Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

e ticaret hızla büyürken Türkiye de 431 AVM var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
43
Cevap
0
Favori
2.256
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> e ticaret hızla büyürken Türkiye de 431 AVM var.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5046 Mesaj
    ülkemizde e ticaret hacmi her yıl %30 oranında büyüyor. bu ne demek AVM lerdeki mağazalardan alış veriş hızla azlıyor demek.bu 431 tane AVM 2023 e kalmaz çok büyük iflaslar açıklayacaklar.

şimdi birileri çıkıp şunu diyebilir. AVM ler tıka basa insan dolu,evet doğru.Ama AVM yi tıka basa dolduran insanların kaçı alış veriş yaparak AVM'den çıkıyor?

kendimden örnek verelim ben de AVM ye çok diyorum ama AVM den alış veriş yaptığım çok nadirdir. örnek Vatan cumputer a gidiyorum orada fiziksel mağazada ürünleri elliyorum,inceliyorum. beğendiğim ürünü internetten aratıyorum en düşük hangi site satıyorsa oradan alıyorum. fiziksel mağaza ile internetteki e ticaret siteleri fiyatları arasında çok ciddi farklar var. bunun sebebi ne fiziksel mağaza AVM ye kira ödüyor,bir sürü elaman çalıştırıyor,bu yzden fiziksel mağazalar asla sanal mağazalardan daha ucuza ürün satamaz.

konunun özeti 4-5 yıla kalmaz AVM bolonu çok büyük patlayacak.

lazer__ kullanıcısına yanıt
    @lazer__ demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Sinemalar bu fiyatta olduğu sürece dolmaz. Yemek yerleri doluyor bir tek gerisi bomboş. Sinemaya gidiyorum 3 4 kişiyle izliyoruz filmleri

AVM'nin de işe yaradığı yerler oluyor.

Yeme-içme, Kozmetik, Giyim-Kuşam konusunda tercih edilesi yerler.

Kıyafet alacaksın, AVM'nin olmadığını düşün...

Ya denemeden 'İnternetten' alacaksın, ya da 'kazıkçı esnaf'a duracaksın.

Avm dışındaki (cadde üzeri dükkanı olan) Zincir Mağazaları da, bu statü de sayabiliriz (fiyatları aynı)

• Binbaşı
    1174 Mesaj
    avmler zaten kuru kalabalıkhaftasonundan hafta sonuna bi sinema dolarsa dolar işte
    kaldırımlarda park edecek yer yok,kafeler dolu,avmlerde kuyruk var,otoparklar dolu,tatil gelince otellerde yer yok, benzinliklerde sıra var,marketlerden millet poşet poşet alıyor,herkeşin elinde aypon var,caddeler lüks arabalardan geçilmiyor,halkpazarlarında iğne atsan yere düşmez,ramazan gelince pide kuyrukları var,starbuckslarda bi kahveye 15 20 lira veriyoğlağ,blek frideylerde alışveriş yapıyorlar,krismislerde çam ağaçları yok satıyor,pazar günleri sinemalarda bilet kalmıyor,kargolarda yoğunluk var, her evde elektrik var,herkesin interneti var, herkesin sosyal medya hesabı var,eskiden fırın yoktu buzdolabı yoktu,yol yabdı,köprü yabdı, avrupada 1 tane domatesi kaç yurolara alamazsınız,nusret'in restoranı hep kalabalık,her sömestrede tatile gidiyorlar ,yaz gelince hep düğün var,hastanelerin yenidoğan birimlerinde yoğunluk var,forumun araba bölümü çok aktif,hurdacılar çöpleri atv ile topluyor,yerli araba gö?lerde,avrupa'da benzini tl çevirince burası daha ucuz,iskandinav ülkeleri battı,avrupadan ilerdeyiz,almanya kıskanıyor, hollanda 3.havalimanını çekemiyor

Ejderya ve smotie ile
  • Binbaşı
    1105 Mesaj
    AVM'nin de işe yaradığı yerler oluyor.

Yeme-içme, Kozmetik, Giyim-Kuşam konusunda tercih edilesi yerler.

Kıyafet alacaksın, AVM'nin olmadığını düşün...

Ya denemeden 'İnternetten' alacaksın, ya da 'kazıkçı esnaf'a duracaksın.

