Şimdi Ara

E39 Cd changer NO DISC hatası?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
3.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    E39 touring aracımın cd changer ı çalışıyor. Eject tuşuna basınca cd kartuşunu dışarı veriyor ama teypten mode a basıp cd ye geçmeye çalıştığımda NO DISC yazıyor ekranda.
    Sebebi ne olabilir?
    Saygılar..

• Cd okuyucusunu temizleyin düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

Cd okuyucusunu temizleyin düzelecektir.

umarım dediğiniz gibidir. Yarın açıp bakayım o zaman. teşekkür ederim.
  • tolsev kullanıcısına yanıt
    Düzeldi mi hocam :)
  • quote:

Düzeldi mi hocam :)

düzeldi çok şükür.. geç cevap verdiğim için kusura bakma.. Cd changer'ı açıp güzel bi temizlik yaptım. hareket eden mekanizmaları falan yağladım. Ayrıca radyoya bağlı olması gereken ufak bi soket boştaymış. Onu da taktım şuan çalışıyor sorunsuz. Ama hevesle yazdırdığım Cd'yi okumadı :) Orjinal cdlerde sorun yok ama kopyayı okumuyor.
    Cd nin formatın da bir sorun olabilir çünkü orjinal sonradan yazma ayırt etmiyor hepsini okuyor, birde bahsettiğim okuyucu gözü temizlemediyseniz yine bazı cd leri okur bazılarını okumaz. İnce bir tornavidanın ucuna pamuk sarıp kolonya ile ıslatıp temizlerseniz normale döner, tabii gözde arızalı olabilir.
  • quote:

Cd nin formatın da bir sorun olabilir çünkü orjinal sonradan yazma ayırt etmiyor hepsini okuyor, birde bahsettiğim okuyucu gözü temizlemediyseniz yine bazı cd leri okur bazılarını okumaz. İnce bir tornavidanın ucuna pamuk sarıp kolonya ile ıslatıp temizlerseniz normale döner, tabii gözde arızalı olabilir.

bikaç yerde okudum nero'dan ya da itunes'dan yazınca oluyormuş. Açıkçası o bahsettiğin okuyucu göze ulaşamadım. O kadar parçalamak sökmek istemedim cd changer'ı.
    Cd changer yerine takılan usb mp3 player'lar var.
    Daha olmadı böyle bir aparat kullanırım. Cd yaz yaz nereye kadar :)
    Bahsettiğim şeyi yapmak için cd changer i sökmenize gerek yok, kapağını açtığınızda zaten görünüyor.
    Yazma programiyla alakali değil sorun yüzde yüz okuycu gözde :) ayrıca takacağınız o cihazlardan net ses alamayacaksınız ve motor sesi verecek müzikle beraber, paranızı çöpe atmayın boş yere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allstar34 -- 24 Ocak 2015; 0:47:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bahsettiğim şeyi yapmak için cd changer i sökmenize gerek yok, kapağını açtığınızda zaten görünüyor.
    Yazma programiyla alakali değil sorun yüzde yüz okuycu gözde :) ayrıca takacağınız o cihazlardan net ses alamayacaksınız ve motor sesi verecek müzikle beraber, paranızı çöpe atmayın boş yere.

Valla bırak sökmeyi, arabadan söküp eve çıkarıp içini açtım ama yine de ulaşamadım göze. İllaki ulaşılır ama o kadar parçalamaya ben cesaret edemedim. Arabayla çok yol yapıyorum hergün. O yüzden müzik olayı önemli hale geldi artık. Teybin arkasından aux kablosu yaptım olmadı. Meğer kaset çalarlı teyplerde, teybin içinden lehim yapman gerekiyormuş. Cd changerda böyle nazlanınca aklım o cihazlara takıldı. Şimdi sende parazit yapar diosun, kafam karıştı valla
  • 528i marka aracımın cd cahgeri cd yi çekiyor fakat cd yok yazıyor. Bu temizlemeyi nasıl yapacaz. Yerinden söküp açmak gerekirmi. Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.