Şimdi Ara

E-devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti eklendi: Alt-üst soy bilgisi sorgulama (149. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.448
Cevap
22
Favori
284.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evlatlıksın kardeşim sıkma canını.
  • Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz.

Bu muhabbet bende de çıktı. Çankaya'ya gittim sordum dedi ki ben burdan görüyorum ama sana veremem. Sebep? Babanın kütüğü değişmiş o yüzden onun müracaat etmesi lazım bulunduğu müdürlüğe dedi vermedi hiçbişey. Hatta gördüğüm en geriye giden soy ağaçlarından birisi dedi ama benle paylaşmadı
  • Peki bunun gerçekliğini nasıl öğrenebiliriz ? Bana pek doğru düzgün bir şey gibi gelmedi. Bütün sülalenin bizim doğum tarihlerimiz hariç 01/07 doğumlu. 1880 doğumluyu sağ gösteriyor.Kimisinin ölümü tarihi yok.Benim anne tarafından dede var devamı yok.Anneanne tarafının devamı var :) Tatmin etmedi şahsen beni. Soyadı kanunu 1934'de çıkarıldı.1903 doğumlu dedelerin birinde soyad var
  • bysecox kullanıcısına yanıt
    31 yaşında almıştır soyadını.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • safkan Edirne
  • quote:

Orijinalden alıntı: berat6565

aslen vanlıyım ama öyle değil büyük dedem 1874 yılında bilecik doğumlu yani has osmanlı

Osmanlı değil,reaya. Osmanlı ile alakanız, alakamız yok. Osmanlı tek bir aile, o kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Dedemin babasi 1907 de izmirde bir adam yaralamadan dolayi malatyaya battalgazi tarafina gelmis bunu hepimiz biliyorduk, ama bugun bir sok daha yasadik dedemin babasinin babasi yunanistan atina dogumlu adi da evasn annesin adi da despina.. Simdi birine gocmenim desen hadi len derler, cunku esmerim hatta sülale de 3 kisi disinda herkes esmer.. Yillardir nerelisin sorusuna malatya derdim simdi ne diyecez bakalim

Yunanlilar sarisinmi almanlarla karistirdin sen sanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Morty Smith

Nerden geldiklerine göre tahmin yapacaksın öyle kesin bir gösterge yok olamazda.

200 yıldır aynı şehri bırak aynı mahalleliyiz. %100 Türküm

• quote:

Orijinalden alıntı: bysecox

Peki bunun gerçekliğini nasıl öğrenebiliriz ? Bana pek doğru düzgün bir şey gibi gelmedi. Bütün sülalenin bizim doğum tarihlerimiz hariç 01/07 doğumlu. 1880 doğumluyu sağ gösteriyor.Kimisinin ölümü tarihi yok.Benim anne tarafından dede var devamı yok.Anneanne tarafının devamı var :) Tatmin etmedi şahsen beni. Soyadı kanunu 1934'de çıkarıldı.1903 doğumlu dedelerin birinde soyad var

Daha önceki sayfalarda açıklamıştım. Eskiden doğum tarihleri tam girilmediği için, gün/ay belli olmayan doğum tarihleri senenin tam ortasına denk gelecek şekilde 01/07/..... olarak kayda alınmış.
  • Beyler baba tarafından sadece dedem yani babamın babası anne tarafı komple çıktı plevne bulgar olarak.. Baba tarafında acaba anormallik olabilir mi ?baba tarafı hepsi köyde kırsal geçimde çoğalmışlar muhtemelen çıkmaz diye düşünmüştüm ama o bölgedeki çoğu kişinin çıkmış ?bu konuda bir fikri olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah86 -- 15 Şubat 2018; 14:31:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexus5

Gerçekten içler acısı.E devlet olarak bir hizmet veriyorsun talebi alıp bekletiyorsun.(İnternette dahi sıra var yani)Sana sms geliyor belgeniz hazırlandı diye seviniyorsun giriyorsun.En sonunda nüfus müdürlüğünden alabilirsiniz yazısı çıkıyor.Afedersiniz ama defol git seninle uğraşamam yazsada aynı hesap.

Cidden işin komik özeti bu internette verilen hizmette bile sıra var
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah86

Beyler baba tarafından sadece dedem yani babamın babası anne tarafı komple çıktı plevne bulgar olarak.. Baba tarafında acaba anormallik olabilir mi ?baba tarafı hepsi köyde kırsal geçimde çoğalmışlar muhtemelen çıkmaz diye düşünmüştüm ama o bölgedeki çoğu kişinin çıkmış ?bu konuda bir fikri olan var mı ?

Benim de Anne tarafımdan dedemin annesi çıkıyor en eski. Baba tarafımdan sadece babam çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah86

Beyler baba tarafından sadece dedem yani babamın babası anne tarafı komple çıktı plevne bulgar olarak.. Baba tarafında acaba anormallik olabilir mi ?baba tarafı hepsi köyde kırsal geçimde çoğalmışlar muhtemelen çıkmaz diye düşünmüştüm ama o bölgedeki çoğu kişinin çıkmış ?bu konuda bir fikri olan var mı ?

Bende de aynı durum var.Anneanne tarafı komple var.Babamın babasının tarafı komple var. Annemin babası ile - Babamın annesinin tarafı yok.
  • Soy bilgisine baktım 1854 yılından itibaren var adres hiç değişmemiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1834 ten beri köyden çıkmamışlar hiç bir değşiklik yok
  • 170 yıl boyunca Oltu dan çıkmamışlar, insan bi merak eder dışarıda ne var ne yok diye

Allaha şükür isimlerden de sıkıntı çıkmadı Öz be öz Türküz.

• 1830’dan beri bandırmalıyız 👍

• arkadaşalar sonuçlar ne zaman geliyor bilginiz var mı acaba ?
  • Bende Böyle diyor sebebi nedir?
    Alt ve Üst Soy belgeniz E-Devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arda1043

Bende Böyle diyor sebebi nedir?
    Alt ve Üst Soy belgeniz E-Devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz.

Senin dedenler ajanmış.

Bende de çıkmıyor şaka bi yana.
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.