Şimdi Ara

E3 2017 ( Microsoft ) (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
456
Cevap
3
Favori
18.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The Last Beerbender kullanıcısına yanıt
    Çok güzel açıklamışsın, Phil abimiz olsa senin gibi anlatamaz, ama anlamadığım noktalar var;

*Yukarıda da sordum başka arkadaşa. Hepsi güzel, mikro transaction ile ufak ufak tırtıklayalım işine girdiler farz edelim. O zaman bu kadar güçlü konsola ne gerek var?
    *Tırtıklama işinin zirvesi PC ve konsolda Pay2Win MMO'lar ve MOBA'lar. Aklım almıyor, koskoca MS Pay2Win işine mi girecek? Oyun içi elbise, eşya satarak mı para kazanacak? Ayrıca bundan asıl parayı kazanan yapımcıları, MS komisyonun alır. Xbox'ın gelir kaynakları bunlar ile mi büyüyecek? Bunu mu demek istiyorsunuz? Ben mi yanlış anlıyorum?
    *Ms ve Sony donanımdan kar etmiyior, hepimiz biliyoruz. MS özelinde, sadece Live aboneliği ile götüremez bu işleri. Oyun satmak zorunda. Single veyahut multi fark etmez bir şekilde oyun satmak zorunda. 2500 TL konsol alıp ne oynayacağım bana onu söyleyin. Bu nasıl bir strateji? Eşşek gibi güçlü konsol var ama oyunlar... Yok. Ne oynayacağız MS? "Güzel güzel indie oyunlar var, multiplatform oyunları cam gibi 4K oynarsın mesela, ha birde Mincecraft var, 4K". Bu mudur? Popüler online oyunların 90% ı zaten multiplatform, ayrıca bu tür oyunların(FIFA,BF,CoD,OveWatch vb.) neresinden para kazanacak ben onu anlamadım. Oyunların tamamı multiplatform, sana özel değil. Yapımcısı başkası, dağıtıcı başkası.. Neden XoneX alayım ki? Birisi bana bunu izah etsin.

Bakın arkadaşlar, ikna olmak istiyorum ama olamıyorum. Fanboy falan da değilim, sadece büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Lütfen çıkarın pembe gözlüklerinizi. MS çuvallamıştır. Net.

• broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Steam,Psn,Xbox live hepsi oyun başına satıştan %30 komisyon alıyor.

Kutulu oyunlardan ise Microsoft ve Sony %20 komisyon alıyor.

Ayrıca Playstation,Xbox gibi markaların 3-4 milyon satan exclusive oyunlarla ayakta kaldığını sanmak saçmalık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    4K ya ne gerek vardı diyorsunda teknoloji ilerliyor firmalarda buna ayak uydurmaya çalışıyor 4k bir hedeftir günümüzde Microsoft Sony den önce ulaşmak için atak yaptı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heycanla bekledim izledim büyük hayal kırılığı yaşadım , xbox ın özel oyun konusunda vasat olduğunu biliyorduk ama bu kadar kötü olacağını tahmin edemedim , yeni bir konsol çıkarıyorsun bir kaç tane özel bomba oyun tanıtılmalıydı en azından , bugün ps şov yapacak resmen insanların dibi düşecek hala ps mi xboxmu tartışmaya gerek yok herşey ortada , sadece güçlü olmakla bitmiyor oyun da lazım , multiplatfrom oyunları birazcık daha net görücem diye 500 dolar niye vereyimki , o kadar takıntılı olsam pc ile şov yaparım , nintendo switch ps3 gücünde ama çıkışında öyle güzel bir oyunla çıktıki insan verdiği paranın karşılığını aldığını hissediyor , bu konsolu almak için bir sebebiniz oluyor , elde gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan birini oynamak , xbox da ne var biraz daha net görücem 2500 tl ye hiç ilgi çekici değil , iyiki playstation var ve bize güzel oyunlar getiriyor dil desteğini ve 2. el piyasasını saymıoyrum bile oyunları rahatlıkla takaslıyıp uygun fiyatlara oyun oynıyabiliyoruz

