Şimdi Ara

E-devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti eklendi: Alt-üst soy bilgisi sorgulama (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.448
Cevap
22
Favori
284.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bizde makedonya üsküp.
    nasıl makedonya vatandaşı olunuyor???

• koca devletin sunucuları patatesle birbirine bağlanıyor herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir açılsaydı da soyumu sopumu öğrenseydim 😀

• DUL boşanmış kişilere mi yazılıyor yoksa eşi vefat etmiş kişilere mi ?

BOŞANMIŞ yazılı var mı ? soyunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

bizde makedonya üsküp.
    nasıl makedonya vatandaşı olunuyor???

Önceki mesajlarda yazmışlardı hocam, orada kim yaşadıysa mesela ananeniz gidip vatandaşlık için başvurması gerekiyormuş. Ondan sonra sizde vatandaş olabilirmişsiniz. Detaylar bende bilmiyorum.
  • geri acılcakmı?
  • Aga buram buram Niğdeliyim kimse adım atmamış bulunduğumuz yerden
  • Şehmistan kullanıcısına yanıt
    O kadar bekledim bişe çıkmayınca yeniledim bende , hata verdi..

• Teknik hata veriyor biraz yukarıda PUANLA/SORUN BİLDİR var ona tıklayın diğer seçenğini seçin sonra

Rezillik koskoca TC'nin yarattığı siteye bak tarzı şeyler diyin ben öyle yaptım.

1 yıldız vermeyi unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Yahu anlamadım, ne kadar meraklısınız sopunuzu öğrenmeye.

Babamı dedemi bilirim, ondan öncesi hikaye.

Sen yaşadığın hayatına bak gerisi boş

bu nasıl sığ bir mesaj gözlerim kanadı açıkçası

Sil geçer

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • adolf1 kullanıcısına yanıt
    Ben kendi adıma dar düşündüğümü sanmıyorum. Sizin bahsettiğiniz güncel politikalarla alakalı durumlar konu dışı. Yazdığınız şeylerde karşı çıkılacak çok unsur var. Öncelikle belki de dünya da kültürünü bir sonraki nesle aktaran en başarılı millet Türkler.Bizim binlerce yıllık annenelirimiz hala yaşıyor,gidin anadoluyu dolaşın.Bakın moğollar tarihin en büyük imparatorluklarından birini kurdular ama bugün ne haldeler (nüfus,coğrafya),ne bıraktılar.

Kalıcı bir eser bırakmıyoruz demişsiniz. Bugün her ne kadar değeri bilinmese de Türkler başta istanbul olmak üzere hem kendinden önceki eserleri koruyup ,bugüne gelmesini sağlamışlar hem de çok önemli eserler vermişler. İstanbul da olanları saymama gerek yok,gidip gezebilirsiniz. Anadolu'nun her şehrinde de hem osmanlı hem selçuklu dönemine ait bir çok mimari esere rastlayabilirsiniz. Aralarında yüzyıllardır var olanlar var. Anadolunun dışında balkanlarda ,iranda,ortadoğuda osmanlı ve selçuklu eserlerinden hala kullanılanları var.(köprü,camii,medrese,yol vb). Bunların dışında Şah İsmail'in iranda yaptıkları,Timur'un semerkand'ı ,Babürlerin hindistanı (Tac mahal'ı kim yaptırdı,kime yaptırdı bilir misiniz ?) selçukluların isfahanı,konyası.Şimdi aklıma gelmeyen daha nicesi.

Türk dilinin bu gün nasıl bir miras olduğunu, ne kadar değerli olduğunu bilir misiniz mesela ? Yazılı ve sözlü edebiyatımızı ? Türkülerimizi,destanlarımızı ,ninnilerimizi,şiirlerimizi ? Bugün hala balkanlar da ,Macaristan'da hatta dünyanın bir ucunda Malezya dilinde Türkçe'den geçen kelimeler olduğunu bilir misiniz?

İngilizler balta üretiyor,ayakkabı üretiyor. Sizin atalarınız binlerce yıl ne yaptı sanıyorsunuz? Son 2-3 asırı kötü geçti diye,bir milletin binlerce yıllık tarihini ayaklar altına mı alalım ? Klise kayıt tutmuş Osmanlı tutmamış. E kilisenin sebepleri vardı,açın okuyun,osmanlı da tutması gereken kayıtları tuttu. Bir ikincisi senin atan sadece osmanlı değil. Türk sadece osmanlı hiç değil,yukarıda yazdım örneklerini.

Beton ev yapıyormuşuz. Yapma ! ataların mı sana beton ev yap diyor.
    İngiltere örneği çok olmamış,İngiliz dediğin adam anglo-saxon. Gökten inmedi britanya adasına ,cermen ırklardan biri,gittiler istila ettiler adayı keltlerden sonra yani çok karışık ve geç oturmuş bir tarihleri var,öyle çok özenmeye gerek yok. Viktorya dönemi sonrası sömürge imparatorluğu kurup zenginleşmeleri onları daha iyi yapmıyor. Tarih bu dönem değişir,döneme göre konuşmamak lazım. Tarihinizi eleştirmeden önce öğrenmek gerekiyor.Kahve ağzıyla sosyolojik tespit yapmak yerine okumak daha yerinde olur.

Sizin varlığınız ve bu dili konuşuyor olmanız atalarınız size en büyük mirası ve bu miras için az kan dökülmedi.Batı hayranı olmadan önce bunları düşünmek lazım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Yahu anlamadım, ne kadar meraklısınız sopunuzu öğrenmeye.

Babamı dedemi bilirim, ondan öncesi hikaye.

Sen yaşadığın hayatına bak gerisi boş

bu nasıl sığ bir mesaj gözlerim kanadı açıkçası

Sil geçer

E-devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti eklendi: Alt-üst soy bilgisi sorgulama
  • ben öğrendım

yalan şaka yaptım :) dağılın sistem çökmüş
  • şimdi harbi harbi siteden komple kaldırılacak mı , ben anlamadım? daha bakamadık ki
  • Hay soyumu sopumu ya. %40 Irak Türkmeni %25 Kürt %20 Arap %10 Ermeni %5 Egeli çıkarım diye tahmin ediyorum dur bakalım.

• beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Boşanmış ya da vefat etmiş olsun, nitelik aynı şekilde "dul" olarak ifade edilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • simerazzı kullanıcısına yanıt
    Lan DNA testi yaptırsan o kadar ayrıntılı sonuç çıkmaz, burdan nasıl öğrenecen onu

• Sistem was closed..

• quote:

Orijinalden alıntı: Brave.Heart3416

e-devlete giriliyorda soy ağacı kısmına gidildiğinde hata veriyor, teknik bir çalışma falan filan..

durdurmuşlar heralde erişimi
  • 3 6 . 0 4 4 . 6 0 5
    Kayıtlı Kullanıcı

millet ptt'ye akın etmiş artıyor sayı
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.