Şimdi Ara

ING Bank e-turuncu hesap (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.554
Cevap
130
Favori
569.681
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ING'de müşteriye önem veren bir tane temsilciye rastlamadım henüz :) Odeabank'a geçiş yapacağım önümüzdeki hafta içerisinde. Hoş geldin faizi bittikten sonra ING ürünlerini kullanmanın pek manası kalmadı.

Odeabank'ta sorun yaşayan oldu mu acaba bugüne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Aylık veya 3 aylık düşünürseniz Burganbank şuan rakipsiz.

Sitesinde faiz rakamlarıyla ilgili bilgi göremedim,

ayrıca;

Güldüren Hesap’ta bulunan bakiye gecelik olarak değerlendirilir.
    Bakiyenin gecelik olarak değerlendirilebilmesi için hesapta minimum 2.500 TL olması* gerekmektedir.
    Bu bakiyenin 2.000 TL’si* vadesizde kalarak 500 TL ve üstünde olan bakiye vadeli hesapta gecelik olarak değerlendirilmeye başlar.

Bakiyenizin Güldüren Vadeli Hesap’ta değerlendirildiği saat aralığında (21:00-05:00) Güldüren Hesap’tan tek seferde maksimum 2.000 TL tutarında* olmak kaydıyla birden fazla kez işlem yapabilir, ihtiyacınız halinde hesabınızdaki bakiyenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.
    Güldüren Vadesiz Hesabınızda 2.000 TL kalmak koşuluyla bu tutar üzerinde kullanılacak her bakiye için Güldüren vadesiz hesabınızdan vadeli hesabınıza bakiye aktarılacak olup,
    söz konusu bakiyeler için faiz getirisi elde edilmemektedir.

ekleme: hesap işletim ücreti : 7,6tl, eft ye de para alıyor yanlış okumadıysam...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    Hocam benim bahsettiğim oranlar günlük veya internet bankacılığına özel oranlar değil, aylık veya üç aylık vadeli şubelere özel oranlardı. Güldüren hesapla ilgili bilgim yok. Burganbank şubeleri mevduat ihtiyaçlarına göre yeni müşterilere biraz daha yüksek oranlar teklif edebiliyor. Bu konuda zorunluluk olmadığı için sizin de dediğiniz gibi internette belli bi oran belirtilmemiş. Güncel oranlar için konuyu takip edebilirsiniz:

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=130688214

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaju waffle K kullanıcısına yanıt
    ing çalışanı falanmısın kardeş. neresini normal buldun. piyasada en düşük banka faizi 12-13 lerde dolanırken, insanları bilgilendirmeden %6.5 gibi bir faiz oranına düşürmek benim mantığıma göre kötü niyet yada dolandırmaktır .insanların işi gücü yok hergün banka bana ne faiz uyguluyor diye araştırmamı yapacak. bunu banka piyasa şartlarına göre otomatik olarak kendi yapacak , bankacılığın mantığı bu. var mı ülkede başka %6.5 gibi bir faiz oranı uygulayan banka bence yok. en az uygulayan bile %10 un üzerinde. banka fanatikliği yapacaksan bile,birşey yazarken mantık süzgecinden geçirerek yazmanı tavsiye ederin. tekrar yazıyorum. bu günümüzde % 6.5 gibi bir faiz oranından bahsetmek dolandırıcılık değilse bile ,en hafifiyle insanların üzerinden haksız kazanç elde etmektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airporter

ing çalışanı falanmısın kardeş. neresini normal buldun. piyasada en düşük banka faizi 12-13 lerde dolanırken, insanları bilgilendirmeden %6.5 gibi bir faiz oranına düşürmek benim mantığıma göre kötü niyet yada dolandırmaktır .insanların işi gücü yok hergün banka bana ne faiz uyguluyor diye araştırmamı yapacak. bunu banka piyasa şartlarına göre otomatik olarak kendi yapacak , bankacılığın mantığı bu. var mı ülkede başka %6.5 gibi bir faiz oranı uygulayan banka bence yok. en az uygulayan bile %10 un üzerinde. banka fanatikliği yapacaksan bile,birşey yazarken mantık süzgecinden geçirerek yazmanı tavsiye ederin. tekrar yazıyorum. bu günümüzde % 6.5 gibi bir faiz oranından bahsetmek dolandırıcılık değilse bile ,en hafifiyle insanların üzerinden haksız kazanç elde etmektir.