• Bgrn7 kullanıcısına yanıt
    3-4 milyon sadece Horizon sattı, satmaya da devam ediyor. Sony'nin exclusive oyunu 1 tane değil, umarım biliyorsundur. Ex oyunlar, konsol sattırmanın yanında firmaya dağıtımcısı da kendisi olduğu için elde ettiği karı katlama şansı veriyor. Dediğim gibi, bu sektörde asıl para oyun satışından kazanılıyor. Donanımdan kar etmek ancak 3-4 yıl sonra mümkün oluyor. üretim teknolojileri geliştiği zaman üretim maliyetleri düşünce ancak donanımdan kar edebiliyorlar. Bu başlangıç dönemlerinde firmalar oyunlardan kazandıkları ile ayakta duruyorlar. En çok parayı da ex oyunlardan kazanıyorlar, yukarıda bahsettiğim sebeplerden ötürü. Bu bilgi çok da gizli olmayan, herkesin bildiği bir bilgi. Ayrıca önünde taze örnek var.. XoneX gibi bir canavar 499 USD'a satılıyor, o donanımdan kar etmek istese MS bu fiyata mı satar? Neyin saçmalığından bahsediyorsun?
  • Yanlis konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 12 Haziran 2017; 16:43:40 >
  • Xbox tarafında oyun oynamayı daha çok seven biri olarak son yıllarda izlediğim en rezil sunumdu, 15-20 saniyelik daha oyunun ismini doğru düzgün göremeden geçen videoları koymuşlar arka arkaya sorsan oyun yağdırıyor, arkadaş iki kelime laf et konuşmaya değecek bişi tanıttığına inanıyorsan. unravel ı anlatan adamın heyecanı ne kadar etkilemişti bizi, oyun 3a olmasada değer verdiğini göster, not almayan adamın aklında 1 saat sonra hiç bişi kalmamıştır okadar amatör bir sunum olmuş.

Cihazda bir okadar güzel olmuş boyutları harika, anthem , metro , ac gibi oyunları 4k çalıştırabilecekse vaadettikleri gibi her oyun 4k da çalışır ,mutlaka alınacak ama bukadar kötü bir sunumla bu güzelim donanıma yazık edeceği düşünncesi ağır basmaya başladı bende de . En azından fable ve scalebound yapımını yeniden başlatsaydınız ...
  • İyi olduğu söylediğin, yormayayım o zaman kendimi :)
  • rambocuk kullanıcısına yanıt
    Evet, çok güzel örnek. Switch dediğin konsol donanım olarak iPad ayarında bile değil. Ama yanına "Zelda : Breath of the Wild" diye bir oyun çıkardılar, kimse konsolu konuşmadı bile. Stoklar tükendi. Konsol demek oyun demek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Evet, çok güzel örnek. Switch dediğin konsol donanım olarak iPad ayarında bile değil. Ama yanına "Zelda : Breath of the Wild" diye bir oyun çıkardılar, kimse konsolu konuşmadı bile. Stoklar tükendi. Konsol demek oyun demek.

Switch'in stoklari tükendi de tam bir palavra.Gel seni buradaki elektronik marketlere götüreyim,agzina kadar Switch ile dolu.
  • Fiyatı çok iyi sunduğu performansa göre, yalnız hiç xbox kullanmadım. Ps4 sahibi olarak almak sacma olur mu? Yoksa o parayı bilgisayarıma mı harcayayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstergo industries

Neslin başındayken ex ile övünen xboy arkadaşlarımız ex konusunda yokluğu görünce konsolun gücüne döndüler. Dead rising 3 forza 5 ile kendilerinden büyük ex savunucusu yoktu. Sony ex konusunda açılınca herkes ters yöne döndü. Aslında marifet hem gücü hem ex i bir arada vermek ama görüldüğü üzere ne one nede one x ile bunları beceremediler.

Şimdi ex savunanlar güç savunuyor, sonrada hani bize güç önemliydi diyorlar. Xbox kullanmak insanı yozlaştırıyor resmen. 2000 tl e konsol aldığınızı düşünün ve o konsolun ex oyunu olmasın.

Nasıl rezillik ama ? E3 Show da alkışlanmayı unutulan oyunlar, soytarıların bağırması, minecraft 4 k tanıtılması.

Bunların hepsi yokluktan kaynaklı. Herkes iyi konsol yada iyi oyun yapacak diye bir kaide Yok.

Sadece böyle bir çöp yaratmak büyük marifet ister. Bu adamların oyun sektörüne bakış açısı ve vizyonsuzlukları zaten ortada.

Böyle rezil bir e3 görmedim, böyle rezil bir konsol tanıtımı görmedim. Böyle rezil bir oyun listesi hiç görmedim.