Avm dışındaki (cadde üzeri dükkanı olan) Zincir Mağazaları da, bu statü de sayabiliriz (fiyatları aynı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MS4343 -- 30 Kasım 2019; 20:58:30 >
    |
    |
    ashley j williams

birilerinin bacasız fabrikaları.

oturduğum yere göre konuşuyorum. çevremde 4 tane avm var.

en uzağı 1.5 km yoktur. kuş uçumuda değil.

yine oturduğum yere göre bir çember çizeyim 4-5 km çapında 3 avm daha girer.

nerede oturuyorun diye soranlara avmler vadisinde diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmos beni sevmiyor -- 30 Kasım 2019; 21:1:2 >
    |
    |
    Mantıklı bir bakış açısı hocam, evde ki kaşığı bile mağazadan alan babam, internetten alışveriş yapmaya korkan adam cuma indirimlerinde birsürü zırva almış. 1 senedir avm'ye gittiğimi hatırlamıyorum, sinema sektörüde bitiyor yavaş yavaş. Paralı abonelik ile her filmi evimde güzelce izliyorum mısırımıda patlatıyorum. Tek + yön olarak kıyafet var. Kıyafeti görmeden alamıyor çoğu kişi.
    |
    |
    Bence e-ticarete el atarlar. Vergi vs.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: MaRQuE

Bence e-ticarete el atarlar. Vergi vs.
    eşeğin aklına karpuz kabuğu sokma!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sizin gördüklerinizi onlar da görüyor. En hızlı ve etkili çözümleri de vergi. Bize de paşa paşa ödemek düşer.

|
    |
    Moueson kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: MaRQuE

Sizin gördüklerinizi onlar da görüyor. En hızlı ve etkili çözümleri de vergi. Bize de paşa paşa ödemek düşer.
    O zaman kimse vergi ödemeyi göze alarak internetten kolay kolay bir şey almaz. Halk yine AVM'lerden ihtiyacını giderir.

O zaman da amaçlarına ulaşmış olurlar.

|
    |
    Moueson kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

The Storm is Coming
  • Yüzbaşı
    981 Mesaj

Yok usta bizim burdaki ne zaman gitsem yemek bölümünü neredeyse full çekiyor.Yer Gaziemir optimum.

|
    |
    lazer__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Elinde montun obur elinde karin, cocuk ordan oraya kosturuyor bsgir cagir sen ve esin vitrinlere bakiyorsunuz butun gun. Ortalik kalabalik senin gibi yuzlercesi. Otoparkta bile yer bulamiyorsun, yer bulmak bile bir savas. Internet sana bunlari verebilir mi?

|
    |
    MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
    MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
    MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Yarbay
    17408 Mesaj
    rolex, louis vuitton, hermes

türkiyede online satış yapmıyor, mevbur avm ye gitmek lazım

|
    |

> > < <
  • Yüzbaşı
    608 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

avmler zaten kuru kalabalıkhaftasonundan hafta sonuna bi sinema dolarsa dolar işte
    Sinemalar bu fiyatta olduğu sürece dolmaz. Yemek yerleri doluyor bir tek gerisi bomboş. Sinemaya gidiyorum 3 4 kişiyle izliyoruz filmleri
    |
    |
    Aynen çok doğru.Perakende birtek süpermarkette iyiydi şimdi getir Glovo falan çıktı ona bile ihtiyaç kalmadı artık.Veriyosun kapına kadar getiriyorlar.Teknoloji internet perakende için çok büyük tehlike.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    7812 Mesaj
    Geçen gün kotonda mont beğendim 300 lira etiketi vardı, aynı montu internetten 159 liraya gördüm sepete ekledim 50 lirada indirim yaptı sepette 110 liraya aldım

|
    |

E-ticaret bunların yerini dolduramaz.

Ayrıca bir ürünü mağazada inceleyip internetten satın alanlar olduğu kadar internette inceleyip mağazadan satın alanlar da var.

Kargo şirketleriyle papaz olmayı göze alamayanlar gidiyor AVM'ye, ürününü oradaki mağazadan alıyor. Dışarı çıkıp AVM gezmeyi yük olarak değil, terapi olarak görüyor.

Herkesi kendiniz gibi sanarsanız yanılırsınız.
    |
    |
    Farklı bir bakış açısı, ama bence eksik veya yanlış.. Limango markafoni, daybuyday, papuç.com zidaya vs. E ticaretin en hızlı olduğu dönemde piyasada adından söz ettiren ama dükkanı kapatan firmalar. Evet e-ticaret büyüyor ama beraberindeki sorunlarla. İnsanlar bir ürün alacak, ama 10 tane sipariş ediyor. farklı renk ve bedenlerini sipariş edip, beğendiğini alıp gerisini iade ederim mantığı ile alışveriş yapıyor. Bu avm de dükkan kirası ve personel giderlerine eşdeğerde bir maliyet olmaya başladı e-ticarette. Hatta ürünün kullanıp iade edilmesi de ayrı bir sorun olmaya başladı.
    Hasılı avm bitmez aksine hesabını iyi yapamayan e-ticarette batar. Bu kadar net.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.