Şimdi Ara

e- kitap için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bendeniz Milli Eğitim Bakanlığı Ders Aletleri Yapım Merkezinde, görme engelliler için kitap basıyorum.

http://daym.meb.gov.tr/

Görme engelli öğrencilere ücretsiz hizmet veren kurumumuzda okul çağındaki görme engellilerimize okul kitaplarının tamamını basıyoruz..18 yaş üstü okul çağını geçmiş ama kitap okumak isteyen görme engellilere kitap hazırlamak istiyoruz.
    Kitap hazırlama süreci çok zahmetli bir iş (pdf>world e çevirip düzeltmeleri yapıyoruz akabinde .brf formatına çevirip kitap dizaynını yaparak baskıya veriyoruz.)
    Bu yüzden elinizde world formatında olan beğendiğiniz tüm kitapları rica ediyorum.

e postam ramazandeveli@windovslive.com

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazandeveli -- 16 Ocak 2015; 17:21:23 >

• iyi de ben size atsam atsam korsan e-kitap atabilirim word halinde. yani diyeceğim o ki illegal değil mi bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wheel kullanıcısına yanıt
    Yasal mevzuat gereği BRAİLLE BASILMAMIŞ kitapları(onların telif hakalrı vardır) Braille basma hakkı sadece bizim (yani milli eğitim bakanlığı).Bunun için telif vermiyoruz .Türkiye de bandrollü basılan her kitabın Braille yazım hakkı bakanlığımızın.
    Bu tamamen yasal bir durum.Her halde bizde yasal olmayan bir yolu ulu orta bağıra-çağıra istemeyiz değil mi ?

pdf>world>braille çok zaman kaybettiriyor.ama bu engelli insanların isteklerine gem vurmuyor.bizde elimizi taşın altına koyuyoruz ve çözüm aramaya zaman kazanmaya çalışıyoruz.varsa yardım elini uzatmak isteyen seve seve tutarız.

bir kitabı çevirmek bir gün sürüyor.ve bu işi türkiyede 3-5 kişi biliyor 3 kişi bizim orada ona göre takdir sizindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

Yasal mevzuat gereği BRAİLLE BASILMAMIŞ kitapları(onların telif hakalrı vardır) Braille basma hakkı sadece bizim (yani milli eğitim bakanlığı).Bunun için telif vermiyoruz .Türkiye de bandrollü basılan her kitabın Braille yazım hakkı bakanlığımızın.
    Bu tamamen yasal bir durum.Her halde bizde yasal olmayan bir yolu ulu orta bağıra-çağıra istemeyiz değil mi ?

pdf>world>braille çok zaman kaybettiriyor.ama bu engelli insanların isteklerine gem vurmuyor.bizde elimizi taşın altına koyuyoruz ve çözüm aramaya zaman kazanmaya çalışıyoruz.varsa yardım elini uzatmak isteyen seve seve tutarız.

bir kitabı çevirmek bir gün sürüyor.ve bu işi türkiyede 3-5 kişi biliyor 3 kişi bizim orada ona göre takdir sizindir.

elimdeki düzgün word e-kitaplarını en kısa sürede size mesaj yoluyla atarım. bu arada pdf>word çevirme işinde bu yaz gönüllü olarak size yardımcı olabilirim ben. tecrübem var sayılır, çokça pdf>word dönüştürmesi ve düzenlemesi yaptım.

ben sadece işin yasal kısmını tam kavrayamadım. şimdi yepyeni çıkmış bir kitabı dahi görme engelliler için e-kitap haline getirmek tamamen yasal mı oluyor? ne güzelmiş o zaman..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Wheel kullanıcısına yanıt
    yepyeni çıkmış bir kitab eğerki braille (kabartma) BASKISINI YAPMAMIŞ İSE (dolayısı ile braille telif hakkını almamış ise)..milli eğitim bakanlığı kitabı world>brailleye çevirir ve basar..tüm telif haklarıda milli eğitim bakanlığının olur..yayınevi yeterki braille baskısını yapmamış olsun..
    özel yayınevleri körü düşünme ihtimalinin sadece %000000000001 olduğunu düşünürseniz evet hepsi diyebiliriz..teoarik olarak özellerinde hakkı var...bir kitabın maliyeti gören alfabesi ile basılanın aşağı yukarı 100 katı olacağını düşünürseniz özel yayınevleri neden basmadığını anlarsınız..
    körlerimize yardımcı olamk isterseniz engelli kardeşlerimize yardımcı olmak isterseniz çok ama çok sevineceğiz....onlar ve kendimiz adına sizinle gurur duyacağız..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.