Akşama Sony şovu izleyip biraz kendimize geliriz hiç olmassa. Oyun nasıl yapılır göstersinler.

Gecen seneye kadar güc ile övünenler,"Forza da AA yok,oynamam" diyenler birden exclusive muhabbetine döndü.Hipokrasinin tencere dibini gördünüz la "YAZIK"

• quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Çok güzel açıklamışsın, Phil abimiz olsa senin gibi anlatamaz, ama anlamadığım noktalar var;

*Yukarıda da sordum başka arkadaşa. Hepsi güzel, mikro transaction ile ufak ufak tırtıklayalım işine girdiler farz edelim. O zaman bu kadar güçlü konsola ne gerek var?
    *Tırtıklama işinin zirvesi PC ve konsolda Pay2Win MMO'lar ve MOBA'lar. Aklım almıyor, koskoca MS Pay2Win işine mi girecek? Oyun içi elbise, eşya satarak mı para kazanacak? Ayrıca bundan asıl parayı kazanan yapımcıları, MS komisyonun alır. Xbox'ın gelir kaynakları bunlar ile mi büyüyecek? Bunu mu demek istiyorsunuz? Ben mi yanlış anlıyorum?
    *Ms ve Sony donanımdan kar etmiyior, hepimiz biliyoruz. MS özelinde, sadece Live aboneliği ile götüremez bu işleri. Oyun satmak zorunda. Single veyahut multi fark etmez bir şekilde oyun satmak zorunda. 2500 TL konsol alıp ne oynayacağım bana onu söyleyin. Bu nasıl bir strateji? Eşşek gibi güçlü konsol var ama oyunlar... Yok. Ne oynayacağız MS? "Güzel güzel indie oyunlar var, multiplatform oyunları cam gibi 4K oynarsın mesela, ha birde Mincecraft var, 4K". Bu mudur? Popüler online oyunların 90% ı zaten multiplatform, ayrıca bu tür oyunların(FIFA,BF,CoD,OveWatch vb.) neresinden para kazanacak ben onu anlamadım. Oyunların tamamı multiplatform, sana özel değil. Yapımcısı başkası, dağıtıcı başkası.. Neden XoneX alayım ki? Birisi bana bunu izah etsin.

Bakın arkadaşlar, ikna olmak istiyorum ama olamıyorum. Fanboy falan da değilim, sadece büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Lütfen çıkarın pembe gözlüklerinizi. MS çuvallamıştır. Net.

İlk olarak güçlü konsol multiplatform oyunlarda gücünü gösterecek, bilgisayar toplamak istemeyen oyuncuları böylece kendi sistemine bağlamış olacak MS. İkinci olarak da güçlü konsol kullanıcının zihnindeki marka algısı için önemli.
    Oyun içi ödemeleri hafife almayın derim, Xbox'ın gelir kaynağı onlarla büyüyebilir. Şöyle cevap vereyim, EA Games, Dünyanın en büyük oyun üreticisi. Aşağıdaki grafik EA Games'in 2015, 2014 ve 2013 yıllarının 3. finansal çeyreğinde konsollara göre gelirini gösteriyor.
    E3 2017 ( Microsoft )
    Mobil oyunlardan elde ettiği gelir neredeyse PC oyunlarıyla yarışıyor ve daha hızlı büyüyor. PC oyunu üretmek için harcanan kaynakla mobil oyun üretmek için harcanan kaynak arasındaki farkı tahmin edebiliyorsundur ve mobil oyunlar neredeyse tamamen micro transactionlar üzerine kurulu. Azımsanmayacak bi gelir kapısından bahsediyoruz.
    Sen de oyun açısından benim gibi düşünüyorsun ben de açıkçası X1X almak için bi sebep bulamıyorum, yüksek kalite multiplatform kesinlikle yeterli değil konsol aldırmak için bana sorarsan. Ben sadece tespit yaptım ve basitleştirmek gerekirse bu yolla daha az para harcayarak gelrini artırabileceği bir yol tercih ettiğini izah ettim.

