Şimdi Ara

E2140 ve E2160 Performans İncelemesi ve E2140 ve E2160 Kullanan ve Kullanacaklar Buraya (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
0
Favori
27.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adamın E2160 la yaptığı hıza bakınhttp://valid.x86-secret.com/show_oc?id=215570
    Artık nasıl bi soğutmayla yapmış bilimiyorum ama anakart olarak Asus P5B Deluxe P965 kullanmış bence bu işlemci için çok büyük bir başarı bende almayı düşünmeye başladım şimdiden süperr valla

• Muhtemelen LN2'dir. L2 revizyonuyla 4.5 GHz. e ulaşabildiğine göre. İşlemcisi de süper çıkmış tabii.
  • Ewt muhtamelen LN2 dir ve burdan overclock la samimi olanlara system upgrade edeceklere bence ii bir seçenek olur diye düşünüyorum E2160+ Asus P5B

Editt : E2160 overclock ve test değerlerini görebilirsiniz burdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozmoplus -- 13 Ağustos 2007; 12:17:17 >
  • Yeni bir inceleme buldum, asrock'un 945G chipsetini kullanan anakartıyla e2140'ı inceliyor. FSB'yi 1333 yapmak için gerekli olan modifikasyonun nasıl yapılacağını ve bu değerde işlemcinin çalıştırılabileceğini gösteriyor.http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=1&artpage=2727&articID=604

İncelemeye dikkat ederseniz, işlemciye pin mod yapılınca yani FSB değeri default olarak 200 yerine 266 olarak çalışmaya başlayınca daha iyi O/C oluyor işlemci. Buradan çıkarılacak sonuç: E21X0 serisine sahip arkadaşlar pin mod yaparak daha yüksek O/C değerlerine çıkabilirler diye değerlendiriyorum.

• 2160 la 3ghz yi geçtim biostar p35 board, cooler master hyper uc, antec 400w power war...
    işlemci 100 board 115 usd ye aldım ama biostar p35 ten çok memnunum daha da yukarı çıkabilceğini düşünüyorum ama power ım a güwenmediğim için denemedim
    bu anakartı da herkese tawsiye ediyorum gidip 190 usd ye gigabyte asus alcaanıza bunu alın hiç bi eksiği yok bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kurt_78

quote:

Orjinalden alıntı: Razorback

D915'den E2140'a geçsem %kaçlık bir performans kazancı sağlarım acaba?

Teşekkürler...

Test yapmadikca zerre kadar fark anlamazsin

Ben X2 6000+ dan Q6600 e gectim, Hic bir fark yok

bench yapmadıktan sonra işlemciler arasındaki farkı masaüstü kullanımında anlayamazsın.

• abi ne bilgili adamlar varmış
  • Önceki gün emektar p4 2,8 prescott u kasadan çıkarıp yerine e2160 taktım ve güzelce 3,0ghz ye oc ettim. P4 işlemcimi oc ile 3,7ghz de kullanıyordum şimdiki 2160 la kıyaslamak gerekirse arada baya fark var. Süperpi 1m 37sn den 21sn ye düştü ve artık 4-5 tane uygulamayı beklemeden çalıştırabiliyorum. Yeni cpu dan çok memnunum. Az daha 4mb cache kanıp 6320 alacaktım ama bu cpu kesinlikle f/p ürünü.Almayı düşünenlere tavsiye ederim
  • arkadaşlar P4 3.0 Ghz işlemci den E2160 a geçmeyi düşünüyorum.Overlock yapmayacağım.Performans farkını hissedermiyim.Oyunlarda ne kadar performans artışı olur?Ekran kartım X1950Pro.E2160 darboğaz oluştururmu?
    Lütfen fikirlerinizi söylermisiniz?
  • XFX 650i Ultra + e2140@3,06 1.3V = super pi 1M 20,2 sn

E2140 ve E2160 Performans İncelemesi ve E2140 ve E2160 Kullanan ve Kullanacaklar Buraya
  • Pin mode yapan varmı arkadaslar? CoolnQuiet birazdan deniyecem olmaz ise iki elim yakanda Biraz araştırıym da yapiyim bari
    ...
  • Pin mod olmadı, şansımı zorlamak istemiyorum..
  • Oluyor yahu, yurtdışında yapanlar var. Denenmiş, ispatlanmış bir mevzuu yani. Hatta ben buna dayanarak aynı pinlerin penryn'lerdede çalışabileceğini ve onlarıda 1600 Mhz'de çalıştırabileceğini düşünüyorum. Hemen pes etme istersen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Carlos_Ortega

XFX 650i Ultra + e2140@3,06 1.3V = super pi 1M 20,2 sn

Bu işlemcilere sahip olan diğer arkadaşlarda girse keşke elde ettikleri değerleri, daha sonra almayı düşünenler için çok iyi bir referans olur böylelikle bu konu. Tşk.ler bu arada.
  • teşekkürler @CoolnQuiet

Çok gerekli bilgiler vermişsin ve paylaşmışsın.Bende 2140 kulanıyorum.Dikkatimi çekti yazdıkların.
  • Araştıra araştıra buldum bu konuyu teee nerlerden Bende E2160 alacağım kendi işlemcimi satacağım
  • quote:

Orjinalden alıntı: myd

Araştıra araştıra buldum bu konuyu teee nerlerden Bende E2160 alacağım kendi işlemcimi satacağım

Demek sonunda E4300 yerine E2160 'da karar kıldın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 4 Ekim 2007; 17:55:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 007Fatih

quote:

Araştıra araştıra buldum bu konuyu teee nerlerden Bende E2160 alacağım kendi işlemcimi satacağım

Aralarında çok az bi fark var performans bakımından ama para olarak baya bi fark var aralarında Onun için tercihim E2160

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: 007Fatih

quote:

Aralarında çok az bi fark var performans bakımından ama para olarak baya bi fark var aralarında Onun için tercihim E2160

E2160 'a bastınmı oc yi 3.0 GHz iken süper olur. E2160 3.5 GHz iken X6800 ile yarışıyor

• ? arkadaşlar 4300 ile 2160 arasında gidip geliyorum fiyat farkı var biraz vermeye değer mi? o.c düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.