Şimdi Ara

E-Kitap Hakkında Herşey | E-Kitaplar - E-ink Cihazlar - Çeviriciler (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.826
Cevap
159
Favori
127.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vollkan59

Suan bütçemiz hemen hemen buraya kadar çıkardım. Kargo dahil 160 tl diyor. (bende 130 var)) fabrika yenilenmiş.demek değil mi bu.yoksa servis falan mi yenilemiş.Birde garantisi. 90 gün diyor killandim... .Ne diyorsunuz ürün için.

http://m.ebay.com/itm/Barnes-Noble-NOOK-GlowLight-4GB-Wi-Fi-E-INK-e-Reader-BNRV500-/251947166379?nav=SEARCH

Edit mobilden bakınca ücretsiz kargo yazıyor burada 16 dolar ne iş anlamadım...

kargosu var hocam 16$. uygulamada oturum açmadığınızdan ülkeyi algılamamış olabilir.

Bir de neden nook ? Işıklı en uygun model bu mu

Ürün ''refirbushed''. Bazı sebeplerden dolayı fabrikaya geri dönmüş ve yenilenmiş sıfır ayarında cihazlar için kullanılan bir kelime. Mesela sen alır kullanır beğenmez iade edersin. Paketi yenilenir. Varsa çiziği vs kasası yenilenir tekrar satışa koyulur gib gibi. Aynı şekilde arızadan dolayı geri gelmiş ürün de olabilir. Arızası giderilir. Yıpranma varsa kasası değişir tekrar kutulanır vs...

• Mr.Loney kullanıcısına yanıt
    Evet oturum açmadıım için olabilir...Yalnız benim para gitti kobo ttouch bile zorlar artık :((( Psu bozuldu para oraya gidecek...Yani....aslında kargo yok olsaydı nook iyi olacaktı.En azından kobo touch ve kindle touch tan iyi deniyor...
  • renzokuken kullanıcısına yanıt
    Mr. Loney in verdiği linkteki ürün. Ara ara indirime giriyor 2 satıcıda biri 115 dolara sattı biri 117 dolara sattı diye hatırlıyorum... Kargo ücretsiz ama gümrük şans işi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Evet oturum açmadıım için olabilir...Yalnız benim para gitti kobo ttouch bile zorlar artık :((( Psu bozuldu para oraya gidecek...Yani....aslında kargo yok olsaydı nook iyi olacaktı.En azından kobo touch ve kindle touch tan iyi deniyor...

nasıl yok ya 16$ diyor Işıklıysa iyidir kesinlikle. kobo ve kindle ışıksız çünkü. hayırlısı olsun
  • Kindle da instapaperdaki yazıları experimental browser dışında görüntüleme imkanı varmı böyle kitap gibi dursun istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçinde resim olan PDF'leri formatı bozmadan en düzgün şekilde .Epub'a nasıl çevirebilirim?

Calibre'yi denedim ama o resimleri epub'a koymadan direk siliyor sanırım.
  • Arkadaşlar merhaba,

Baktım ki kitap yatırımlarım aldı başını gidiyor ve bütçem zorlanıyor. Bari bir e-kitap alayım hem okuma zevkim bozulmasın hem bütçemde rahatlar diye düşündüm.
    Öğrenciyim ve en büyük hobim kitap okumak. Boş bulduğum her anda kitap okumak isterim bu da beni e-kitap okuyucuya yönlendiren ikinci şey oldu. Ancak konu hakkında tecrübem ve çok bilgim yok yardım istiyorum.

Aklımda iki seçenek var Kindle Paperwhite ya da Calibro Touch Lux.

-Wifi olması işime yarar.
    -Madem bir kere almaya karar verdik uzun yıllar kullanılabilecek bir şey olsun ve ışık desteği de olsun.
    -Genellikle Türkçe kitap okuyacağım, fakat ingilizce kitap da ara ara okurum desteği olsun.
    -Arada korsan kitapta yüklemek isteyeceğim bütçeye zarar vermeden beğendiklerimi depolamak için almayı düşünüyorum. Korsan kullanımı kolay olsun.
    -Kitap yüklemek kolay olsun.
    - İngilizce - Türkçe ve İngilizce-İngilizce sözlük olması iyi olur.

Bütçe olarak 450 liralara kadar çıkabilirim. Söylediğim iki modelden hangisini tercih etmeliyim sizce? Yada önereceğiniz başka modeller var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisperxx

Arkadaşlar merhaba,

Baktım ki kitap yatırımlarım aldı başını gidiyor ve bütçem zorlanıyor. Bari bir e-kitap alayım hem okuma zevkim bozulmasın hem bütçemde rahatlar diye düşündüm.
    Öğrenciyim ve en büyük hobim kitap okumak. Boş bulduğum her anda kitap okumak isterim bu da beni e-kitap okuyucuya yönlendiren ikinci şey oldu. Ancak konu hakkında tecrübem ve çok bilgim yok yardım istiyorum.

