Şimdi Ara

ING Bank e-turuncu hesap (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.554
Cevap
130
Favori
569.720
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memothegreat -- 4 Ağustos 2017; 21:32:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • memothegreat kullanıcısına yanıt
    2 3 kere 16:20 16:25 arasi islem yaptim almadı benden de almiyor ki zaten benden 16:30dan once hic almadi

• bunun yerine gidin paranızla türkiyenin en sağlam şirketlerinden hisse senedi alın yıllık en az %50 getirisi olur. tüpraş, petkim, aselsan gibi bist30 da çok sağlam şirketler var. uzun vade için risk söz konusu değil

• % 50 mi sallama dostum.şu an borsa 100.000 diyelim seneye 150.000 mi olacak.birsafan cok uzaksın belliki.en fazla% 20. O da zor zaten.

• duygusal4802 D kullanıcısına yanıt
    hissesine gore degisir. tupras yari yariya kazandirma ihtimali yuksek bir kagit ornegin. ama onun da alma-satma zamanlari var, risk yok diye bir sey yok. bir de anahtar kelime "uzun vade".
    son 10 ayda 55 liradan 110 liralara geldi kagit :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 5 Ağustos 2017; 13:53:1 >
  • E- turuncu hesap açmak için kurye falan uğraşıp beklememek için, şubeden vadesiz açın, sonra mobilden de e turuncu hesabınızı aynı gün açıp kullanabilirsiniz yazmıştı birisi. Bu durumda şubeden açtığımız vadesiz hesap için yıllık işletim ücreti falan alırlar mı? Şubeden açtığımız vadesiz hesabı kapatıp sonra internetten açsak varsa böyle bi sorun bunu da aşmış olur muyuz? Sonuçta vadesiz de bi hesap olmak zorunda... Anlatabildim mi bilmiyorum...
    Bir de günlük faizde her gün faizi vadesiz hesaba mı atıyor, yoksa otomatik anaparaya ekleyerek mi gidiyor. Buşekilde yapması için bizim bir işlem yapmamız gerekiyor mu?
    Ama öncelikle şubeden turuncu açıp telefonla ya da int şubeden e-turuncuya geçip 12 ay hoşgeldin i alabiliyormuyuz bunun cevabını verirseniz sevinirim. 60 günle sınırlı kalmayalım sonra...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANTtuArRi -- 8 Ağustos 2017; 0:40:27 >
  • ANTtuArRi kullanıcısına yanıt
    Beklemek istemiyorsan şubeye gidiceksin.

Eğer para başka bankada ise eft yolu ile gönderceğin için öğleden sonrada gitsen olur , eğer elinde hali sıcak bir para var ise sabah saatlerinde gitmeni tavsiye ederim.

Hiç e-turuncu vesaire açıcam deme kafanı karıştırırlar , Vadesiz hesap açıcağını ve 'Hazır Bankamatik Kartı' istediğini belirt. (Alıcağın Kartı hemen banka şubesinde tanımlat üstüne)

İnternetten takip ediceğini belirt ve bunun için internet şifresi talep et.

Açtığın vadesiz hesabına eğer elinde para var ise 'Vadesiz hesabına' yatırmasını iste veya başka bankadan EFT yapıcak isen oradan ayrıl.

Hazır Bankamatik Kartlarındaki tek özellik sadece isminin yazmamasıdır. Özel Bankamatik Kartları kişinin adına basılcağı için 7-8 iş günü içerisinde gelceği için 10 - 11 gün beklersin.

E-TURUNCU hesabında her gece oto olarak Anaparanın üstüne eklenir gelecek olan faiz.
    (Vadesiz hesabını kapatmana gerek yok kalsın lazım olabilir.)

Son olarak İnternet şubesine gir Yeni Hesap aç tuşundan E-turuncu aç ve Vadesiz hesabından E-turuncu hesabına bütün parayı aktar.

Şu ana kadar hiçbir Vadesiz hesaplarimda HİÜ almadı İNG Bank. Parayı saat 15:00 dan önce yatırır isen gece 03.30-04.00 arası yatırdığın paranın faizini alabilirsin.