Bana sorarsan ben konsolu her şeyden önce kaliteli AAA oyun oynamak için alıyorum, Microsoft Minecraft ve MMORPG'lerden para kazanabilir ama bu yolla benim paramı kazanamaz. Ben ilk mesajda yazdığım Sony modelini kesinlikle tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Last Beerbender -- 12 Haziran 2017; 17:8:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: icemanF1

quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

quote:

Orijinalden alıntı: icemanF1

Xbox kullanırken galaksinin en kocaman xbox fanboylarını bugün Playstation sahibi olup PS överken görünce birden bi gülme geldi bak şimdi bana

Çünkü mantığın anca bu kadarı alabiliyor, size göre konsol ne kadar rezil ne kadar berbat oyunsuz olursa olsun (xbox) o hala savunulmalı bana da gülme geldi bak şimdi

Üstte Mehmet abiye demişsin 10 yıldır fanlığı bırakamadın diye, sen de maşallah 10 yıldır şu rezil aleti korumayı bırakamadın be, aynı mantık işte, gülme gelmişmiş biz kahkaha atıyoruz bu aleti hala savunduğunuzu görünce

Açıkcası ben mantığımı gerçek hayata yoruyorum, sadece oyun oynadığım bir cihaz için çok fazla mantık yoramayacağım. Ben burda marka bağımlılığınıza ve elinizdeki cihazı ölesiye savunmanızdan bahsettim, benim uzun yıllardır ne bu foruma uğradığım var ne de sizlerle muhattap olduğum, ne de gelip burada birşeyi savunduğum var. Ama yıllar sonra hiçbirşeyin değişmediğini görmek çok eğlenceli. Ha senin için marka değişmiş olsada fanatizm yine doruklarda ^_^

Ama ilk mesajında demişsin ki xbox savunucus şimdi ps savunucusu olmuş buna gülüyorum demişsin. Sonrada demişsin ki marka bağımlılığınızı anlamıyorum demişsin. Marka bağımlıları marka değiştirmez, müşteriler marka değiştirir. Bahsettiğin adam müşteri sıfatı taşır bağımlı değil, dün xbox iyiyken xbox'u över, sever, bu gün ps iyiyken aynını ps için söylemeye başlar, yarın başka bir daha iyi konsol çıkarsa ps'yi bırakır ona geçer, bu klasik müşteri davranışı yani.

Bunda yanlış olan ne var? Zaten böyle olması gerekmiyor mu, aynı paraya hangisi daha iyisini sunuyorsa ona geçersin eleştirilecek ya da marka bağımlısı sıfatı yapıştırılacak hiçbir şey göremiyorum ben bunda. Bu zaten gerçek hayatla alakalı bir mantık.

• Bana göre Microsoft'un tanıtımında ilginç olan iki şey vardı: yeni Assassin's Creed ve Metro oyunları. Project Scorpio denilen, Xbox One X olarak tanıtılan, konsol da pek ilgimi çekmedi doğrusu, 4K özelliğinden başka bir özellik göremedim.
  • Bir git ya. Sesli güldüm :)))))))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Last Beerbender kullanıcısına yanıt
    X360 ile gönlünü kazandılar insanların. Oyuncu dostu göründüler. CD okuyucudaki açığı bile bence bilerek kapatmadılar. Amaçları, Sony'yi bitirip tekel olmaktı. Şükür beceremediler. Tekel kaldıklarını düşünsene, adamlar online olmayı mecbur kılmaya çalıştılar, ikinci eli bitirmek istediler.

Ben asla bir fanboy olmadım ama MS'den pek hoşlanmıyorum itiraf edeyim. Sony'yi savunuyor görünmemin yegane sebebi budur, yoksa rekabet hiç bitmesin, tekelcilik en çok oyuncuyu bozar.
  • Chirrut Imwe kullanıcısına yanıt
    Kaç paraya satıyorlar dostum? Orası önemli. Amazon'da yok mesela. 1-2 ay içinde gönderilir diyor.
  • pc yede çıkacak diyenler crack torrent olmayacak :D xbox storedan alıyorsun. crackli windows 7 dinde çalışıyormu bilmiyorum :D

bence 10 numara konferans .
  • 4.33'den sonrasını izleyin adama PC'den alınmış deniyor,ve oda Xbox X benzer donanım PC'den grafiklerin olduğunu söylüyor,kısaca XBX şimdiden daha da beter patlayacak.Demek ki yalancı Microsoft bu Metro'yu PC'den alınmış demoyu gösterdiler,belki Anthem oynanış demosunu da PC'den alınmış hali olabilir,her ne kadar gerçek zamanlı deselerde artık inanmıyorum. Metro PC'den alındığını oyunun yapımcı ekibinden birisi onayladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powersmachine54 -- 12 Haziran 2017; 18:21:25 >

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.