Banka seni neden bilgilendirsin ki. 1 yılın dolduğu gün hoşgeldin faizinin bitip faizin düşeceğini zaten hepimiz biliyoruz. Önceden hazırlığımızı yapıp yeni faiz oranı uymuyorsa başka bankaya geçmek bizim işimiz. Banka senin menfaatini neden düşünsün. Sen kendi menfaatini düşünmüyorsun ki. Ayrıca %6.5luk oran 10 bin tl altı için sanırım, para arttıkça devam faizi oranı da artıyor. Belki de ayda 80 - 90 tl faiz aldığın için kendin önemsemedin bu durumu ama en fazla bir ayda hoşgeldin faizinin bittipini fark etmişsindir. Kendi hatanla bir ay 50 lira az faiz aldın diye bankayı kötülüyorsun.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fujigef -- 4 Ocak 2018; 22:21:57 >
  • Söylendi mi bilmiyorum ama hoşgeldin faizindeyken bile parası enflasyon karşısında eriyen tek ülke olabiliriz

Reel enflasyon en az %20

Net hoşgeldin faizi 11,9

100bintl ye tüm sene faiz alsan yıl sonunda alım gücü 92bine düşüyor komedi ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ludovic142 -- 4 Ocak 2018; 22:41:38 >
  • ludovic142 kullanıcısına yanıt
    Malesef öyle. Bu işin çakallığını (döviz, altın vs) bilmiyoruz ki anca zarardan biraz kar yapıyoruz işte bu günlük faizle.

• airporter kullanıcısına yanıt
    %7 günlük faiz veren banka bile var. 4-5 banka dışında iyi günlük faiz veren yok. Akbank ve ing boşta para talep etmiyor. Fibabanka ile burganbank ve odeabank bolta para istiyor. Sen o zaman akbanktan devam edeceksin.

https://www.enuygun.com/mevduat/karsilastir/20000-tl-aylik-ne-kadar-faiz-getirir/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 4 Ocak 2018; 22:53:18 >
  • Merkez bankasından % 12.25 borçlanıyor bankalar, adamların hoşgeldin sonrası faizi enayi iseniz kalın faizi

Günlük 12,25 altı bankaya bedavaya para vermektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ludovic142

Söylendi mi bilmiyorum ama hoşgeldin faizindeyken bile parası enflasyon karşısında eriyen tek ülke olabiliriz

Reel enflasyon en az %20

Net hoşgeldin faizi 11,9

100bintl ye tüm sene faiz alsan yıl sonunda alım gücü 92bine düşüyor komedi ya

Hocam aynen öyle katlıyorum parayı faize atsak bile değer kaybediyor. En güzeli araba al sat işi yapmak ama o çevre bizde yok...... Altın yada dolar alcam ben sanırım. Biraz şans işi totalde daha çok kazanma ihtimali var

• Bu ing bankın atmsi yok yaşadığım yerde. Başka atmden çekemezmiyim parayı??

• Arkadaşlar hesabı günlük işletebileceğimiz ING' nin alternatifi olan bir banka var mı?
    Mesela Akbank var galiba ama 90 gün gibi anladım. Ben uzun süreli bir seçenek arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doritoch -- 5 Ocak 2018; 8:18:24 >
  • Doritoch kullanıcısına yanıt
    Benim 1 yıl dolunca 3 aylığına akbanka geçmiştim sonra tekrar ingye geçtim. Yaşadığım yerde burgan, odeabank, fibabanka şubesi yok çünkü. Benim için ing devam faizi bu yzdığım bankaların dışındaki baankalardan daha fazla.

Soruna cevap olarak da benim bildiğim 3 aydan fazla hoşgeldin faizi veren banka yok.

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    oran olmaması çok komik olmuş ya :D yarın arayıp oran alayım editlerim bu mesajı bu arada ben de önce ing sonra akbank sonra tekrar mecburi ing ye geçenler kervanındayım fiba ya odea ya geçicem de uğraşmak ve her bankanın ayrı kartı olması sinir ediyor ev kart doldu zaten
  • Hesabında yüklü miktar tutanların içi nasıl rahat ediyor yav. Bir gün ansızın "fetöcü bu" diyip paranıza el koysalar ne olacak?

Amacım siyasi tartışma falan değil sadece merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ludovic142 -- 6 Ocak 2018; 6:48:41 >
  • fearless_X kullanıcısına yanıt
    12,75

• needacar kullanıcısına yanıt
    Pardon yükseltmişlerdi en son 12,75 haklısınız. Bu oranın altı faiz almak merkez bankasından daha ucuza bankalara bedava para vermektir
    enayiliktir.

Gerçi % 15 stopajı eklersek, % 14,75 altı merkez bankasının görevini biz üstlenmiş oluyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearless_X -- 6 Ocak 2018; 12:58:36 >
  • ludovic142 kullanıcısına yanıt
    Yolda yürürken de başına binanın birinde klima düşebilir mesela bu senin dışarı çıkmanı engellemiyor.
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.