Şimdi Ara

E-Kitap Hakkında Herşey | E-Kitaplar - E-ink Cihazlar - Çeviriciler (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.826
Cevap
159
Favori
127.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vollkan59

Arkadaşlar ben sadece türkçe kitap okuyacağım(yabancı dilim yok) ,gece okuyacağım (okurken kendi odamda lamba açıktır) ,kitapları suan için meristokrasi vb sitelerden edinmeyi düşünüyorum.
    Benim için uygun fiyatlı bir e-reader onerirmisiniz.ikinci el temiz bir ürün de
    olabilir
    Edit bu arada bakiyorumda 120-150 tl olan ürünler 4-5 ayda 200-250 tl olmuş.nedir bu fiyatlar böyle, dolarla da ilgisi yok bu süre zarfında dolar iki katı olmadı ki...

Yok mu tavsiyesi olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar ben sadece türkçe kitap okuyacağım(yabancı dilim yok) ,gece okuyacağım (okurken kendi odamda lamba açıktır) ,kitapları suan için meristokrasi vb sitelerden edinmeyi düşünüyorum.
    Benim için uygun fiyatlı bir e-reader onerirmisiniz.ikinci el temiz bir ürün de
    olabilir
    Edit bu arada bakiyorumda 120-150 tl olan ürünler 4-5 ayda 200-250 tl olmuş.nedir bu fiyatlar böyle, dolarla da ilgisi yok bu süre zarfında dolar iki katı olmadı ki...

Yok mu tavsiyesi olan

Bütçeniz uygunsa kindle paperwhite öneririm.

• tuventhh T kullanıcısına yanıt
    Ürünü çok öneriyorlar ama maalesef beni aşıyor 300-400 tl veremem dostum... Bir sorum olacak illa ışıklı al diyorlar ışıksızlarin devri bitmiş.ben kendi odamda isigim açık şekilde okuyamazmiyim,yada illa ışıklı olacaksa ışıklı kılıf veya lamba taksak olmaz mi..
    Edit hatta suan 250 bile beni aşar.(okuyup okumayacagim belli degil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 8 Ağustos 2015; 0:06:12 >
  • quote:

Ürünü çok öneriyorlar ama maalesef beni aşıyor 300-400 tl veremem dostum... Bir sorum olacak illa ışıklı al diyorlar ışıksızlarin devri bitmiş.ben kendi odamda isigim açık şekilde okuyamazmiyim,yada illa ışıklı olacaksa ışıklı kılıf veya lamba taksak olmaz mi..
    Edit hatta suan 250 bile beni aşar.(okuyup okumayacagim belli degil)

Uzun vadede ışıklı almaniz daha faydali olacaktir. Takdur sizin elbette.
    Nook touch, kindle 4 ( muzik dinleme özelliği olan) veya calibro deneyebilirsiniz.
    hepsinin kendine göre artisi eksisi var.
    Destekledigi format, güncelleme ile kullanici dostu olmasi vs vs...

• tarikosman7 T kullanıcısına yanıt
    Sağolun arkadaşlar...Ben şuan vazgeçtim bu üründen...Nedeni ise fiyatları...Calibro lux baktım sıfırı 250 tl olan ürün(yanlış hatırlamıyorsam n11 çekle falan 180-190 tlye alan çok olmuştu) 400 tl olmuş...basic modeli 150 tl idi oda 230 tl olmuşAma özellikle ikinci el satanlara baya kızdım...yahu akıl var mantık var...Örnek veriyorum ürünün sıfırı 190 tl diyelim adam 200 tl çekmiş ikinci ele...veya amazonda 330 tl olan sıfır ürüne yurdum insaniı 320 tl ikinci eline isTiyor (kendiside amazondan almış) veya ebay de 185 tl kargo dahil olan kobo glo ya yine yurdum insanı fazladan ücret talep ediyor (kendimi yurtdışı alışveriş özürlü hissettim bir anda...sadece bu arkadaşlar alıyor galiba yurtdışından)şaka gibi

Edit Alan veya alacak arkadaşlara ların yok olamazda zaten kendi tercihleridir...bu yazıyı calibro markasını baz alarak yazdım..Bu duzeltmeyide yapma zorunluluğu hissettiğim için yapıyorum...
    VELHASIL KELAM Fiyatlar normale inerse düşnürüm almayı,yoksa bu fiyatlardan açıkçası kendimi kazıklanmış
    hissederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 8 Ağustos 2015; 22:55:39 >
  • İsiksiz model ariyorsan kindle wifi touch var, 220 lira falandi galiba istanbul bilisimde, calibro basic'e o parayi verecegine ona verebilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paperwhite o parayi hak ediyor emin ol, ilk basta cokmus gibi gelebilir ama kitaplari okudukca kendini amorti ediyor zaten. Amazon ulkemize gonderim yapmiyor maalesef, o arkadaslar da yurt disina gidince almistir ya da akrabasina aldirip buraya gondertmistir postayla; yani fiyatlara cok sasirmamak gerek, hele de dolar kuru bu kadar yukselmisken.

