olarak satmış olduğum leonla şuan kullanmakta olduğum araçları otobanda test ettik. 140 kmh den sonra bmw 316 hertürlü yakalıyor. Leon 220 kmh yi geçemiyor fakat bmw 6.vites 228 kmh de limitöre değil bende anlamadım daha devir 5800 de 230 dedirtmeden kesti. Tabiki bu denemeyi düz değil her iki aracıda rampa aşagı hızlandırdık. Düz yoldada her ikisi 210 gidiyor. Yakıt olarakta aynı yakıyorlar. Turbolu motorlar şehir içi anlık hızlanmalarda 316 atmosferikten dan çok daha iyi ama otobanda şehirler arası bdn pek bi fark görmedim. Yakıt tüketimi olarak 316 şehir içi 10 litre yakıyor. Çok sakin bile kulladığım oldu ama daha altına düşüremedim. Yarım saat teafikte gaza dokunma sakin git yol bilgisayarını resetle tüketimi 7 ye düşür sonra bir an gelsin şerit değiştir 30 saniye gazı diple hemen 9-10 litre oluyor. Çok fazla zorlasam 13 litreyi görür diye düşünüyorum. Şehirler arası tamamı otobanda 140 kmh yi geçmemek şartıyla 60 litre benzinle 780 kilometre yol yapmışlığımda oldu. Kullanıma dayalı bilgilerim bunlardır. Güzel ve prestijli bir araçtır ford reno opel seat vw gibi araçlarla ben konfor olarak bu aracı kıyaslamam bile sadece mercedesle aydiyle eş değer tutarım. Bu aracımdan önce seat vw audi ford ve mazda kullandım kalite konfor sessizlik olarak en iyisidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• E46 316i kullandım son derece yavaştı. Şu an E93 320i kullanıcısıyım. Bu bile gitmiyor.
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    Yoruma tamamen katılıyorum. İlave olarak başalngıçaki sesi güzel bir etki bırakıyor. 5000 dev./dakika'dan sorna canlanıyor motor.

Tam depo ile 725 km yaptım. 8.46 lt/100 km ile ortalama olarak 140-150 otoban İstanbul - Ankara yolu yaptım. Şehir içinde gezdim. Güncel veri böyle. Şehir içinde ise 9.2 lt./100 km verisi ile dolaşıyorum. Normal verileri olan bir motor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMC -- 14 Nisan 2016; 15:45:31 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.