Şimdi Ara

E-devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti eklendi: Alt-üst soy bilgisi sorgulama (89. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.448
Cevap
22
Favori
284.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sKjaer

quote:

Orijinalden alıntı: anakata

quote:

Orijinalden alıntı: adolf1

en eski kayıtların tarihleri 1870-1890 yıllar.
    ondan eskisi yok.
    Avrupalılar kayıtlarını 1100-1200 yıllarına kadar takip edebiliyor.
    çünkü kilise, bütün evlilik-doğum-ölümleri kayıt altına almış...

bu ülkede işler neden böyle diye eleştirmeyin,
    tarih boyunca böyleydi, bundan sonra da böyle olacak.
    bizler yerleşik kültür değiliz. çekirge sürüsü gibi oradan oraya,
    yağmalar, yer, tüketir sonra da başka bir yere göçeriz...

1843 tarihli var.

Kardeş yazdıklarını görünce ağız dolusu küfür edesim geldi. Cahilliğinle insanları zehirleme bari.

Git tahrir defteri nedir? Neyi kayıt altına alır? Ne kadar detaylı bi öğren. Çok meraklıysan arşivleri karıştır.

Adamın söylediğinin neresi yanlış niye bu kadar tepki gösterdiniz? Türkler gayet yağmalamış ortalığı, Osmanlı zamanında yerleşik olunsa da yayılma politikası değişmemiş, bu sefer cihad adı altında yayılma gösterilmiş, siz sanıyor musunuz ki her fethedilen toprak bizi kucak açarak karşıladı? Ermenisi kürdü hala sorun çıkartıyor, bir de düşün ilk memleketlerinde himaye altına girdiklerinde nasıl mutlulardır? Üreme kısmı da doğru, cahil anadolu toplumlarına bakarsan 5'er 10'ar çocukları var, bu yeni bir adet mi sanıyorsun? Payitaht falan izleyip Osmanlı rüyasına bürünüyor, gerçekleri yumuşatıyorsunuz, ama gerçekte o kadar da şahane bir şey yoktu ortada.(İnanılmaz askeri başarılar ve bazı sosyolojik politikalar hariç)

Neresi yanlış? Ben nerenin yağmalandığını merak ediyorum. Yayılma politikası derken o nedir mesela ? Nereye yayılmışlar? Siz sanıyor musunuz fethedilen toprak bizi kucak açarak karşıladı demişsiniz. Kucak açarak karşılasalar adı fetih olmaz değil mi ? Adı üzerinde "fetih". Bunu anlamak lazım ama 21.yy aklıyla anlaşılmaz.Cahil anadolu toplumu ne demek mesela ?Nasıl bir küçümseme bu ? Ve nasıl bir bağı var Türklerin çekirge gibi üremesi ifadesiyle ? Fransızlar tek çocuk mu yapıyorlardı o zamanlar? 10 çocuk yapmak geçmişten gelen bir adet mi ? Ermenisi kürdü hala sorun çıkarıyor da fethedildikleri için mi çıkarıyor ? Ermeniyi kürdü mü fethetti Türk yoksa toprağı mı ? Sorun çıkartmamaları için ne yapmak icap ederdi ?Mesela çok sevdiğimiz ingiliz ve ispanyolların yeni dünya dedikleri Amerika kıtasında yaptıkları makul müdür ?Ben mesela payitaht izlemem,osmanlı torunu olarak da görmem kendimi,osmanlı kadar belki de daha fazla bütün türkleri atam olarak görürüm.İktidar yanlısı da değilim,ülkücü hiç değilim ama bu kadar bilinçsizlik ben de rahatsızlık yapıyor.Beyin yıkamanın sonucu mu bunlar bilmiyorum.Gerçekten merak ediyorum siz atalarınızı barbar olarak mı görüyorsunuz? Dedeleri balkanlarda doğunca avrupalı mı oluyorlar? Dedenize gerek yok,imkanınız varsa gidin yaşayın Avrupa'da bir kaç yıl ve dedenizin balkanlarda doğduğunu söyleyin bakalım nasıl bir farklılık olacak.Medeniyet dedikleri bu olsa gerek!
  • Şu olayi okadar merak ediyorum ki sormayin nerden geldik kimiz neyiz benim icin cok onemli insallah tez zamanda açıla herkesin soyuna bakula

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • büyük ninemiz İstanbul'da yaşayıp vefat etmiş, o çıkmadı. Diğer taraftan; Çanakkale şehidi büyük dedemiz çıkmadı. Anane, babane ve dede çıktı. Sorunlu bir iş yapmışlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Zazayım ama bakalım nereye kadar gidecek soyumuz :)

ermenistan'a yakınız ama sanmıyorum onlarla bir bağ olduğunu çünkü Türk Ermeni savaşı olduğunda.Bizimkiler yani büyük dedelerim onlara karşı savaşmışlar.Kesin Arap soyuna gidiyor bizim Irk,babamlar bunu dile getirmişlerdi zamanında hep çünkü..
  • Dün saat 2 civarlarında acılan başlığı gördüm. 20 25 entry vardı. Daha hizmet verilileli 5 dk anca olmuştu hemen girip saniyesinde aldım. Millet şuan siteye giremiyor

• nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre:
    08.02.2018 tarihinde saat 14:00’da e-devlet üzerinden hizmete açılmış olan alt-üst soy raporu 09.02.2017 tarihi saat 02:00’e kadar yaklaşık olarak 200.000 adet üretilmiştir. vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02:00- 04:00 arasında (yaklaşık 110.000 alt-üst soy raporu) yaşanmıştır. saat 04:00 dan itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı alt-üst soy raporunun e-devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durdurulmuştur. nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü tarafından e-devlet üzerinden sunulmakta olan nüfus kayıt örneği ve yerleşim yeri ve diğer adres belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra alt-üst soy raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacaktır. ancak vatandaşların yoğun talebi ile orantılı olarak alt-üst soy raporunun gecikmeli veya kesintili hizmet vermesi ihtimali bulunmaktadır.
    kamuoyuna saygıyla arz ederiz.
  • Hepiniz taaa selamlıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yugoslav çıkan arkadaş burada mı ?
  • ona bende anlam veremedim valla 200 sene içerisinde kimse ne başka yere gitmiş ne de başka yerden gelmiş. sadece bir kaç tane çevre köylerde olanlar var.
  • şimdi nüfüs il müdürlüğü evime 500 metre uzaklıkta.Gitsem verirler mi acaba? Sistem onlar içinde kapalı değildir herhalde.Zaten benim bilgilerime ulaşamamıştı e-devlet üzerinden sistem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre:
    08.02.2018 tarihinde saat 14:00’da e-devlet üzerinden hizmete açılmış olan alt-üst soy raporu 09.02.2017 tarihi saat 02:00’e kadar yaklaşık olarak 200.000 adet üretilmiştir. vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02:00- 04:00 arasında (yaklaşık 110.000 alt-üst soy raporu) yaşanmıştır. saat 04:00 dan itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı alt-üst soy raporunun e-devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durdurulmuştur. nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü tarafından e-devlet üzerinden sunulmakta olan nüfus kayıt örneği ve yerleşim yeri ve diğer adres belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra alt-üst soy raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacaktır. ancak vatandaşların yoğun talebi ile orantılı olarak alt-üst soy raporunun gecikmeli veya kesintili hizmet vermesi ihtimali bulunmaktadır.
    kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

aynen

Kurum sistemlerinde yapılan teknik bir çalışma nedeniyle hizmet sunulamamaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

Hayda ana tarafı Osmanlı, Baba tarafı Rus çıkdı iyimi

Rus İmparatorluğuyla kan bağım var, ben istemiyor duj.

kesin karadenizli
  • Açıklama:

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre:

08.02.2018 tarihinde saat 14:00’da E-Devlet üzerinden hizmete açılmış olan Alt-Üst Soy Raporu 09.02.2017 tarihi saat 02:00’e kadar yaklaşık olarak 200.000 adet üretilmiştir. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02:00- 04:00 arasında (yaklaşık 110.000 Alt-Üst Soy Raporu) yaşanmıştır. Saat 04:00 dan itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı Alt-Üst Soy Raporunun E-Devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durdurulmuştur. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından E-Devlet üzerinden sunulmakta olan Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra Alt-Üst Soy Raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacaktır. Ancak vatandaşların yoğun talebi ile orantılı olarak Alt-Üst Soy Raporunun gecikmeli veya kesintili hizmet vermesi ihtimali bulunmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

• Dedeleri balkan,kafkas,kırım,ırak,suriye,iran doğumlu olan arkadaşlar,kökleri konusunda kuşkuya düşmesinler,Türkiye'ye son 200 yıldır canını kurturmak için kaçan Türklerin ve Kardeş toplulukların soyundan geliyorsunuz.

http://www.todaie.edu.tr/resimler/ekler/0cc2b4ed3d35a3f_ek.pdf?dergi=Amme%20Idaresi%20Dergisi

E-devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti eklendi: Alt-üst soy bilgisi sorgulama

E-devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti eklendi: Alt-üst soy bilgisi sorgulama
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Bu açıklamadan şu sonuca varabiliriz. Herkes gece 2 den sonra tenha olur diye beklemiş ve o saatte toplanıp yine patlamışlar

Soyunuz farklı ırklara dayanabilir ama hepiniz Türksünüz işte abi. Mantıklar aynı kafa aynı kafa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerazzı -- 9 Şubat 2018; 12:47:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackjack8696

quote:

Orijinalden alıntı: mmusty355

quote:

Orijinalden alıntı: Heroes To Us

quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

Şaka bir yana Bu bilgilerle başka ülke vatandaşlığı almak mümkün mü?

Bulgaristan 50 yil oncesini bile kabul etmiyor.150 yil onceyi kim sallar.

51 gocmenlerini kabul ediyor sallama

Çoook uğraşmanız lazım etmesi için şu an o iş üzerine çalışıyorum. Benim o yıllarda buraya gelen dedemin doğum tarihi nüfusa yanlış işlenmiş buna soyadımız da dahil. O yıllarda gelen birçok göçmen aynı durumdan müzdarip ve bu sebepten ötürü vatandaşlık almaları çok zor.

bizim tandigimiz var aldi vatandaslik cokta ugrasmadilar

• quote:

Orijinalden alıntı: simerazzı

Bu açıklamadan şu sonuca varabiliriz. Herkes gece 2 den sonra tenha olur diye beklemiş ve patlamışlar

Soyunuz farklı ırklara dayanabilir ama hepiniz Türksünüz işte abi. Mantıklar aynı kafa aynı kafa

herkes çakal, herkes millet uyur ben bakarım diye o saati bekleyip hucüm etmiş
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Memnun oldum. Ondan öncekini bulmak zor olabilir.
    Gece 4 civarı daha az yoğun oluyor.
  • "dün gece uzun uğraşlar sonucunda saat 5'te alabildiğim bilgiyi, bazı yeni üyeler hemen almaya çalışıyor. arkadaşlar emek istiyor sistem, emek.

saatlerce uğraşı, megabaytlarca internet, litrelerce kahve, paketlerce sigara, sekmelerce chrome açtık dün boşuna mı ?

siz ekran başında bi 16-17 saat bekleyin, sonra şanslı iseniz ikinci aşamaya geçersiniz."

hale bak
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.