Butcen cikismiyorsa wifi touch modeline bak dedigim gibi ya da biraz bekleyip para biriktir ve paperwhite al.

• giovannidrogo kullanıcısına yanıt
    Tamam dostum amazonun göndermedigini bilmiyordum.yılbaşı indirimlerinde kendime 1 adet kulaklık almıştım(hatta kargo ücretsiz yapmışlardı sağolsunlar) demekki gene kestiler.biraz para biriktireyim yada kobo glo alabilirim onun fiyatı daha benim için uygun gibi.185 tl ye geliyor toplam

EDİT sterlin gösteriyormuş,bir arkadaşın uyarısıyyla fark ettim 250 tl civarı yapıyor... (VALLA BEN HEP EURO GÖZÜYLE BAKIYORUM KUSURA BAKMAYIN)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 9 Ağustos 2015; 1:57:01 >
  • Diger urunleri hala gonderiyorlar ama kindle urunlerini gondermiyorlar kesinlikle, nedenini ben de bilmiyorum.

Bir tuyo daha vereyim sana, kart kampanyalarini da takip et. Mesela kendine nuvo kart cikarttirip satin alacagin kindle cihazi 50 tl indirimle satin alabilirsin. Online alisverislerde 31 ekime kadar 50 tl'yi gecmeyecek sekilde %25 indirim sagliyor.

Fiyatlarin dusmesini beklersen dusmez. 1,5 sene once kindle paperwhite 2 2014 modelini 371 lirayken almisim, su an baktim 350 lira. Cok buyuk indirim olmaz yani.

• giovannidrogo kullanıcısına yanıt
    Son olarak birşey daha sorayım,şimdiden teşekkürler...Ben sadece Türkçe kaynaklı kitap okuyacağım...(Yabancı dilim yok)Türkçe kaynaklı kitap bulma konusunda sıkıntı yaşarmıyım...Yani Türkçe e- kitap yüzdesi nedir mevcut kitaplar içinde...
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum, şu anda meritokrasi ağında derecelendirilmiş, kaliteli 3412 adet türkçe kitap mevcut, diskteki boyutu 3,5 gb yakın.
  • Merhaba arkadaslar. Amazondan ve ya her hangi bir yurtdisi siteden online ala bilecegim bir e-reader tavsiye eder misiniz?
    Ortalama 150$ butcem var. Ne almami tavsiye ediyorsunuz? Tesekkur ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • amazondan aldigimiz kitabi calibroya yukleme sansimiz var midir? Amazonun kendi uygulamasi kurulabilir mi?

• Devam eden veya gelebilecek kampanya var mı Kindle paperwhite 2 için?

• Atacante kullanıcısına yanıt
    Hocam benim bütçem yok diye baya sıkılıyorum ürün bulmada.Fakat sizin gibi 150 dolar bütçem olsa direk kindle ppw3 yeni çıkanı alır keyfine bakardım.Benim naçizane düşüncem budur iyi forumlar ...
    Örnek olması açısından...
    http://m.ebay.com/itm/Amazon-Kindle-Paperwhite-4GB-2015-Wi-fi-300ppi-eReader-052012-L012-/191644740895?nav=SEARCH

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 11 Ağustos 2015; 9:28:54 >
  • Bilmediğin işe girmeyeceksin arkadaş... Ebay da iki ürün takip edeyim dedim. İkisine de sipariş verildi diye mesaj geldi...Üstüne üstlük satıcılar birde dava açmış bana ödeme yapmadım diye Hayır iki mesaj yukarıda sanki yurtdışı alışveriş özürlüyüm dedim birde,büyük laf etmeyeceksin onu anladım... /Oysa G930 KULAKLIĞI SIFIR İNGİLİZCEMLE AMAZONDAN ALABİLMİŞTİM KARGO BEDAVA YAPTIRIP)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LilTunechi

amazondan aldigimiz kitabi calibroya yukleme sansimiz var midir? Amazonun kendi uygulamasi kurulabilir mi?

Bunun hakkında bilgi sahibi olan var mı?
  • quote:

Hocam benim bütçem yok diye baya sıkılıyorum ürün bulmada.Fakat sizin gibi 150 dolar bütçem olsa direk kindle ppw3 yeni çıkanı alır keyfine bakardım.Benim naçizane düşüncem budur iyi forumlar ...
    Örnek olması açısından...
    http://m.ebay.com/itm/Amazon-Kindle-Paperwhite-4GB-2015-Wi-fi-300ppi-eReader-052012-L012-/191644740895?nav=SEARCH

Sağolun hocam fiyat baya iyi geldi bana. Nuvo eBay'de geçerli mi bir araştırayım hemen

• Paperwhite cihazlar için 5.6.5 güncellemesi gelmiş arkadaşlar, haber vermiş olayım:

Pw2:http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=hp_left_cn?nodeId=201307450
    Pw3:http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=201756220

indirdiğiniz dosyayı kindle ana dizine atıp, ayarlardan "update your kindle" butonuna tıklayın, otomatik yüklüyor kendisi.
  • Mr.Loney kullanıcısına yanıt
    Eh bir katkım olduysa ne mutlu bana...Birşey alamıyoruz bari sevap alalım
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.