Bu arada Şubeden açılan Turuncu Hesaplar 60 Gün , İnternetten açılan E-Turuncular 1 yıl süreli Güncel Hoş geldin faizi veriyor... (Turuncu hesap açalım vesaire derlerse kesinlikle isteme)

ÖNEMLİ NOT : Bankadan aldığın kartı E-turuncuna 'İnternet Bankacılığından' veya Telefon ile arayarak bağlarsan istediğin saatte rahatça para çekip yatırabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starfield -- 8 Ağustos 2017; 3:10:30 >

• starfield kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim çok yardımcı oldu. Ama merak ettiğim bir konu da şu, vadesiz hesabı kapatmana gerek yok demişsin. Direk internetten e-turuncu da açsak, ya da dediğin yoldan da gitsek illaki vadesiz bir hesap ta olması gerekmiyor mu? Başka bankadan parayı direk e-turuncu vadeli hasaba aktarabiliyor muyuz?
    Yoksa olay şu mu, e-turuncuda aylık, 3 aylık gibi vadeler yok. Direk günlük veriyor dolayısıyla vadede olmayan param için bir de vadesiz hesap olması gibi bir şart yok. Yani istediğimiz zaman para çekebiliyoruz kalanına vade işlemeye devam ediyor?
    Özel kart istesem de sorun olmaz sanırım. kartla acil bir işim yok. Şubeden açtıkdan sonra kart sonradan da gelse ben o zaman zarfında internetten işlemlerimi yapabilirim sanırım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANTtuArRi -- 8 Ağustos 2017; 13:16:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTtuArRi

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim çok yardımcı oldu. Ama merak ettiğim bir konu da şu, vadesiz hesabı kapatmana gerek yok demişsin. Direk internetten e-turuncu da açsak, ya da dediğin yoldan da gitsek illaki vadesiz bir hesap ta olması gerekmiyor mu? Başka bankadan parayı direk e-turuncu vadeli hasaba aktarabiliyor muyuz?
    Yoksa olay şu mu, e-turuncuda aylık, 3 aylık gibi vadeler yok. Direk günlük veriyor dolayısıyla vadede olmayan param için bir de vadesiz hesap olması gibi bir şart yok. Yani istediğimiz zaman para çekebiliyoruz kalanına vade işlemeye devam ediyor?
    Özel kart istesem de sorun olmaz sanırım. kartla acil bir işim yok. Şubeden açtıkdan sonra kart sonradan da gelse ben o zaman zarfında internetten işlemlerimi yapabilirim sanırım?

e-turuncu hesaba direk eft yapılıyor..

faiz günlük işlediği için paranın üzerine yansıyor.. yani e-tur. hesaptaki paranın tamamına faiz işler..

faiz de olmayan paranız olması için normal vadesiz hesap açmanız lazım..

ilk açılışta normal vadesiz hesap vardı.. e. turuncu açınca onu kapattım..

• Merhaba arkadaşlar, internet üzerinden e-turuncu hesap açtım kuryenin gelmesini beklemeyip işlemin hızlanması için bankaya gittim. Personel e-turuncu hesap açmışsınız zaten deyince işlemi hızlandırmak için geldim dedim. İşlemleri yaptı, sözleşme imzalattı ayrıca tek nüsha ücretleri belirten evrak imzalattı. İşlem sonucu 01 ile biten vadesiz, 02 ile biten e-turuncu hesabım açıldı. Gişeye gidip, ATM den para yatırıp çekmek için isimsiz nakit kart aldım, şifresi telefona gönderildi. Şimdi e-turuncu hesap için işlem ücreti alınmıyor lakin vadesiz hesap için hesap işletim ücreti alınır mı? Sözleşme harici banka tarafından alınan ücretler belgesine imza attırmaları kafamı karıştırdı. Bankaya sorsam gerek olmasa bile bir sürü ödeme talimatı falan isteyecekler...

• Vadesiz hesaplarımdan hiçbir şekilde hiü alınmadı. (Vadesiz Döviz hesaplarımda dahil..!)

Ödeme talimatı vs hiçbir şey istemediler... (Şart koşulmadı)

Bugün (İSKİ) su faturamı yatırdığımda vadesiz hesabımdan herhangi bir komisyon ücreti alınmadı...! (Vadesiz hesap burada çok işe yarıyor)

En önemlisi 10 bin TL gibi bir paraya sıkıştığınızda atm de rezil olmamak için direk şubenize giderseniz ve paralar E-turuncu da ise veremiyorlar..! Bunun için E-turuncu hesabınızdan Vadesiz hesabınıza miktarı gönderiyorsunuz ve parayı rahatça çekebiliyorsunuz şubeden...

