Şimdi Ara

E-kitapların güvenilirliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

E-kitap okuyanlara bir sorum olacaktı.
    Kitapların pahalı olmasından dolayı ücretsiz olan e-kitapları okumayı düşünüyorum.Ancak bu kitapların güvenilirliği aklımda soru işaretlerine sebep oluyor.Kusuruma bakmayın bazı konularda takıntılıyım,mesela bir kitap 400 sayfaysa e-kitapta 200 sayfa gözüküyor ve bu kafamı karıştırıyor.Bunun sebebi nedir ? bir kitabı %100 aktarmışlar mıdır,eksik değildir değil mi ? güvenebilir miyim ?
    Takıntılı olmak zor

• Orjinal kitapta sayfada 300 kelime varsa e kitap sayfasında 600 olabilir. Sonuçta sayfa sayfa aktarmıyorlar.

Mesela 1984 kitabı normalde 352 sayfa idi. Ancak geçenlerde sonunda okumak için tam fırsat dedim ve e kitap olarak indirdim. Üstelik 120 sayfa idi. Ortalama 6-7 saatte bitti(orjinale uyarlarsak saat başına ortalama 50 sayfa filan oluyor). Hiç normal bir kitap sayfasına benzemiyordu zaten. Kitabın içeriğine gelirsek sorunsuzdu.

E-kitapların güvenilirliği

Kısacası güvenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requizm -- 9 Ağustos 2017; 20:51:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben kral katili kitaplarını indirip e kitap uygulamasıyla açmıştım. 1100 sayfa olan bilge adamın korkusu uygulamadaki yazı fontlarının büyüklüğü vs. etkenler ile 2900 sayfa olmuştu. Aynı durum tam tersi içinde geçerli. Burada endişelenilecek bir durum yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Requizm kullanıcısına yanıt
    ceyhunceyhan kullanıcısına yanıt
    Cevap verdiğiniz için ve içimi rahatlattığınız için teşekkür ederim. O zaman e-kitaplara güvenebilirim. :)

Ayrıca klasiklerin sayfa sayısının bu kadar az olması sevindirdi.Tabii kitabı alıp,sayfaları incelemek ve kokusunu içine çekmek ayrı ama klasiklerin sayfa sayısının çok olması insanı okurken biraz zorluyor. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.