-Madem bir kere almaya karar verdik uzun yıllar kullanılabilecek bir şey olsun ve ışık desteği de olsun.
    -Genellikle Türkçe kitap okuyacağım, fakat ingilizce kitap da ara ara okurum desteği olsun.
    -Arada korsan kitapta yüklemek isteyeceğim bütçeye zarar vermeden beğendiklerimi depolamak için almayı düşünüyorum. Korsan kullanımı kolay olsun.

Bütçe olarak 450 liralara kadar çıkabilirim. Söylediğim iki modelden hangisini tercih etmeliyim sizce? Yada önereceğiniz başka modeller var mı?

Hocam kesinlikle paperwhite al, pişman olmazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ManyakFilozof

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Hocam kesinlikle paperwhite al, pişman olmazsın.

ne sebeple söylediğinizi de iletirseniz mutlu olurum hem de öğrenmiş olurum.

• Whisperxx kullanıcısına yanıt
    Hocam soru sormadan önce az konuyu okusaydınız ama neyse. Kindle paperwhite' ın ekranı yeter çok iyi ekranı var, bende ikiside vardı calibronun ekranı kırıldı 200 lira istediler yenisini takmaya hiç uğraşmadım sonra kindle aldım ekran konusunda gerçek kitap gibi, sayfa atlarken calibrodan daha az kasıyor ve kindle'ye birşey oldumu amazona mesaj atıyorsunuz yenisini gönderiyorlar hiç olmadı iade alıyorsunuz.
  • Wifi olmasa da olur şart değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aliexpressten pw2 için kılıf aldım içinde ekran koruyucu geldi. Çok parlak duruyor ekran suan. Çizilmesini de istemiyorum çıkartıp çıkartmama konusunda kararsızım

• eagle_beagle kullanıcısına yanıt
    Bu cihazlar için mat ekran koruyucu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GulfStream kullanıcısına yanıt
    O zaman parlagi çıkartayım yeni sipariş vereyim. Sağolun.

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

Kobo aurayı da incele derim. Tasarımı kindledan daha iyi

• Kütüphaneyi düzenlerken artık bi' e-kitap okuyucu almanın zamanının gelip geçtiğini fark ettim. Cep telefonu, pc pek kullanışlı değil ve dikkat dağılmasına sebep olmaya çok açıklar. Bir de artık aradığım kitapları basılı halde bulmam zor ve pahalı bir hâl almaya başladı.

Şöyle bi piyasaya baktım ve yaklaşık olarak şu fiyatlara ulaştım.

Kindle Paperwhite 2015 - 300 dpi -> 130$
    Nook GlowLight -> 75$
    Kobo Touch N905C -> 60$

Doların 3 olduğunu düşünürsek öğrenci halimle Kindle benim için ütopik bir ürün.

Nook ise görebildiğim kadarıyla tam bir f/p ürünü.

Beklentilerim çok yüksek değil açıkçası. Şöyle bi' 2-3 yıl götürse, pili, ekranı vs. tatmin edici olsa yeter sanırım.

Ne dersiniz kobo ya da nook alıp geçeyim mi yoksa biraz daha para biriktirip doların da düşmeyeceği gerçeğini de göz önüne alarak kindle için çabalasam mı?

• Uygun fiyata Kindle Paperwhite 2 bulursanız, onu da alabilirsiniz.
    Aynı şekilde Kobo Glo da alabilirsiniz. Ebayde 75-80 dolar aralığında bulunabiliyordu, fakat şimdi bir göz gezdirdim 90 dolara çıkmış galiba genelde fiyatlar.
    Nook hakkında çok bilgim yok maalesef.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLeSHVc_BJxL8rpM6-gMcEHVnpVZWzEZho bu kanalda nerdeyse her ürünün kıyaslama/inceleme videosu mevcut. İçinize sinen bir ürünü alın, bana göre illa Kindle diye zorlamanın bir alemi yok.

Işıklı olması gece okurken işinize yarar, başka dikkat edilmesi gereken çok bir özellik yok bence. :)

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >

• Işığın gereksiz olduğuna karar verdim. İlk e-ink deneyimim olacağını da düşünürsek fazla açılmayı göze alamadım. Kobo Touch n905c, kılıf falan bugünün kuruyla 194 lira tuttu. Gelince android kurmayı planlıyorum.

• Beyler bu cihazların ortalama ömrü ne kadardır?

• Kütüphanemde kaliteli, güzel kitaplar var ve bunları Kindle ile okumak istiyorum. Elimdeki mevcut kitapları tarayabileceğim bir program var mı ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.