Ek olarak : Atm kartınızı e-turuncu hesabınıza , vadesiz hesabınıza ekleyip istediğiniz zaman çıkartabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starfield -- 8 Ağustos 2017; 16:38:54 >
  • peki bu e turuncu faiz hak. bir şey sorucam..

$ 3.5 düz diyelim..

3500 tl verdiği faizi aynı şekilde 1000$ a vermiyor..

$ faizi %4 ama $ da 3.5 çarpınca ₺ ile aynı faiz vermesi gerekmiyormu..

₺ %13.5 - - $ da %4 de

$%4 ama $ 3.5 olduğu için 3.5*4 dediğiniz zaman yine ₺ nin %13.5 larına felan gelmesi gerekiyor mu?

3500 ₺ ye 33 tl felan veriyor..

1000$ a ise 9.5 lira veriyor..

sitesinde hesapladım.. kaçırdığım ayrıntı nerede acaba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo3182 -- 8 Ağustos 2017; 17:50:48 >
  • ibo3182 kullanıcısına yanıt
    x tl ve x dolar icin mantiginiz dogru ama x tl x/3.5 dolar olarak hesapliyorsunuz ve ayni orani kullaniyorsunuz dogal olarak 3.5 oraninda az faiz kazanirsiniz ayni miktari direk dolara cevirip faize verince

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Vagrant

aynısından geçen bahsettim, bende o şekilde oranımı artırdım evet haklısınız bu olaydan haberi olmayanlar icin kötü bir şey ama haberi olan bizler icinde guzel bir seu cunku zaten piyasadaki en iyi oranlari aliyoruz ve her ay eft yaparak oranimizi bi tık daha artiriyoruz, diger bankalarda şubeye gidip pazarlik yapmamiz gerekecekti bence hala avantajlı, zaten ing işini bilen kişiler için cok avantajli diye düşünüyorum onlar kurnaz siz daha kurnaz olursaniz sömürürsünüz

13.5 verirken eft yapsak daha fazla verirmi :)) 200 bin tl için

• fastforyou kullanıcısına yanıt
    hiç sanmıyorum :D çünkü biz kampanya şeklinde alıyoruz yani 1 aylık kampanyalar şeklinde siz zaten hoşgeldin kampanyasında olduğunuz için 2 kampanya yapmazlar ama deneyin nolucak ki eft yerine gelin devam deyin teklif sunuyorsa ne ala sunmuyorsa en son onay vermeyin çıkın benim 1 ay olmasına 2 gün kaldı 2 gün sonra deneyeceğim bakalım tekrar vericek mi vermezse başka bankaya geçicem zaten
  • İng ne ya odea ya geçin%14.50.

• Arkadaşlar bu e-turuncu hesap açtırdığımızda gelen kart ile internetten alışveriş yapabilen var mı ? Denediğimde hatalı kart numarası diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4Vagrant

hiç sanmıyorum :D çünkü biz kampanya şeklinde alıyoruz yani 1 aylık kampanyalar şeklinde siz zaten hoşgeldin kampanyasında olduğunuz için 2 kampanya yapmazlar ama deneyin nolucak ki eft yerine gelin devam deyin teklif sunuyorsa ne ala sunmuyorsa en son onay vermeyin çıkın benim 1 ay olmasına 2 gün kaldı 2 gün sonra deneyeceğim bakalım tekrar vericek mi vermezse başka bankaya geçicem zaten

Şu kısmı kaçırdım ,hoş geldın faizi 1 yıl dıyor ama siz 1 ay olcak deneyecegım demıssınız hesap acıldıktan 1 ay sonra düşüyormu faiz

• fastforyou kullanıcısına yanıt
    Yok düşmüyor. Yani piyasa gereği .25 oynamalar olabilir ama 1 yıl boyunca avantajlı oranlarda kullanmaya devam ediyorsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BKM express' e kartı tanıtıp bkm ile işlem yapmayı deneyin.
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.